Skocz do zawartości

Samochód specjalny


ural4320

Rekomendowane odpowiedzi

Przełożenie kompletnej zabudowy na inną ramę raczej rzeczoznawcy nie powinno wymagać. No chyba, że będzie to wymagało zmian w tejże ramie lub w konstrukcji samej zabudowy - to ewentualnie.
-

kiedyś dawno jak pracowałem w MON-ie to robiłem zmiany konstrukcyjne ,zdejmowali z 266 beczki-cysterny i zakładali budy-warsztaty. Był cały proces technologiczny montażu, a podpisów co nie miara: odpowiednia grubość kątownika ,blach , odpowiednia wytrzymałość śrub[ średnica], odpowiedni spaw[spawacz z uprawnieniami], wyliczone otwory do wywiercenia itd. ale opinia rzeczoznawcy była.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 94
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • ural4320

    15

  • markes30

    10

  • blakop

    9

  • Grzegorz Łódź

    8

Zgadza się, trzeba tylko zdjąć skrzynie i w to miejsce wstaeić AS. Rozstaw ramy itp są takie same nic nie trzeba przerabiać. Potrzebna jest jakaś homologacja czy coś w tym stylu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał kolega blokop jeżeli nie będzie rzeźbienia przy ramie czy zabudowie to nie.

Potrzebne będzie natomiast zaświadczenie z warsztatu, ponieważ zmieni się rodzaj pojazdu z ciężarowego na specjalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwit z wagi legalizowanej , a jak coś mi nie pasuje to wstawiam na Przyrząd do tłumienia amortyzatorów rozbieżność do 100 kg ,oczywiście do 3.5 t.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak koledzy sprawdzicie masę własną po zmianach?

zależy jakie zmiany ja proszę kwit z legalizowanej wagi :)

 

[ Dodano: 28-04-2015, 09:00 ]

a jak coś mi nie pasuje to wstawiam na szarpak

a co na tym szarpaku zważysz, może bardziej na przyrządzie do tłumienia zawieszenia bo tu jest waga i suma nacisków na osie to rozumiem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zależy jakie zmiany ja proszę kwit z legalizowanej wagi :)

 

Kwit z wagi informuje nas o tym ile waży "coś" włożone na wagę. Skąd wiecie, że to "coś" to właśnie ten pojazd przedstawiony do badania na zmiany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D no przecież nie wiesz kto i kiedy go tam wpisał !

Sorry, że tak ciągnę temat ale pytania przeze mnie zadawane są cytatami z pytań prokuratora jakie miałem okazję 2 razy czytać.

 

[ Dodano: 28-04-2015, 13:30 ]

Panowie obejrzyjcie sobie filmiki z kontroli ITD. DMC i masa własna to jeden z częściej sprawdzanych parametrów podczas takich kontroli. Nie ryzykujcie !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są cytatami z pytań prokuratora

Bo w tym kraju tylko prawnicy mogą zadawać głupie pytania, chyba logiczne, że kwit z wagi powinien wystawić i podpisać ktoś odpowiedzialny,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Markes - ponieważ nawet zwykłe OBT to porównanie danych w DR ze stanem faktycznym (w tym masy własnej), a jak sam piszesz nie ma jak tego zrobić to mam propozycje - nie ryzykuj!!! Nie wykonuj żadnych OBT!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy samochód o takiej zabudowie może być samochodem specjalnym?

Tak naprawdę jest to zabudowa STAR 660 adaptowana na STAR 266

Myślę, że na większość pytań, które zadajesz znasz odpowiedź:

Coś w rodzaju kampera, ale najbardziej zależy mi że by to był samochód specjalny.

Kamper to właśnie pojazd specjalny

Jakie przeznaczenie najlepiej będzie pasować?

kempingowy

Potrzebuje rzeczoznawcę? Czy sprawa jest prosta? Podwozie samochodu na którym chcę to zamontować to samochód ciężarowy - skrzyniowy.

Zmiana rodzaju pojazdu

Zgadza się, trzeba tylko zdjąć skrzynie i w to miejsce wstaeić AS. Rozstaw ramy itp są takie same nic nie trzeba przerabiać. Potrzebna jest jakaś homologacja czy coś w tym stylu?

Nie zmienia to faktu, że zmiana rodzaju pojazdu, więc odpowiedź znasz?

Myślę że da się z tego wybrnąć. Samochód ma być używany na zloty i okazjonalnie. Płacenie podatku drogowego i OC od samochodu ciężarowego mija się z celem.
Jeszcze raz powtórzę - Myślę, że większość odpowiedzi znasz, bo temat zgłębiłeś.

Dla wyjaśnienia bo chodziło o to przede wszystkim - specjalny może być ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponieważ nawet zwykłe OBT to porównanie danych w DR ze stanem faktycznym (w tym masy własnej),

Ale tu chodzi o ustalenie nowej masy własnej :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Markes - ponieważ nawet zwykłe OBT to porównanie danych w DR ze stanem faktycznym (w tym masy własnej), a jak sam piszesz nie ma jak tego zrobić to mam propozycje - nie ryzykuj!!! Nie wykonuj żadnych OBT!!!

Co innego porównanie co innego ustalenie nowej masy. W przypadku niezgodności podczas kontroli ITD po nitce do kłębka będą dochodzić kto i jak ta masą ustalił. ITD się nie szczypie tylko od razu piszą wnioski o wszczęcie postępowania wyjaśniającego. Koledzy z WK mogą to potwierdzić. (było o busach, dostawczakach do 3,5 T ...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

było o busach, dostawczakach do 3,5 T ...

 

Jak się ustalało z kapelusza...

Idąc Twoim tokiem myślenia nie ma legalnej możliwości dokonania zmiany konstrukcyjnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idąc Twoim tokiem myślenia nie ma legalnej możliwości dokonania zmiany konstrukcyjnej.

Jak to nie ma - korzystamy z rzeczoznawcy! Jedyne w pełni legalne ustalenie nieznanych danych tech.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jednak wolał kwit z wagi wg wzoru z tego forum (Psuj kiedyś zamieścił) niż papierek od rzeczoznawcy. Przecież jeśli opinia rzeczoznawcy ma być rzetelna to będzie musiał skorzystać również z jakiejś wagi - być może tej samej. Akurat Ty coś o tym powinieneś wiedzieć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps wzór powstał w 2011r

Czyli nie nadaje się do wykorzystania więc po co go tam trzymać.

A może będzie na to jakiś konkurs:

kto zaktualizuje nieważne już na forum formularze? 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.