Skocz do zawartości

Samochód specjalny


ural4320

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 94
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • ural4320

    15

  • markes30

    10

  • blakop

    9

  • ketiw38

    8

Top Posters In This Topic

Posted Images

Czyli nie nadaje się do wykorzystania więc po co go tam trzymać.

 

Nie przesadzaj - jak najbardziej się nadaje, tylko trzeba zaktualizować podst.prawne.

Jak wyrzucisz to będziesz od podstaw pisał nowy. Jeśli wolisz coś tworzyć od zera zamiast poprawić kilka cyferek to cóż... :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie nadaje się do wykorzystania więc po co go tam trzymać.

A może będzie na to jakiś konkurs:

kto zaktualizuje nieważne już na forum formularze? 8)

 

Pewnie Ty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wolisz coś tworzyć od zera zamiast poprawić kilka cyferek to cóż... :?

Czyli każdy, kto chce z niego skorzystać, musi sie rozeznać w aktualnych podstawach prawnych i go sobie aktualizować.

A na forum pozostaje wzór nadal nieaktualny.... :?

 

[ Dodano: 29-04-2015, 21:50 ]

Pewnie Ty...

A ja myślałem, że Ty! :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli każdy, kto chce z niego skorzystać, musi sie rozeznać w aktualnych podstawach prawnych i go sobie aktualizować.

 

Bo najlepiej to się krytykuje od siebie mało co dając. Jak mnie dogonisz z ilością załączników to pogadamy na ten temat... :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mnie dogonisz z ilością załączników to pogadamy na ten temat... :cool:

W aktualizowaniu, tych juz dodanych łatwo będzie Cie wyprzedzić. Chociaż to na pewno nie moja rola...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli każdy, kto chce z niego skorzystać, musi sie rozeznać w aktualnych podstawach prawnych i go sobie aktualizować.

 

Masz racje - lepiej go pisać od podstaw :evil:

 

Ale wierzę że jak np. Ty będziesz z niego korzystał to zaktualizujesz i wyślesz tu na forum i po temacie, nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wierzę że jak np. Ty będziesz z niego korzystał to zaktualizujesz i wyślesz tu na forum i po temacie, nie?

Jasne że tak, jak wszyscy do tej pory, modów nie wyłączając...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli każdy, kto chce z niego skorzystać, musi sie rozeznać w aktualnych podstawach prawnych i go sobie aktualizować.

A na forum pozostaje wzór nadal nieaktualny.... :?

 

A może to jedyny sposób na zmuszenie niektórych do czytania przepisów i uaktualnienia swojej wiedzy? A nie podawanie tylko "na tacy"......i dziwienie się potem,że wiedza w przepisach skończyła się na art 66 ustawy. :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a co z przepisami??? U nas się nie przyjęły????

Dz.U. z 2012 poz. 996

Dział II

Szczegółowy sposób ustalania nieznanych lub nowych danych technicznych pojazdu podczas przeprowadzania badania technicznego pojazdu

3. W razie powstania trudności w ustaleniu parametrów pojazdu, badanie techniczne może być przeprowadzone po przedstawieniu opinii rzeczoznawcy samochodowego, o którym mowa w art. 79a ustawy, lub w szczególnych przypadkach – dodatkowo odpowiednio innej specjalności.

 

Gdzie tu jest mowa o jakimś kwicie który nie wiadomo kto, kiedy wydał i najważniejsze nie wiemy czy zostały ważony właśnie ten pojazd oraz czy zachowano warunki pomiaru ( definicja masy własnej).

 

Jak ktoś ma wagę legalizowaną na OSKP to rozumiem ale takich stacji jest 2-3%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociaż to na pewno nie moja rola...

 

Jaaasne... bo najlepiej tylko brać, mało co dać, a potem mówić "na NASZYM forum"... :evil::evil::evil:

 

P.S.

Moja rola to też nie jest. Ja nie widzę problemu w usunięciu nieaktualnych załączników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a co z przepisami??? U nas się nie przyjęły????

W pogoni za klientem, kasą, niestety nie. Opinia rzeczoznawcy traktowana jest jak zło konieczne, a na niektórych terenach wręcz jako niezaradność diagnosty. U nas, niestety, trzeba wszystko wymuszać zapisami prawa, tylko tak można wyegzekwować pewne normy. Wystarczy tylko spojrzeć na kwestię roku produkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szkoleniach w Perfekcie zawsze był referat inspektora ITD co diagności puszczają.

Za każdym razem był omówiony przynajmniej jeden przypadek zaniżenia masy własnej bo:

1. więcej pasażerów można załadować

2. więcej ładunku można załadować

3. "ja tylko kierowca w dowodzie napisali, że mogę - ja się nie znam".

Może koledzy którzy byli na tych szkoleniach to potwierdzą bo wychodzę na jedynego który pilnuje rzeczywistej masy własnej. Może jakieś linki ze strony ITD?

Sam znalazłem:

http://moto.wp.pl/kat,89554,title,Zanizona-waga-w-polowie-busow,wid,13276259,wiadomosc.html?ticaid=114c7b

http://witd.szczecin.pl/przeladowany-bez-ladunku/

http://www.witd.bydgoszcz.pl/AKTUALNOSCI/Kolejny-przypadek-nieuczciwej-konkurencji-120.html

http://www.witd.gdansk.pl/z-ycia-inspekcji/135-kolejny-wycznik-tachografu

http://40ton.net/nowosci-kartotek-witd-zanizona-masa-wlasna-jazda-alkoholu-zbyt-ciezki-kontener/

http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/printview.php?t=9003&start=30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za każdym razem był omówiony przynajmniej jeden przypadek zaniżenia masy własnej bo:

1. więcej pasażerów można załadować

2. więcej ładunku można załadować

3. "ja tylko kierowca w dowodzie napisali, że mogę - ja się nie znam".

szczera prawda i dziwię się ,że są tacy diagności którzy spokojnie śpią jak świadomie lub nie świadomie ,ale to już inna para kaloszy potwierdzają podczas badania takie ptaszki bo potem jest
3. "ja tylko kierowca w dowodzie napisali, że mogę - ja się nie znam".
a diagnosta postawił pieczątkę ...... :cool::x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo wychodzę na jedynego który pilnuje rzeczywistej masy własnej.

Nie tylko Ty, ale bardzo ciężko pracuje się na terenie gdzie 95% diagnostów nawet nie sprawdza danych na TZ, a magistrat odpowiada (po korekcie, w trakcie BT zapisów w DR), że po co w ogóle to weryfikować, skoro nikt tego nie sprawdza i do niczego nie jest potrzebne. Traktują diagnostę, który stara się choć w minimalnym stopniu porządkować nieprawidłowości jako zło, które przysparza im roboty, bo reszta "podbija" i nie robi problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociaż to na pewno nie moja rola...

Moja też nie

Jaaasne... bo najlepiej tylko brać, mało co dać,

Całkowiecie się zgadzam

Moja rola to też nie jest. Ja nie widzę problemu

Ja też nie i nie będę czekał na dyskusję na 30 stron i 10 lat może ktoś to zmieni.

Po prostu macie załącznik aktualny :ok

 

Wiecie bo ja mam tyle czasu i tak się nudzę :evil:

Ale wole zrobić załącznik niż czytać ..................... :x

Waga pojazdu.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja dodam, że dla prokuratora takie oświadczenie jest nie wystarczające. Bo to diagnosta miał zważyć lub wymagać opinii. Gdzie w przepisach ujęte jest takie oświadczenie ??? Róbcie jak chcecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiedza w przepisach skończyła się na art 66 ustawy.

A co to ten art.66?

Ja też nie i nie będę czekał na dyskusję na 30 stron

Chciałem napisać że w tym czasie poświęconym na smętne pisanie można poprawić parę razy , ale mnie uprzedziłeś .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie w przepisach ujęte jest takie oświadczenie ???

Może i nie ma, ale lepsze to niż nic :ok

Bo to diagnosta miał zważyć
A tak nawiasem mówiąc, to gdzie to jest napisane ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oświadczenie fajne - tylko co z nim dalej zrobić - włożyć do archiwum /którego nie mam/ czy dać klientowi który je wywali, a i urząd nie będzie płakał z powodu jego braku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oświadczenie daj rzeczoznawcy - pewnie się ucieszy i zamieści w opinii po zmianach

Ale ustawodawca mówi iż ten Pan nie jest nam potrzebny do tej czynności - masa własna jest "płynna" - czynność tą mamy wykonać osobiście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.