Skocz do zawartości

CEPIK 2.0


Paprock

Rekomendowane odpowiedzi

Mam jeszcze pytanko, korzystam ze STACJA.SQL. Rozumiem, że poza przygotowaniem VPNa, karty SSL i sprzętu mam już tylko czekać na ruch ze strony NORCOMu, czyli aktualizację? Bo gość z helpdesku mnie dziś pytał czy kontaktowałem się z producentem oprogramowania, tylko nie wiem po co?

Tak.

Wszystko sprawdziłeś ? Zainstalowałeś ? Nasz program wykazuje, że testy poszło ok ?

 

OK. Mam pytanie dotyczące pojedynczego wysyłania informacji o badaniach - tych wykonanych w trybie awaryjnym: czy diagności wysyłać będą "tylko swoje", czy pod nieobecność kolegi, ja będę mógł wysłać jego "zaległości" (i na odwrót)?

Osobiście nie widzę powodów, dla których nie miałoby być takiej samej zamienności jak w przypadku urlopów czy nieobecności/zwolnienia się diagnosty i wbijania pieczątki w DR.

 

Mecher, połączenie z CEP będzie krótkie (nawiązanie połączenia-pobranie danych/wysyłka danych-zakończenie połączenia). VPN będzie potrzebny tylko w tym momencie.

Plus ewentualna aktualizacja słowników z serwerów MC/MSWiA ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanko, korzystam ze STACJA.SQL. Rozumiem, że poza przygotowaniem VPNa, karty SSL i sprzętu mam już tylko czekać na ruch ze strony NORCOMu, czyli aktualizację? Bo gość z helpdesku mnie dziś pytał czy kontaktowałem się z producentem oprogramowania, tylko nie wiem po co?

Tak.

Wszystko sprawdziłeś ? Zainstalowałeś ? Nasz program wykazuje, że testy poszło ok ?

 

Witam Pana,

 

przydałaby się jakaś instrukcja jak skonfigurować program aby 13 listopada nie urywały się u Pana telefony.

 

Nie wiadomo czy testy wychodzą OK ponieważ:

BLĄD (ŚRODOWISKO CEPIK NIE JEST DOSTĘPNE):

 

Nie wiem czy to jest wina złej konfiguracji przeze mnie Stacja SQL czy tak ma w tej chwili być.

"Hello CEPIK" działa poprawnie.

 

Pozdrawiam

Radek.

5ae1a807350c4_CEPIK2test.jpg.e1aa20df2520add8af9e2ce5cf0e333d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanko, korzystam ze STACJA.SQL. Rozumiem, że poza przygotowaniem VPNa, karty SSL i sprzętu mam już tylko czekać na ruch ze strony NORCOMu, czyli aktualizację? Bo gość z helpdesku mnie dziś pytał czy kontaktowałem się z producentem oprogramowania, tylko nie wiem po co?

Tak.

Wszystko sprawdziłeś ? Zainstalowałeś ? Nasz program wykazuje, że testy poszło ok ?

 

Rozmawiałem z jednym z serwisantów, pomógł mi wskazać plik certyfikatu w stałych systemowych. Natomiast wyskakuje błąd w zakładce cepik 2.0. Przekierowanie na hello cepik wskazuje "dane będą widoczne po zalogowaniu"...

 

Oprogramowanie VPN jest, certyfikaty są, połączenie VPN jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie, na stronie hello.skp.cepik zamiast danych stacji widnieje mi zapis "Dane zostaną wyświetlone po zalogowaniu", nic się w temacie nie zmienia pomimo zgłoszenia tematu w helpdesku, co w przypadku jak dane stacji nie pokażą się na stronie testowej przed 13 listopada?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie, na stronie hello.skp.cepik zamiast danych stacji widnieje mi zapis "Dane zostaną wyświetlone po zalogowaniu"

 

Kolego mam to samo. Kontaktowałem się z help desk i twierdzą że jest wszystko w porządku. U jednych jest z nr stacji, a u innych bez bo zostało inaczej skonfigurowane połączenie. Poza tym test z programu przechodzi mi pozytywnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Norbercie a jak można sprawdzić czy wasz program pokazuje że testy przeszły poprawnie. Bo u mnie w stacja SQL w zakładce Cepik 2 mam jeszcze Halo cepik jasno szary (nie dostępny) u góry info że jest t jeszcze wersja testowa i nie aktywna. Można sprawdzić gdzieś indziej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę jak ja zrobiłem (nie wiem czy poprawnie)

1. Włożyłem kartę do czytnika (nie wiem czy konieczne)

2. W Stacja SQL zalogowałem się jako admin

3. W Stacja SQL wchodzisz w administracja>stałe systemowe>Stacja>CEPIK 2

4. Wprowadzasz PIN (ten którym podpisujesz paczki do obecnego cepik'u)

5. Nazwa certyfikatu - wybierasz AKTYWNY certyfikat

Zatwierdzasz

 

1. Przechodzisz do Badania techniczne>cepik 2

2. Hello cepik powinno być już aktywne.

 

[ Dodano: 07-11-2017, 13:32 ]

Wkleję najświeższe info z MC:

 

- w związku z planowanym na godz. 16:00 w dniu 10/11 (piątek) wyłączeniem możliwości przesyłania danych dotyczących CEP-a v.1.0 (paczki BTP, generowane jako pliki XML, przesyłane poprzez logowanie się stacji na portal CEP-a), prosimy najpóźniej do godz. 15:00 tego dnia wygenerować wszystkie zaległe badania - po tym czasie nie będzie możliwości ich wysłania w znanej formie!

(wysyłka zaległości będzie odtąd dostępna jako wysyłka w trybie awaryjnym, tj. pojedynczo, co jest procesem zdecydowanie bardziej pracochłonnym).

Czy wspomina o tym jakaś ustawa czy rozporządzenie?

To, że ktoś wyłącza stare serwery w piątek, a nowe odpala w poniedziałek nie powinno nas diagnostów interesować. Stara ustawa obowiązuje do 12.11 do godz. 23.59 i o tej godzinie powinienem bez problemów wysłać.

 

Co mają zrobić diagności, którzy nie czytają tego forum?

 

A teraz mam pytanie. Gdzieś czytałam ale mi umknęło.

Czy sprawozdanie z pobranych opłat ewidencyjnych mamy też generować najpóźniej w piątek 10 listopada czy robimy to normalnie do 10 następnego miesiąca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mówili na szkoleniu to za listopad prawdopodobnie należy wypełnić 2 rubryki pierwsza do 12,11 a następne od 13 i na końcu sumujemy.

PS

co do problemu z nieaktywnym Hello Cepik to należało być zalogowanym nie tylko jako administrator w norcomie ale też w windowsie (dlatego nie widział w stałych systemowych certyfikatów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie jest tak że opłatę CEPIK pobieramy na starych zasadach do 13-11 a od 13 -11 na nowych i rozliczenie jest w jednej rubryce ? No bo jaka ta druga rubryka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem świeżo po spotkaniu w MC. Oto (skrótowo) ustalenia:

1. Pani Minister podejmie decyzję o wejściu CEP'a w życie (lub nie) do godz. 16:00 w dniu 10/11 (piątek);

2. Po tym - rozpoczną się wszelkie procedury z tym związane, które zostaną podsumowane kolejną decyzją (ostateczną) w dniu 11/11 (sobota), do godz 23:30;

3. SKP powinny do godz. 14:00 w dniu 10/11 (piątek) wysłać paczki ze swoimi badaniami (uwaga! zmiana godziny!);

4. SKP nie posiadające certyfikatów będą mogły pracować w trybie awaryjnym do czasu ich uzyskania (oficjalne info w tej sprawie powinno pojawić się na stronach MC w dniu jutrzejszym, tj. 8/11);

5. Oczywiście - nadal czekamy na rozporządzenia wykonawcze (m.in. modyfikacja Dz.U.776) - ale to już sprawa SKP/MIiB, a nie MC.

 

W związku z powyższym - wersja programu, współpracująca z CEP-em 2.0 pojawi się w naszej firmie rano w dniu 13/11, po potwierdzeniu decyzji Ministerstwa Cyfryzacji o wejściu CEP-a w życie - wcześniej nie zaryzykujemy jej publikacji ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pierdziu ale kosmos jak zawsze :razz::evil::evil::evil::evil::evil:

Ale moja nowa firma też jeszcze nie ma VPN'a :lol::lol: w starej firmie wszystko było już dograne a tu zonk :x

Dziś mój dyr. dzwonił do ministerstwa i też miał info że do momentu uzyskania certyfikatu będzie można pracować w trybie awaryjnym a potem wszystko posłać :)

 

Moim skromnym zdaniem przesuną datę :x wejścia a Pani minister pójdzie pod młotek :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po mojemu to wszystko bedzie w takiej nie wiadomo jakiej fazie do czerwca przyszłego roku. Potem projekt straci ważność pod warunkiem, że go ogłoszą.

Moje zdanie nie oznacza, żeby wdrożenie CEPiK 2.0 traktować opieszale albo wcale.

Osobiście mam luźny dystans to tych całych modyfikacji, a powodem jest zmiany programu i pracodawcy. Resztę czas pokaże.

No tak jakoś się zbiegły życiowo-służbowe okoliczności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Pani Minister podejmie decyzję o wejściu CEP'a w życie (lub nie) do godz. 16:00 w dniu 10/11 (piątek);

2. Po tym - rozpoczną się wszelkie procedury z tym związane, które zostaną podsumowane kolejną decyzją (ostateczną) w dniu 11/11 (sobota), do godz 23:30;

Ja pitole jaki burdel.. :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglądałoby to wszystko składnie, gdyby nie szczegóły. A że to duży projekt - ma dużą bezwładność i pewne sprawy się wysypały ...

 

Pocieszę Was jeśli powiem, że słowniki dla SKP dostaniemy od MC dopiero po północy z soboty na niedzielę ? Bez nich nie możemy budować ostatecznej wersji aplikacji działającej od 13/11 ...

No i - czekamy na nowelizację 776 czyli nowy wzór zaświadczenia ...

 

Reasumując - czeka nas fajny tydzień (zakładam, że CEP jednak wejdzie) :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś wie którym momencie badania będzie używana kasta SSL i podawany pin do niej?

U nas albo nigdy, albo raz dziennie, na początku pracy z programem (pod warunkiem zaznaczenia odpowiedniej opcji w oprogramowaniu karty). Wszystko zależy od producenta karty ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Pani Minister podejmie decyzję o wejściu CEP'a w życie (lub nie) do godz. 16:00 w dniu 10/11 (piątek);

To Pani Minister jest ważniejsza od ustawy :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cepik już głupieje przy wysyłaniu paczek wchodzą jakieś dziwne reklamy bynajmniej wczoraj nie wiem jak dziś

1

nie zganiaj wszystkiego na Cepik skoro masz zle ustawiona przegladarke

u mnie wszystko jest ok/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My się tu zastanawiamy co i jak ale Wy (NORCOM) też macie jesień średniowiecza....

Szybkie info z centrali telefonicznej - w zeszłym miesiącu 2152 skutecznie odebrane rozmowy, w tym - już 668 ...

 

Lekko nie jest - za każdym telefonem coś/ktoś stoi :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.