Skocz do zawartości

CEPIK 2.0


Paprock

Rekomendowane odpowiedzi

Kolega właśnie rzucił temat "zerówek" w nawiązaniu do CEP 2.0, jak zrobić badanie sprowadzonego z zagranicy nie mając połączenia z CEP? Jak to będzie się miało do prerejestracji pojazdu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj panie Norbercie niech trochę odłożą te wprowadzenie Cepik 2 dużo SKP jeszcze niema VPN ja też czekam na certyfikat karty i wcale nie mogę wysyłać przeglądów myśle że jakby odłożyli wprowadzenie Cepik 2 na miesiąc wszystko by się unormowało

Ja już mam tak dosyć przygotowań do CEP'a, że chciałbym mieć to wreszcie za sobą.

Co ma być to będzie, będziemy wspólnie to wszystko szlifować ...

 

Kolega właśnie rzucił temat "zerówek" w nawiązaniu do CEP 2.0, jak zrobić badanie sprowadzonego z zagranicy nie mając połączenia z CEP? Jak to będzie się miało do prerejestracji pojazdu?

W teorii będziesz miał dostęp offline do słowników CEP-a, więc będziesz mógł zrobić badanie, w tym okresowe przed pierwszą rejestracją, w tzw. trybie awaryjnych (tj. bez dostępu do CEP).

Czy pojazd znajduje się w CEP-ie - nie sprawdzisz oczywiście.

Wystawisz stosowne zaświadczenia, pobierzesz opłaty. Zrobisz to, co robiłeś do tej pory, nic więcej. Skorzystasz z nowych słowników.

 

Przy próbie wysyłki badanie do CEP-a (kiedy "wróci Internet"/uruchomisz VPN-a itp.) program sprawdzi sobie czy pojazd jest w CEP-ie - jeśli nie to dokona prerejestracji. I tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W teorii będziesz miał dostęp offline do słowników CEP-a, więc będziesz mógł zrobić badanie, w tym okresowe przed pierwszą rejestracją, w tzw. trybie awaryjnych (tj. bez dostępu do CEP).

Czyli wychodzi na to że prerejestracja będzie najmniej istotnym elementem BT?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prerejestracja nie jest niczym poważnym czy czasochłonnym.

Wpisujesz VIN/rocznik/markę - musiałbym sprawdzić co jeszcze (być może datę pierwszej rejestracji?).

I to wszystko :-)

 

Prerejestracja będzie dotyczyć tylko takich przypadków, kiedy Klient bezpośrednio z autem przyjedzie do Was, na SKP, z pomięciem Starostwa (miękki dowód) lub ubezpieczyciela (ubezpieczenie). Tylko i aż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko i aż.
I tego się obawiam. Nie wiem czy bierzesz udział w pracach Komitetu Sterującego czy kto tam za to odpowiada, bo tak sie zastanawiam czy nie będzie problemów z prerejestracją jeżeli np. SKP i ubezpieczyciel będą pracować jednocześnie w trybie awaryjnym a później będą chcieli dokonać prejestracji pojazdu?
Wpisujesz VIN/rocznik/markę - musiałbym sprawdzić co jeszcze
Czy to będzie wynikało z rozporządzenia?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie problemów z prerejestracją - robi to pierwszy podmiot ze wszystkich, które pracują w trybie zapisu. System to sam zweryfikuje - nie zrobisz tego jako SKP jeśli zrobił to ubezpieczyciel lub wydział komunikacji.

Prerejestracja jest pierwszym (opcjonalnym) krokiem, dalsza procedura jest zwykłym BTP.

 

Tak, mam na bieżąco info z Komitetu, mogę też "wtrącać tam swoje trzy grosze" (dzięki uprzejmości PISKP, z którym współpracujemy).

 

Nie, to nie wynika z rozporządzenia, a z ustawy - Art. 80ba PoRD, ust. 1 pkt. 6 ( http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/viewtopic.php?t=20029 )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. W ewidencji gromadzi się następujące dane:

1) identyfikujące pojazd:

a) numer VIN albo numer nadwozia, podwozia lub ramy pojazdu,

b) numer rejestracyjny pojazdu;

10) o badaniach technicznych pojazdu;

13) techniczne o pojeździe;

15) o zatrzymaniu dowodu rejestracyjnego albo pozwolenia czasowego;

Pytanie o pkt 13, czy to nie będzie cały DIP?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem świeżo po spotkaniu w MC. Oto (skrótowo) ustalenia:

4. SKP nie posiadające certyfikatów będą mogły pracować w trybie awaryjnym do czasu ich uzyskania (oficjalne info w tej sprawie powinno pojawić się na stronach MC w dniu jutrzejszym, tj. 8/11);...

 

Czy wiadomo coś więcej w sprawie tego trybu awaryjnego dla SKP które czekają na certyfikaty?

No chyba, że w poniedziałek obudzimy się w rzeczywistości z po raz kolejny przesuniętym terminem odpalenia CEPIK 2.0 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie osobiście będzie nie fer jeżeli SKP które do tej pory nic nie robiły aby rzetelnie się przygotować do wdrożenia CEP 2.0 aby miały takie same prawa jak SKP które były zaangażowane w ten proces

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie osobiście będzie nie fer jeżeli SKP które do tej pory nic nie robiły aby rzetelnie się przygotować do wdrożenia CEP 2.0 aby miały takie same prawa jak SKP które były zaangażowane w ten proces

 

Tyle razy już był przekładany start CEPIK 2.0, że wiele SKP uważało, że to nie nastąpi. :)

 

Fakt, że z jednej strony będzie to nie fair, ale z drugiej strony panika jaka jest na takich SKP może być wystarczającym prztyczkiem w nos dla osób zarządzających Stacjami Kontroli.

Bo niestety w większości przypadków odbija się to na osobach które nie są do końca winne.

Gdyż co może zrobić osoba która bardzo długo truje o szanowny podpis na wniosku o certyfikat? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie osobiście będzie nie fer jeżeli SKP które do tej pory nic nie robiły aby rzetelnie się przygotować do wdrożenia CEP 2.0 aby miały takie same prawa jak SKP które były zaangażowane w ten proces
Ja zrobiłem wszystko co należy, żeby dotrzymać terminów i być gotowym 13 listopada. I co? Przez bałagan w MC pozostaję od kilku dni bez certyfikatu SSL.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie osobiście będzie nie fer jeżeli SKP które do tej pory nic nie robiły aby rzetelnie się przygotować do wdrożenia CEP 2.0 aby miały takie same prawa jak SKP które były zaangażowane w ten proces

- Markes chyba pisał a może mi się zdawało, w każdym razie blisko 1000 (tak TYSIĄC) stacji nie złożyło wniosku o Certyfikat VPN!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cytat z prezentacji str. 48

UWAGA

Na dzień 02.10. 2017 r. z wnioskiem o wydanie certyfikatu dla urządzeń VPN wystąpiło do Ministerstwa Cyfryzacji 4184 użytkowników ze Stacji Kontroli Pojazdów,z czego pobranych zostało 2190 certyfikatów VPN

 

http://www.cepik.gov.pl/aktualnosci/zawartosc/-/asset_publisher/a1LDCMS0sfru/content/spotkania-szkoleniowe-piskp-z-udzialem-przedstawicieli-mc

 

[ Dodano: 09-11-2017, 09:59 ]

Prezentacja na dole artykułu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W owym pisemku godzina graniczna to 15.00

Jednak P. Norbert kilka postów wyżej świeżo po spotkaniu w MC pisał

 

... 3. SKP powinny do godz. 14:00 w dniu 10/11 (piątek) wysłać paczki ze swoimi badaniami (uwaga! zmiana godziny!);...

 

 

Niby godzina nic wielkiego i patrząc na problemy (bóle) w jakich rodzi się nowe, lepsze, to pikuś. Ale jednak ... takie detale pokazują, że autorzy systemu tak naprawdę nie panują nad tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwotnej wersji wyłączenie CEPiK 1.0 było wyznaczone na godz. 16 a teraz zostało przesunięte na godz. 15, a wiec jeżeli nie wyślesz paczek do 14 lub tuż po to już się więcej tam nie zalogujesz

 

[ Dodano: 09-11-2017, 10:15 ]

"W związku z powyższym Ministerstwo Cyfryzacji zwraca się z uprzejmą prośbą o zakończenie działań

dotyczących zasilenia systemu CEPIK 1.0 przed wyznaczonym terminem."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wysyłam paczkę dziś wieczorem. Jutro jest na zmianie mój zmiennik i paczki nie wyśle. Wszystkie badania od 10.11 będę wysyłał do CEP-a w trybie awaryjnym. Nie martwi mnie to. Będzie to dobry test i nauka nowego programu (wersji programu) i połączenia.

Nie martwmy się na zapas. Jest sporo diagnostów żyjących w błogiej nieświadomości nadchodzących zmian. Im (jednak) trochę współczuję obudzenia się w nowej rzeczywistości 13 listopada 2017 A.D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po "jakiego" odwaracać kolejność, jeśli masz to robić od poniedziałku.

"Nadgorliwość jest gorsza......"

A u mnie wyskakuje, że system jest aktualny...?

Twierdzisz? Czy pytasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po "jakiego" odwaracać kolejność, jeśli masz to robić od poniedziałku.

"Nadgorliwość jest gorsza......"

A po takiego, żeby w poniedziałek zając się wyłącznie nauką "obsługi" CEP-a a nie wszystkiego od A do Zet, włącznie z odwrócona kolejnością :-)

 

Podobno już niektórym hula nowa wersja STACJA.SQL odwracająca kolejność. A u mnie wyskakuje, że system jest aktualny...?

Powinna hulać już wszystkim :-)

Jeśli nadal masz problem - spróbuj wyjść z programu i wejść do niego raz jeszcze.

Jeżeli to nie pomoże - zadzwoń do nas, pomożemy ogarnąć temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po "jakiego" odwaracać kolejność, jeśli masz to robić od poniedziałku.

"Nadgorliwość jest gorsza......"

A po takiego, żeby w poniedziałek zając się wyłącznie nauką "obsługi" CEP-a a nie wszystkiego od A do Zet, włącznie z odwrócona kolejnością :-)

 

Mi zainstalowało jedną aktualizację wczoraj, a drugą dzisiaj rano. Odwróconej kolejności nie ma. Wszystko po staremu tylko na początku tabelka do wpisywania numery rejestracyjnego/VIN zmieniona...

Dodatkowo sypnęły się dane właścicieli pojazdów. Nie są powiązane z pojazdami :sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi zainstalowało jedną aktualizację wczoraj, a drugą dzisiaj rano. Odwróconej kolejności nie ma. Wszystko po staremu tylko na początku tabelka do wpisywania numery rejestracyjnego/VIN zmieniona...

Widocznie nie korzystasz z fakturowania na naszym systemie :-)

Tabelka ulegnie zmianie wraz z nową wersją - będzie wykorzystywana do odpytania CEP-a o pojazd.

 

Dodatkowo sypnęły się dane właścicieli pojazdów. Nie są powiązane z pojazdami :sad:

Sprawdzę. Pewnie jakieś niedopatrzenie z naszej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi zainstalowało jedną aktualizację wczoraj, a drugą dzisiaj rano. Odwróconej kolejności nie ma. Wszystko po staremu tylko na początku tabelka do wpisywania numery rejestracyjnego/VIN zmieniona...

Widocznie nie korzystasz z fakturowania na naszym systemie :-)

 

Korzystam z fakturowania w Waszym systemie. Ale już Pana serwisant temat zdalnie ogarnął.

 

 

Dodatkowo sypnęły się dane właścicieli pojazdów. Nie są powiązane z pojazdami :sad:

Sprawdzę. Pewnie jakieś niedopatrzenie z naszej strony.

 

To podobno tylko u mnie. Jak wystawiam fakturę do badania to muszę ponownie wyszukiwać klienta. Przedtem pamiętał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi zainstalowało jedną aktualizację wczoraj, a drugą dzisiaj rano. Odwróconej kolejności nie ma. Wszystko po staremu tylko na początku tabelka do wpisywania numery rejestracyjnego/VIN zmieniona...

Widocznie nie korzystasz z fakturowania na naszym systemie :-)

Tabelka ulegnie zmianie wraz z nową wersją - będzie wykorzystywana do odpytania CEP-a o pojazd.

 

Dodatkowo sypnęły się dane właścicieli pojazdów. Nie są powiązane z pojazdami :sad:

Sprawdzę. Pewnie jakieś niedopatrzenie z naszej strony.

A ja nie korzystam z fakturowania to mnie aktualizacja nie dotyczy? Nie będę miał odwróconej kolejności tylko ramkę z wyszukiwaniem po VIN,nr rejestracyjnym itp? Bo taka aktualizacje miałem w zeszłym tygodniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może ogarnia np. zabrany DR przez Inspektora IDT za usterki w pojeżdzie zarejestrowanym za granicą ? Oczywiście zmianach .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.