Skocz do zawartości

CEPIK 2.0


Paprock

Rekomendowane odpowiedzi

Rozkład PKP się zmienia, czas przestawia i jakoś wszyscy daja radę. Piątek też się ogarnie, a kula ziemska będzie wirować dalej, razem z CEPIKIEM 2.0 i nic nikomu się nie stanie. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że chodzi o paczki z dni przed 10 listopada? A paczka z 10 ?jak wysłać?Skp są czynne dłużej niż do godz 15.

W myśl wyjaśnień Ministerstwa - wszystkie następne BTP powinny być przesłane trybem awaryjnym poprzez CEPiK v.2.0, w poniedziałek.

 

Swoją drogą - nie wiem jak system dla SKP ma wiedzieć, że BTP zostało wysłane do CEP-a, bo samo wygenerowanie paczki przecież nie wystarczy, trzeba ją zaraportować przez portal.

 

Kolejny problem - wysyłka 5.000 paczek (zakładam, że większość SKP wygeneruje paczki i będzie próbowała je przesłać) w tym samym czasie, ok. 15, może być PROBLEMATYCZNA :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesław, a widziałeś kalendarz :?:

 

Obrazek

 

Niestety niektórzy nie mają lekko i trzeba będzie w poniedziałek wysyłać w trybie awaryjnym badania z 11 i 12 listopada. Ciekawe jak to zadziała?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarobiony to co się dziwić.

Choć i ja, tydzień temu zacząłem zastanawiać się co z sobotą, by po chwili do mnie doszło, że to 11-ty i przecież święto.

 

Zdarza się ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak na chłopski rozum, to my mamy się przejmować czy to zadziała, z naszej strony zrobiliśmy wszystko do czego nas zobowiązują przepisy- certyfikat na karcie, vpn, internet, mamy pobrać opłatę, zrobić badanie a co z tym się stanie później to niech ustawodawca się martwi, my będziemy mieli wszystko w rejestrach i zawsze możemy się tym okazać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co z tym się stanie później to niech ustawodawca się martwi

Nie bez przyczyny planowana jest likwidacja Ministerstwa Cyfryzacji :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, wam też internet tak muli po podłączeniu się przez VPN? Prędkości z VPN i bez są te same, natomiast na mozilli dosyć długo ładuje się strona.

I druga sprawa, połączenie przez VPN jest, natomiast nie działa mi strona hello cepik.

Pod koniec sierpnia człowiek z helpdesku, podłączył się tylko przez VPN, powiedział, że jest ok, ale nie łączył się z hello cepik...

EDIT: Jestem po telefonie, skopiowali dane i przyjęli zgłoszenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, widzę, że już się problemy robią, a nic jeszcze nie ruszyło. Pamiętajcie, że jak będziecie korzystali z internetu (forum, dekodery VIN, wiadomości, gołe baby, czy co to tam jeszcze niektórzy w pracy oglądają) to jeśli nie wyłączycie VPN, generujecie ruch przez serwery Cisco, a te, choć szybkie, mają jednak ograniczone możliwości. Jak to wszystko się zatka, to nic nie będzie działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, widzę, że już się problemy robią, a nic jeszcze nie ruszyło. Pamiętajcie, że jak będziecie korzystali z internetu (forum, dekodery VIN, wiadomości, gołe baby, czy co to tam jeszcze niektórzy w pracy oglądają) to jeśli nie wyłączycie VPN, generujecie ruch przez serwery Cisco, a te, choć szybkie, mają jednak ograniczone możliwości. Jak to wszystko się zatka, to nic nie będzie działać.

No właśnie, trochę lipa. Bo trzeba będzie za każdym razem rozłączać i podłączać. Wydaje mi się, że to mulenie jest pewnie chwilowe i spowodowane tymi zaawansowanymi testami, ale kto ich tam wie.

 

 

Mam jeszcze pytanko, korzystam ze STACJA.SQL. Rozumiem, że poza przygotowaniem VPNa, karty SSL i sprzętu mam już tylko czekać na ruch ze strony NORCOMu, czyli aktualizację? Bo gość z helpdesku mnie dziś pytał czy kontaktowałem się z producentem oprogramowania, tylko nie wiem po co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No prawda tylko komputer ten to masz do pracy czy Pani w banku mając komputer przed sobą ogląda filmiki na jotube:)

hehe, nie o to mi chodziło. Bardziej o chodziło o sprawdzenie danych czy choćby forum norcoma :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie porównuj pani z banku do diagnosty, bo nie wyobrażam sobie pracy w zawodzie diagnosty bez dostępu do internetu (no chyba, że powstanie jakiś super katalog z danymi i z lokalizacja VIN i TZ)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.