Skocz do zawartości

pasy bezpieczeństwa na tylnej kanapie


Bratus2000

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,

Panowie pytanko : czy na tylnej kanapie środkowy pas może być tylko biodrowy .

Sprawa tyczy się zmian konstrukcyjnych w Skodzie Fabi z 2010 r. Była ciężarowa - 4 miejsca a chce osobową - 5 miejsc . Domontowany pas biodrowy od jakiegoś innego modelu skody . Pognałem klienta ale chciałbym mieć jakąś podstawę prawną jak wróci ponownie upierać się przy swoim :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 208
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • blakop

    34

  • sad_madman

    25

  • danielg539

    19

  • Grzegorz Łódź

    15

W tym przypadku nie może mieć zagłówka środkowego
nie musi - ale może mieć.

 

[ Dodano: 12-09-2015, 12:14 ]

Domontowany pas biodrowy od jakiegoś innego modelu skody .
nie może być demontowany - musi być nowy: polecam

załącznik do rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 28 września 2005 r., poz. 1666

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ma zagłówek środkowy to pas trzypunktowy.

 

chyba odwrotnie ::?

 

§ 11. 1. Pojazd samochodowy wyposaża się:

9). w zagłówki na siedzeniach wyposażonych w pasy bezpieczeństwa mocowane co najmniej w trzech punktach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba odwrotnie ::?
nie kombinujcie

" ... Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia:

§ 11. 1. Pojazd samochodowy wyposaża się:

9)42) w zagłówki na siedzeniach wyposażonych w pasy bezpieczeństwa mocowane co najmniej w trzech punktach, z wyjątkiem siedzeń w pojeździe z nadwoziem otwartym oraz siedzeń tylnych w pojeździe z nadwoziem rodzaju coupé o układzie siedzeń „2+2”; dopuszcza się możliwość niewyposażenia w zagłówki siedzeń tylnych środkowych; przepis stosuje się do pojazdów wyprodukowanych po dniu 31 grudnia 1995 r.;

 

[ Dodano: 12-09-2015, 12:25 ]

Pognałem klienta ale chciałbym mieć jakąś podstawę prawną jak wróci ponownie upierać się przy swoim :)
szkoda gadać i wstyd, najpierw wyganiasz klienta, a dopiero szukasz podstawy? Przekładany pas bezpieczeństwa nie przeszkadzał Tobie ale brak zagłówka, którego nie musi być na środkowym tylnym siedzeniu w pojazdach wyprodukowanych po dniu 31 grudnia 1995 r. był nieuzasadnionym powodem Twojego zachowania :razz:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak

W tym przypadku nie może mieć zagłówka środkowego.Jeżeli ma zagłówek środkowy to pas trzypunktowy.

Grzesiu, przeczytaj powoli to co napisałeś, bo na pewno nie masz racji ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

biker100 - WSTYD to kraść :)

Pognałem klienta bo miał domontowany nieoryginalny pas o innym rozmiarze i klamrze ( ledwo można było go wpiąć ) Miałem kolejkę i nie miałem czasu wnikać co i jak.

Nie każdy jest Alfą i Omegą jak ty ...

Ale po to jest tu te forum żeby się podpytać i zweryfikować swą wiedzę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pytanko : czy na tylnej kanapie środkowy pas może być tylko biodrowy

 

Ale po to jest tu te forum żeby się podpytać i zweryfikować swą wiedzę .

 

Gdybyś miał trochę godności i szacunku dla użytkowników forum nie pisał byś takich dyrdymałów.

 

zweryfikować swą wiedzę .
Twoja została zweryfikowana...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mówię ze mam.

Nie obraź się, bo może się okazać, że rację masz ale swoją, że ja Cię po prostu nie zrozumiałem, gdyż w obie strony już namotaliście.

W każdym razie mnie chodziło o to, że z zapisu ;

 

9)42) w zagłówki na siedzeniach wyposażonych w pasy bezpieczeństwa mocowane co najmniej w trzech punktach, z wyjątkiem siedzeń w pojeździe z nadwoziem otwartym oraz siedzeń tylnych w pojeździe z nadwoziem rodzaju coupé o układzie siedzeń „2+2”; dopuszcza się możliwość niewyposażenia w zagłówki siedzeń tylnych środkowych; przepis stosuje się do pojazdów wyprodukowanych po dniu 31 grudnia 1995 r.;

 

wytłuszczonego wynika,

że na tylnym środkowym siedzeniu nie musi być zagłówka niezależnie od rodzaju pasa,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie obraź się

Daleki jestem od tego.Człowiek cały czas się uczy :)

wytłuszczonego wynika,

że na tylnym środkowym siedzeniu nie musi być zagłówka niezależnie od rodzaju pasa,,,

Niby masz rację ale......z tego już wynika trochę inaczej "w zagłówki na siedzeniach wyposażonych w pasy bezpieczeństwa mocowane co najmniej w trzech punktach"

:?

Po mojemu.Jeśli z tyłu nie ma zagłówka środkowego (bo nie musi) to nie może być też pasa trzypunktowego. :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po mojemu.Jeśli z tyłu nie ma zagłówka środkowego to nie może być też pasu trzypunktowego. :?
a z czego to wynika Grzesiu? czytam w "te i nazad" nie moge się doszukać zależności takiej jaką Ty podajesz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z czego to wynika

No z tego :"w zagłówki na siedzeniach wyposażonych w pasy bezpieczeństwa mocowane co najmniej w trzech punktach"

 

"co najmniej"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ może być pas bezpieczeństwa trzypunktowy i nie musi być zagłówka (ale może) Grzesiu ponieważ:

...dopuszcza się możliwość niewyposażenia w zagłówki siedzeń tylnych środkowych; przepis stosuje się do pojazdów wyprodukowanych po dniu 31 grudnia 1995 r.;

 

Z tego co Ty cytujesz wynika, że w przypadku gdyby tylne środkowe siedzenie było wyposażone w dwupunktowy pas bezpieczeństwa to nie może być zagłówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może będzie czytelniej:

 

w zagłówki na siedzeniach wyposażonych w pasy bezpieczeństwa mocowane co najmniej w trzech punktach, z wyjątkiem

siedzeń w pojeździe z nadwoziem otwartym oraz siedzeń tylnych w pojeździe z nadwoziem rodzaju coupé

o układzie siedzeń „2+2”; dopuszcza się możliwość niewyposażenia w zagłówki siedzeń tylnych środkowych; przepis

stosuje się do pojazdów wyprodukowanych po dniu 31 grudnia 1995 r.;

 

Zwróć uwagę na średniki (;)

 

[ Dodano: 12-09-2015, 14:06 ]

gdyby tylne środkowe siedzenie było wyposażone w dwupunktowy pas bezpieczeństwa to nie może być zagłówka.

Właśnie tak mi się wydaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i mamy konsensus.

Konsensus może i byłby, gdybym jeszcze i ja miał Grzegorz na imię.

Moim zdaniem "środkowe" to wyjątek. Zdaniem Fiata wygodny, skoro spotkałem Bravo z trzy-punktowym pasem bez zagłówka,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą robiłem Hondę Civic 2004, [NLAES75204W301181] kupiona w kraju pierwszy właściciel , na tylnej kanapie trzy zagłówki jeden niższy (widoczność w lusterku) , ale jest zagłówek bardzo wyraźny. Pasy boczne trzypunktowe, środkowy biodrowy. Szkoda że nie zrobiłem zdjęć, zresztą takich aut jest wiele.

Widząc że dyskusja się niepotrzebnie rozwija dołożę jeszcze swoje; wg. Grześka mógłbym dać negata , a wg Bikera powinienem dać - a nie dałem bo wszystko było OK.

Jak jest trzypunktowe i więcej mocowanie pasa po 1995r zagłówek na środku być musi, jak jest biodrówka zagłówek być może , ajak już jest to wcale nie trzeba montować pasów trzypunktowych.

 

Po nocy przychodzi dzień i główka lepiej pracuje....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest trzypunktowe i więcej mocowanie pasa po 1995r zagłówek
być musi

Zgadzam się :)

zagłówek na środku być musi,

Może go nie być bez względu na datę produkcji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łatwo wnioskować na końcu po wczesniejszych wypowiedziach, lecz mi się wcale nie wydaje, ale to co raz przez Kolegę Bikera Depesza wytłuszczone na czarno, a drugi raz poczerwienione przez Kolegę Grzegorza specjalnie zawarto między średnikami, aby tekst wydzelić bardziej niż przecinkami i po mojemu to dotyczy zagłówka samego w sobie w oparciu bez względu na to jaki pas w siedzeniu zamontowano.

Może tak być?

;)

Piszę na podstawie obserwacji własnych oraz wypowiedzi:

Zdaniem Fiata wygodny, skoro spotkałem Bravo z trzy-punktowym pasem bez zagłówka,,,
Przed chwilą robiłem Hondę Civic 2004, [NLAES75204W301181] kupiona w kraju pierwszy właściciel , na tylnej kanapie trzy zagłówki jeden niższy (widoczność w lusterku) , ale jest zagłówek bardzo wyraźny. Pasy boczne trzypunktowe, środkowy biodrowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po mojemu najwyższy czas na zmianę tego zapisu.I tych związanych z pasami bezpieczeństwa i punktami kotwiczenia.Moim zdaniem są już trochę archaiczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.