Skocz do zawartości

Będą zmiany w systemie Stacji Kontroli Pojazdów? artykuł


Bogusław Maćkowski

Rekomendowane odpowiedzi

taki sam czas jak inne

Wiem, że to nie do mnie, ale mam wrażenie, że mówimy o badaniu okresowym osobówki.

Wiadomo, że inny będzie czas badania np zestawu ciągnik-naczepa i np fiata pandy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 101
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Grzegorz Łódź

    20

  • DARIO64

    10

  • kowal

    8

  • JANUSZ60

    8

żeusterki za brak np kierunkowskazu zrobię w 5 minut

I bardzo dobrze.Ale następne badanie możesz wprowadzić do rejestru po 20min.

Lubicie kombinować :)

To nie czas ile wykonujecie badanie tylko odstęp między badaniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robię okresowe o 8.00,robię następne okresowe mam wprowadzić do rejestru po min 20 min,czyli 8.20,OK,robię tak i tu wszystko jest jasne.Następnie przyjeżdża ta maleńka usterka i po mojemu to ja nie będę czekał 20min,tylko wpuszczę po np 5 min,następnie znowu okresowe i minimum 20 min po tej usterce,z tym się mogę zgodzić,ale nie,że każde badanie bez rozróżniania będę wpisywał w rejestr po minimum 20 min

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale nie,że każde badanie bez rozróżniania będę wpisywał w rejestr po minimum 20 min

A w czym problem?

A po drugie to ile masz takich sytuacji?A po trzecie to cały dzień masz kolejkę że końca nie widać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ma być dobrze jak znajomy z TDT idzie na policje, podaje konkretne stacje gdzie robi się przeglądy bez samochodu.Odpowiedż jest następująca "nie mamy ludzi ani czasu na zajmowanie się tego typu sprawami".Tyle w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję wprowadzić w rozporządzeniu

Bez takiego zapisu mam odstępy między badaniami powyżej 20 min

Ale są też np. 3-5 minutowe

Taki przywilej mają c.siodłowe z naczepą i zespoły pojazdów , z tym że od poprzedzającego badania wtedy jest około 40 minut :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka razy w roku przyprowadzają mi na "vatowskie" hurtem ,zostawiają auta i dokumenty .

Przy takim zapisie robiłbym to pół dnia a nie max godzinę . :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu przesadzacie :?

Przy takim zapisie robiłbym to pół dnia

1h-3badania

Pół dnia-nie wiem ile SKP czynna ale średnio 6h-czyli wykonasz 3x6=18 badań vat

max godzinę

18 badań vat

Niezły jesteś -z identyfikacją ..... :-D

 

[ Dodano: 14-11-2015, 10:24 ]

A tak poważnie można uwzględnić ten czas przy badaniach okresowych-jeśli to takie niesprawiedliwe.....

Pomysł ma na celu ukrócić "pocztę"....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie krócej 20 min. okresowe,powypadkowe,przed pierwszą, za usterki może być krótsze,

i obowiązkowo klatka zdjęciowa pojazdu podczas badania hamulca tylnej osi aby nie było przeglądów bez pojazdów (jak klient przyjedzie z dowodem to w usterkach powinna być pozycja brak pojazdu na bt :-D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast przeć, że to wszystko jest najważniejsze w motoryzacji co się robi na stacji, że to nie zwykła wymiana opon czy klocków, że tu trzeba, należy, mus się przyłożyć, sprawdzić, dotknąć, szarpnąć, wygrzać, podłączyć i wiele... wiele... wiele... innych jeszcze czynności w tym całe biuro, kasa, dokumenty, zaświadczenia...

A tu kwadrans na samochód starczy. 8/

Wcale się nie dziwię, że jak ktoś sobie policzy trzy stówy na godzinę, to później oferują mikre stawki i prowizje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak poważnie można uwzględnić ten czas przy badaniach okresowych-jeśli to takie niesprawiedliwe.....
i już lepiej :)
Bez takiego zapisu mam odstępy między badaniami powyżej 20 min

Ale są też np. 3-5 minutowe

Taki przywilej mają c.siodłowe z naczepą i zespoły pojazdów ' date=' z tym że od poprzedzającego badania wtedy jest około 40 minut :D[/quote']mam podobnie

A w czym problem?

A po drugie to ile masz takich sytuacji?A po trzecie to cały dzień masz kolejkę że końca nie widać?

aby uzyskać odpowiedź patrz ciut wyżej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko Koledzy ja cały czas piszę o jakości badań a nie o ilości....

Zapis można oczywiście zmodyfikować,ale sens był taki,żeby przyczyniło się to do ograniczenia "poczty" . Jakby był taki zapis to wszystkie SKP musiałyby robić tak samo a klient musiałby czekać.Sam zrezygnowałby z odwiedzania SKP......

Tak przynajmniej ja uważam.

 

[ Dodano: 14-11-2015, 13:56 ]

jak klient przyjedzie z dowodem to w usterkach powinna być pozycja brak pojazdu na bt :-D:D

To wtedy byś się dopiero wp....... :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w czym problem?

 

A tak ogólnie to w niczym :P

Od 04.01.2016 bt będą wysyłane online do cepiku i wszystko do sprawdzenia co gdzie i jak 8):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 04.01.2016 bt będą wysyłane online do cepiku

Gratuluję poczucia humoru :P

wszystko do sprawdzenia co gdzie i jak

Ścieżkę można przejechać w 5 min......(pojazd się odhaczy....).To nie zmieni jakości badań....Wszystko można obejść...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie zmieni jakości badań....Wszystko można obejść...
i to jest sedno - na nic najlepsze zapisy, programy etc. tam gdzie wchodzi czynnik ludzki zawsze istnieje ryzyko nazwijmy to delikatnie "pomyłki", trafi się słabszy dzień etc.

 

Wszelkie zmiany należy wprowadzać od zmiany mentalności, sposobu myślenia ale to ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszelkie zmiany należy wprowadzać od zmiany mentalności, sposobu myślenia ale to .

......musi jeszcze dotrzeć to naszej władzy.Póki co wszystkie artykuły medialne,konferencje,wywiady,zmiany przepisów ........mają na celu zarobienia pieniędzy a wszystko pod przykrywką BEZPIECZEŃSTWA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko można obejść...

 

to po co taki zapis?

 

 

"Odstęp czasu między badaniami umieszczonych w rejestrze badań wykonanych przez tego samego diagnostę nie może być krótszy niż 20 min"

 

Co o tym Koledzy myślą?

 

sedno tematu

na nic najlepsze zapisy, programy etc. tam gdzie wchodzi czynnik ludzki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to po co taki zapis

Żeby zniechęcić nieuczciwego klienta do "wycieczek".....

Klient będzie się cieszył,że dostał się na BADANIE TECHNICZNE.Teraz się cieszy,że znalazł "diagnostę".....

Czyli krótko-będzie szukał stacji gdzie jest mała kolejka,żeby długo nie czekać.Czyli będzie jakaś równowaga...Nie,że jedne SKP świecą pustkami(zazwyczaj te rzetelne) a inne "klepią"....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 badań vat

Niezły jesteś -z identyfikacją ..... :-D

Też byłbyś kozak, nówki sztuki ustawione w szeregu ,otwarcie prawych drzwi - tabliczka słupek, numer podłoga przy prawym fotelu . Jaka to marka ? :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka to marka ?

Renault

ustawione w szeregu ,otwarcie prawych drzwi - tabliczka słupek, numer podłoga przy prawym fotelu

Zapomniałeś o tablicach rej :x

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przez tego samego diagnostę nie może być krótszy niż 20 min"
Co o tym Koledzy myślą?

jestem za :D

tylko taki mały problem mam :-( jak Nas jest 2 i jeden z nas jest na urlopie :x to jak to zrobić :?

 

Nic prostszego, dać mu pieczątki na urlop ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.