Skocz do zawartości
Paprock

Skrócenie terminu badania w taksówce

Rekomendowane odpowiedzi

Paprock

Taka akcja. We Wro kompania taksiarska kupuje przez leasing renówki, które są rejestrowane na PC w Wawie. W międzyczasie kompania przystosowuje pojazdy jako TAXI, wykonuje dodatkowe badania na stacji, dostarcza zaświadczenie do WK i ZONK jak przychodzi pora stały dowód odebrać, bo w nim naniesiona adnotacja ---TAXI---, lecz 3-letni termin badania nie tknięty.

W spersonalizowanym dowodzie (czy jaka tam jego poprawna nazwa) termin badania widnieje trzy lata! Nie wiem, może za szybko składają zamówienie na stały (spersonalizowany) dowód rejestracyjny...

No i rodzi się pytanie kto w Dowodzie Rejestracyjnym ma wpisać poprawną datę kolejnego badania: urząd czy stacja?

Jest aferka bo urząd warszawski nie poczuwa się do obowiązku, podobnie jak wrocławska stacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
biker100
No i rodzi się pytanie kto w Dowodzie Rejestracyjnym ma wpisać poprawną datę kolejnego badania: urząd czy stacja?
organ, który wydał DR na wniosek właściciela pojazdu zgłaszającego do 30 dni wszelkie zmiany.

 

W Gliwicach o tym wiedzą: ;)

"Jeżeli termin następnego badania technicznego pojazdu zapisany w dowodzie rejestracyjnym przekracza rok od daty: montażu instalacji gazowej, przystosowania pojazdu do nauki jazdy, przystosowania pojazdu jako taksówka to termin następnego badania technicznego zostanie skrócony w dowodzie rejestracyjnym do roku."

 

https://bip.gliwice.eu/strona=50,112,10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
S.K.P-POZNAŃ
urząd czy stacja?

 

urząd

dostarcza zaświadczenie do WK i ZONK jak przychodzi pora stały dowód odebrać, bo w nim naniesiona adnotacja ---TAXI---, lecz 3-letni termin badania nie tknięty.

 

Art. 82. 1. Organ dokonujący rejestracji pojazdu wpisuje do dowodu rejestracyjnego termin badania technicznego pojazdu.

 

np:

http://bip.poznan.pl/bip/sprawy/wydzialy/wydzial-komunikacji,20/dokonanie-adnotacji-o-przystosowaniu-pojazdu-do-zasilania-gazem,1938/

 

Inne informacje

 

W przypadku, gdy termin następnego badania technicznego pojazdu zapisany w dowodzie rejestracyjnym przekracza rok od daty montażu instalacji gazowej, istnieje konieczność skrócenia terminu następnego badania technicznego do roku. W takim wypadku organ rejestrujący zgodnie z przepisami zamieszcza w dowodzie rejestracyjnym termin następnego badania technicznego, ustalając ten termin na rok od dnia montażu instalacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
JANUSZ60
organ, który wydał DR na wniosek właściciela pojazdu zgłaszającego do 30 dni wszelkie zmiany.

I tylko tak powinno być to załatwiane, pomijając fakt, iż WK nie powinien wydać DR bez uprzedniej korekty terminu ,,,

 

[ Dodano: 12-02-2016, 10:08 ]

adnotacja ---TAXI---, lecz 3-letni termin badania
urząd warszawski nie poczuwa się do obowiązku,

Czyli przepisów tam nie czytają?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jast
Czyli przepisów tam nie czytają?

A może u nich się ten przepis nie przyjął. :D:D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
blakop

Jest jeszcze jedna kwestia - w jaki sposób technicznie ten termin skrócić, jak dowód ma już wydrukowaną datę w PWPW? :)

Są dwie szkoły podpowiem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet

zmarnować jedno miejsce i wpisać w drugim albo przekreślić i walnąć wyżej datę+okrągłą pieczątkę ;)

To tak wracając do ostatnich moich zk w przyczepie rolniczej ;)

 

 

A co do tematu - osoba rejestrująca powinna poinformować że w pojeździe będą zmiany/przystosowanie i żeby nie zamawiać DR bo będzie inna data OBT. Ja mimo że tak zrobiłem to i niestety zamówili i tak ze złą datą ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
blakop

Tylko, że skrócony termin OBT, w związku z wprowadzonymi zmianami to "kolejny" termin OBT wyznaczony dla takiego pojazdu - a WK może dokonać tylko "pierwszego" wpisu - kolejnych dokonuje SKP. Tyle przepisy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ketiw38
a WK może dokonać tylko "pierwszego" wpisu
A który to jest wpis jak dokument jeszcze nie został wydany i odbierający dokument po raz pierwszy stwierdzi niezgodność?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
blakop

Jeden powie, że to nie jest pierwszy, dopóki nie pojawi się bieżąca data, parafka i pieczęć WK. Inny powie, że skoro data została już nadrukowana przez PWPW na owym dowodzie, to ona była pierwsza. I co Ty na to?

 

Fakt jest jeden. Po przysłaniu takiego DR z PWPW WK musiałby anulować pierwszą rubrykę (wykreślić ją?) i dokonać ręcznie nowego wpisu w nowej rubryce. Dla wielu WK to już właśnie kolejny wpis - bo fizycznie faktycznie tak jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
michal_k
Dla wielu WK to już właśnie kolejny wpis - bo fizycznie faktycznie tak jest.

 

Czyli co? Lepiej zostawić "błędny" wpis i wypuścić taki DR?

 

Czy jednak mniejszym złem będzie nowy wpis w kolejnej rubryce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
biker100

A nie prościej drukować DR w magistracie albo przejść na "plastik" z chipem również kodowanym w magistracie? :x (w sensie treść, dane zawarte w DR).

 

Tylko co na to PWPW S.A.???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
blakop
Czyli co? Lepiej zostawić "błędny" wpis i wypuścić taki DR?

 

No skąd... Należy zamówić nowy DR na koszt właściciela 8) Z nowym, poprawnym "pierwszym" terminem OBT.

 

A nie prościej drukować DR w magistracie albo przejść na "plastik" z chipem również kodowanym w magistracie? :x (w sensie treść, dane zawarte w DR).

 

Tylko co na to PWPW S.A.???

 

Biker - no napisał bym, że przemawia przez Ciebie naiwność dziecka, ale... Po pierwsze to coś jeszcze bardziej naiwnego, po drugie dobrze wiem, że o tym wiesz, tylko się droczysz :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
danielg539
Fakt jest jeden. Po przysłaniu takiego DR z PWPW WK musiałby anulować pierwszą rubrykę (wykreślić ją?) i dokonać ręcznie nowego wpisu w nowej rubryce. Dla wielu WK to już właśnie kolejny wpis - bo fizycznie faktycznie tak jest.

Jest jeszcze jedno rozwiązanie jakie ostatnio widziałem przy skracaniu terminu OBT pojazdu zasilanego LPG. Urzędnik przekreślił nieaktualna rubrykę a nowy termin OBT wpisał w uwagach pod adnotacja GAZ . Przyznam, że na 15 lat pracy w tym zawodzie pierwszy raz widziałem taki sposób korekty OBT :? Sprytne rozwiązanie, którego oczywiście nasze przepisy nie przewidują :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
blakop

Termin OBT w adnotacjach to sprytne? Raczej głupie bym powiedział...

To może i diagności powinni tam wbijać pieczątki OBT, jak skończy się miejsce w rubrykach np.? Czy to tez sprytne by było? :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
danielg539

Termin OBT w adnotacjach to sprytne? Raczej głupie bym powiedział...

Też i mi głupie to się wydało...

To może i diagności powinni tam wbijać pieczątki OBT, jak skończy się miejsce w rubrykach np.?

Wiele takich DR widziałem z pieczątkami w adnotacjach. Dawniej notorycznie je stawiano w starych różowych DR gdzie pod kratkami na pieczątki z terminami OBT były dwie wąskie rubryki (chyba na jakieś adnotacje) a ponieważ łączna ich szerokość odpowiadała rubryce na pieczątki diagnosty to co niektórzy diagności je tam stawiali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
michal_k
diagności powinni tam wbijać pieczątki OBT, jak skończy się miejsce w rubrykach np.? Czy to tez sprytne by było? :?

 

Trafił nam się niebieski DR, w którym właściciel domalował sobie kratki w adnotacjach. Oczywiście wymiarami odpowiadające tym prawdziwym kratkom :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
DARIO64
Urzędnik przekreślił nieaktualna rubrykę a nowy termin OBT wpisał w uwagach pod adnotacja GAZ .

Chciałem o tym napisać ale nie pamiętam kiedy takie cudo widziałem .

Trafił nam się niebieski DR, w którym właściciel domalował sobie kratki w adnotacjach.

Na forum jest gdzieś fotka takiego stempla z sześcioma rubrykami . :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
biker100
dobrze wiem, że o tym wiesz, tylko się droczysz :evil:
no i masz mnie ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet

Termin OBT w adnotacjach to sprytne? Raczej głupie bym powiedział...

Też i mi głupie to się wydało...

To może i diagności powinni tam wbijać pieczątki OBT, jak skończy się miejsce w rubrykach np.?

Wiele takich DR widziałem z pieczątkami w adnotacjach. Dawniej notorycznie je stawiano w starych różowych DR gdzie pod kratkami na pieczątki z terminami OBT były dwie wąskie rubryki (chyba na jakieś adnotacje) a ponieważ łączna ich szerokość odpowiadała rubryce na pieczątki diagnosty to co niektórzy diagności je tam stawiali.

 

A jak to jest z terminem w adnotacjach?

Da się z tym legalnie jeździć (i trafić na misiaka przepisowego)?

Albo czy da się diagnoście narobić problemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
DARIO64
Albo czy da się diagnoście narobić problemu?

Nie wiesz że jak się chce , to się da ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet

Wszystko się da ale nie wszystko warto ;)

 

Pytanie od drugiej strony - w takiej przyczepie rolniczej gdzie przegląd jest na 2 lata a na dodatkowe adnotacje są dwie strony to w jeden dowód można by ich wbić ponad 15 czyli jeden dowód na 30 lat ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
danielg539
jeden dowód na 30 lat

Jednakże ustawodawca dba o urzędy i zapewnia stały dopływ kasy z wymiany skończonych DR.

Dwie strony na adnotacje to porażka, gdyż jeszcze nie widziałem DR, który miał by zapełnioną jedną stronę adnotacji i to nawet wtedy, gdy urzędncy wpisują je z reki wielkimi wołami :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
DARIO64
nie widziałem DR, który miał by zapełnioną jedną stronę adnotacji

Widziałem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
blakop

No jak jakiś WK sobie funduje pieczątkę "HAK" o wymiarach np. 5x5cm :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.