Skocz do zawartości

Skrócenie terminu badania w taksówce


Paprock

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 147
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Paprock

    26

  • blakop

    13

  • Solaris

    13

  • cezary

    11

Twój cytat ma dowodzić czego w sumie?

ZAŁĄCZNIK Nr 1

INSTRUKCJA W SPRAWIE REJESTRACJI POJAZDÓW

 

6. W przypadku zawiadomienia o dokonaniu montażu instalacji przystosowującej pojazd do zasilania gazem organ rejestrujący:

1) wykonuje kserokopię wyciągu ze świadectwa homologacji sposobu montażu instalacji przystosowującej pojazd do zasilania gazem, po czym dokument ten zwraca właścicielowi pojazdu;

2) zamieszcza na fakturze albo rachunku za montaż adnotację o treści: "Zawiadomiono w dniu ... o montażu instalacji LPG/CNG w pojeździe o Nr rej. ...", wpisując numer rejestracyjny pojazdu i datę zawiadomienia, oraz przystawia pieczątkę organu rejestrującego, wykonuje kserokopię tego dokumentu, po czym dokument zwraca właścicielowi pojazdu;

3) jeżeli istnieje konieczność zmiany terminu następnego badania technicznego, zgodnie z zasadami określonymi w art. 81 ust. 6 ustawy, zamieszcza w dowodzie rejestracyjnym termin następnego badania technicznego, ustalając ten termin od dnia montażu instalacji przystosowującej pojazd do zasilania gazem; przepisy art. 81 ust. 11 pkt 1 i 2 ustawy stosuje się odpowiednio;

4) zamieszcza w dowodzie rejestracyjnym adnotację, o której mowa w § 11 ust. 2 pkt 30 lit. e niniejszej instrukcji.

 

Odnosi się do zdjęcia które wkleił Kolega S.K.P-POZNAŃ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Dzisiaj robiłem trzy miesięczne BMW na TAXI, program PATRONAT po wybraniu z listy badań "Dodatkowe-taksówka" nie pozwolił mi skrócić badania do roku tylko zmusił mnie do "wyiksowania" rubryki z TNBT i dopiero poszło do CEP. Jak to wygląda w innych programach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze program zareagował, że nie pozwolił Ci ustalić terminu badania bo na dodatkowym nie ustalamy. Jedynie w uwagach musisz napisać żeby wydział skrócił termin badania na rok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że nie pozwolił Ci ustalić terminu badania bo na dodatkowym nie ustalamy.
a co np z badaniem ADR wyznaczmy termin badania czy nie to też badanie dodatkowe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy podczas dodatkowego taxi, nauka jazdy wykonujemy zakres okresowego? ja nie, więc nie wyznaczam tnb

co do ADR nie dyskutuję bo na pskp takich się nie wykonuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. W przypadku dodatkowego badania technicznego pojazdu po zmianie rodzaju, przeznaczenia lub masy pojazdu, dla

których zgodnie z ustawą następuje zmiana terminu kolejnego okresowego badania technicznego pojazdu, uprawniony

diagnosta określa termin następnego okresowego badania technicznego pojazdu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co o zmianie terminów badanń mówi ustawa przez poniższe zapisy z zakresu zaczerpnięte:

 

2. Wykonanie dodatkowego badania technicznego pojazdu nie wpływa na termin następnego okresowego badania technicznego

pojazdu określonego w dowodzie rejestracyjnym pojazdu.

 

3. W przypadku dodatkowego badania technicznego pojazdu po zmianie rodzaju, przeznaczenia lub masy pojazdu,

dla których zgodnie z ustawą następuje zmiana terminu kolejnego okresowego badania technicznego pojazdu,

uprawniony diagnosta określa termin następnego okresowego badania technicznego pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy podczas dodatkowego taxi, nauka jazdy wykonujemy zakres okresowego? ja nie, więc nie wyznaczam tnb

Zgoda ,

2. Wykonanie dodatkowego badania technicznego pojazdu nie wpływa na termin następnego okresowego badania tech- nicznego pojazdu określonego w dowodzie rejestracyjnym pojazdu.

a co z ADR jak to jest ? wyznaczamy termin czy nie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rodzaj - samochód osobowy

podrodzaj - powiedzmy hatchback

przeznaczenie - taxi, nauka jazdy?

tak to wygląda?

od kiedy? i gdzie, że mi to umknęło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co nie jest, że tak się dziwisz, może napisz jednoznacznie, czy w/w przypadkach wyznaczamy termin ntb czy nie, proszę również pokazać mi paluchem, w którym miejscu znajdę zapis o tym, że sam. osobowy ma przeznaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz napiszę. Jedynie w Uwagach wpisujemy aby skrócić termin badania na rok. Nigdy nie piszemy tego w Rubryce z terminem badania. Właśnie w ten sposób stosujemy się do przepisu aby skrócić termin, że umieszczamy tą informację w Uwagach do zaświadczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynie w Uwagach wpisujemy aby skrócić termin badania na rok. Nigdy nie piszemy tego w Rubryce z terminem badania.

 

Podstawę prawną poproszę. Skoro przepis mówi o wyznaczeniu terminu to w zaświadczeniu jest na to rubryka "następny termin badania do".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie ma na to żadnych podstaw prawnych, tak samo jak nigdzie nie znajdzie podstawy prawnej na to dzielenie badań dziwaczne. To się rodzi może gdzieś na kursach/szkoleniach i jak perz się rozprzestrzenia.

 

Tak, wiem. Retoryka. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co z ADR jak to jest ? wyznaczamy termin czy nie ?

Wyznaczamy termin, ale maksymalna ważność tego terminu jest taka jak badania okresowego a minimalna taka jak ważność kolejnego badania dozorowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam takiej metody że wpisujemy informację o skróceniu w rubryce. Tak samo jak i tych metod że badania taxi czy L są jednorazowe a potem już olewamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyznaczamy termin, ale maksymalna ważność tego terminu jest taka jak badania okresowego a minimalna taka jak ważność kolejnego badania dozorowego.

A może byś tak uprzejmie i dokładnie objaśnił wszystkie przypadki wyznaczania terminu przy dodatkowych badaniach, bo zdaje się z tego powodu kolega kurant2000 przywołał ADR jako li tylko przykład w odniesieniu do pojazdu tematycznego jakim jest TAXI.

 

Tak, wiem. Zaraz będzie biała rączka i zielona mordka, czyli papatka. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.