Skocz do zawartości

Skrócenie terminu badania w taksówce


Paprock

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 147
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Paprock

    26

  • blakop

    13

  • Solaris

    13

  • cezary

    11

Powtórzę to co ktoś już napisał wyżej. Że sam program blokuje Wam tą opcję by wypełnić rubrykę z następnym terminem badania przy wykonywaniu badan dodatkowych. I nie jest ta blokada bez powodu. Więc informację wówczas zamieszczamy w Uwagach

 

Ot, taka metoda w oparciu o program :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Solar daruj sobie. To nie pierwsze stwierdzenie w tym tonie.

Staramy się rozbierać naszą robotę z przepisami w zgodzie, a nie na zasadzie przyzwyczajeń, zasiedziałego betonu i powiedzonek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mówie po prostu. Rubryka z następnym terminem badania odpada, bo program blokuje i przy badaniach dodatkowych jedynie XXXX tam wpiszemy. Uważam, że bardzo dobrze to zrobili

 

Zamieszczamy informację o skróceniu badania okresowego w uwagach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zrobili tak zrobili i nie mi to oceniać, ale wiem, że taka jedna ślepa z przepaską na oczach jak już (oby nigdy) zacznie oceniać, to nigdy program, a zawsze operatora!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[solaris] Że sam program blokuje Wam tą opcję by wypełnić rubrykę z następnym terminem badania przy wykonywaniu badan dodatkowych.

Opcje jakiegoś nawiedzonego informatyka nie stanowią prawa w tym kraju, więc racz nie podpierać sie takimi herezjami a przy okazji mieszać w głowach narybkowi. Jak już chcesz przeforsować swoją wizję to po prostu powiedz, że jest Twoja i tak to interpretujesz a wyciągas, jakieś króliki z kapelusza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo program blokuje i przy badaniach dodatkowych

 

Program nie jest od tego.

Uważam, że bardzo dobrze to zrobili

nie jestem pewien :(

Wyznaczyłem kilkanaście terminów bt TAXI ,L(skróciłem) i zaświadczenia nikt nie]kwestionował -starostwo,miasto,powiat....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak chcecie wpisać w rubrykę termin skróconego badania, diagnosta ma długopisem od ręki wpisywać w rubrykę czy jak?

 

Przedstawiłem inną metodę z wpisem w Uwagach ale oprócz Cezarego nikomu to nie pasuje więc jak ma to diagnosta fizycznie zrobić?

 

Doradzcie młodym czy mają długopisem dopisać termin czy jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynie w Uwagach wpisujemy aby skrócić termin badania na rok. Nigdy nie piszemy tego w Rubryce z terminem badania.

 

Podstawę prawną poproszę. Skoro przepis mówi o wyznaczeniu terminu to w zaświadczeniu jest na to rubryka "następny termin badania do".

 

Chciałem tylko zauważyć że w zaświadczeniu rubryka "następny termin badania do" nie mówi o jakie badanie chodzi. Skoro w zaświadczeniu będzie DODATKOWE to będzie z niego wynikać,że określiliśmy termin badania dla DODATKOWEGO badania technicznego.

 

Gdyby było w rubryce "następny termin okresowego badania technicznego do..." to zmienia postać rzeczy.

Takie moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luzik! Odpwiednie strony już wcześniej wskazywałem. Kartki tematu poprzewracać, a zrobi się jaśniej. :)

--------------------------------------------------------------------

 

Doradzcie młodym czy mają długopisem dopisać termin czy jak?

- ta rubryka powinna dawać możliwość wklikiwania czegokolwiek z tak zwanej ręki, a nie automatu iksy wstawiać! Z automatu, to 'kierowcy' mają powyłączane światła w nowoczesnych autach!

Cieszyć się wypada, że żaden program z automatu na pięć lat terminu nie wyznacza, bo dopiero byłaby jazda, że program tak zrobił i koniec! :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poproszę jeszcze raz wskazać mi jak to ładnie odbijacie piłeczkę takim zwrotem - podstawę prawną, że samochód o rodzaju osobowy ma przeznaczenie taxi lub nauka jazdy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega kurant2000 przywołał ADR jako li tylko przykład w odniesieniu do pojazdu tematycznego jakim jest TAXI.

 

Kolega Kurant wyraźnie zapytał i dostał odpowiedź

a co z ADR jak to jest ? wyznaczamy termin czy nie ?

Akurat przy tym temacie przykład badania dodatkowego, które ma swój termin ważności i nie zmienia okresu ważności badania okresowego nie jest najlepszym przykładem.

Dyskusja dotyczy skrócenia terminu ważności badania okresowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyznaczyłem kilkanaście terminów bt TAXI ,L(skróciłem) i zaświadczenia nikt nie]kwestionował -starostwo,miasto,powiat....

a ja może dziesiąt (nie wyznaczałem ntb) i też nie było poprawek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby było w rubryce "następny termin okresowego badania technicznego do..." to zmienia postać rzeczy.

Takie moje zdanie.

I literalnie tak jest :ok

Natomiast problem istnieje, bo już miałem taki przypadek, że taksówkarz kupił nowe auto na taxi, przeszedł badanie dodatkowe na taxi a badanie okresowe przyjechał po trzech latach... :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat przy tym temacie przykład badania dodatkowego, które ma swój termin ważności i nie zmienia okresu ważności badania okresowego nie jest najlepszym przykładem.

- OK. Przeniosę do 'gazu' lub 'adeeru' zapytanie, a może do obu działów. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Przeniosę do 'gazu' lub 'adeeru' zapytanie, a może do obu działów. ;-)

Jeśli masz takie kompetencje...

Przy okazji przenieś też te swoje posty nie na temat :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie jest to kolejny nierozwiązany bubel prawny i odbijanie piłeczki....

Skoro WK twierdzi ,że nie może skrócić terminu OBT dla TAXI zasłaniając się swoimi przepisami (że tylko przy GAZ mogą skrócić), to literalnie niestety diagnosta powinien dodatkowo wykonać OBT i wyznaczyć następny termin OBT. Czyli dodatkowy wydatek dla klienta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to literalnie niestety diagnosta powinien dodatkowo wykonać OBT i wyznaczyć następny termin OBT. Czyli dodatkowy wydatek dla klienta...

o tak by było najlepiej, pamiętam, że kilkanaście lat temu była taka interpretacja i wykonywałem te badania zawsze z obt, nawet jak klient był 1 dzień po obt a dostosował do taxi lub L , niestety potem się to rozmyło i jest jak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko dlaczego WK tak się bronią przed skracaniem tych badań przy TAXI i L.

Zasłaniając się ustawą.

"Art. 82.

1. Organ dokonujący rejestracji pojazdu wpisuje do dowodu rejestracyjnego termin badania technicznego pojazdu.

2. Jeżeli pojazd jest zarejestrowany, kolejny termin badania technicznego wpisuje do dowodu rejestracyjnego uprawniony diagnosta po stwierdzeniu pozytywnego wyniku badania i po uiszczeniu przez właściciela pojazdu opłaty ewidencyjnej."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby było w rubryce "następny termin okresowego badania technicznego do..." to zmienia postać rzeczy.

Takie moje zdanie.

I literalnie tak jest :ok

Natomiast [...] :x

- no ale co jest "literalnie"? 8/

- przez takie wpisy gubię się formalnie. :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.