Skocz do zawartości

Podział na badania techniczne


slawek78

Rekomendowane odpowiedzi

Po badaniu, ze względu na zmiany konstrukcyjne, nie stempluje się DR z nieaktualnymi danymi.

 

Szkoda, że literalnie tego w przepisach nie ma (mówię o wykonaniu okresowego łącznie z dodatkowym), jest dokładnie coś przeciwnego. Wynik P=wpis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 101
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • adam1501

    22

  • slawek78

    22

  • blakop

    12

  • Grzegorz Łódź

    12

Top Posters In This Topic

Posted Images

... Oba oddziałują na ten sam bęben lub tarczę.

 

Ale układ i tak jest oddzielny. Jak wycieknie płyn to ręczny zadziała (jeśli sprawny) w przeciwieństwie do głównego i czasem sprzęgła, jeśli z jednego zbiorniczka zasilane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj jaki to ośrodek szkolenia.

 

A po co?

Nie szukam kłopotu tylko informacji.

 

Sam ze sobą rozmawiasz?

czasami mam wrażenie że tak, wybacz :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cd...

Dalej mam pytanie (jeśli mogę oczywiście).

Napotkałem rozbieżności w szybach tylnych czyli oprócz przedniej i przednich bocznych

 

Dla szyb tych przednich wskaźnik przepuszczalności 70%.

Dla pozostałych tylnych nie określa się. Pytanie co w przypadku przyciemnienia folią np czarną? Można jeśli tak to na jakich warunkach jeśli nie to dlaczego?

 

[ Dodano: 25-06-2016, 20:32 ]

PS.

 

Jakiego kłopotu?

 

chodziło mi o to że przypadkiem czyta to jakiś znajomy jego, a dla mnie to jest wtedy mało komfortowa sytuacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla pozostałych tylnych nie określa się.

Tego bym się trzymał i nie wychodził ponadto,bo można się zaplątać .

co w przypadku przyciemnienia folią np czarną?

Tu właśnie można się zaplątać. O ile w przypadku zamalowania farbą olejną(można inną :lol:) szyb tylnych nie ma podstaw żeby się przyczepić , to w przypadku oklejenia może się rozbić o znak homologacji .

Naście lat temu miałem zatrzymany DR w Częstochowie za brak cech na folii , było to za czasów Instytutu Szkła i Ceramiki.

Tylko przepisów w tej chwili się nie dogrzebię.

 

[ Dodano: 25-06-2016, 21:03 ]

http://icimb.pl/krakow/aktualnosci-/522-homologacja

Może sprawdzisz u źródła ,czy starszy od węgla ma aktualną wiedzę ,czy został w tyle.

Będzie z korzyścią dla wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodziło mi o to że przypadkiem czyta to jakiś znajomy jego, a dla mnie to jest wtedy mało komfortowa sytuacja.

 

A podpisałeś się tu z imienia i nazwiska?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie to jest wtedy mało komfortowa sytuacja.

Bo co ? Zaświadczenia o ukończeniu kursu ci nie wyda ?

Płacisz i wymagasz ,nawet jak urząd pracy sponsoruje. A ty możesz być jego ostatnim kursantem.

Pytanie czy ten znajomy który czyta da mu robotę .

 

[ Dodano: 25-06-2016, 23:05 ]

Ps. Ten kurs to przypadkiem gdzieś nie w Gdańsku lub w pobliżu , bo był temat 1-2 lata temu o wirtuozach z tamtych stron co twierdzili że badanie można zrobić beż żadnych dokumentów (jakoś tak).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie chodzi o to że płacę i wymagam i takie tam.

Chodzi o to że jak jestem na kursie i ten ktoś wie że o nim mówię i patrzy na mnie to się zaczyna głupio rozbić. Wiem że co mówię to prawda i on powinien się czerwienić ale to on jest prowadzący a nie ja.

Chciałem sobie na rolki wjechać i poćwiczyć i jestem ciekawy czy będzie jakiś kłopot czy w ramach kursu pomoże i wytłumaczy, bo jak były ćwiczenia praktyczne to nic nie wiem o co w tym chodzi.

 

W sprawie szyb podążę temat i dam znać, ale pytałem prowadzącego i wg niego nawet oklejenie reklamą wymaga certyfikatu. Pytanie czy jak folia sama ma certyfikat to wystarczy?

 

A wracając do bieżących, czy ktoś potrafi wytłumaczyć mi kiedy przy badaniach ADR wymaga się dokumentów z TDT? I jak się przeprowadza takie badania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie wiem.

Podjeżdża auto ADR i teraz:

1. Skąd mam wiedzieć że to podlega badaniom w zakresie ADR? Podejrzewam że po dokumencie, zaświadczeniu o przewozie substancji niebezpiecznych, ale chcę się dokładnie upewnić jak to wygląda.

2. Jak jest cysterną to musi mieć dokumenty z TDT. I tu mam problem, bo część cystern musi mieć a część nie. Może źle się wyraziłem, ale jak były przykłady badań tych pojazdów to raz cysterna N3 miała dokumenty potwierdzające sprawność cysterny a raz nie. Nie widziałem żadnego klucza do tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sprawie szyb podążę temat i dam znać, ale pytałem prowadzącego i wg niego nawet oklejenie reklamą wymaga certyfikatu. Pytanie czy jak folia sama ma certyfikat to wystarczy?

Przepisy są bardzo nie precyzyjne. W teorii, szyby podlegają homologacji i każda ingerencja powoduje utratę homologacji, czyli brak dopuszczenia do używania na drogach publicznych. Praktyka, ze względu na przepisy o przepuszczalności, weryfikuje się szyby czołowe i przednie boczne, a resztę się ... .

 

Skąd mam wiedzieć że to podlega badaniom w zakresie ADR?

To nie Ty masz wiedzieć, tylko klient, który przyjeżdża na BT ma wiedzieć co będzie transportował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak nie do końca!

A kto ma wiedzieć?

 

Nie wiem dlaczego robi się spychologię na SKP i tam mają wiedzieć co klient - urząd chce? Ostatnio przychodzi klient i chce ustalenie danych. Pytam, jakich? Robi wielkie oczy i mówi wszystkie. To mu odpowiadam, zostaw auto, papiery i przyjdź za dwa tygodnie. Czemu tak długo, pyta? Bo ustalenie wszystkich danych technicznych pojazdu (przełożenie przekładni głównej, skok tłoka.... :twisted: ) trochę czasu zajmuje. No i od słowa do słowa (telefon do urzędu) i okazuje się, że potrzebny rok produkcji i masa zestawu.

 

Analogicznie do pytania kolegi :D , diagnosta to nie wróżka, żeby zgadywał po co klient przyjechał na stację, może po prostu kupił nową cysternę i chce się nią pochwalić i uzupełnić ciśnienie w kołach, a mu na wstępie ADR, protokoły.... i nie wpuszczamy na stanowisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak klient chce wszystkie dane, to ma na myśli dane potrzebne do rejestracji.

 

Więc robisz mu DIP od góry do dołu i tyle...

 

Widzę kolejny leśny dziadek co uwielbia wymyślać :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc robisz mu DIP od góry do dołu i tyle...

Nie wiem czy kolega :D wie przy jakim badaniu wydaje się DIP, bo dla mnie robi to delikatną różnicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wskazałem DIP, bo tam są rubryczki co do rejestracji jest potrzebne, a Kolega jakieś tam przełożenia i liczbę atomową węgla chce ustalać...

 

Najgorzej jak człowiek w życiu udaje się gdzieś licząc na spotkanie fachowca, a spotyka filozofa... :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo tam są rubryczki co do rejestracji jest potrzebne

Klient chce ustalenie danych, do czego już nie wspomina, jak również kto go wysłał i po cóż jest mu to potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I Wy się dziwicie, że nie macie klientów później?

Blakop, przestań się krzywić ,pitolić itp. Już kiedyś pisałem że między WK a nami jest pośrednik w postaci klienta , co przypomina grę w głuchy telefon . Tam gdzie WK nie dają skierowania na piśmie,tak wychodzi . Nawet jak mu w WK wytłumaczą po co ma jechać na skp, to u nas niemca udaje i mówi że go wysłali po badanie .Jakie ? Nie wie . I ciągnij za język jak UB . Adam opisał samo życie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I Wy się dziwicie, że nie macie klientów później? :?

 

Adam opisał samo życie .

 

Dokładnie tak. Wcześniejsza sytuacja, zbliżona. Wystawione zaświadczenie z ustalenia jakie chciał klient. WK "odstrzela" bo klient nie dostarczył DIPa. Milion telefonów, bo klient wrócił z "wiązką", że diagnosta niedouczony ... (cytować nie podobna), bo WK chciało DIP :shock: do ustalenia danych, a nie w uwagach na zaświadczeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo WK chciało DIP

 

Dużą winę ponoszą za to również diagności, którzy taki DIP wystawiają (bo literalnie nic tego nie zabrania). A tu nagle pojawia się DBT bez DIP - i urzędnik, który nie zna rozporządzenia w sprawie badań (a jest takich sporo, o ile nie większość) wymaga DIP-u, bo przecież "zawsze był" :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.