Skocz do zawartości

Zmiany konstrukcyjne


frugus33

Rekomendowane odpowiedzi

.Zastanawia mnie jakie to istotne zmiany zaistnieją aby WK przyjął zmiany konstrukcyjne. Temat bardzo ciekawy i rozwojowy. Ciekawi mnie co na to WK, bo może jednak można ... :shock:

 

W załączeniu co otrzymały wydziały po 01.01.2017

:-|

adam1501 napisał :

 

"A jak ma podchodzić? Normalnie. Dostanie "kwity" z SKP, że dokonano zmian konstrukcyjnych i wyda stosowne dokumenty. Nie demonizujmy. Wszystkie te zapisy odnośnie odpowiednich dokumentów są dla SKP nie dla WK. Jeżeli się diagnosta podłoży to jego zmartwienie (na własne życzenie) w trakcie kontroli. Choć znając kontrolujących (patrz VAT) to nic się nie będzie działo na co dzień, aż do momentu jakiejś tragedii, kiedy wszyscy będą zachodzić w głowę jak się to mogło stać..." ::hey

 

NIE BYŁBYM TAKI PEWNY

W załączniku pismo do wydziałów komunikacji

Mocne lobby PIMOTU :)

Zalacznik-Potwierdzenie_01.pdf

Informacja_dla_starostw_WT_01.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 173
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • blakop

    24

  • DARIO64

    20

  • Paprock

    20

  • adam1501

    17

NIE BYŁBYM TAKI PEWNY

W załączniku pismo do wydziałów komunikacji

Nie widzę żeby tam pisało o tym że WK ma tego wymagać . Sucha informacja o przepisach +załącznik . A że wzoru dokumentu nie ma w żadnym rozporządzeniu to i można sobie w dowolny sposób potwierdzić spełnienie warunków. Zdaje się że ktoś pisał po pierwszym piśmie że PIMOT dał zupełnie coś innego.

Te info to powinno zostać rozesłane po stacjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIE BYŁBYM TAKI PEWNY

Dopóki w rejestracji pojazdów nie będzie stało, że zmiany będą dokonywane po przedstawieniu zaświadczenia z BT + potwierdzenie jednostki uprawnionej dopóty ten "kwit" zostaje na SKP. Na dzień dzisiejszy ZK urząd ma robić na podstawie zaświadczenia z BT, a jak ma wątpliwości jak SKP tego dokonała to niech przyjdzie na kontrolę. Urząd póki co nie ma prawa żądać tego "kwitu".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako młody diagnosta mam pewne wątpliwości... Załóżmy że, zjawia się na oskp klient po zmianach konstrukcyjnych. Pojazd to Renault Trafik w którym została zdemontowana przegroda oddzielająca przestrzeń pasażerską od przestrzeni bagażowej oraz zwiększono liczbę miejsc siedzących z trzech do sześciu. Klient absolutnie nie ma zamiaru odwiedzić jednostki uprawnionej w celu stosownych badań i żąda abym przeprowadził badanie odnośnie ZK. NIE ma kwitu z jednostki uprawnionej. Ja nie chce się pod tym podbijać bo przecież nie ma kwitu z jednostki uprawnionej. Moje pytanie: Na jakiej podstawie dać wynik negatywny? Jaką usterkę wpisać w zaświadczeniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Literalnie nie zostaje - jest do wglądu

Dokładnie, nie mamy obowiązku kopiowania dokumentów ,tak jak WK w niektórych przypadkach.

 

[ Dodano: 11-01-2017, 20:08 ]

Moje pytanie: Na jakiej podstawie dać wynik negatywny? Jaką usterkę wpisać w zaświadczeniu?

Cały czas obowiązuje zapis z rozporządzenia w sprawie sposobu przeprowadzania badań dotyczący fabrycznych punktów . Masz prawo zażądać opinii rzeczoznawcy przed przystąpieniem do badania . Nie przystąpisz do badania dopóki klient nie dostarczy opinii ,nie ma badania ,nie ma wyniku .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką usterkę wpisać w zaświadczeniu?

np.

6.2.6. Pozostałe siedzenia

b) Mocowanie siedzeń w miejscach nieprzewidzianych do tego konstrukcyjnie dla danego typu pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..... urząd ma robić na podstawie zaświadczenia z BT, a jak ma wątpliwości jak SKP tego dokonała to niech przyjdzie na kontrolę
:ok

i to jest całe sedno sprawy .

Nie ważne czy można, czy nie można robić tak czy inaczej . PO PROSTU NIE WARTO .

Po co sobie robić problemy . Nie lepiej spać spokojnie :)

W uwagach ,tak jak w przypadku gazu (TDT), można napisać nr poświadczenia ,kto i kiedy je wydał .

U kolegi na sąsiedniej stacji już był telefon z WK ,czy jest poświadczenie do zrobionych ZK. :(

 

 

Moje pytanie: Na jakiej podstawie dać wynik negatywny? Jaką usterkę wpisać w zaświadczeniu?

Zawsze najpierw przed rozpoczęciem badania proszę o dokumenty , jeśli jest ich brak to po prostu nie przystępuje do badania i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojazd to Renault Trafik w którym została zdemontowana przegroda oddzielająca przestrzeń pasażerską od przestrzeni bagażowej oraz zwiększono liczbę miejsc siedzących z trzech do sześciu.

 

Rozumiem, że to zmiana rodzaju na osobowy. Wtedy przepis o uprawnionej jednostce nie obowiązuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym przypadku, jeżeli chodzi o zalegalizowanie tego auta, to już łatwiej (nie wiem czy taniej) przebrnąć PIMOT niż mocowanie siedzeń w miejscach nieprzewidzianych do tego konstrukcyjnie dla danego typu pojazdu. :x

Trzeba by mieć jakieś wytyczne od producenta tego Trafica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję szybkiej odpowiedzi, czy po zmianie konstrukcyjnej z pojazdu ciężarowego na osobowy ( zdemontowano kratę, liczba miejsc bez zmian) Renault megane z 2014r , termin następnego badania na rok czy na dwa lata ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"...2. Wykonanie dodatkowego badania technicznego pojazdu nie wpływa na termin następnego okresowego badania technicznego pojazdu określonego w dowodzie rejestracyjnym pojazdu.

3. W przypadku dodatkowego badania technicznego pojazdu po zmianie rodzaju, przeznaczenia lub masy pojazdu, dla których zgodnie z ustawą następuje zmiana terminu kolejnego okresowego badania technicznego pojazdu, uprawniony diagnosta określa termin następnego okresowego badania technicznego pojazdu..."

 

zakres i sposób wykonywania badań

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja (uparty) dla jasności zawsze te zmiany z nowym okresowym robię i kasuję rzecz jasna. :x

Dla jasności tematu powtarzam, a petentowi (upartemu) tłumaczę, że to co stało w dowodzie dotyczyło pojazdu w stanie przed zmianą i własnie umarło łącznie z terminam badania. :x

Może naciągane trochę ktoś powie, ale tam... No tak robię. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli w wyniku zmiany rodzaju nie następuje zmiana TNBT, to nie można go sobie od tak wpisywać. Przykład to zmiana z ciężarowego na specjalny. W tym przypadku należy ustalić nowy termin, jeśli z DR wynika dłuższy niż rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy po zmianie konstrukcyjnej z pojazdu ciężarowego na osobowy ( zdemontowano kratę, liczba miejsc bez zmian) Renault megane z 2014r , termin następnego badania na rok czy na dwa lata ?

 

Określ taki sam jaki określiłbyś gdyby nie było zmiany rodzaju, a pojazd pojawił się na okresowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie zmiana z ciężarowego na osobowy demontaż kraty i zmiana ilości miejsc z czterech na pięć czy nadal można czy nic się nie zmieniło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.