Skocz do zawartości

pieczątka do dowodu


drogba

Rekomendowane odpowiedzi

Od lat - identyfikacyjna, imienna i podpis  

Ale są dwie szkoły - jeśli parafa to identyfikacyjna i imienna - jeśli podpis czytelny to identyfikacyjna - ja parafuję - więc obydwie 

Edytowane przez IVVO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W instrukcji wypełnia  dowodu rejestr. D.2016 pozycja 1088 załącznik nr.1 par.11.4.1c) jest tak

c) na stronie 2 w rubryce "TERMIN BADANIA TECHNICZNEGO" w miejscu "mp." - przystawia się okrągłą pieczątkę organu rejestrującego, jeżeli termin ten wpisuje organ rejestrujący albo pieczątkę identyfikacyjną uprawnionego diagnosty, jeżeli termin ten wpisuje uprawniony diagnosta; przepis art. 82 ustawy stosuje się odpowiednio;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

To pytanie. Pojazd ciężarowy wyrejestrowany czasowo. Dziś badanie okresowe na PC i czerwonych tablicach. Klient odbiera DR z WK i wraca po stempel do DR, a wiadomo numer rej. i numer PC w rejestrze i nie zgadza się z tym co klient ma w ręku. Jak to ogarnąć żeby wbić w DR, korekta w rejestrze i zapis w uwagach. Bo moim skromnym zdaniem WK powinien dokonać wpisu gdy oddawał dowód :).

Edytowane przez Qnick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takich akcjach jak klient z różnych powodów po wpis terminu wraca, to przez korektę badania odptaszkowuję wpis do dowodu i do uwag zapodaję, że dnia tego a tego przedstawiono dowód rejestracyjny (seria numer) celem dokonani wpisu terminu badania.

Powody są różne. A tao taksówka, a to nauka jazdy, a to pokwitowanie, no i tak jak teraz tutaj zapodano, że PC zamieniło się w DR. W kartotece pojazdu/badania dokumentów nie poprawiam. Tylko wpis do uwag zapodaję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korektę czego?

Nie wydaje mi się aby korekta badania była zasadna o dokument, który nie istniał w czasie przeprowadzania badania.

Zrobiłem badanie na PC, no to na PC. Zaś samego wpisu dokonałem do dokumentu, który urodził się het nie wiadomo ile po badanku, co nie.

 

Podobnie traktuję badania wykonane na podstawie Karty Pojazdu. W kartotece/rejestrze mam serię i numer Karty Pojazdu, a jak delikwent pojawi się z dowodem nowym lub starym, to procedura taka jak wyżej. Treść do uwag: Dnia... dokonano wpisu terminu badania do dowodu seria... numer...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Paprock napisał:

(...)że dnia tego a tego przedstawiono dowód rejestracyjny (seria numer) celem dokonani wpisu terminu badania

Ok.Ok , ale @Qnick zwraca uwagę , że różnica i numeru rejestracyjnego jest ( pomiędzy rejestrem/badaniem a DR ) : bo był na " czerwonych tablicach ", to co,  do uwag też wpisać te " czerwone " i wstawić pieczątkę do DR ? :icon_wink:

Edytowane przez leski66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zostawiłbym w rejestrze stare dane. Te z PC i tymczasowych tablic. 

Nowe dane wklepałbym tylko do uwag.

Nie wiem, które rozwiązanie wprowadza mniejsze zamieszanie. 

Mówię jak bym postąpił. A i tak wszystkiego po VINIE się szuka i znajduje. No takie moje zdanie.

Jak ktoś ma życzenie korygować badanie o numery rejestracyjne oraz dowód, to niech to zrobi.

I tak wszystko zostanie w rejestrze. Warto tylko zapodać jakieś małe wyjaśnionko, dlaczego tak się własnie stało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ciekawe z jakimi numerami to badanie będzie w CEP? I jak to się przy kontroli na drodze będzie miało?

Edytowane przez yogi1984
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jedyny ratunek dla  klienta,  to wydrukować mu duplikat zaświadczenia z OBT i " nie tykać DR " tak ? :oops:

W sumie i tak bez DR w Polsce można jeździć, bo OBT będzie miał ważne. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Olga napisał:

W tym przypadku WK wpisuje nowy termin badania do dowodu. 

Nawet jak to jest DR z depozytu i posiada już wpisane wcześniej terminy poprzednich BT?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I bądź tu człowieku mądry i zgraj to z zapisem aktu wyższego rzędu (PoRD), który mówi, że:

 

Art.82.2. Jeżeli pojazd jest zarejestrowany, kolejny termin badania technicznego wpisuje do dowodu rejestracyjnego uprawniony diagnosta po stwierdzeniu pozytywnego wyniku badania technicznego.

 

No chyba, że uznajemy, że ten pojazd jednak nie jest zarejestrowany :) No tak - tylko skąd wziąć definicję rejestracji?

 

Fajne te nasze przepisy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Olga napisał:

W szczegółowych czynnościach jest to napisane:

§  9a.  W przypadku gdy w okresie czasowego wycofania pojazdu z ruchu upłynął termin następnego badania technicznego pojazdu wyznaczony w dowodzie rejestracyjnym, to organ rejestrujący przed ponownym dopuszczeniem pojazdu do ruchu zamieszcza w dowodzie rejestracyjnym termin następnego badania technicznego na podstawie zaświadczenia o pozytywnym wyniku badania technicznego pojazdu.

No i masz piwo ode mnie :) dziewczyno o to chodziło :) Jutro pogonie dziada do WK z wydrukowaną stroną z Dz.U.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Qnick napisał:

Jutro pogonie dziada

 

Szanuj godność klienta :!: ,  co on winny że ktoś nie zna zakresu swoich obowiązków.

 

Rano zadzwoń do WK i podaj im namiary na powyższe §§ (albo prześlij na e-mail) oraz powiedz, że zjawi się tam petent, którego powinni obsłużyć poza kolejnością jako rewanż za stratę czasu

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Qnick napisał:

Jutro pogonie dziada do WK z wydrukowaną stroną z Dz.U.

 

A on może wróci do "dziada" diagnosty cytując art. 82 PORD. I co mu odpowiesz? Że rozporządzenie jest ważniejsze od ustawy?

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Jacdiag napisał:

Szanuj godność klienta :!: ,  co on winny że ktoś nie zna zakresu swoich obowiązków.

 

Rano zadzwoń do WK i podaj im namiary na powyższe §§ (albo prześlij na e-mail) oraz powiedz, że zjawi się tam petent, którego powinni obsłużyć poza kolejnością jako rewanż za stratę czasu

No trochę się zapędziłem z tym stwierdzeniem.

Rano sam pojechał i WK dzwonił do mnie :) i na wskazówkę odnośnie Dz.U. Pani powiedziała że musi się zapoznać i da mi znać co i jak i czekam i czekam i czekam i nie dzwoni więc pewnie temat załatwiony ale z podziękowaniem nie zadzwonią najlepiej zgonić na tego złego diagnostę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdyby to był pojazd nie-wycofany, ale na czerwonych tablicach, a potem właściciel by podjechał z DR (inny numer rej., sprzed czerwonych tablic) to też byś nie wbił?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@michal_k wyjaśnij wszem i wobec, jak poprawnie postąpić w omawianym przypadku, mamy kolizję w przepisach, ale i ich jednoznacznie określoną nadrzędność,  osobiście dokonałbym wpisu w DR ze względu na art.82. ust. 2. ustawy,  i tak ewentualnie broniłbym  swojej racji w razie "w". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.