Skocz do zawartości

Stacja SQL - Cepik 2.0


WojtekC

Rekomendowane odpowiedzi

Nikomu włos z głowy nie spadł a poczta jak się miała dobrze tak dalej ma. Tu nie idzie o to jak kto będzie wpisywał (wykonywał) BT tylko czy ktoś będzie to weryfikował.

 

Jak TDT przejmie "pełnie władzy" to może zacząć :razz: . Zabierze trochę uprawnień, zrobi się nas mało , a jak malo to trzeba wyszkolić nowych, oni jeszcze bedą szkolić egzaminować i kasa będzie się zgadzać :evil::evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 910
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Norbert Jezierski

    86

  • Psuj

    37

  • laptop

    34

  • IVVO

    32

Top Posters In This Topic

Posted Images

Witam, pytanie do Pana Norberta. Udało się może w nowej wersji zrobić coś z tym błędem SKP-20901 (Wystąpił błąd w bazie danych) ? Ustawienia w moim kompie posprawdzał Pan Programista z Norcomu, wszystko jest ok :D , tylko ten błąd przy wysłaniu jakiegokolwiek badania występuje. :( Dziękuję z góry za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie u mnie w SQL nie ma najpierw płatności, tylko tak jak było, paragon na samym końcu. Cepik działa jak powinien, mam najnowszą wersje. Nie wiem o co chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak dokładniej, to o jakim paragonie mowa, o paragonie w sensie faktury/rachunku, czy o paragonie w sensie wydruku potwierdzenia/bileciku z kasy fiskalnej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaczynam badanie, skanuje dowód, szuka go w cepiku, znajduje go i przechodzi od razu do głównego okienka gdzie wpisuje się kilometry i wynik badania, następnie jest numer telefonu do smsa i płatność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie gadaj po próżnicy proszę

To co widzisz wynikowo nie jest całym plikiem, tylko tym co masz zobaczyć. Nie ma to i tak większego znaczenia bo nikt tego nie weryfikuje. Tak samo teraz, w obecnej wersji, jeżeli nikt nie będzie miał nadzoru nad tym to w dalszym ciągu nic się nie zmieni. System sam z siebie nie będzie w stanie tego wyłapać bo różne badania różnie trwają. Musi być ktoś kto będzie takie informacje nadzorował, a tym kimś jest w tej chwili magistrat jako jednostka nadzoru, a tam w niej się nie przewiduje pracownika oddelegowanego do weryfikowania wpisów z podległego terenu. Kółko się zamyka... . Szum dopiero nastąpi jak się coś stanie albo trzeba będzie komuś przytrzeć nosa, wówczas wyciągnie się takie rzeczy i każdy będzie w szoku jak to możliwe, że na jednostanowiskowej stacji przy x diagnostach na zmianie wykonano naście badań w przeciągu godziny. Analogicznie jak do parametrów technicznych, które diagnosta na wpisywać ze stanu rzeczywistego, a WK i tak zassie dane z homologacji, która niewiele ma wspólnego z rzeczywistością i dalej mamy kongo i brak winnego, bo każdy swoją robotę wykonał jak należy a finalnie i tak jest bajzel za który nikt nie odpowie, co najwyżej diagnosta (znając życie) jak trzeba będzie komuś finalnie dołożyć. Niestety sam z siebie system nie zrobi nic, może i po próżnicy ale samo życie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie u mnie w SQL nie ma najpierw płatności, tylko tak jak było, paragon na samym końcu. Cepik działa jak powinien, mam najnowszą wersje. Nie wiem o co chodzi.

 

Witam,

 

Proszę sprawdzić ustawienia w Stacji.SQl. Konieczne jest zalogowanie jako administrator.

1)Administracja->stałe systemowe->dokumenty płatności i magazynowe-> (jest zakładka zawsze wystawiaj dokument płatności do badania - nie pamiętam jak ona dokładnie sie nazywa)

2)Administracja->stałe systemowe->Badania techniczne -> na dole jest poczekalnia musi być włączona.

 

Powinno pomóc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie u mnie w SQL nie ma najpierw płatności, tylko tak jak było, paragon na samym końcu. Cepik działa jak powinien, mam najnowszą wersje. Nie wiem o co chodzi.

 

Witam,

 

Proszę sprawdzić ustawienia w Stacji.SQl. Konieczne jest zalogowanie jako administrator.

1)Administracja->stałe systemowe->dokumenty płatności i magazynowe-> (jest zakładka zawsze wystawiaj dokument płatności do badania - nie pamiętam jak ona dokładnie sie nazywa)

2)Administracja->stałe systemowe->Badania techniczne -> na dole jest poczekalnia musi być włączona.

 

Powinno pomóc

 

Dziękuję. Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie gadaj po próżnicy proszę

To co widzisz wynikowo nie jest całym plikiem, tylko tym co masz zobaczyć. Nie ma to i tak większego znaczenia bo nikt tego nie weryfikuje. Tak samo teraz, w obecnej wersji, jeżeli nikt nie będzie miał nadzoru nad tym to w dalszym ciągu nic się nie zmieni. System sam z siebie nie będzie w stanie tego wyłapać bo różne badania różnie trwają. Musi być ktoś kto będzie takie informacje nadzorował, a tym kimś jest w tej chwili magistrat jako jednostka nadzoru, a tam w niej się nie przewiduje pracownika oddelegowanego do weryfikowania wpisów z podległego terenu. Kółko się zamyka... . Szum dopiero nastąpi jak się coś stanie albo trzeba będzie komuś przytrzeć nosa, wówczas wyciągnie się takie rzeczy i każdy będzie w szoku jak to możliwe, że na jednostanowiskowej stacji przy x diagnostach na zmianie wykonano naście badań w przeciągu godziny. Analogicznie jak do parametrów technicznych, które diagnosta na wpisywać ze stanu rzeczywistego, a WK i tak zassie dane z homologacji, która niewiele ma wspólnego z rzeczywistością i dalej mamy kongo i brak winnego, bo każdy swoją robotę wykonał jak należy a finalnie i tak jest bajzel za który nikt nie odpowie, co najwyżej diagnosta (znając życie) jak trzeba będzie komuś finalnie dołożyć. Niestety sam z siebie system nie zrobi nic, może i po próżnicy ale samo życie...

plik xml jest tylko plikiem tekstowym i zawiera to, co ma zawierać(cepik1). Baza danych cepik 2 tak samo. Nie pisz hmm legend. A jeśli umiesz dowieść słuszności swoich racji, to poproszę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, po dzisiejszej aktualizacji nie mam poczekalni , mimo ,że mam włączoną w stałych sys. i nie mogłem wysłać badania neg. bład" nie znaleziono kodu..... kod SKP-20907", ktoś pisał o tym błędzie , ale nie było wyjaśnione co to , i pierwszy HAK też nie wysłany, próbowałem przez inne czynnośći, też się nie udało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.W stacji SQL wystawiam wynik badania negatywny a w okienku następny termin badania wyskakuje data ważności badania na rok.Czy to jest błąd systemu?Czy ktoś ma podobnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie u mnie w SQL nie ma najpierw płatności, tylko tak jak było, paragon na samym końcu. Cepik działa jak powinien, mam najnowszą wersje. Nie wiem o co chodzi.

Wszystko ustawia się w Stałych systemowych

Dokumenty płatności i magazynowe / automatycznie uruchamiaj po prawej stronie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Norbert Jezierski, Panie Norbercie - wiem że na to jeszcze za wcześnie bo to "kosmetyka" - ale - czy ten komunikat zasysany z CEP nie można było by rozkminiać na jakiś system graficzny - taki dla Kowalskiego - widzę i wiem - bo z tego okienka co wyskakuje to .........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracujemy nad tym

Było by bardzo miło

 

[ Dodano: 20-11-2017, 16:03 ]

A Piwo za całokształt - chociaż przez to że jako nielicznym w okolicy system pracował nam dobrze mieliśmy zap... w ubiegłym tygodniu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie u mnie w SQL nie ma najpierw płatności, tylko tak jak było, paragon na samym końcu. Cepik działa jak powinien, mam najnowszą wersje. Nie wiem o co chodzi.

Wszystko ustawia się w Stałych systemowych

Dokumenty płatności i magazynowe / automatycznie uruchamiaj po prawej stronie :-)

 

Dziękuję. Działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwońcie do nas jutro w sprawie tej poczekalni - ok ?

Przepraszam, ale dziś już nie mam siły wchodzić do nikogo zdalnie i sprawdzać co poszło nie tak :-(

 

Powołajcie się proszę na rozmowę ze mną na forum ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwońcie do nas jutro w sprawie tej poczekalni - ok ?

Przepraszam, ale dziś już nie mam siły wchodzić do nikogo zdalnie i sprawdzać co poszło nie tak

 

Powołajcie się proszę na rozmowę ze mną na forum ...

 

OK :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.