Skocz do zawartości

zmiana PORD


pawelbis

Rekomendowane odpowiedzi

TDT wydaje decyzję na wykonanie TZ, to jest jedno biuro na teren całego okręgu, np. Dolnego Śląska!!!

 

Edytowane przez Marek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzależnienie wysokości opłaty jakościowej od przychodów z tzw opłat karnych....gdzieś kiedyś niedaleko w pewnym ustroju to już grali:((

Obawa przed utratą elektoratu przed podwyżką opłat za badania - i tak od lat - dlaczego tylko w tym sektorze można na to sobie pozwolić - i te śmieszne tłumaczenia " po rocznej analizie się okaże" a czytać należy "po kolejnych wyborach" 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Marek1 napisał:

TDT wydaje decyzję na wykonanie TZ, to jest jedno biuro na teren całego okręgu, np. Dolnego Śląska

Takie pytanie padło na podkomisji a odpowiedź ze strony TDT była improwizacją. Coś wspomniano, że niby to każdej stacji TDT będzie można złożyć wniosek i odebrać decyzję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, danielg539 napisał:

Coś wspomniano, że niby to każdej stacji TDT będzie można złożyć wniosek i odebrać decyzję.

stacji TDT? czy coś mi umknęło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przynajmniej ja tak to zrozumiałem a tłumaczenie dyrektora TDT było pokrętne. Niby stacja przekaże do dyrektora a ten wyda decyzję, którą będzie można odebrać na stacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie jak zwykle , gdy wprowadzane paragrafy w kwestii TZ  mają służyć nie wiadomo komu, bo posiadaczom pojazdów na pewno nie . W mojej OSKP  ok 70% wykonanych TZ dotyczyła pojazdów rolniczych. Ilu  posiadaczy  tych pojazdów zada sobie trudu , aby w przypadku utraty TZ ( a dzieje się to często w tego typu pojazdach ) legalnie wykonać nową TZZ. Podejrzewam ,że zacznie kwitnąć proceder dorabiania tabliczek poprzez popularny portal aukcyjny , ( ew. serwisy ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korea Północna ma się od kogo uczyć:) dyskusja jest niezwykle wartościowa - nawet jak to wejdzie to po wyborach (jeśli oczywiście będzie zmiana dowodzenia) to pierwsze co się stanie to rozwiążą ten TDT. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też słuchałem i powiem tak.

To co mówiła strona społeczna to jakby rzucać grochem o ścianę, żadne argumenty do strony rządowej i posłów nie trafiały. Przewodniczący komisji faworyzował stronę rządową, TDT i NIK. Ogólnie można było odnieść wrażenie, że stronę rządowa, TDT i NIK ma rację i tylko jej racja się liczy, inna racja nie ma prawa bytu. W związku z tym wszystkie artykuły projektu ustaw przechodziły jak po maśle. I oto chyba najbardziej chodziło przewodniczącemu komisji (może spieszyło się chłopisko do domu).

Posłowie będący na komisji nie zabierali głosu, bawili się telefonami komórkowymi i wydaje mi się, że  nie bardzo ich to posiedzenie interesowało. Można było odnieść wrażenie, że posłowie w ogóle nie wiedzieli o co chodzi i chyba nie chcieli wiedzieć.

Na początku posiedzenia posłowie PO i Nowoczesnej wyszli z sali bojkotując posiedzenie ponieważ upadł ich wniosek o przerwanie obrad komisji. Powodem bojkotu była nieobecność na komisji ministra Adamczyka, bo podobno tylko on miał prawo reprezentowania strony Rządowej. W związku z powyższym uznali posiedzenie za nielegalne i wyszli z sali.

Uważam, że jak tak się ustanawia prawo w Polsce, to tylko współczuć tym, którzy to prawo będą musieli stosować. Najbardziej bulwersowało mnie zachowanie posłów, ponieważ byli oni jedynymi, z którymi strona rządowa musiała by się liczyć, a oni po prostu „olali sprawę”.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rewers, wszystko co napisał kolega to święta racja, tylko ja mam pytanie do kolegów, czy Was cokolwiek w tym wszystkim dziwi?, mnie bynajmniej nie, wprost przeciwnie, byłem pewien takiego postępowania "elyt" rządzących, przecież ono nie jest inne niż kiedykolwiek było i pewnie nie będzie, a mówienie o tym, że konsultacje społeczne coś wniosą, to utopia, tak więc proponuję czas wolny spędzać w przyjemniejszy sposób, patrzenie i słuchanie tego co przedstawiają ci wybrani ociera się o masochizm. :silent:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, cezary napisał:

proponuję czas wolny spędzać w przyjemniejszy sposób, patrzenie i słuchanie tego co przedstawiają ci wybrani ociera się o masochizm. :silent:

 

można i tak ale ja proponuję żeby nasze środowisko miało przedstawiciela/li w parlamencie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, biker100 napisał:

proponuję żeby nasze środowisko miało przedstawiciela/li w parlamencie...

owszem, jestem za, tylko przedstawicieli (posłów, bo o to Ci chyba chodzi)  do parlamentu wybiera się z partii politycznych, to co proponujesz? 

założyć partię polityczną (samodzielną), czy wejść w koalicję z rządzącymi i "mówić" ich głosem, zawrzeć przymierze z opozycją i nie mieć nic do gadania? oto są pytania, trudne. 

 

 

Edytowane przez cezary
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, cezary napisał:

czy wejść w koalicję z rządzącymi i "mówić" ich głosem, zawrzeć przymierze z opozycją i nie mieć nic do gadania?

to są już późniejsze działania ale zgłosić kandydatów może np. stowarzyszenia i organizacje społeczne tworzące komitety wyborcze, zwane dalej „komitetami wyborczymi organizacji” podejmują różne działania organizacyjne związane z ich utworzeniem, w zależności od obszaru, na którym komitet wyborczy zamierza zgłaszać kandydatów. "komitet wyborczy wyborców". Najważniejsze Aby dostać się do parlamentu i czynnie uczestniczyć w posiedzeniach komisji, a koalicje owszem z kimś trzeba zawrzeć.

Edytowane przez biker100
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, biker100 napisał:

Najważniejsze Aby dostać się do parlamentu

Ok.:OK:   Ale raczej bez " odpowiedniego " zaplecza i przygotowania - tego " przedsięwzięcia "  ( raczej ) niemożliwe.:confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, biker100 napisał:

Najważniejsze Aby dostać się do parlamentu i czynnie uczestniczyć w posiedzeniach komisji, a koalicje owszem z kimś trzeba zawrzeć

tak, tylko uczestnictwo to wg mnie za mało, trzeba mieć realny wpływ, a żeby go mieć trzeba być podmiotem wiodącym, ewentualnie powodującym większość,  a to już raczej niemożliwe, partii meteorytów już w najnowszej historii było wiele, ile z nich pozostało?, proszę mnie nie klasyfikować jako malkontenta, ale już trochę przeżyłem i wiem, że przełamanie istniejącego "porządku " politycznego w zasadzie nie istnieje,  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biernie stać nie powinniśmy i czekać aż przyjdzie czas na zmiany.

Mamy obrońców np. Prezesa OSDS i wielki szacunek dla niego.

Pomyślcie jak wzmocnić istniejąca organizację i jej działania a pobiadolić zawsze można.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, cezary napisał:

przełamanie istniejącego "porządku " politycznego w zasadzie nie istnieje

Też mam takie samo zdanie, patrząc na to " wszystko ".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, praktyk napisał:

pobiadolić zawsze można.

to o czym napisałem to nie biadolenie, to trzeźwa ocena istniejącego porządku, ja pomysłu nie mam  na złamanie tego układu, ale jeżeli ktoś ma niech napisze co i jak zrobić tylko konkretnie, nie na zasadzie, wesprzyjcie, nie gadajcie, nie biadolcie itp. 

  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 co daje ta niby 

3 minuty temu, cezary napisał:

 trzeźwa ocena istniejącego porządku, 

 ?

Dla mnie to biadolenie ale oczywiście każdy uważa po swojemu, bo każdy swój rozum ma. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, cezary napisał:

pomysłu nie mam  na złamanie tego układu

a no tak jak wcześniej napisałem poprzez czynny udział w pracach nad tworzeniem prawa i szukanie koalicji. To nie jest praca, która da efekt jutro, pojutrze ale siedząc i obserwując (chociaż nawet wyciągając słuszne wnioski) to na bank nic się nie wksura. Jest pewna grupa (niestety, przy tak licznej grupie zawodowej) "zapaleńców", którym się jeszcze chce,a co najważniejsze powoli widać skutki tej pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.