Skocz do zawartości

zmiana PORD


pawelbis

Rekomendowane odpowiedzi

23 godziny temu, blakop napisał:

O niczym takim nie było mowy!!

Byłem na rozmowie, więc informacja z pierwszej ręki.

 

Czyli co - 5 tys.na rękę? Tak na początek?

Błagam...

Byłeś na rozmowie kwalifikacyjnej po naborze czy tak wpadłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, simtek napisał:

 czy tak wpadłeś?

Pewnie, że wpadł ... Jak bez zabezpieczenia, to czasem i  skutek taki B|

 

Ale żeby  tak osobiste pytania zadawać ?

Edytowane przez Mecher
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3) art. 1 pkt 14, pkt 15 lit. a tiret pierwsze i trzecie i lit. b, pkt 16 i pkt 18 lit. a w zakresie art. 84 ust. 23 oraz lit. b w zakresie art. 86j ust. 13, które wchodzą w życie z dniem 1 stycznia 2020 r.

przetłumaczy ktoś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TRZY) artykuł pierwszy a w nim punkt czternasty i punkt piętnasty literka a , a tej literce myślnik pierwszy i trzeci i literka be, (przecinek i dalszy ciąg wyliczanki)

punkt szesnasty i punkt osiemnasty literka a w zakresie artykułu osiemdziesiątego czwartego ustęp dwudziesty trzeci oraz literka be w zakresie artykułu osiemdziesiątego szóstego jot ustęp trzynasty,

które wchodzą w życie pierwszego stycznia dwa tysiące dwudziestego roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, simtek napisał:

Byłeś na rozmowie kwalifikacyjnej po naborze czy tak wpadłeś?

 

Od kiedy na rozmowę o pracę się "tak wpada"? :)

Tak - wyselekcjonowano mnie z naboru. W sumie w momencie, kiedy już i tak tą posada nie byłem zainteresowany, ale z ciekawości poszedłem na rozmowę.

Sprawdzałem też zarobki w tej służbie w różnych innych źródłach. Owszem - są liczne dodatki, w zależności od stanowiska jest tez i premia możliwa, ale nie 100%!

Na moim stanowisku o premii nie było mowy - co najwyżej nagroda. WITD Gdańsk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎2018‎-‎10‎-‎31 o 15:56, laptop napisał:

Ale tekst "Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom przedsiębiorców prowadzących stacje kontroli pojazdów przewidziano m.in. obniżenie lub zniesienie opłat przez nich ponoszonych, przy jednoczesnym zachowaniu obecnych stawek opłat pobieranych od kierowców za badania techniczne pojazdów" i zaraz pod nim he, he: "Jednocześnie w związku z wdrożeniem przepisów unijnych, przedsiębiorcy prowadzący stacje kontroli pojazdów będą ponosić tzw. opłatę jakościową," Co za pierdoły te pismaki smarują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo ze względu na wydłużenie czasu badania technicznego , na skutek " papierologii " ( archiwizacja wyników musi potrwać ) .Spadnie "wydajność " diagnosty , co musi wiazać się z wydłużeniem czasu pracy stacji lub dodatkowym etatem , a więc dodatkowymi kosztami. Konieczność wymiany urządzeń - i jak to nazwać obniżeniem kosztów. No ale :" cóż konia obchodzi ,że się wóz wywraca ".

Jeszcze jedna kwestia : NIK wykrył takie.. i takie .. nieprawidłowości . Przecież linie diagnostyczne i cały sprzęt maja certyfikat TDT, stacje podlegają co 5 lat stosownym odbiorom. 

Edytowane przez wadi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze, że bezczelnie okłamują społeczeństwo :

1. Te zmiany to nie jest wymóg dyrektywy bo tą już dawno spełniamy!!!

2. Jaka poprawa bezpieczeństwa jak wyprowadza się badania z SKP i będzie się robić u rolnika w stodole!!!

3. Ktoś z premedytacja dorzyna branże badań:

- bez podwyżek 14 lat

- zabrane badania ( teraz i wcześniej )

- konieczne inwestycje ok 150 tyś zł netto

- dodatkowa opłata

- wciskają nam karanie bogu ducha winnych ludzi po to by społeczeństwo nas znienawidziło

- kara za spóźnienie na pewno zmniejszy liczbę wykonywanych badań w SKP..................

Ktoś nas naprawia jak Trybunał Konstytucyjny.

Gdzie tu poprawa bezpieczeństwa!!!!

  • Polub 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, markes30 napisał:

Ktoś nas naprawia jak Trybunał Konstytucyjny.

Gdzie tu poprawa bezpieczeństwa!!!!

 

@markes30, co w związku z tym proponujesz? jakie kroki przedsiewziąć? Czy może dalej pisać, narzekać? Może jakieś bardziej radykalne kroki? Do kogo się zwrócić komunasietlić taki stan rzeczy? jeżeli zna ktokolwiek odpowiedź proszę o zabranie głosu.

2 minuty temu, praktyk napisał:

i co dalej??

to mnie praktyk uprzedził... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopowiem że są zainteresowani posłowie w tym temacie.

Podjęliśmy stosowne kroki ale na razie nie mogę zdradzać szczegółów.

Ale oczekuje też Waszych propozycji.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby w ogóle byli w naszym sejmie posłowie zainteresowani tematem, to nie powinni oni mieć problemu w obudzeniu reszty sejmu. Już sam fakt posiadania przez nas pojazdów starszych niż bogata część unii przemawia za wprowadzaniem do naszych przepisów minimalnych wymogów unijnych i nie wychodzenia przed szereg. Przepisy powinny być jasne, klarowne, realne do spełnienia i nieopłacalne w omijaniu. Nasze pojazdy na drogach odmładzają się ciągle w sposób naturalny i nie potrzeba tu żadnej rewolucji. Wystarczy na bieżąco eliminować z ruchu skrajnie rażące przypadki,,,

  • Polub 1
  • Piwo 2
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Moja propozycja to dotrzeć z następującym przekazem do posłów PIS:

(same prawdy)

1. POLSKIE SKP prowadzone przez POLSKICH przedsiębiorców zostały celowo osłabione i będą wykończone.

2. POLSKIE SKP już dawno spełniają Dyrektywę.

3. Projekt jest autorstwa rządu PO i PSL.

4. Kto zajmie miejsce upadłych POLSKICH przedsiębiorców ???  ODP: Ten kto ma nadmiar gotówki: może DEKRA............ ???

 

 

  • Polub 1
  • Haha 1
  • Piwo 2
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.10.2018 o 21:24, Paprock napisał:

TRZY) artykuł pierwszy a w nim punkt czternasty i punkt piętnasty literka a , a tej literce myślnik pierwszy i trzeci i literka be, (przecinek i dalszy ciąg wyliczanki)

punkt szesnasty i punkt osiemnasty literka a w zakresie artykułu osiemdziesiątego czwartego ustęp dwudziesty trzeci oraz literka be w zakresie artykułu osiemdziesiątego szóstego jot ustęp trzynasty,

które wchodzą w życie pierwszego stycznia dwa tysiące dwudziestego roku.

zajeqrwabiście ,:piwo  wszystko wiem .

  • Piwo 1
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.11.2018 o 04:52, blakop napisał:

 

Od kiedy na rozmowę o pracę się "tak wpada"? :)

Tak - wyselekcjonowano mnie z naboru. W sumie w momencie, kiedy już i tak tą posada nie byłem zainteresowany, ale z ciekawości poszedłem na rozmowę.

Sprawdzałem też zarobki w tej służbie w różnych innych źródłach. Owszem - są liczne dodatki, w zależności od stanowiska jest tez i premia możliwa, ale nie 100%!

Na moim stanowisku o premii nie było mowy - co najwyżej nagroda. WITD Gdańsk.

Ktoś był i zaproponowali mu 2700,00 plus dodatki i premia- nagroda kwartalna do stu procent w zależności od oceny osiągnięć w działaniach.

Brak propozycji w sferze dojazdów czy wynajęcia kwatery ze strony ITD.

Chyba to pięć czy sześć lat temu było.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Grzegorz Łódź napisał:

Z PiSu?

Z PiSu też, sam szef stosownej komisji, ale nie tylko, pozostali z innych ugrupowań także.

W najbliższych dniach się dowiemy jaka siła przebicia ale nie zapominajcie o rzeczniku który jest po naszej stronie.

Do najbliższego posiedzenia sejmu niewiele czasu pozostało a tam ma nastąpić skuteczne rozeznanie.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.10.2018 o 21:05, rurek777 napisał:

 z dniem 1 stycznia 2020 r.

przetłumaczy ktoś

No jakby nie pisać to w skrócie stacje TDT ( tabliczki , nabijanie numerów itd), zmiany w badaniach (rozdział 3,4 PORD)  oraz nadzór TDT nad stacjami od 1.1.2020 według projektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.11.2018 o 10:40, Hudas napisał:

No jakby nie pisać to w skrócie stacje TDT ( tabliczki , nabijanie numerów itd), zmiany w badaniach (rozdział 3,4 PORD)  oraz nadzór TDT nad stacjami od 1.1.2020 według projektu.

Nazdór dopiero od 01.01.2020?? Na pewno??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Art. 31. Ustawa wchodzi w życie po upływie 3 miesięcy od dnia ogłoszenia, z wyjątkiem:
1) art. 5 pkt 2, art. 15 ust. 6, art. 16 ust. 1, art. 17 ust. 14 oraz art. 27, które wchodzą w życie z
dniem następującym po dniu ogłoszenia;
2) art. 5 pkt 1 oraz art. 8, który wchodzi w życie z dniem 11 lipca 2019 r.;
3) art. 1 pkt 14, pkt 15 lit. a tiret pierwsze i trzecie i lit. b, pkt 16, pkt 18 lit. a w zakresie art.
84 ust. 23 oraz pkt 18 lit. b w zakresie art. 86j ust. 13, które wchodzą w życie z dniem 1
stycznia 2020 r.

 

Wydaje mi się, że gdyby po art. 86j było napisane ust. 1 i ust.13, to rzeczywiście nadzór TDT byłby od 1 stycznia 2020r. A w takiej formie zapis ten dotyczy tylko tego 0,5% badań w roku i moim zdaniem nadzór TDT wejdzie w życie po upływie 3 miesięcy od dnia ogłoszenia zmian do ustawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.