Skocz do zawartości

druciarstwo Polaków


Norbert Jezierski

Rekomendowane odpowiedzi

To pomyliłeś zawód - powinieneś zostać politykiem.

Zadatki już masz - odpowiedzieć tak, żeby nic nie odpowiedzieć.

Ja podziękuję za taką wymianę poglądów. ::hey

A czy naprawisz ten świat? Z tym pytaniem zostawiam wszystkich tych diagnostów co podobnie jak ty nie umieją zająć stanowiska. Czekajcie, a wszyscy wam przygotują świetlaną przyszłość.

 

 

Na podobnych zasadach jest artykuł, który ty tak mocno wspierasz. Ty i Tobie podobni politycy, dziennikarze itd poszli za przytoczonym artykułem/publikacją http://www.interwencja.po...ex.html#1529439

A ja przypomnę mój wpis z 64 strony tego tematu:

Tak się zastanawiam kowal czy ty na pewno oglądałeś "Video" z dźwiękiem? - pierwsze 2 sekundy

Teraz wiem - nie oglądałeś. Za to powieźliście już na taczce przedsiębiorcę, Stację Kontroli Pojazdów, o pracujących tam diagnostach nie wspomnę. A twojego stanowiska i tak nie poznam.

Faktycznie telewizja dużo może. Tylko dlaczego rozum czasami odejmuje?

Z chęcią poczekam na rozwój sprawy.

I już nie wymagam od Ciebie, żebyś się wypowiedział, bo jest to stratą czasu.

Widocznie należysz do grupy osób, które narzekać potrafią - za to nic nie zrobią - po prostu ponarzekają i trochę lepiej się czują, a jak nie narzekają to chandrę mają. ::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytając Twoje "prasówki" krew w nich się gotuje.

 

Może trzeba zmienić formę przekazu i target...

Albo umieć spojrzeć prawdzie w oczy...

 

[ Dodano: 18-11-2016, 01:19 ]

[

 

Kowal nie wiem czy wiesz ale takimi paszkwilami sam sobie strzelasz w stopę bo wśród projektów jest również pomysł by emeryci nie mogli być diagnostami.

 

Czy emerytów ze sfery mundurowej tez ma to dotyczyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż mi się gęba uśmiecha, bo wyeliminowało by to jedną z podstawowych patologi w mojej okolicy, gdzie 30% diagnostów to emerytowani strażacy pracujący na 1,5 etatu a w dokumentach 1/2 etatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za to powieźliście już na taczce przedsiębiorcę,
czy ty pracujesz na stacji samodzielnej ,czy w jakimś serwisie , a może w firmie transportowej ..

 

za to nic nie zrobią
jak chcesz wiedzieć to próbowałem w moim rejonie coś zrobić -ale jak parokrotnie mi to wyperswadowano i usłyszałem parę nie cenzuralnych tekstów to przyjęcie tych paru ciosów w głowę dało mi trochę do myślenia..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz wiedzieć to próbowałem w moim rejonie coś zrobić -ale jak parokrotnie mi to wyperswadowano i usłyszałem parę nie cenzuralnych tekstów to przyjęcie tych paru ciosów w głowę dało mi trochę do myślenia..
Jak chcesz wiedzieć to ja próbuję nie tylko w swoim rejonie, ale w całej Polsce, co najgorsze Ci których ty wymieniasz to w moim przypadku sami swoi. :cry:

A cały czas jestem przekonany, że działam na korzyść środowiska diagnostów.

Niestety okazuje się, że większości to nie obchodzi. Nie dość tego GDYBY ONI TO ROBILI ZROBILI BY TO DUŻO LEPIEJ.

Jacy Ci diagności to polscy malkontenci - takie to polskie. Narzekać i nic nie robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto za mniej niż tysiąc złotych. Zobacz, co możesz kupić

 

Auta tańsze niż komplet nowych opon? To możliwe. Dziennikarz TVN Turbo odwiedził komis, w którym samochody sprzedają się w kilka godzin, bo można je kupić już za kilkaset złotych. Wszystkie są na chodzie i posiadają ważne ubezpieczenie OC. Kto kupuje takie samochody? - Mniej zamożna część społeczeństwa - wyjaśnia Krzysztof Mirecki, właściciel komisu. Obecnie w Polsce zarejestrowanych jest ponad 20 mln samochodów osobowych, z czego ponad 63 proc. to auta mające powyżej 10 lat. Ocenia się, że jest to jeden z powodów ponadprzeciętnej liczby ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych w Polsce w stosunku do średniej w UE.

http://tvn24bis.pl/moto,99/samochody-za-mniej-niz-1-tysiac-zlotych,693168.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie w Polsce zarejestrowanych jest ponad 20 mln samochodów osobowych, z czego ponad 63 proc. to auta mające powyżej 10 lat. Ocenia się, że jest to jeden z powodów ponadprzeciętnej liczby ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych w Polsce w stosunku do średniej w UE.

Wiadomym jest,że ze wzrostem liczby pojazdów wzrasta ryzyko wypadków drogowych w tym śmiertelnych.

To taki mój komentarz do tego artykułu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak da i to dużo, bo gdy diagnosta TDT stwierdzi np. korozję struktury nośnej takiego autobusu to zatrzyma DR i jest wielce prawdopodobne, że taki autobus trafi na złom a nie jak do tej pory będzie jeździł od stacji do stacji, bo zatrzymywanie DR przez diagnostów jakoś się nie przyjęło.

 

A czy komuś z Was zdarzyło się zatrzymać dowód rejestracyjny?

I jaka była mina właściciela pojazdu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężarówka wiozła dzieci do szkoły

 

Pojazd zarejestrowany jako… ciężarówka przewoził dzieci do szkoły. Uczniowie siedzieli na fotelach, które zamontowano bez homologacji.

 

W czwartek 17 listopada 2016 r. patrol Inspekcji Transportu Drogowego z Kielc skontrolował autobus szkolny w Olesznie. Okazało się, że dzieci były dowożone do szkoły przerobionym samochodem marki Lublin, który zarejestrowano jako pojazd ciężarowy.

 

W pojeździe zamontowano bez homologacji 13 dodatkowych siedzeń i przymocowano je do podłogi wykonanej z płyty wiórowej. Oprócz tego inspektorzy stwierdzili wycieki płynów eksploatacyjnych.

 

Funkcjonariusze zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu, a wobec przewoźnika zostało wszczęte postępowanie administracyjne. O zaistniałej sytuacji powiadomiono również dyrekcję szkoły, do której uczęszczają przewożone dzieci.

 

 

http://www.gitd.gov.pl/dla-mediow/aktualnosci/ciezarowka-wiozla-dzieci-do-szkoly

 

 

 

komentarz chyba zbędny... :shock::shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

autobus szkolny w Olesznie

A ja mam komentarz. W jaki sposób uzyskał powyższy tytuł?

Jak był prowadzony przetarg?

Nie wspominając, że często teraz w specyfikacji przetargowej wymaga się miejsca dla osoby niepełnosprawnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pierwszy Ci
ale nic nie piszą ,żeby nie miał aktualnego badania technicznego - bo jak widać pełna niezgodność danych - jak pamiętam to takie lublinki miały do 9 miejsc razem z kierowcą a jak 13 to sądzę ,że dmc przekroczona i nie wyobrażam sobie co by się działo jak by doszło do nieszczęścia.... :shock::shock:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli

patrol Inspekcji Transportu Drogowego z Kielc skontrolował autobus szkolny w Olesznie.

to taki mały błąd językowy...(potoczna nazwa jak przewozi dzieci do szkoły)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
http://www.autoexpert.pl/rynek-i-zarzadzanie/Szykuje-sie-rewolucja-w-wazeniu-pojazdow-w-ruchu,8998,1?nl={TRCODE}

 

.........– Przeciążony pojazd to intensywne niszczenie infrastruktury drogowej, negatywne oddziaływanie na środowisko i bezpieczeństwo ruchu, a także naruszenie zasad uczciwej konkurencji w transporcie – podkreśla w rozmowie z agencją Newseria Biznes prof. Janusz Gajda z Katedry Metrologii i Elektroniki Akademii Górniczo-Hutniczej.

Z danych Instytutu Badawczego Dróg i Mostów wynika, że co trzecia ciężarówka poruszająca się po naszych drogach jest przeciążona. Przejazd jednego samochodu ciężarowego o nacisku 20 ton na oś zużywa nawierzchnię w takim samym stopniu, co przejazd 2,5-miliona samochodów osobowych.

– Średnio 25 proc. pojazdów ciężkich, czyli o wadze powyżej 3,5 ton, jest przeciążonych. W pojazdach lekkich, do 3,5 tony, skala przeciążeń wynosi nawet 80 proc. Wśród tych pojazdów zdarzają się przeciążenia 2–3-krotne – wskazuje Ewa Wolniewicz-Warska z Kapsch Telematic Services.

W 2015 roku Inspekcja Transportu Drogowego przeprowadziła blisko 7 tys. kontroli dopuszczalnej masy całkowitej pojazdów poniżej 3,5 tony. W 5,6 tys. przypadków wystawiono mandat. W tym roku w okresie od stycznia do października ważenie aut dostawczych wykazało przeciążenie w 90 proc. przypadków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.