Skocz do zawartości

druciarstwo Polaków


Norbert Jezierski

Rekomendowane odpowiedzi

To pewnie dlatego, iż przeciętny Polak ma z Nimi styczność rzadziej , niż z policjantem czy diagnostą,,,

 

A może jednak dlatego, że kojarzą się przede wszystkim z niesieniem pomocy i za bardzo nie słychać o "aferach" z ich udziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo na podstawie badań szacunkiem jako takim wśród naszych rodaków cieszą się tylko strażacy zawodowi.

 

A ja myślę , że jest to sprawa Historii. Strażacy nie brali udziału w Stanie Wojennym , a polski naród jest pamiętliwy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę

... że to sprawa pieniędzy , Polak jak nie musi za coś płacić(np. za zdjęcie kota z drzewa ,o ratowaniu życia nie wspomnę) to będzie chwalił pod same niebiosa .

Ciekawe jakby straż kontrolowała warunki ppoż po domach i wlepiała mandaty . :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
Pomysłowy Dobromir naprawia hamulce w Astrze

Co zrobić, gdy w samochodzie nie działa hamulec ręczny? W większości przypadków wystarczy zakupić nową linkę i po prostu wymienić. Ten kierowca był jednak zdania, że każdy wydatek na naprawę auta to zbyteczne marnotrawstwo.

W aucie naszego bohatera nie działał hamulec ręczny. Wysłużony zacisk nie był w stanie wypracować odpowiedniej siły do naciągnięcia linki. Mechanik w takiej sytuacji zdecydowałby się zapewne na rozebranie zacisku, wymianę uszczelek, a także na wymianę linki hamulcowej.

Nasz kierowca najwyraźniej nie mógł sobie na taki zbyteczny luksus pozwolić. Postanowił za to poświęcić czas i pobawić się w inżyniera-spawacza. „Dokleił” kawałek metalu do zacisku oraz dołożył kolejną sprężynkę. Tak wzmocniony zacisk był w stanie naprężyć linkę i hamulec ręczny rzeczywiście (przez jakiś czas) działał – choć jego zaciąganie musiało wymagać sporej krzepy.

Jak wiele można zrobić, by tylko nie dać zarobić mechanikowi? Wyceńmy twórczą pracę naszego bohatera. Ceny linek do Opla Astry G zaczynają się poniżej 70 złotych. Zestaw naprawczy zacisku wraz z uszczelkami można dostać za niespełna 40 złotych. Mechanik, który poprawiał tę pracę wystawił rachunek na 150 złotych z robocizną. Najwyraźniej jednak właściciel auta uznał, że warto było z jakiegoś powodu oszczędzać na jednym z najważniejszych układów w pojeździe, odpowiadającym za bezpieczeństwo.

 

Tak wygląda niezmodyfikowany zacisk w Oplu Astrze G

Untitled-2.jpg

 

Untitled-3.jpg

 

http://motofocus.pl/specjalne/45411/pomyslowy-dobromir-naprawia-hamulce-w-astrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No no pogratulować pomysłu naprawy zacisku . Koło też widzę fachowo wyważone pewnie w profesjonalnym warsztacie :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koło też widzę fachowo wyważone pewnie w profesjonalnym warsztacie :evil:

Czas to pieniądz, nie było czasu dobierać ciężarki . Aby maszyna pokazała na 0 , klient też pewnie zadowolony bo mu idealnie wyważył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Bez dowodu rejestracyjnego i tablicy rejestracyjnej, niesprawnym ciągnikiem – w ten sposób mieszkaniec Jedlicza (woj. podkarpackie) holował terenowego tarpana. Jak okazało się, ostatnie badania diagnostyczne ciągnika zostały przeprowadzone 14 lat wcześniej.

Uwagę policjantów zwrócił na początku fakt, że ciągnik nie ma tablicy rejestracyjnej. - W trakcie kontroli funkcjonariusze ustalili, że nie jest ubezpieczony, a ostatnia wizyta pojazdu u diagnosty miała miejsce 14 lat temu! Ponadto pojazd zanieczyszczał jezdnię olejem, co wynikało z licznych nieszczelności jego układu napędowego – opisuje Paweł Buczynski, oficer prasowy krośnieńskiej komendy policji. Policy OC nie posiadał też holowany tarpan. Okazało się, że kierowcy terenówki w przeszłości zabrano prawo jazdy i mężczyzna do dziś go nie odzyskał. - Wobec kierujących zostanie sporządzony wniosek o ukaranie do sądu. O braku obowiązkowej polisy OC w obu pojazdach powiadomiono Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny – informuje Buczyński. http://www.tvn24.pl/niesprawnym-ciagnikiem-holowal-tarpana,714757,s.html

 

ile takich ciągników jeździ po naszych drogach ... ::?::?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze zostawiał je samochód, a nie ciągnik. Wychodzi na to że jednak tarpan holował ciągnik na wstecznym (ciekawe co było niesprawne tarpan czy ciągnik). To rzeczywiście był "znafca" :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile takich ciągników jeździ po naszych drogach ... ::?::?

Ja nie widzę tego w ten sposób. W mojej opinii jedyne do czego można się przyczepić to do tego cieknącego oleju i braku OC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do braku badania i tablic przyczepiać się nie ma co? :)

Jak hamuje i ma sprawne światła to dla mnie jest w porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak hamuje i ma sprawne światła to dla mnie jest w porządku.

To jest kwestia skuteczności, ale czy sprawności? Dowolnym samochodem mogę się przemieścić z pkt. A do pkt. B, ale ten pojazd nie ma szyb, świateł, ubezpieczenia, pasów, badania technicznego, drzwi, tłumika .... czyli jest skuteczny, bo przetransportował mnie na daną odległość, ale czy jest sprawny (czytaj bezpieczny)? Czy to jest w porządku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak hamuje i ma sprawne światła to dla mnie jest w porządku.

 

Na tej niezwykłej kanwie zapewne opiera się wiele badań homologacyjnych 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież nie masz pojęcia o badaniach homologacyjnych... Przede wszystkim sądzę, że próbujesz wypchnąć ze świadomości to że producent odpowiada za zgodność jego wyrobów z homologacją a to nie zawsze stoi na najwyższym poziomie.

 

To jest kwestia skuteczności, ale czy sprawności? Dowolnym samochodem mogę się przemieścić z pkt. A do pkt. B, ale ten pojazd nie ma szyb, świateł, ubezpieczenia, pasów, badania technicznego, drzwi, tłumika .... czyli jest skuteczny, bo przetransportował mnie na daną odległość, ale czy jest sprawny (czytaj bezpieczny)? Czy to jest w porządku?

Mówimy o zupełnie innym pojeździe niż samochód. Szczerze mówiąc jedyne wypadki jakie kojarzę (z moich okolic) z udziałem ciągników to te wynikające właśnie z niesprawności oświetlenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prowadzisz statystykę wypadków w "swojej okolicy"? Bo coś mi się wydaje, że nie masz o tym pojęcia 8)

Jak coś hamuje i świeci to po co płacić tym od homologacji za nic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co ma oznaczać że "nie mam o tym pojęcia" skoro mówię o zdarzeniach w moich okolicach ? Nie wiem dlaczego pałasz taką nienawiścią do ryku homologacji - nie przyjęli Cię gdzieś czy co ? Przytoczony artykuł był o "ciapku" który wywodzi się z konstrukcji z lat 50.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam skąd masz wiedzę o całokształcie wypadków (ilość, uczestniczące pojazdy, faktyczne przyczyny) ze swojej okolicy - cokolwiek ta okolica oznacza, że wygłaszasz takie osądy.

To, że Ty czegoś nie widziałeś z automatu ma oznaczać, że problem nie istnieje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam brak przeglądu w ciągniku za mniejsze zło. Jak hamuje, dobrze "świeci", ma OC i kierowca jest trzeźwy to spokojnie wystarczy. To są pojazdy, które wolno jeżdżą a większość swojego życia spędzają poza drogami publicznymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.