Skocz do zawartości

Licznik- stan niezgodny z Cep


tobiasztj

Rekomendowane odpowiedzi

17 godzin temu, mirek_handlarz napisał:

funkcjonariusze odnoszą się do ostatniego odczytu, więc jak klient zdążył dotrzeć na badanie to już mu nic nie zrobią. 

Skąd taka wiedza? Czyli mogę sobie przed stacją legalnie licznik cofnąć i zrobić OBT i gra gitara? Zbyt to piękne aby było prawdziwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tak w praktyce to wygląda - wystarczy zapytać - gdyby mieli grzebać jeszcze w starych historiach to by się ze.... zapracowali na śmierć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym, przepis obowiązuje od początku tego roku, a co było dawniej nie jest istotne, zawsze można powiedzieć, że licznik wymieniony w zeszłym roku po OBT. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, cezary napisał:

zawsze można powiedzieć, że licznik wymieniony w zeszłym roku po OBT.

Już nie zawsze, bo gdy przebieg był wprowadzony w tym roku to ten manewr nie wyjdzie. Nie wiem jak Wy ale ja dość często trafiam na pojazdy, którym policja odczytała licznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, cezary napisał:

co było dawniej nie jest istotne

Z tym się nie zgodzę. Zatrzymali klienta, w którego pojeździe robiłem badanie w zeszłym roku, licznik się różnił o 3 tysiące. Półtorej godziny wyjaśniania, w końcu doszli do wniosku, że to ja się pomyliłem na badaniu, ponieważ nie opłaca się cofać licznika o parę tysięcy w golfie z 94 roku. Czas stracony nie do odzyskania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam mam pytanko podczas przeglądu stwierdzam że  stan kilometrów  się  nie zgadza  z po przednim  badanie (Rok temu było więcej jak  jest dzisiaj ) czy  wpisujemy jakąś  usterkę  czy tylko  wpisujemy aktualny stan  kilometrów  i inf właściciela o  nie zgodności ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Piotras napisał:

Witam mam pytanko ...

Też mam do ciebie

A czytałeś w ogóle ten temat ?

Prawie na każdej stronie jest odpowiedz na twoje pytanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.auto-swiat.pl/porady/policjant-zle-przepisal-stan-licznika-wlasciciel-jest-bez-auta-tak-dziala-prawo/s14l6j0

Cytat

(...)pojazd trafił na obowiązkowy przegląd techniczny, a tu... problem!

Policjant wpisał błędny stan licznika, myląc się i zawyżając jego stan o symboliczny tysiąc kilometrów. Wynik badania negatywny – nie można dopuścić do ruchu auta, które ma przebieg niższy niż przed tygodniem! (...)

:shock:

Edytowane przez leski66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, michal_k napisał:

i stąd cały problem.

Kolejny problem jest taki że nikt kto czyta te artykuły oraz zaangażowana w ta sprawę KGP prawdopodobnie nic... nawet reprymendy diagnoscie nie da! To jest problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, michal_k napisał:

Trafił na niedouczonego albo nadgorliwego-szeryfa diagnostę

W tym artykule pełnym manipulacji nigdzie nie widzę słowa "diagnosta dał wynik negatywny". W moim przekonaniu to jakiś nadgorliwy i niedouczony autor tego artykułu.....Po prostu ma fantazję....

Artykuł pisany dla zasady- postaw suba....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Podepnę się pod temat.

Problem taki, przyjechał klient na badanie, podczas badania okazało się, że licznik padł i nie pokazuje ani przebiegu, ani prędkości, ani obrotów silnika, dosłownie nic. Oczywiście badanie z wynikiem negatywnym. W zaświadczeniu w rubryce "przebieg" nie wpisałem nic (apka wpisała X), a w uwagach do badania napisałem "brak możliwości odczytania wskazań drogomierza". Pytanie brzmi, czy w tej sytuacji postąpiłem prawidłowo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"X" wpisuję przy parametrach, które nie dotyczą danego pojazdu. W sytuacji braku jakichś danych wpisuję "---". Reszta myślę ok w Twoim przypadku, chociaż nad N bym się zastanowił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa tabela usterek nad którą trwają prace (podobno) , ma mieć punkt z niezgodnością stanu licznika/ przebieg mniejszy i usterka istotna .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem skłonnny dać N w przypadku gdy wiem, że licznik nie zlicza przebiegu, natomiast gdy nie można odczytać jego wskazania (np. brak podświetlenia)  jestem za usterką drobną.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie - jeżeli diagnosta pomyli się przy odczycie licznika i wpisze wartość o 100 tys mniejszą przebiegu to system nie powinien tego wychwycić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, sad_madman napisał:

system nie powinien tego wychwycić ?

Przecież wychwytuje

Na historia pojazdu (zakładka Zobacz przykładowy raport »   Oś czasu ) przy takim wpisie pojawia się niebieska ikonka z wykrzyknikiem

 

np.

historia1.PNG

https://forum.norcom.pl/index.php?/topic/14420-licznik-stan-niezgodny-z-cep/page/14/&tab=comments#comment-287700 

.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak - tylko że CEP to już jest informacja którą przesłał diagnosta. Chodzi mi o to czy informacja nie jest weryfikowana w momencie wysyłania przez diagnostę i czy nie musi on tego specjalnie potwierdzić.  Chyba coś jest nie tak jeżeli przebieg auta spisywany podczas OBT kształtuje się mniej więcej tak:

160 000

200 000

230 000

170 000

290 000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patronat pyta czy przebieg jest prawidłowy gdy wpisze się mniejszy. Czasem uznaje , że wpisany przebieg (spory roczny przyrost km) nie zgadza się z ich jakimś algorytmem i pyta czy na pewno wysłać do CEP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.