Skocz do zawartości

Licznik- stan niezgodny z Cep


tobiasztj

Rekomendowane odpowiedzi

17 minut temu, Bartek24 napisał:

Fajnie ktoś pisał przebiegi,

Zwłaszcza ci, którzy auta na BT nie potrzebują mają gdzieś jaki przebieg wklepią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprosiłbym o ujednolicenie wypowiedzi (wpisów) przede wszystkim diagnostów, odczytujemy i zapisujemy stan jaki w momencie badania pokazuje drogomierz (licznik), nader często oderwany od prawdziwej wartości przebiegu pojazdu, niestety. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może taki, a nie inny zapis "licznika" wynika z faktu, iż drogomierz WYRAŹNIE NIE DZIAŁA? A tu diagnosta nie daje żadnej usterki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie "wyraźnie nie działa" to brak możliwości odczytania tychże wskazań, nie widzę innej możliwości weryfikacji działania, no przecież nie wyjadę z skp na drogę w celu sprawdzania czy drogomierz nalicza jednostki miary. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak stwierdzasz, czy działa, czy nie działa? :)

Czyli może w ogóle nie naliczać km, byleby się ładnie świecił na badaniu, tak? I podbijesz badanie jako pozytywne? :)

No ładne rzeczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam potrzebuje szybka odp..wymiana licznika jaki wynik bad....czy przekreślić neg..i pozyt...jak tak to czemu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Zgodnie z objaśnieniami do zaświadczenia, nie powinno się określać wyniku w poz. 1 i 2, bo te są zarezerwowane dla badań. Odczyt jest inną czynnością, regulowaną osobnym rozporządzeniem.

 

Albo jest pozytywny ( prawidłowy ), albo negatywny ( nieprawidłowy ) - ale tą informację należy wrzucić w uwagach ( 10 ), w zależności od oprogramowania stacyjnego.:wink:

----------------------------------

Tak to wygląda na zaświadczeniu :

1.JPG.e6a163f4626b23af3f04a64ac2777622.JPG

 

2.JPG.95ffadbfbf324f666ba85347a9a755d7.JPG

:wink:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, przy tym rozmiarze tylko zaśmieciłem swój post i wprowadziłem w zakłopotanie " rzeszę " forumowiczów - ( słabo czytelne ), jak to mówią :

- " chytry i skąpy dwa razy traci " - niestety. :zzz: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, aby nie zaśmiecać i nie zakładać nowego tematu. Dziś miałem na badaniu- autobus rocznik 2017 FORD Transit i tam nie ma na tablicy zegarów takiego czegoś jak stan kilometrów. Jest tylko tzw "dniówka", śr. spalanie, dystans na paliwie w baku i inne pierdoły ale stanu drogomierza NIE MA. Spisałem stan kilometrów z tachografu, znam człowieka ma ten pojazd od nowości. Lecz nie dawało mi to spokoju i znalazłem informacje w internecie że w fordzie tym, aby sprawdzić stan licznika (drogomierza) trzeba wejść w ukryte menu tzw test wskaźników. Filmik jak to zrobić wklejam tutaj może komuś się przyda. Aczkolwiek nurtuje mnie pytanie- Jak policjant podczas kontroli sprawdzi stan licznika? Weźmie wskazanie tachografu? Pytanie do Was drodzy koledzy, jak Wy byście postąpili? Dodam że problem taki dotyczy autobusu Ford Transit mk5 (pod filmem jest komentarz że facet dzwonił do serwisu i że nie ma możliwości uruchomienia funkcji wyświetlania przebiegu w tych autobusach ponoć w normalnym transicie tego problemu nie ma).

o to link:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiej miałem zatrzymany DR powód korekta stanu licznika 800 km była różnica między ostatnim badaniem z grudnia a 12 luty wykonałem dodatkowe badanie techniczne i pojechał na komęde wykasować z systemu oczywiście wpisałem aktualny stan mieliście już tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodziło o korekte badania i stanu licznika w prokramie SKP?

Edytowane przez Tomek8340
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, OSKPNOWY napisał:

... pojechał na komęde wykasować ...

 

Co pojechał wykasować na  komendę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Mecher napisał:

na  komendę

Tak, ale jak ona jest daleko :wink:

Godzinę temu, OSKPNOWY napisał:

na komęde

Jak jest blisko.:rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W listopadzie miał błędnie wpisany przebieg a w lutym 12 zatrzymali go i różnica 800 km podejrzewam że błędnie było wpisana zamiast 206000 tys wpisano w listopadzie 207000 tylko dziwne że zatrzymali tylko DR w pokwitowaniu wpisali do korekty licznika zrobiłem dodatkowe badanie techniczne i jak zawsze kazałem podjechać do WK albo policja podjechał klient na Policję z BT i wykasowali z systemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

policja zatrzymała DR a przyczynę napisali zły stan licznika korekta stanu licznika a po BT technicznym pojechał na Policję z badaniem żeby wykasowali z systemu zatrzymany DR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, OSKPNOWY napisał:

policja zatrzymała DR

To rozumiem

3 minuty temu, OSKPNOWY napisał:

przyczynę napisali zły stan licznika korekta stanu licznika

Za nieprawidłowy stan licznika można zatrzymać DR? Z tego co wiem, to powinno być wszczęte postępowanie wyjaśniające.

5 minut temu, OSKPNOWY napisał:

a po BT technicznym pojechał na Policję z badaniem

Jakie to było badanie techniczne?

5 minut temu, OSKPNOWY napisał:

żeby wykasowali z systemu zatrzymany DR

To rozumiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki " zakres " to dodatkowe badanie obejmowało, chodzi mi o usunięcie usterki :

2 godziny temu, OSKPNOWY napisał:

(...) zły stan licznika

? :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I zrobiłeś DBT na podstawie

2 godziny temu, OSKPNOWY napisał:

 podejrzewam że błędnie było wpisana zamiast 206000 tys wpisano w listopadzie 207000

 

A jak w zaświadczeniu opisaałeś, też "podejrzewam, że błędnie wpisano" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, OSKPNOWY napisał:

Dodatkowe badanie techniczne

A dokładniej jakie i ile skasowałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 zł nic nie opisywałem tylko spisałem aktualny stan licznika.

Różnica jak pisałem była niewielka bo 800 km logiczne że nikt by tyle nie cofał stanu licznika więc może dlatego tylko dodatkowy przegląd no ale nie wiem sam się ździwiłem  mam pytanie czy ktoś też miał coś takiego jak ja że za niezgodny stan licznika co do poprzedniego BT zatrzymywali DR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.