Skocz do zawartości

Certyfikat VPN


patronat

Rekomendowane odpowiedzi

Ja pisałem w tym roku (w maju) to zaznaczałem ten 4 (czwarty) - Wniosek o wydanie certyfikatu dla urządzeń (VPN , PKCS12) i dostałem odpowiedz po 3 tygodniach . ALE ja wysyłałem na stary adres a teraz jest inny .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komunikat dla użytkowników SKP

W związku ze zbliżającym się terminem upływu ważności certyfikatów dostępowych do SI CEPiK 2.0 jednocześnie dla znacznej liczby Stacji Kontroli Pojazdów w kraju, zwracamy się z prośbą o niezwłoczne rozpoczęcie procesu recertyfikacji i składanie wniosków o odnowienie przedmiotowych certyfikatów. Wcześniejsze wystąpienie z wnioskiem pozwoli rozłożyć w czasie liczbę składanych wniosków i zapewnić możliwie szybką obsługę wszystkich wniosków oraz ciągłość działania Stacji Kontroli Pojazdów.

Powyższa prośba skierowana jest do jednostek w których termin ważności certyfikatów kończy się maksymalnie za 60 dni.

Jednocześnie przypominamy, iż zgodnie z informacją dostępną na niniejszej stronie, od dnia 3 sierpnia 2020 r. nastąpiła zmiana danych adresowych w zakresie rozpatrywania wniosków certyfikacyjnych. Wnioski oraz korespondencję związaną z wydawaniem certyfikatów należy wysyłać bezpośrednio na poniższy adres:

Centralny Ośrodek Informatyki

ul. Gdańska 47/49

90-729 Łódź

Zmianie uległy również dane kontaktowe w sprawach dotyczących certyfikatów.

Z Centrum Certyfikacji COI skontaktować można się obecnie w następujący sposób:

e-mail: cc.coi@coi.gov.pl

tel. (42) 253 54 71.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to będzie nieco więcej niż 60 dni (ja mam nieoficjalną informację o 75 dniach) to też nic się nie stanie - występujcie o certyfikaty najwcześniej jak się da. I pamiętajcie o właściwych podstawach prawnych i pieczątkach (podpisach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witam,

Czy istnieje możliwość podłączenia się do systemu cepik za pomocą innego VPN'a? Bo za późno wyslałem wniosek i wygasnął mi certyfikat a pewno jeszcze z tydzień albo dwa tygodnie będę na niego czekał. 11 grudnia wysłana prośba a 27 grudnia się kończył. Dlatego zastanawiam się czy dałoby się to jakoś obejść? :D

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Przeczytałem wątek ale mam pewne wątpliwości. Szef przejął stację dwa lata temu (nowy w branży) i ktoś mu pomógł i wyrobił certyfikat VPN który kończy się 25.09.2021 r. Właśnie złożyliśmy wniosek o nowy. Mam jeszcze pytanie o certyfikat SSL, to jest certyfikat na karcie enigma? Też się kończy 25.09.2021 r tzn, że mamy kupić nowe karty?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, veg napisał:

że mamy kupić nowe karty?

Nie ma takiej potrzeby, trza wystąpić o certyfikat SSL na kartę i zgodnie z instrukcją później go tam zaimportować. :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O nowy, dodatkowy SSL możesz wystąpić, ale VPN może być tylko jeden na stację. U Was potrzeba odnowienia certyfikatów, które macie (SSL i VPN). O odnowienie, o ile mnie pamięć nie myli, możecie wystąpić maksymalnie 60 dni przed końcem obecnych, także póki co nie zdziw się jak Wam odmówią, trochę za wcześnie.

http://www.cepik.gov.pl/aktualnosci/zawartosc/-/asset_publisher/a1LDCMS0sfru/content/komunikat-dla-uzytkownikow-si-cepik-2-0

Edytowane przez Jasiu24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
27 minut temu, mike_van_mik napisał:

przeglądarka internet explorer i  wyskakuje błąd

A inne przeglądarki pozamykane? Jak nie to pozamykać, odświeżyć, uruchomić IE, powinno hulać, ale rada @IVVO najlepsza. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Nie orientujecie się czasem ile teraz się czeka na odnowienie VPN? Bo kończy się za dwa miesiące i nie wiem czy wystarczy wniosek za miesiąc wysłać czy lepiej już się za to zabierać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.12.2020 o 11:44, IVVO napisał:

Powyższa prośba skierowana jest do jednostek w których termin ważności certyfikatów kończy się maksymalnie za 60 dni.

@BOY96 ja czekałem 5 tygodni. :smile:

Dzięki. Teraz o tyle jest lepiej, że jak wniosek trafi na biurko to od razu na podanego wcześniej e:maila przychodzi powiadomienie o zarejestrowaniu zgłoszenia.

Trza " skrupulatnie *" wypełnić wniosek - bo może być odrzucony.

* prawidłowa podstawa prawna wniosku, nazwa firmy itp,idt.

We wniosku o certyfikat SSL lub VPN jako podstawę prawną należy wpisać: art. 80 ba ust. 1 pkt 6  – Prawo o ruchu drogowym.

Kopertę też warto " zaopatrzyć " w dopisek: WNIOSEK VPN do CEPiK 2.0

I to tyle, powodzenia przy instalowaniu nowego certyfikatu. :smile:

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, BOY96 napisał:

ile teraz się czeka na odnowienie VPN

Ja wysyłałem parę szt na przełomie lipca /sierpnia. 2 przysłali w dobre 3 tygodnie , reszta się zamknęła w miesiącu.

Edytowane przez duchu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, leski66 napisał:

Trza " skrupulatnie *" wypełnić wniosek - bo może być odrzucony.

Teraz e-maile wysyłają z prośbą by uzupełnić jak coś się nie zgadza😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, leski66 napisał:

* prawidłowa podstawa prawna wniosku

Czyli jak za starych czasów... Jakby nie wiedzieli na jakiej podstawie stacja występuje o certyfikaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.09.2021 o 18:41, michal_RHD napisał:

Mi tak samo zrobili, odrzucili bo nie napisałem pkt. 80  ustawy 😆

czekam od 09.09 do dzisiaj i zero kontaktu..

dostałem certyfikat 01.10 po 3 mailach z prośbami i 5 telefonach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.