Skocz do zawartości

Mercedes UNIMOG - Ciągnik rolniczy


Rafi90

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jak w temacie. Unimog sprowadzony z DE. Jaśniepan klient sfrustrowany że jego Unimog nie może być ciągnikiem (bo pytał w WK) i przyniósł kwitki czy coś się na to da poradzić. Jak dla mnie to problem z prędkością się tu pojawia przede wszystkim.

IMG_20200204_130530_2.jpg

IMG_20200204_130550_1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zapytam Dlaczego z prędkością. Definicja ciągnika rolniczego brzmi

...... Prędkość nie mniejszej niż 6km/h...... 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A znasz warunki techniczne dla ciągnika, w których zawarta jest prędkość 40 km/h z wyłączeniem kat. T5?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No z ogranicznikiem to już wiem jak będzie. Zadziała jak straszak . Ale nawet gdyby, to czy  w Unimogach było coś takiego seryjnie montowane? W sensie miały różne ograniczenia prędkości na dane rynki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Rafi90 napisał:

to czy  w Unimogach było coś takiego seryjnie montowane

Montuję to Panowie od Tachografów do prawie każdego pojazdu A z tego co pamiętam w Unimog- u jest tacho fabryczne więc z sygnałem nie będzie problemu

Edytowane przez IVVO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Unimogi miały tyle wariantów i wersji, w śród których były też te z homologacja na ciągnik rolniczy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co drugi Unimog na Podhalu nosi ciągnikowe tablice rejestracyjne, więc...

 

Jeszcze więcej takich samych tematów, a na bank będzie łatwiej. Po wpisaniu Unimog w szukajkę dwie strony postów wyświetla na ekranie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Czyli  co z tym Unimogiem mogę począć? Blokada + ewentualna opinia rzeczoznawcy i jako ciągnik rolniczy ?

18 godzin temu, Paprock napisał:

Co drugi Unimog na Podhalu nosi ciągnikowe tablice rejestracyjne, więc...

 

Wiesz. 10 lat temu wiele SKP robiło BT  jak popadnie . Ale to było dawno. A Co do postów z wyszukiwarki- przeczytałem.

Edytowane przez Rafi90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wujek GOOGLE tłumaczy ZUGMASCHIN jako Ciągnik siodłowy, ZUGMASCHINE jako Ciągnik. Nie ma słowa ROLNICZY.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, IVVO napisał:

Maszyna ciągnąca

Ostatnio takiego Unimoga robiłem jako pojazd specjalny. Miał specyficzne wyposażenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc moje przeczucia żeby tego nie robić na ciągnik się potwierdzają, tym bardziej jak jaśniepan nie bardzo chciał kwity tłumaczyć "bo nie trzeba, pisze jak bym ciągnik rolniczy" ja mu mówię że ciągniki nie jeżdżą 105 km/h to mi mówi że to był od nowości ciągnik i ma być ciągnik . No zabawny gość ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz w poz. J kod 87, w poz. 4 kod 0000, co wg. mojej wiedzy oznacza ciągnik rolniczy. Nie mam teraz dostępu do mądrych książek z rozszyfrowanymi kodami niemieckimi, więc 100% pewności nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko w tym sęk że te kody nie są zunifikowane, co już mówiłem przy temacie czterokołowca, i u nich mogą oznaczać coś innego niż u nas ?

A faktycznie wyżej dobrze koledzy zauważyli. Pisze maszyna ciągnąca a nie ciągniki rolniczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Co do klasyfikacji , tak sobie teraz czytam :

"Ponadto organ wskazał, że należało ustalić również czy wpis rodzaju pojazdu w niemieckim dowodzie rejestracyjnym nieodpowiadający obecnie obowiązującym przepisom prawa polskiego stanowi wystarczającą przesłankę do "przepisania" rodzaju do polskiego dowodu rejestracyjnego. W tej mierze organ wyjaśnił, że wpis rodzaju pojazdu w niemieckim dowodzie rejestracyjnym nie stanowi samodzielnej przesłanki do przepisania owego rodzaju do polskiego dowodu rejestracyjnego. Wpis został dokonany na podstawie prawa niemieckiego, które to prawo nie stanowiło implementacji żadnej z dyrektyw unijnych. Wpis nie został również dokonany na podstawie żadnego z rozporządzeń unijnych. Okoliczność tę potwierdza data pierwszej rejestracji pojazdu, co miało miejsce 23 maja 1996 r., czyli przed dniem wejścia w życie dyrektywy Rady 1999/37/WE z 29 kwietnia 1999 r. w sprawie dokumentów rejestracyjnych pojazdów. Z kolei data pierwszej rejestracji wynika z zaświadczenia o przeprowadzonym badaniu technicznym pojazdu nr [...] oraz tłumaczenia przysięgłego dowodu rejestracyjnego. Określenie rodzajów pojazdów nie posiada podstawy normatywnej w prawodawstwie UE. Akty prawa wtórnego nie regulują klasyfikacji pojazdów ze względu na ich rodzaj. W szczególności określenia rodzaju pojazdu i umieszczenia oznaczenia rodzaju pojazdu w dowodzie rejestracyjnym nie przewiduje Dyrektywa 1999/37/WE. W tej sytuacji jedynym odniesieniem dla oceny rodzaju pojazdu stanowią powołane przepisy prawa polskiego. Zatem organ I instancji winien był zweryfikować wskazany przez wnioskodawcę rodzaj pojazdu na podstawie przepisów prawa polskiego"

 

http://www.orzeczenia-nsa.pl/wyrok/ii-sa-bd-1584-16/dopuszczenie_pojazdu_do_ruchu_ruch_drogowy/18533cb.html?q=&_symbol=603_6030&_haslo=Ruch+drogowy&_sad=Wojewódzki+Sąd+Administracyjny+w+Bydgoszczy&_skarzony=Samorządowe+Kolegium+Odwoławcze&_okres=2017_04

 

I bądź tu człowieku mądry...

Edytowane przez Rafi90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy ten Unimog spełnia polską definicję ciągnika rolniczego? Podejrzewam, że spełnia, więc z rodzajem pojazdu nie ma problemu. Nie spełnia natomiast warunków technicznych (prędkość, o ile nie została ograniczona) i za to negatyw. A klient niech sobie wnioskuje o odstępstwo (nie sądzę, żeby je otrzymał) albo dostosowuje pojazd do polskich warunków.

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Rafi90 napisał:

 ja mu mówię że ciągniki nie jeżdżą 105 km/h 

Włożę swoje 3 grosze - ciężarówki teoretycznie tez nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pole (4) w DR  ; 0000  = ZUGMASCHINE( ciągnik )

                           1000 = LOP. ZUGM. ACKERSCHLEPPER ( ciągnik rolniczy)

                           2000 = LOF. ZUGM. GERATETRAGER  ( nośnik narzędzi ?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale u nas nie występuje ani zero zero zero zero, ani dwa zero zero zero.

Mimo wszystko dzięki z kody/skróty.

Wszystko sprowadza się do tezy @michala_k:

Definicja OK.

Warunki NIE OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak CIĄGNIK to może balastowy? Nic nie stoi na przeszkodzie by naciągnąć w tą stronę, a nie tylko rolniczy, albo sam CIĄGNIK bez przeznaczenia INNY.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, jast napisał:

albo sam CIĄGNIK bez przeznaczenia INNY

 

??? Ciągnik może być rolniczy lub samochodowy. Nie ma "samych ciągników" w klasyfikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.