Skocz do zawartości

Brak zaświadczenia z Policji


Sucre9

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam taki przypadek. Pojazd Opel Astra II z LPG. Klient kupił pojazd (prawdopodobnie po kolizji) bez zderzaka, lampy itp. Przyjechał na przegląd, po czym okazało się, że 

DW jest zatrzymany przez organ kontroli. Poprzedni właściciel twierdzi, że miał stłuczkę ale żadnego zaświadczenia nie otrzymał. Obecnie pojazd jest zrobiony,

pytanie co należy zrobić, żeby było zgodnie z prawem. Wysłać klienta do TDT-u, i później zrobić okresowe + powypadkowe ? Dzięki !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokwitowanie ma Ci przynieść , bo pewnie pisze na nim "uszkodzenia pokolizyjne/powypadkowe" a klient nie chce wymieniać butli. Decyzja TDT z datą wydania po dniu kolizji , pokwitowanie z Policji i możesz robić BT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Sucre9 napisał:

Przyjechał na przegląd

 

21 minut temu, Sucre9 napisał:

pytanie co należy zrobić

Diagnosta ma wykonać BADANIE TECHNICZNE.

W zakresie czynności wymienione są dokumenty jakie należy przedstawić do identyfikacji pojazdu stawiającego się na BADANIE TECHNICZNE.

Jakie dokumenty są wymagane do przeglądu- nie mam zielonego pojęcia....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym przypadku musi być znany powód zatrzymania DR, ponieważ od tego zależy dalszy tok postępowania - chodzi o zbiornik zbiornik LPG

Jeśli pojazd był kupiony w stanie uszkodzonym i z zatrzymanym DR to może być problem z uzyskaniem pokwitowania za zatrzymany DR od poprzedniego właściciela.

Zrobienie Badania Okresowego bez dodatkowego Protokółu na zbiornik jest w tym wypadku ryzykowne.

Jeśli klient nie znajdzie pokwitowania, to może zasugerować zrobienie Badania Pokolizyjnego na wniosek właściciela i po przedstawieniu nowego Protokółu TDT ( ewentualnie założyć nowy zbiornik)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Sucre9 napisał:

Poprzedni właściciel twierdzi, że miał stłuczkę ale żadnego zaświadczenia nie otrzymał.

Ło ilu już takich miałem a potem "magicznie" te pokwitowania się znajdowały :) 

Nie ma pokwitowania to po całości, DR zatrzymany auto z gazem nie wiesz co było powodem zatrzymania bo z Cepiku pewnie będzie że zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym to po całości pokolizyjne a jak pokolizyjne to nowy TDT a potem możemy myśleć o okresowym jak będzie chciał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klient podobno miał się kontaktować z poprzednim właścicielem, celem uzyskania duplikatu zaświadczenia z policji.  

 

22 minuty temu, Grzegorz Łódź napisał:

Jakie dokumenty są wymagane do przeglądu- nie mam zielonego pojęcia....

Oczywiście chodzi o Badanie Techniczne. Moje nie dopatrzenie. 

 

10 minut temu, sm napisał:

Zrobienie Badania Okresowego bez dodatkowego Protokółu na zbiornik jest w tym wypadku ryzykowne.

W okolicy był był przypadek wykonania takiego badania. Dużo nerwów i tłumaczenia, ale udało się diagnoście obronić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas połowa robi bez TDT byle by klient zadowolony, druga połowa  robi np ciężarowe bez ważnych tacho i mówią że nie trzeba tak że...

Edytowane przez Rafi90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co po całości? Bez skierowania nie ma badania! A centralna ewidencja nie służy do tego aby kierować na badania! Zawarte tam informacje, to jeszcze nie wszystko aby na dziwaczny wniosek klienta jeszcze dziwaczniejsze badania trzaskać!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musi być pokwitowanie i amen w pacierzu. Jak zgubił poprzedni właściciel to niech gania na policję po duplikat/kopie. Myślę, że nie powinno być problemów. Tak jak kolega @Rafi90 wspomniał pewnie nie chciał kasy dodatkowej wyrzucać na dodatkowe badanie butli - przecież lepiej powiedzieć że nie dostał żadnego pokwitowania i niech się kupujący martwi... :disagree: W moim rozumowaniu najpierw pokwitowanie, potem skierowanie na badanie doraźne butli, i okresowe badanie (w zależności co będzie zawarte na pokwitowaniu) badanie + powypadkowe. Ewentualnie zrobić tylko okresowe a potem najwyżej WK cofnie klienta żeby zrobił też powypadkowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przyznam się bez bicia że trzasne po całości powypadkowe (z nowym TDT-em)i do tego okresowe jeśli klient zgubił pokwitowanie. I problemów z zasypianiem miał nie będę zresztą i teraz nie mam😉. Tak na marginesie, czego nowego bądź co mogę pominąć jeśli nie zobaczę pokwitowania? I jeszcze jedno pytanie. Ilu z was zrobiło badanie powypadkowe w aucie co WK zarejestrować nie chciał bo na umowie  jest uszkodzony? Pewnie wielu...A ilu miało w ręku skierowanie od starosty na to badanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, yogi1984 napisał:

A ilu miało w ręku skierowanie od starosty na to badanie?

zawsze mam, na każde badanie skierowany ze starostwa mam skierowanie z opisem jakie badanie przeprowadzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, ale jak użytkownik pojazdu w tym przypadku wnioskuje o OBT to odmówić raczej nie można, u mnie wtedy po " szeryfowemu " w uwagach ląduje zapis :

Cytat

Na wniosek klienta wykonano okresowe badanie techniczne pojazdu, które nie powinno stanowić podstawy zwrotu zatrzymanego ( elektronicznie - wirtualnie) dowodu rejestracyjnego z powodów innych niż "brak aktualnego badania technicznego pojazdu" .

Oczywiście przy założeniu , że " zbiorniki gazowe " po organoleptyce nie noszą śladów uszkodzeń, a ich kotwiczenie nie wzbudza wątpliwości ( co nie ) ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest po kolizji to musi być kwit na zbiornik nawet do okresowego.

Nic nie pomoże sprawdzanie zbiornika na ślady uszkodzeń.

2 godziny temu, Paprock napisał:

Skąd się biorą "pokolizyjne na wniosek właściciela"?

 

(Dz. U. z 2015r., poz. 776 z późn. zm.)

§ 3

4) skierowanego przez starostę albo na wniosek posiadacza pojazdu, jeżeli z dokumentów wymaganych do jego rejestracji wynika, że uczestniczył on w wypadku drogowym lub narusza wymagania ochrony środowiska - obejmuje sprawdzenie i ocenę spełnienia warunków technicznych dotyczących zespołów i układów, w sposób określony w pkt 0-10 działu I załącznika nr 1 do rozporządzenia i w dziale I załącznika nr 2 do rozporządzenia; w przypadku pojazdów, w których stwierdzono wyłącznie naruszenie wymagań ochrony środowiska, przeprowadza się tylko czynności określone w pkt 8 działu I załącznika nr 1 do rozporządzenia;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, sm napisał:

Jeśli jest po kolizji to musi być kwit na zbiornik nawet do okresowego.

 

Ale z jaką datą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pojazd będzie przerejestrowany, to jak najbardziej można wykonać DBT na wniosek posiadacza. Mając informację i zatrzymaniu DR, a konkretniej jego dacie, to wiemy z jaką datą ma być dozór doraźny.

Wysłane z mojego Moto G (5S) Plus przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mike_van_mik napisał:

musi być pokwitowanie i amen w pacierzu. Jak zgubił poprzedni właściciel to niech gania na policję po duplikat/kopie.

Czyli nie taki amen w pacierzu i nigdzie ganiać nie musi skoro......

 

38 minut temu, sm napisał:

) skierowanego przez starostę albo na wniosek posiadacza pojazdu, jeżeli z dokumentów wymaganych do jego rejestracji wynika, że uczestniczył on w wypadku

A już się bałem że tylko ja bez pokwitowania robię DBT😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, leski66 napisał:

Dokopałem się w " szafie " oto takiego dokumentu ( odnośnie zbiorników gazowych - po kolizjach/wypadkach ) : :wink:

Jakość dok. nie powala - ale idzie odczytać.

 

zbior.powypadkowe.pdf 1 MB · 5 pobrań

Ta interpretacja nie wiele pomaga, w tym przypadku to Diagnosta odpowiada za wykonanie badania zgodnie z przepisami ( ustawa i rozporządzenie )

Interpretacja nie jest przepisem prawnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, luzik. Auto jest zarejestrowane i posiada dowód rejestracyjny, więc jaki powód do badania na wniosek, że co, bo będzie przerejestrowywane?

W takim razie, taki kit powinien wystarczyć każdemu diagnoście coby skierowań nie wymagać. Deko kpina, nie uważacie?

 

"- Chciałbym badanie po kolizji/wypadku.

- Poproszę o skierowanie.

- Nie mam i nie muszę mieć, bo będę furę przerejestrowywał."

 

Tak to ma wyglądać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę bym to zmienił

14 minut temu, Paprock napisał:

 

"- Chciałbym badanie po kolizji/wypadku.

- Poproszę o skierowanie.

- Nie mam i nie muszę mieć, bo będę furę przerejestrowywał."

- No to jak będzie skierowanie to zapraszam ponownie.

 

 

 

Edytowane przez Rafi90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerejestrowanie to właśnie rejestracja. I m.in. tego przypadku dotyczy to badanie. Nie tylko sprowadzonych.

Wysłane z mojego Moto G (5S) Plus przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No oczywiście że tak twierdzą np.ja  i nie wypieram sie tego.

Tylko że jak już to nie bo "będę przerejestrowywał ot tak" tylko na umowie bądz F-VAT mam wpis że pojazd jest po wypadku i wiem że WK mi odmówi rejestracji  a i  sam chcę wiedzieć że wszysko jest z autem OK.Tyle i aż tyle,czemu miałbym w takim przypadku odmówic badania powypadkowego?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.