Skocz do zawartości

SI CEP - kłopoty z certyfikatem VPN


Norbert Jezierski

Rekomendowane odpowiedzi

18 minut temu, sven napisał:

 nie zaznaczamy domyślnej opcji: Bieżący użytkownik, tylko należy wybrać drugą opcję: Komputer lokalny.

Wszystko działa jak należy.

:564: Potwierdzam działa w tej opcji ( Patronat).

Edytowane przez wadi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma VPN Client i robił tą procedurę, czy to jest tylko dla AnyConnect??

W dniu 30.05.2020 o 10:08, Norbert Jezierski napisał:

Po wszystkim - Connect/Połącz w programie Cisco

Czy dla VNP Client robimy tak samo??

VPN Client

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, sven napisał:

Podczas instalacji certyfikatów, w oknie Kreator importu certyfikatów - Zapraszamy! nie zaznaczamy domyślnej opcji: Bieżący użytkownik, tylko należy wybrać drugą opcję: Komputer lokalny

Potwierdzam że działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam VPN Client i podana procedura nie zadziałała. Gdzie macie tą opcje "bieżący użytkownik/komputer lokalny"  bo nic takiego nie widzę ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Zippo napisał:

Potwierdzam że działa

Na jakim systemie? Windows 7 czy Windows 10? Przy instalacji certyfikatów mnigdzie mi się nie pyta czy "bieżący użytkownik" czy "komputer lokalny" - gdzie to się zaznacza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, radekd2 napisał:

Ale autor oprogramowania StacjaSQL nie odpowiada za ważność certyfikatów zainstalowanych na platformie obsługiwanej przez ministerstwo cyfryzacji.

Oczywiście, że nie odpowiada ale po mimo tego że nie musi to pomaga i to wszystkim SKP nie tylko "swoim". To jest kolejny argument dla tych co chcą zmienić program. Zobaczcie jaka pomoc idzie prze forum a co w przypadku tej awarii zrobił dla was Patronat i inni ?

4 minuty temu, bbrocki napisał:

Ja w kreatorze importu certyfikatów nie mam opcji Bieżący użytkownik ani Komputer lokalny, gdzie to zaznaczyć?

Zapewne próbujecie instalować te 3 certyfikaty z poziomu programu VPN Client (tak jaj ja wczoraj). Na te certyfikaty po rozpakowaniu po prostu się klika i one same zainstalują się tam gdzie trzeba. ( lub pojawi się wybór)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, arekkos napisał:

Na jakim systemie? Windows 7 czy Windows 10? Przy instalacji certyfikatów mnigdzie mi się nie pyta czy "bieżący użytkownik" czy "komputer lokalny" - gdzie to się zaznacza?

Windows 10. Klikasz na tych certyfikatach prawym przyciskiem myszy i klikasz zainstaluj certyfikat, potem pierwsze okienko kreatora masz do wyboru Bieżący użytkownik lub komputer lokalny, wybierasz komputer lokalny i lecisz dalej.

Schowek01.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, markes30 napisał:

To kliknij na certyfikat i zobacz jakie opcje są ( jak nie pójdzie prawym przyciskiem myszy to spróbuj lewym)

Próbowałem na wszystkie sposoby i nic nie pomaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważna informacja dla łączących się z cepikiem za pomocą VPN Client. Dodzwoniłem się w końcu do help desku COI i w przypadku VPN Client nic nie da instalowanie tych trzech plików, mało tego, nie mają recepty na to żeby VPN Client na razie zadziałał. Pan był bardzo uprzejmy, połączył się zdalnie, zainstalował na szybko AnyConnect plus te 3 pliki i działa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, bbrocki napisał:

Próbowałem na wszystkie sposoby i nic nie pomaga.

Jak nic nie pomaga to help desk instaluje anyconect + procedura naprawcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, bbrocki napisał:

U mnie na  VPN Client

Musisz najpierw zainstalować AnyConnect i dopiero zadziała po zainstalowaniu tych 3 plików. Dla VPN Client na tą chwile nie ma żadnego rozwiązania i nie zadziała - info z help desku. U mnie pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, markes30 napisał:

Patronat

Nic, jak zadwoniłem to odpowiedzieli, że wina nie leży po ich stronie i oni też nie dostali żadnych wytycznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.