Skocz do zawartości

Obowiązki diagnostów samochodowych - identyfikacja pojazdu


Pik

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, Grzegorz Łódź napisał:

Czyli S1 w DR to max liczba miejsc siedzących jaką pojazd może posiadać? Z jakiego przepisu to wynika,bo w objaśnieniach do DR tego jakoś nie widać.

Tak , jeśli zdemontujesz tylną kanapę w samochodzie osobowym i zostaną 2 miejsca z przodu , nadal  w dowodzie widniał będzie S1- 5

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Pik napisał:

Ale to niczemu nie przeczy co napisałem.

Czyli podobnie może być z pojemnością silnika i rodzajem paliwa. W instrukcji obsługi występują i silniki benzynowe i diesla i różne pojemności. W DR to nie ma znaczenia też?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Grzegorz Łódź napisał:

Czyli podobnie może być z pojemnością silnika i rodzajem paliwa. W instrukcji obsługi występują i silniki benzynowe i diesla i różne pojemności.

A która to część waszego obowiązku? 

1. identyfikacja pojazdu

2. badanie techniczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Karlik10 napisał:

Tak , jeśli zdemontujesz tylną kanapę w samochodzie osobowym i zostaną 2 miejsca z przodu , nadal  w dowodzie widniał będzie S1- 5

Jeśli na badanie przyjedzie pojazd który w DR ma L ale w rzeczywistości w tym pojeździe brakuje dodatkowych pedałów do taki pojazd jest przystosowany do nauki jazdy? Przecież w DR jest L to co się czepiasz....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Grzegorz Łódź napisał:

Jeśli na badanie przyjedzie pojazd który w DR ma L ale w rzeczywistości w tym pojeździe brakuje dodatkowych pedałów

Sprawdzasz czy dokumenty homologacji oraz inne dokumenty pojazdu są zgodne. Jeśli są, to się nie czepiasz. Jeśli nie są, to oczywiste omyłki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posiłkując się załącznikiem nr I C pkt 1 lit. "AF rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 24 października 2005 r. w sprawie homologacji typu pojazdów samochodowych i przyczep (Dz. U. z 2005 r. Nr 238, poz. 2010 z późn. zm.), który wskazuje, że o dostępności miejsca siedzącego decyduje obecność punktów kotwiczenia w pojeździe, a nie siedzisk

 

całość wyroku :

https://sip.lex.pl/orzeczenia-i-pisma-urzedowe/orzeczenia-sadow/iii-sa-po-1779-13-wyrok-wojewodzkiego-sadu-521597806

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czy wy koledzy diagności nie widzicie po co ten temat został napisany?
Przecież autor wprost pisze:
30 minut temu, Pik napisał:

Z której strony racja nie będzie, SKP ma kontrolę Starosty zapewnioną.

To nie o fotele, czy pojazd mu chodzi.

Tu chodzi o wiedzę jak "obejść" diagnostę  - ewentualnie jak próbować zaszkodzić diagnoście czy też SKP.

Prosiłem też o definicję którą sam przytoczę:

Cytat

pieniactwo

1. «częste wytaczanie spraw sądowych, zwłaszcza z błahego powodu»
2. «chorobliwa skłonność do dochodzenia rzeczywistych lub urojonych krzywd»
Jeszcze jedno pytanie - mam nadzieję, że odpowiesz.
Czy wy tam z tego Podkarpackiego tak macie, ze każdy mieszkaniec może ogłosić się adwokatem?
Czy myślicie, że to wam dodaje splendoru?
Mam nadzieję, że nie za trudne słowo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Pik napisał:

Odpowiedzialność diagnosty to kontrola wyposażenia samochodu pod względem bezpieczeństwa. Jeśli są wewnątrz fotele/siedzenia, to muszą mieć sprawne pasy bezpieczeństwa.

Warunki techniczne mówią, że mają być w pojeździe punkty kotwiczenia i pasy, które ja mam sprawdzić. Skoro DR podaje ile jest miejsc w pojeździe, to tyle kotwiczeń i pasów mam zweryfikować. Nie tyle ile pozostało, tylko tyle ile ma być. Jako prawnik klienta ugotowałbyś mnie za uszkodzony pas trzeci w kanapie, który zamontował klient w miejsce dwóch oddzielnych foteli - o tyle ma miejsc w DR i oczywiście na BT miał właśnie tę kanapę i diagnosta to puścił z uszkodzonym pasem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Karlik10 napisał:

który wskazuje, że o dostępności miejsca siedzącego decyduje obecność punktów kotwiczenia w pojeździe, a nie siedzisk

Dobrze napisałeś - a punktów kotwiczenia pasów w pojeździe wyposażonym w 7 foteli w tym pojedzie jest właśnie 7. Koniec kropka.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Karlik10 gratuluję odwagi, bo można we własnym środowisku zostać zlinczowanym gdy się mówi prawdę a ma się wiedzę popartą doświadczeniem a nie tylko powielaniem tych samych utartych schematów.

7 minut temu, ketiw38 napisał:

a punktów kotwiczenia pasów w pojeździe wyposażonym w 7 foteli w tym pojedzie jest właśnie 7. Koniec kropka.

W przypadku Peugeot 807, Fiat Ulysee jak już wiele razy wskazywałem jest ich tyle samo dla 7 foteli jak i 5 foteli z kanapą 3 osobową

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Pik napisał:

W przypadku Peugeot 807, Fiat Ulysee jak już wiele razy wskazywałem jest ich tyle samo dla 7 foteli jak i 5 foteli z kanapą 3 osobową

Jest to złe założenie - poproszę zdjęcia.

Jak nie widziałeś samochodu to właśnie tak jest.

Zachowujesz się jak Pieniacz, a racji to tak trochę mało.

Edytowane przez ketiw38
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli krótko i na temat.

Może być tak-w DR rodzaj paliwa P,w rzeczywistości D, w DR liczba osi 3 w rzeczywistości 1 i jest wszystko OK? To może trzeba pisać do ustawodawcy o zmianę wzorów DR i tam szukać winnych....

  • Nie lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak do Was przyjedzie motocykl przystosowany do poruszania się z bocznym wózkiem ale wózek w garażu zostawi to też go pogonicie ,, wracaj po wózek "   :)

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy jak  PIK jest rzeczywiście prawnikiem, to musicie wiedzieć a on wie na pewno , że kiedy prawnik już nie daje rady na sali rozpraw to wypuszcza słowa zwątpienia i niepewności . Ma to na celu otumanić strony i sąd. Wydaje mi się że Pik przejął taką taktykę

Ps. Drodzy koledzy uważajcie na KORONE pozdrawiam i dużo zdrówka

  • Nie lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak przyjedzie auto ciężarowe i kierowca będzie miał DR od auta i przyczepy to też pogonicie go po przyczepę...? aktualnie jej nie używa a jak będzie musiał to przecież zadba żeby była sprawna🤣

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Karlik10 napisał:

o jak do Was przyjedzie motocykl przystosowany do poruszania się z bocznym wózkiem ale wózek w garażu zostawi to też go pogonicie

Rozumiem,że Ty jedziesz specjalnie do garażu sprawdzić "6.4. Wózek boczny motocykla"

No i zamontuj po lewej stronie😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Grzegorz Łódź napisał:

w rzeczywistości

Rzeczywistość jest taka, jaka jest. Producent określa ją w tym przypadku w homologacji pojazdu i się pod tym podpisuje że pojazd został do tego przystosowany. Diagnosta robi później badanie wstępne i też się pod tym podpisuje.

Skoro nic nie zostało zmienione, żadnych zmian konstrukcyjnych w pojeździe nie poczyniono, to co chcecie poprawiać?

DR = homologacja. Nie ma omyłek.

W samochodzie nie ma 1 fotela, bo nie musi go być. Klient kupił 7 foteli do wyposazenia i tak ma od nowości. Samochód może być wyposażony w kanapę, ale klient jej nie potrzebuje, bo ma rodzinę 7 osobową. Jak mu się coś urodzi, to pójdzie do Peugeota i kupi sobie kanapę.

Edytowane przez Pik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki , spokojnie , samochód został wyprodukowany i homologowany do przewozu max . 8 osób / stąd odpowiedni wpis w DR /

Tatuś , mamusia z przodu , 6 szkrabów z tyłu . Dwa szkraby na tyle urosły że poszły na studia do Wrocławia .

Tatuś pojechał więc do przedstawiciela producenta i zakupił oryginalne 2 fotele , kanapę  z trudem wciągnął na strych

Może jeszcze kiedyś się przyda .......

Natomiast MZK  we Wrocławiu postanowił nie zaklejać taśmą co drugiego fotela z powodu pandemii  lecz zdemontować co drugie siedzenie , ponieważ ludzie zrywali taśmy . Niestety wszystkie autobusy stoją  uziemione , gdyż nie przeszły OBT z powodu zbyt małej ilości miejsc siedzących i co za tym idzie niezgodności z DR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Pik napisał:

To nie założenie tylko fakt. Zajrzyj do instrukcji, link już przesyłałem kilka razy.

A ja proszę abyś oglądnął swój samochód policzył pasy.

Możesz nawet na forum umieścić zdjęcia - jak pojazd peugeot 807 wyposażony w 7 miejsc ma 8 pasów.

Niestety nie zamieścić tych zdjęć - bo jesteś za słaby na przeprowadzenie dowodu rzeczowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Karlik10 napisał:

tąd odpowiedni wpis w DR /

Czyli jaki???

No i nie odpowiedziałeś,czy jedziesz z klientem sprawdzić wózek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.