Skocz do zawartości

Świeżo po wizycie TDT


KACZY

Rekomendowane odpowiedzi

No i stało się - miejsce mojej ( i czterech kolegów )pracy zamknięte :cry:

Panowie przybyli, zobaczyli i (niestety :cry: ) zwyciężyli.

O decyzji przesądziło odwodnienie skp.

Stacja podstawowa, przelotowa, podnośnik całego pojazdu. Odpływ wody znajduje się w dwóch punktach : w rolkach i pod podnośnikiem (jedną częcią podnośnika) jest to rura chyba 125mm. Pan instektor zapytał - W jaki sposób woda dostaje się do tych dwóch odpływów? Kierownik odpowiada, że wodę z posadzki spychamy "sciągaczkami" bo skoro wymagacie idealny poziom posadzki to woda sama przecież nie spłynie.

Kazali zrobić kratkę przy samym wjeździe na prawie całej szerkości stacji i ani im powieka nie zadrgała. Taki odpływ nic przecież nie zmieni, a nas udupili :twisted:

Czy ich zalecenie jest zasadne? Jak to wygląda u Was na stacjach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 288
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • berecik

    21

  • Norbert Jezierski

    21

  • rajmund zawieja

    21

  • Psuj

    11

Ci inspektorzy to idioci czepiają się szczegółów ale można ich w konia zrobić trzeba tylko pomyśleć ITS tam ludzie byli mądrzejsi bardziej znali życie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i stało się - miejsce mojej ( i czterech kolegów )pracy zamknięte

A dlaczego tak długo czekaliście z odbiorem SKP przez tedet ? Przecież można było powojować przed końcem certyfikatu ITS'u ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierownik odpowiada, że wodę z posadzki spychamy "sciągaczkami" bo skoro wymagacie idealny poziom posadzki to woda sama przecież nie spłynie.

Kazali zrobić kratkę przy samym wjeździe na prawie całej szerkości stacji i ani im powieka nie zadrgała. Taki odpływ nic przecież nie zmieni, a nas udupili

 

Po pierwsze kto myje hale dużą ilością wody ? Przecież to śmierć dla urządzeń. W Dz.U 40 jest napisane że powierzchnia podłogi i kanału ma być łatwo zmywalna i tyle czyli nic nie stoi na przeszkodzie by łatwo zmywalną podłogę przetrzeć wilgotną szmatą i wykręcić ją do wiadra.

Odwodnienie z urządzeń może być do kanału a tam do studzienki bezodpływowej co jest warunkiem wystarczającym zgodnie z Dz.U. 40 w waszym przypadku nawet tego nie musi spełniać bo nie macie kanału. Ja nie wiem czym panowie z TDT motywowali konieczność odwodnienia całego stanowiska nie ma na ten temat nic w naszych przepisach . :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stacja podstawowa, przelotowa, podnośnik całego pojazdu.

 

U mnie jest nieprzelotowa i też podnośnik. Odwodnienia mam w rolkach, w zagłębieniu podnośnika są kanaliki do rolek i jeszcze mam kratkę odpływową 15x15 cm za podnośnikiem (patrząc od strony wejścia) i było to wystarczające. Żadnych pytań o odprowadzanie wody. Rysunek instalacji technologicznej załączyłem do wniosku (mamy separator a nie studzienki bezodpływowe).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu inforamcji i zalecenń szanownych kolegów z niniejszego forum już w połowie stycznia prosiłem kierowników aby wniosek o kontrolę złożyli wcześniej. Szybka odpowiedź - mamy czas. Ja na to, że jak się przyczepią do czegoś (miałem kilka podejrzeń), to będzie czas na poprawki. Certyfikat kończył się 5 kwietnia , a wniosek złożyli pod koniec marca (no szok jak się o tym dowiedziałem). Na kontrolę przyjechali 4 (chcieli po świętach) i z tego co wiem pofatygowali się tylko dlatego, że mieli już dość telefonów. No słów mi brak - w styczniu mówiłem kierownikowi, że może się to źle skończyć (jeśli poźno złoży wniosek).

 

Większość informacji jakie wyczytałem na forum przekazywałem przełożonemu i krew mnie zalewa, że tak się to szystko skończyło, a jak pomyślę jak mogło się skończyć, to normalnie nmie słabi.

Dodam tylko, że nie mieli zastrzeżeń do Dz.U. w programie Stacja 2000, co często kwestionowali gdzie indziej.

 

Odpływy są do studzienki bezodpływowej. Halę myje się mopem, trwa to ok 15min. Nie wiem dleczego ci goście się tego uczepili.

Dobrze, że skp jest częścią serwisu to przynajmniej mamy gdzie pracować. W innej sytuacj trzeba by pewnie iść na przymusowy urlop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja rada. Telefon do dyrektora do warszawy. Uzasadniaj tym, że w przepisach nie jest określone ile ma być odpływów i że logiczne jest, że woda zbierze się w najniższym punkcie - czyli w zagłębieniu podnośnika.

 

Swoja droga ja przed odbiorem dzwoniłem X razy do warszawy i poznania i ustalałem wszystkie szczególiki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierownik powiedział, że jak przyjdzie decyzja to się odwoła. Z żadnych przepisów nie wynika, że takie odpływy są niewystrczające, a oni kazali kuć posadzkę i kratkę wstawiać.

Wydaje mi się, że oni przyjechali z takim nastawieniem. Nawet pięciocyfrowych numerów nie potrafił odczytać tylko cyfry mu się mnożyły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspólczuje pracownikom i włascicielom ,propnuje niech taki IDIOTA z TDT otworzy sobie jakąs firme i niech do niego przyjdzie taki sam Id..... i zamknie mu firme aoi nie maja pojecia jakie szkody wywoluja zamknieciem firmy ilu ludzi traci prace ale w czym te knaliki mu przeszkadzały przecież powodzi na stacji kontroli pojazdow nikt nie przewiduje a jezeli bedzie to i tak te kanaliki wzdłóz calej stacji i tak nie pomogą . W czym to przeszkadza robic przeglady techniczne jeszcze raz to napisze z pełną odopwiedzalnoscia IDIOTA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak - bardzo krótko i zwięźle - bardzo nie lubię takiego słownictwa na forum.

Możesz mieć rację, ale nie musisz - w tym konkretnym przypadku nie o to mi chodzi - nic nie upoważnia Cię do obrażania kogokolwiek na tych stronach. :nook:nook

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpływy są do studzienki bezodpływowej. Halę myje się mopem, trwa to ok 15min. Nie wiem dleczego ci goście się tego uczepili.

 

jest zapis o tym że musi być odpływ, więc mieli rację, no chyba że miałeś a oni zakwestionowali ilość :-)

 

A co z procedurą zawieszenia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem sprostować informacje odnośnie odpływu wody. Z nerwów źle to opisałem.

Wygląda to tak : odpływy są w rolkach ("posadzka" pod rolkami jest zrobiona do spadu) i dwa odpływy pod podnośnikiem (pod obiema jego częściami). Jeśli chodzi o odpływ wody to sytuacja wygląda tak: skp, serwis i myjnia to jedna firma i odpływ z skp jest podłączony pod separator do którego podłączona jest również myjnia.

 

W trakcie kontroli doczepili się również czujnika propanu-butanu. Zakwestionowano jego lokalizację. Wygląda to tak: przed rolkami jest jednolita posadzka bez żadnych wnęk i na tej powierzchni sprawdzamy inst. gazową. Czujnik wisi w połowie długości tej powierzchni zgodnie z instrukcją do 30 cm od posadzki. W trakcie kontroli stwierdzono, że to niewłaściwe miejsce i powiedzieli, że czujnik powinien być we wnęce podnośnika :shock: .

Ciekawe jak to zrobić jak we wnękę chowa się podnośnik. No ludzie słów brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co powiecie panowie ze 13 w piatek o godzinie 13 mielismy odwiedziny panów w czerni ;) czyżby dziwny zbieg okolicznosci ?????????,a tak do rzeczy potrzebuje certyfikat na dymomierz AD 2000 rok produkcji 1998.posiadam certyfikat Z/15/124/99,ale on obejumje produkty od roku 1999 :( a nasz jest z roku 98 i moze ktos posiada takowy certyfikat z tegoż roku,bo inaczej czeka nas wydatek $$$$$$.Prośba o szybki kontakt najlepiej telefoniczny 061/87-88-906 od 8-19 z góry dzieki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze ktos posiada takowy certyfikat z tegoż roku

 

Niestety nie mam takiego ale trochę poszperałem i wydaje mi się że może być problem do 1997 -2000 atest miał sam analizator http://www.analizatory.info.pl/att/ZT/155_97.jpg'>http://www.analizatory.info.pl/att/ZT/155_97.jpg dopiero 1999-2000 analizator z dymomierzem http://www.analizatory.info.pl/att/ITS/LS5000_124_99.pdf

Nie jestem oczywiście tego pewien . Puść PW do SIMP Automex (jest na naszym forum ) oni takiego mają możę ci pomoże.

 

Jeśli nie to na analizator macie atest http://www.analizatory.info.pl/att/ZT/155_97.jpg dokupcie tylko sam dymomierz.

 

[ Dodano: 13-04-2007, 17:34 ]

Rysunek instalacji technologicznej załączyłem do wniosku (mamy separator a nie studzienki bezodpływowe).

Właśnie czego wymagają panowie z TDT w przypadku posiadania instalacji odpływowej z separatorami i odstojnikami ?

Jakich dokumentów, projektów, rysunków ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czytam posty i widze ze w zalezosci od regionu wizyty TDT sa roznie odbierane.

Ja mialem odbior w styczniu - i o dziwo - odebrane w pierwszym terminie. Panowie - sztuk 2 - przyjechali i od razu z grubej rury, ze na tablicy brak Dziennika Ustaw. na moje pytanie jakiego a oni do mnie ze z cennikiem. To ja im, ze nigdzie niepisze, ze MUSI byc DZ.U., a jedynie Cennik! troszke zmiekli, ale zaczeli szukac. Tylko, ze to co Oni pisali na swoim Laptopie, od razu poprawialm :) (n.p. identyfikator, brakowalo slowa Podstawowa, wiec wydrukowalem przy nich i bylo ok, zmyla sie tabliczka z podnosnika, wiec dopisalem markerem) i od razu im to pokazuje. Zaczeli sie smiac, ze nie spodziewali sie, ze mozna do kontroli podejsc tak bezstresowo... i przeszlo :)

Wnioski ??

Oni sa takimi samymi ludzmi jak my. Panoiwe - i Panie oczywiscie - diagnosci. Trzeba po prostu po ludzku z nimi. Ja i moj szef tak podeszlismy do sprawy i nie moge powiedziec, ze ich zle wspominam...

Zycze wwszystkim powodzenia i spokoju - ktory Wam bedzie potrzebny

pozdrawiam

Cinolek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie na stacji o rzut dzidą od mojej :D

 

A tak na poważnie to wczoraj przeżyłem ponowną kontrolę stacji. Pan :cool: przyjechał pociągiem z Warszawy. Pooglądał zmiany, trochę się zdziwił, że kazano je wprowadzić i dowalił się do opóźnieniomierza. Brak możliwości badania motocykli Mamy AMX 520. Dodam tylko, że rolki mamy przystosowane do badania motocykli. Jeden zestaw jest zakrywany a na drugi zakłada się płytę z zestawem rolek, które utrzymują motocykl na rolkach hamulcowych. Porzednia ekipa tego nie kwestionowała. Ale podobno istnieje przystawka do AMX 520.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale podobno istnieje przystawka do AMX 520.

 

Dostarczasz AMX 520 do firmy Sosnowski dokładają przystawkę do motocykli i ważne wydaja potwierdzenie że po przeróbce urządzenie jest zgodnie z certyfikatem dla AMX520/M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale podobno istnieje przystawka do AMX 520.

 

Dostarczasz AMX 520 do firmy Sosnowski dokładają przystawkę do motocykli i ważne wydaja potwierdzenie że po przeróbce urządzenie jest zgodnie z certyfikatem dla AMX520/M

 

zapomniales dodac ze trzeba doplacic :D troszke wiecej niz u producenta czyli AUTOMEX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się Sosnowski jest pośrednikiem ,wal wprost do Automexu - ja tak zrobiłem gdy

mi szfankował opóżnieniomierz - i byłem zdziwiony gdy przyszło do zapłaty za usługę - tym że tak mało .Firma Automax ma podpisaną umowę z DHL co jest też ważne bo zmniejsza się koszty przesyłki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.