Skocz do zawartości

Nieważne pozwolenie czasowe


krzysieknowak

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, rurek777 napisał:

A co będzie ją nie trzeba będzie mieć dowodu , a takie plany są?

To nie będzie musiał także posiadać PC. Nie będzie nic pokazywał i nie będzie watpliwości czy ważne czy nieważne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Paprock napisał:

Po mojemu nieważne PC tyle samo znaczy dzisiaj co KP

Podzielam to stanowisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy się jak przyjedzie na OBT przed 1 rej. i posiada ZDR to też go gonić bo brak w cep, podobnie w przypadku łączności z cep albo w przypadku starych pojazdów (ciągniki rolnicze, przyczepy) których cep nie znalazł? Przepis o identyfikacji  mówi PC, nie mówi czy ważne, ten termin ważności to ja odbieram jako termin dopuszczenia do ruchu a nie termin ważności danych zawartych w tym PC. Muszę o tej sprawie porozmawiać z nadzorem, ale oni też widzę do niektórych pytań udzielają wymijającej odpowiedzi. A co z pokwitowaniem? W cep brak jego nr.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, wojteczek napisał:

A co z pokwitowaniem?

To właśnie w przypadku pokwitowania robimy identyfikację pojazdu przez porównanie z CEP a jego numeru wogole nie musisz wpisywać tak jakbyś go nie widział. W ogóle nie musisz prosić żeby klient je pokazywał 

Edytowane przez Solaris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko dobrze , dopóki nie będzie sprzedaży albo złomowania i okaże się że cyfeki albo literki w dowodzie będą zamienione

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Solaris napisał:

W ogóle nie musisz prosić żeby klient je pokazywał 

Wybieram się na badanie z samym pokwitowaniem, DR zjadł mi pies. Mam pokwitowanie bo policjant mi je wypisał za brak OBT, chcę zrobić badanie i zgłosić się do WK w celu wyrobienia wtórnika. Zjawiam się u Ciebie na stacji wnioskuję o badanie i co? Przeprowadzasz badanie, odsyłasz mnie do WK po PC, masz awarię kompa, czy nagle musisz iść do toalety niech się kolega martwi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WK Lublin również nie zaleca wykonywania BT na nieważnych PC ale są wydziały które mam wrażenie nie zwracają na to uwagi.

Raz zdarzyła mi się sytuacja, że klient przedstawił dwa dowody rejestracyjne do badania bo jak przyznał, sam już nie wie który to nowy a który zgubiony.

W temacie przyszłości - czyli robienia przeglądów po nowemu bez dowodów rejestracyjnych, w przypadku PC nie widzę innej możliwości jak dodanie do CEP daty ważności. No chyba, że już tam jest tylko my tego nie widzimy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, wojteczek napisał:

i co?

Masz zatrzymany dowód niby za brak badań, zjawiasz się na SKP. Możesz mieć pokwitowanie ale i tak mi go nie pokazujesz bo nie chce. Z Cepiku wyskakuje kod BBT czyli brak badań technicznych i wykonujemy badanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też jest zalecenie by na nieważnym PC BT nie wykonywać(choć nie wszyscy się stosują i też żyją😉) Ja osobiście gonię,WK wtóruje. Wychodzą z założenia że nie ma taryfy ulgowej,jeśli petent świadomie do terminów się stosuje. 

Prywatnie pozwolenie Czasowe przeterminowane jest dla mnie tak samo ważne jak KP,jak 5 złotych które posłużyło za podkładkę do papiaka,itp...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy jest temat jak odsyłasz klienta który ma PC nie ważne dwa miesiące, ten wyczeka się 3 godziny w kolejce po nowe PC, a "Pusia" z okienka mu powie że co ten diagnosta wymyśla, po co nowe na tym niech zrobi. Klient wraca już wku*wiony i oczywiście kto się nie zna ? No diagnosta się nie zna,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Rafi90 napisał:

Najlepszy jest temat jak odsyłasz klienta który ma PC nie ważne dwa miesiące, ten wyczeka się 3 godziny w kolejce po nowe PC, a "Pusia" z okienka mu powie że co ten diagnosta wymyśla, po co nowe na tym niech zrobi. Klient wraca już wku*wiony i oczywiście kto się nie zna ? No diagnosta się nie zna,

Dlatego popros WK o zajecie stanowiska na papierze i masz temat z głowy . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Solaris napisał:

Możesz mieć pokwitowanie ale i tak mi go nie pokazujesz bo nie chce

O ile dobrze pamiętam w rozporządzeniu w §2 do identyfikacji ciągle pokwitowanie funkcjonuje, skoro jest czemu go nie wymagać udawać że brak?

 

Godzinę temu, Michu91 napisał:

Oświadczenie mojego WK i nie ma taryfy ulgowej

Ja rozumiem że tak sobie życzą, ale takie pismo bez uzasadnienia podstawą prawną to średnio.

Niektórzy porównują nieaktualne PC do KP, tylko KP została wycofana przepisami. Wiem że moja teoria jest trochę naciągana, ale skoro wybrańcy narodu nie potrafią stworzyć jednoznacznego przepisu, czy do istniejącego dodać  słowo ważnej to interpretuję jak mi pasuje.

37 minut temu, Rafi90 napisał:

Najlepszy jest temat jak odsyłasz klienta który ma PC

A są i tacy co nie biorą zupełnie PC z urzędu i wybierają się na badanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

13 godzin temu, Solaris napisał:

Z Cepiku wyskakuje kod BBT

Nie miałem jeszcze pojazdu, który w PP skierowany za brak badań, w cep ma to pokazane.

Może się to kiedyś tam zmieni, jednak teraz w cep stoi

Cytat

a) zagraża bezpieczeństwu w szczególności po wypadku drogowym, w którym zostały uszkodzone zasadnicze elementy nośne konstrukcji nadwozia, podwozia lub ramy,

b) zagraża porządkowi ruchu,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę temat się rozjeżdża w kierunku Pokwitowania/Skierowania lub spłaszcz do samego PC, a mi chodzi o sytuację kiedy Dowód Rejestracyjny jest. Gdybym nie miał informacji, że dowód został wystawiony, wydrukowany i przez klienta odebrany, to może łyknąłbym badanko na PC, które ze cztery lata temu straciło ważność.

Na dzisiaj w Polsce obowiązuje jeden dokument rejestracyjny i jest nim Pozwolenie Czasowe wydawane na parę dni, a potem rządzi Dowód Rejestracyjny. No sorry gregorry ale skoro CEPiK wyrzuca info o ważnym dowodzie, to ten dokument powinien zostać okazany do identyfikacji a nie coś, co zostało wygrzebane ze szpargałów i w dodatku straciło ważność. Nigdzie nie ma w przepisach, że zamiast ważnego Dowodu Rejestracyjnego można przedłożyć na SKP nieważne PC. Tak samo jak nigdzie nie stoi, że do badania przedkładamy skan, fotkę, kserokopię dokumentu zamiast oryginału! To znaczy, w niektórych przypadkach można przedstawić kopię, ale wtedy słuszne przepisy precyzują to dokładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, wojteczek napisał:

ile dobrze pamiętam w rozporządzeniu w §2 do identyfikacji ciągle pokwitowanie funkcjonuje, skoro jest czemu go nie wymagać udawać że brak?

Jak zatrzymany dowód to w przepisach stoi o identyfikacji na podstawie danych z CEP. A podałeś przykład gdy dowód zatrzymany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Dawid_J napisał:

Dlatego popros WK o zajecie stanowiska

Tu stanowisko zależy od tego do którego okienka klient zawita. Temat rzeka ogólnie. Jakoś trzeba ogarniać, nie płakać nie narzekać 😅

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, wojteczek napisał:

W cep brak jego nr.

Mi tam pokazuje wszystko odnośnie kontroli OKRD (data, godzina, numer pokwitowania itp.). Jak się policmajstrowi chce wklepać usterki do systemu, to też widać.

 

17 godzin temu, wojteczek napisał:

Zjawiam się u Ciebie na stacji wnioskuję o badanie i co? Przeprowadzasz badanie, odsyłasz mnie do WK po PC, masz awarię kompa, czy nagle musisz iść do toalety niech się kolega martwi?

Robię OBT. Bez pokwitowania również. Ale w przypadku DBT pokwitowanie musi być, bo usterki widoczne w CEP, jeśli są wpisane, nie zawsze korelują z przyczyną zatrzymania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Rafi90 napisał:

Tu stanowisko zależy od tego do którego okienka klient zawita.

Chodzi mi o pretensje od klienta . Pokazujesz mu stanowisko WK na papierze i wtedy klient nie może marudzić że go odsyłasz . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, aboz napisał:

Ale w przypadku DBT pokwitowanie musi być, bo usterki widoczne w CEP, jeśli są wpisane, nie zawsze korelują z przyczyną zatrzymania.

Ok. ale klient nie ma, zgubił, nie dostał ( są takie przekonywania) wtedy proponuję DBT po kolizji, jest zgoda to wpis że na wniosek posiadacza i z górnej półki, nie ma zgody to żegnam ozięble. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, cezary napisał:

ale klient nie ma, zgubił, nie dostał ( są takie przekonywania) wtedy proponuję DBT po kolizji,

A jeśli przyczyną zatrzymania były łyse opony czy oświetlenie niezgodne za WT, to wykonujesz badanie nieodpowiadające przyczynie ZE, więc nie powinieneś odblokować DR. Ba, przy DBT na wniosek, a nie na skierowanie OKRD nie możesz odblokować. W takim przypadku wysyłam klienta po duplikat pokwitowania. Kilku przywiozło, kilku innych pojechało do fajnych chłopaków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W powypadkowym ma wszystkie czynności z okresowego czyli i łyse opony i oświetlenie, co tam chcesz więc powie że odniósł się do zatrzymania dowodu bo było to w zakresie badania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zwrot DR może nastąpić po wykonaniu badania odpowiadającemu przyczynie jego zatrzymania. Nie o podobnym zakresie, nie o zakresie daleko wykraczającym poza badanie, które powinno być wykonane. Ma być badanie, na które OKRD skierowało pojazd lub które wynika z przyczyny zatrzymania DR.

  • Polub 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Okrd źle wypełnia pokwitowania to i tak diagności wykonują badanie niezgodne z przyczyną zatrzymania tylko szersze, bo policjant nie potrafił napisać o jakie badanie mu chodzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Stosuję sposób zero jedynkowy i na dzień dzisiejszy nic tego nie zmieni,  albo ma pokwitowanie z jasno sprecyzowanymi usterkami, albo nie ma pokwitowania lub jest ono nieprecyzyjnie wypełnione to pełny zakres w myśl zasady "nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi". Amen. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.