Skocz do zawartości

Nieważne pozwolenie czasowe


krzysieknowak

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Dawid_J napisał:

Auto jest z 2018 czyli od nowosci klient nie odebrał DR

Czyli po miesiącu decyzja o czasowej rejestracji wygasła i literalnie pojazd jest niezarejestrowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, wojteczek napisał:

Dyskutuję bo raz niektórzy z nas robią badanie na nieważnym dokumencie a innym razem gonią interesanta. Nieważny DR z DE czy FR nie stanowi przeszkody do wykonania badania. Może robię źle i dyskusja naprowadzi mnie n właściwą drogę.

Literalnie nieważny dokument nie znajduje się w obrocie prawnym więc do identyfikacji nie może służyć.

Unieważnienie zagranicznego DR wynika z wyrejestrowania pojazdu z zagranicznego rejestru a to nie to samo co wygaśnięcie ważności dokumentu, choć w mojej ocenie to pojazdy sprowadzone powinny być badane po wydaniu PC i tablic próbnych - nawet przepisy obowiązujące przed 10-ciu laty wymagały takiej rejestracji gdy pojazd nie posiadał zagranicznych tablic rejestracyjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, dominik_z napisał:

Czyli po miesiącu decyzja o czasowej rejestracji wygasła i literalnie pojazd jest niezarejestrowany.

Zobaczymy co z tym zrobi WK . Ja nie pobierałem danych z CEPIKU i nie zacząłem badania wiec nie patrzyłem co tam jest . Jak klient wróci o ile wróci bo może pojedzie tam gdzie mu klepneli po 3 latach to dowiem sie wiecej . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Dawid_J napisał:

nie patrzyłem co tam jest

 Nic nie było, oprócz tego, że CEP trzymał dane które wprowadził WK i diagnosta wykonujący BT po 3-ech latach. To na właścicielu- jako właścicielu spoczywa obowiązek przestrzegania PoRD

Zgodnie z prawem, to po upływie 30 dni, właściciel pojazdu zgodnie z Art. 73 ust. 5 ustawy- PoRD powinien:
 

Cytat

5.  Po upływie terminu czasowej rejestracji tablice rejestracyjne zwraca się do organu, który je wydał, z wyjątkiem przypadku, o którym mowa w ust. 2 pkt 2 lit. a.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doczytałem, poszukałem we własnych dokumentach. Macie rację pojazd, mimo że dostaje stałe TR to jest rejestrowany czasowo z urzędu. Otrzymuje decyzję o rejestracji czasowej i PC. Dopiero przy odbiorze DR otrzymujemy  kolejną decyzję o rejestracji. Podsumowując z nieaktualnym PC pojazd jest niezarejestrowany a dla pojazdu niezarejestrowanego nie można wykonać OBT. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, wojteczek napisał:

pojazd jest niezarejestrowany a dla pojazdu niezarejestrowanego nie można wykonać OBT.

A z zagranicy dla pojazdów wyrejestrowanych wykonujesz OBT?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michale, nie ma co tego milionowy raz powtarzać bo to znamy, sam długo byłem orędownikiem wykonywania badania na przeterminowanym PC, ale skoro organy rejestrujące przekazały nam info żeby w takim przypadku badań nie wykonywać bo oni takich dokumentów nie przyjmą to i nie będziemy się kopać z koniem. :wink:

  • Polub 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

U mnie wszystkie stacje dookoła robią na nie ważnym PC i okoliczne WK nie robią z tego problemu. Ja jako jedyny nie chce robić na nie ważnym to jestem uważany za kretyna wśród klientów i innych diagnostów że odsyłam gotowe pieniądze .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, bisko_04519 napisał:

U mnie wszystkie stacje dookoła robią na nie ważnym PC i okoliczne WK nie robią z tego problemu.

 

Miałem niedawno klienta z przeterminowanym PC .... kilka lat temu i pytaniem czy zrobię na tym przegląd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, TED napisał:

Miałem niedawno klienta z przeterminowanym PC .... kilka lat temu i pytaniem czy zrobię na tym przegląd.

Domyślam się że odprawiłeś goscia ale co byś zrobił gdybyś PC było jeden dzień po terminie? Tak po ludzku pytam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, TED napisał:

Miałem niedawno klienta z przeterminowanym PC .... kilka lat

zapewne powiedział :"bo pandemia".

2 godziny temu, bisko_04519 napisał:

 gdyby PC było jeden dzień po terminie?

a jakie to ma znaczenie dzień miesiąc rok?

W dniu 16.01.2024 o 14:02, cezary napisał:

skoro organy rejestrujące przekazały nam info żeby w takim przypadku badań nie wykonywać bo oni takich dokumentów nie przyjmą to i nie będziemy się kopać z koniem. :wink:

 

2 godziny temu, bisko_04519 napisał:

 Tak po ludzku pytam

relatywizujesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.