Skocz do zawartości

Niezgodności w DR ze stanem faktycznym.


JacquesP

Rekomendowane odpowiedzi

14 minut temu, danielg539 napisał:

Jest tak dlatego, że różnica pomiędzy tymi typami nadwozi się zatarła. Jedna marka produkuje coś małego i nazywa to kombi a inna coś większego i nazywa to hatchbackiem.

To wynika z limitów produkcyjnych i wymagań wobec producentów pojazdów. Dlatego w pewnych segmentach jest miszmasz zarówno z podrodzajami, jak i rodzajami nadwozi. Pisałem o tym niejednokrotnie. Np. BMW X3 jest homologowane jako sedan, a rzeczony golf hatchback jako kombi (podobnie jak seria 1 od BMW).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja dosłownie z przed chwili . Skoda Citigo, osobowy 4 miejsca, przede mną 2 osobowy ciężarowy, krata, podłoga zabudowana. Pasy wiszą z tylnych słupków. Auto nowe, leasing ... "W firmie wszystkie takie są, mówili że można jezdzić, jak pan nie chce podbić to podbije ktoś inny" No i masz po badaniu, i po kliencie , choć akurat tego nie żałuje ani się nie przejmuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie 3 letnie :P dla takich przy zmianach trzeba potwierdzenie od jednostki uprawnionej na przegrodę trwałą ;) widocznie ceny zaporowe jak nie przerabiają ;) 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku sadziłem że o VAT się rozchodzi, skoro nowe. Ale wtedy co podbijać ?

 

No w sumie ... ostatnio sam miałem klientkę, co mi wykrzyczała, że nie mam prawa wsiadać do jej samochodu, i co sie przy...m do nowego, 3 letniego mercedesa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Mecher napisał:

mi wykrzyczała, że nie mam prawa wsiadać do jej samochodu

Ja z takimi klientami nie mam stresu. Proszę o wyniki z przyrządów w trakcie przejeżdżania przez stanowisko i informuję, że w przypadku braku lub niewystarczającego wyniku zabiorę DR. Na ponad dwadzieścia lat pracy zajadłych miałem dwóch, którzy odjechali spod stacji a dwóch kolejnych doszło jednak do wniosku, że zgodnie z ustawą, to jednak diagnosta powinien zrobić osobiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Mecher napisał:

ostatnio sam miałem klientkę, co mi wykrzyczała, że nie mam prawa wsiadać do jej samochodu, i co sie przy...m do nowego, 3 letniego mercedesa

Kilka lat temu przyjeżdża do mnie małżeństwo, ok. 50 lat, na pierwszy przegląd w kraju nowo zakupionym Audi A3. Auto ściągnięte z Niemiec, rocznik 2000 czyli miało już wtedy coś ok. 15 lat. Dizelek 1.9.
Wsiadam do auta i doskakuje do mnie pani właścicielka z tekstem:

"czy wiem jak się obchodzić i jeździć tak ekskluzywnym autem".

Uwierzcie mi ale nie wiedziałem co jej odpowiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie jeszcze rozbrajają ludzie którzy mają automat i pytają czy umiem jeździć albo zanim coś powiem to tłumaczą co nacisnąć i włączyć . W sumie prędzej mylę się w drugą stronę bo prywatnie najwięcej jeżdżę automatem więc zdarzało mi się na parkingu odpalać auta klientów z wciśniętym hamulcem, ale sprzęgłem już niekoniecznie, w dodatku na biegu... :ph34r:

  • Haha 1
  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Rafi90 napisał:

zdarzało mi się na parkingu odpalać auta klientów z wciśniętym hamulcem, ale sprzęgłem już niekoniecznie, w dodatku na biegu...

Czyli jednak klienci mają rację, że Ci najpierw tłumaczą :D

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam wszystkich

Jak podchodzicie do tego tematu jak niezgodności danych ze stanem faktycznym.

Autobus z Francji  pierwszy OBT z DIP w dowodzie francuskim masy F1-18800

natomiast na tabliczce 18500.

Wydział komunikacji nie chce zarejestrować mimo iż wpisałem 18500 czyli danych z tabliczki znamionowej

bo dla nich to jest UI niezgodność danych w dowodzie

Co powinienem Zrobić??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega napisał UD 0.2.e

w badaniu dodałem to że Dane ustalono na podstawie tabliczki

Tak wygląda tabliczka

18500

22000

7100

12600

Wiadomo naciski konstrukcyjne i administacyjne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z samych nacisków wychodzi 18,6 tony, więc urząd jest w błędzie. I to nie jest niezgodność danych ze stanem faktycznym (homologacją), a niezgodność danych zawartych w DR z tabliczką czyli 0.2.e.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, artur92ce napisał:

Wydział komunikacji żąda ode mnie usterki UI 0.2.g

To niech Ci to da na piśmie.

34 minuty temu, artur92ce napisał:

i zaświadczenia od producenta że pojazd jest homologowany

To już nie Twój problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie stwierdzili że każdy pojazd z zagranicy jeżeli ma inne masy w dowodzie niż na tabliczce

to robię OBT +DIP z wynikiem negatywnym i właściciel pojazdu musi ustalić czy pomyłka był za granicą

czy producent pozmieniał masy i na dowód tego ma być homologacja potwierdzająca zmiany.

A odnośnie autobusu jeżeli będę się upierał się na swoim to sprawę kierują do TDT

 

Edytowane przez artur92ce
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, artur92ce napisał:

właściciel pojazdu musi ustalić czy pomyłka był za granicą

czy producent pozmieniał masy i na dowód tego ma być homologacja potwierdzająca zmiany

Wszelkie zmiany prowadzą do unieważnienia homologacji, więc niby skąd klient ma wziąć tą homologację?

14 minut temu, artur92ce napisał:

A odnośnie autobusu jeżeli będę się upierał się na swoim to sprawę kierują do TDT

A co niby ta sprawa TDT obchodzi? Póki co to nadzór jeszcze sprawuje starostwo a nie TDT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są słowa ludzi pracujących w wydziale komunikacji.

Wykonałem kilka telefonów do innych wydziałów komunikacji i o dziwo nie widzieli problemu

z tym pojazdem i ta różnicą mas.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, artur92ce napisał:

To są słowa ludzi pracujących w wydziale komunikacji.

Poziom wiedzy wprost porażający. Zapewne to jakiś mały WK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.12.2021 o 17:52, aboz napisał:

Z samych nacisków wychodzi 18,6 tony

Mi z tych nacisków wychodzi więcej , konstrukcyjnie , a niby tego dotyczy ?

W dniu 16.12.2021 o 15:31, artur92ce napisał:

w dowodzie francuskim masy F1

 

W dniu 16.12.2021 o 18:39, aboz napisał:

Tylko WK chce 18800 kg, co z administracyjnych nie wychodzi

Chce , ale jako F1

Edytowane przez duchu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.