Skocz do zawartości

Śmieszne ceny za badania techniczne


pitermlody

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, markes30 napisał:

porównajcie sobie teraz nakłady budowę SKP

To zbuduje stodołę i będzie naprawiał tacho, skoro za drogo wychodzi SKP

 

Znów coraz więcej czarnowidzenia, w wykonaniu @markes30, bo zbliża się protest "niby diagnostów" z piskp

Edytowane przez Mecher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem wstanie zrozumieć tych diagnostów, którzy uważają, że brak podwyżek nie ma na nich wpływu. Kilku kolegów już zostało zwolnionych. Dziś dzwonił następny. Szukam pracy dla zwalnianego diagnosty Skierniewice + 20km. 

2 godziny temu, michal_k napisał:

To kto Ci broni się przebranżowić?

Ja już się przebranżowiłem. Praca diagnosty to aktualnie 20 % moich dochodów ale ja jestem diagnostą z zamiłowania i ciężko mi patrzeć na to jak upada cała branża. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nie rozumiem diagnostów którzy nie chcą podwyżek cen badań. A na razie nie będzie bo cennik z bardzo drobną kosmetyką numeracji pozycji idzie po staremu. I przez rok nic się nie zmieni. Podwyżka cen badań to jest to od czego trzeba zaczynać. Inaczej za rok o tej porze mamy o 500 stacji mniej. 100 % pewne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.08.2022 o 16:10, michal_k napisał:

Oj biedaczki, strasznie Wam diagności współczuję, tyle roboty z tymi zdjęciami. Ja bym się cieszył, bo zdjęcia przy zmianach konstrukcyjnych niejednemu uratowały tyłek (np. klient demontował wyposażenie pomocy drogowej już za bramą).

Nie demontował by, mając odpowiednie stawki.Oczywiście do pierwszej normalnej kontroli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, markes30 napisał:

Nie jestem wstanie zrozumieć tych diagnostów

 

14 godzin temu, Solaris napisał:

Też nie rozumiem

A ja rozumiem. Wynagrodzenia są bardzo rozbieżne. Jeden zarobi 6000 inny 3000  wiec dużej grupie wszystko pasuje byle by nie było nic nowego bo jest dobrze. I to cała filozofia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Boguslaw napisał:

 

 Jeden zarobi 6000 inny

To raczej niewielki procent. Myślę że gdyby tyle miał każdy, ALE z świadomością że jak pójdzie po łebkach to czeka go kara, byłoby dużo lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, markes30 napisał:

Nie jestem wstanie zrozumieć tych diagnostów

To pozwalaj dalej innym (tu piskp, na rzecz których piszesz) wycieranie sobie diagnostami mord i tyłków.

Przecież to ciąg dalszy nacisków typu by klepać co popadnie. Ale spoko, rozumiem, taka jest twoja wola i z tym się zgadzasz. Ja sobie na takie praktyki nie pozwolę. Jak ktoś na mnie pluje, w przeciwieństwie do "niektórych" nie będę mówił, że deszcz pada.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, markes30 napisał:

Nie jestem wstanie zrozumieć tych diagnostów, którzy uważają, że brak podwyżek nie ma na nich wpływu.

 

15 godzin temu, Solaris napisał:

Też nie rozumiem diagnostów którzy nie chcą podwyżek cen badań.

Wypowiem się jak ja to widzę. To nie jest tak że nie chcę zarabiać więcej, czy żal mi ściska 4 litery bo pracodawca więcej zarobi. Jak on zarobi więcej to i mi coś tam skapnie z tego pańskiego stołu. Jestem przekonany że po podwyżce cennika przybędzie stacji. Teraz ceny materiałów budowlanych, szczególnie stali no i drogie kredyty wyhamowały inwestycje, ale jeszcze 2 lata temu każdy liczył że  20 minut=100zł i podejmował decyzję o budowie. Potem  rozczarowanie bo zrobił 3 badania przez cały dzień. Jak diagnosta ma uczciwie robić badanie skoro pracuje ze świadomością że w promieniu 10km jest 20 konkurencyjnych stacji, uczciwe sprawdzanie powoduje odpływ klienta, czyli za chwilę stacja przestanie być rentowna, no to lawiruje co by wszystkich klientów nie odstraszyć, bo za chwilę nie będzie miał roboty, ale też  i d.. nie zmoczyć. Ale to nie jest wina tylko tych przedsiębiorców co kombinują jak tu uciec z podatków i budują kolejne stacje. Problem jest bardziej złożony i było to pisane tu wiele razy, za szrota na drodze powinny odpowiadać 3 strony, diagnosta jeżeli ten złom ma ważne badanie, jego pracodawca i sam kierujący. A obecnie wiesz jak jest, konsekwencje czasami poniesie diagnosta i żadna że stron nie ma interesu w uczciwym przeprowadzeniu badania.

  • Super 1
  • Piwo 1
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wspomnę że OKRD ma w czterech literach stan techniczny aut. Diagnosty właściciel się nie boi, ale gdyby OKRD dawało mandat np za rozklekotanty samochód, powiedzmy 1000zł to na kolanach by Cię prosili na SKP żebyś porządnie sprawdził

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Rafi90 napisał:

OKRD ma w czterech literach stan techniczny aut

Dokładnie, tym bardziej, że widzą UD.

23 minuty temu, Rafi90 napisał:

to na kolanach by Cię prosili na SKP żebyś porządnie sprawdził

Już samo wprowadzenie odpowiedzialności użytkownika/właściciela skończy "palenie głupa", ponieważ to oni będą odpowiadać a potem niech idą do sądu z mechanikiem, diagnostą... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Rafi90 napisał:

Nie wspomnę że OKRD ma w czterech literach stan techniczny aut.

Ostatnio nawet miałem na OBT dwa pojazdy, gdzie kontrola OKRD była już bez ważnego badania pojazdu (jeden ponad miesiąc, drugi dwa tygodnie), i nawet tego nie zauważyli. Pewnie ważny był tylko mandat za prędkość, a raczej kasa za niego.

Edytowane przez Mecher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.09.2022 o 09:25, wojteczek napisał:

Jak on zarobi więcej to i mi coś tam skapnie z tego pańskiego stołu.

gaz droższy, prąd droższy, bo trzeba coś naprawić, wymienić  - znajdzie się więcej ważniejszych powodów żeby nie "skapało" - nawet jak ceny o 100% podniosą - gdyby organizatorzy strajków zapewnili w postulatach, że wraz ze wzrostem cennika podniosą zarobki proporcjonalnie do wynegocjowanego wzrostu opłat- przynajmniej na swoich stacjach - to środowisko inaczej by spojrzało na te protesty - a tak to jest jak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.09.2022 o 16:08, Mecher napisał:

Znów coraz więcej czarnowidzenia, w wykonaniu @markes30, bo zbliża się protest "niby diagnostów" z piskp

nie bardzo rozumiem, o jakich "niby diagnostów" chodzi.

Nasza SKP należy do PISKP i ani ja, ani dwóch współwłaścicieli nie czujemy się "niby diagnostami" (czytaj: gorszego sortu?). I nie jesteśmy jedynymi. Wzorowanie się na PiS-ie w zakresie dzielenia naszego środowiska jest błędem.

Ja wiem, że jest nerwowo i stresująco, ale warto pomyśleć nieraz o sprawach ogółu.

Pozdrawiam

dP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, błachot napisał:

ale warto pomyśleć nieraz o sprawach ogółu.

Jak piskp zacznie myśleć o diagnostach, ja będę myślał o właścicielach.

To nie będzie działać tylko w jedną stronę, że diagności pomogą pracodawcom, a zostanie jak było, czyli naciski, mobbing ...

 

Co mnie obchodzi jak się czujecie, ty i właściciel , skoro moje samopoczucie macie w nosie ?

  • Polub 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, adam1501 napisał:

codziennie masz mentalne wsparcie.

I takie wsparcie jest dla mnie najważniejsze. A tych, którzy próbują tylko utrudniać moje dobre samopoczucie, mam w głębokim poważaniu, czyli, coś tam ze środkowym palcem ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.09.2022 o 12:30, nesiasps napisał:

gaz droższy, prąd droższy, bo trzeba coś naprawić, wymienić  - znajdzie się więcej ważniejszych powodów żeby nie "skapało" - nawet jak ceny o 100% podniosą - gdyby organizatorzy strajków zapewnili w postulatach, że wraz ze wzrostem cennika podniosą zarobki proporcjonalnie do wynegocjowanego wzrostu opłat- przynajmniej na swoich stacjach - to środowisko inaczej by spojrzało na te protesty - a tak to jest jak jest.

Hm takie myślenie, jakie to typowo polskie. 🙁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem już, w ciągu roku padnie minimum 500 stacji. Rozważacie drugorzędne sprawy czy będzie archiwizacja, zdjęcia a podstawowa sprawa czy wogóle będzie działać stacja za rok. 

  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Mecher napisał:

moje dobre samopoczucie

bo mnie, tylko moje, zawsze ja, więcej mi, itd., itp., et'cetera.

Gdyby Żołnierz Ukraiński myślał tylko o swoim dobrym samopoczuciu, to nie poszedł by na wojnę z Rosją.

Sobiepaństwo nie jeden raz położyło się cieniem na naszej historii.

Kolega "Mecher" chyba nie zauważył także, że w oczach urzędnika webera z DTD jest także "reksiem".

I co, nie przeszkadza?

Pozdrawiam

dP

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, błachot napisał:

Gdyby Żołnierz Ukraiński

W sumie pojęcie masz o ciemiężeniu innych, więc w tym temacie nie będę polemizował.

Ale fajnie czyta się to co naskrobałeś, jeśli pomyślimy, że to mowa o właścicielach SKP, Też  będzie to prawda, a jak dołożymy naciski na diagnostę, to jeszcze lepiej wypadają. B|

1 godzinę temu, błachot napisał:

webera

Jedyne co mi się kojarzy z nazwą weber, to producent komponentów do układów pneumatycznych. I co ciekawe, ma to wpływ na wyniki badań technicznych.

Edytowane przez Mecher
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nazwanie diagnostów reksiami przez ministra jest szczytem chamstwa. Diagności pracujące w SKP codziennie ratują komuś życie. Każdy pęknięty przewód hamulcowy podczas badania to czyjeś zdrowie lub życie !!! Panie weber czy kiedykolwiek uratował pan komuś życie ? (specjalnie z małej litery) Ministrem też kiedyś przestaje się być !!! 

5 godzin temu, błachot napisał:

że w oczach urzędnika webera z DTD jest także "reksiem".

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, markes30 napisał:

Nazwanie diagnostów reksiami przez ministra jest szczytem chamstwa.

Ale minister Weber powiedział "... stacje zachowują się jak Reksio...". I właśnie w tym miejscu powiedział całą prawdę. Bo to nie tylko diagności tworzą ten wizerunek. Biorą w tym czynny udział przedsiębiorcy, którzy rękami PISKP i ówczesnego dyrektora DTD Oleksiaka usunęli z projektu swoją odpowiedzialność za właściwe wykonywanie badań na podległych SKP. Ciągle słychać biadolenia niektórych, że on się nie zna, że on nie wie jak przeprowadzać BT itd. W transporcie drogowym płaczą tylko dziady. A tam odpowiedzialność przedsiębiorcy jest od kilkunastu lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.