Skocz do zawartości

Śmieszne ceny za badania techniczne


pitermlody

Rekomendowane odpowiedzi

55 minut temu, aboz napisał:

minister Weber powiedział "... stacje zachowują się jak Reksio...".

A kto pracuje na SKP? Duch Święty, może piekarze, ale nikt z nas?

Nijaki weber nie niuansuje w żaden sposób swoich słów, i w ten sposób wszystkich Was i wszystkich Nas wrzuca do jednego worka, czyli . . . . . . . - opluwa.

A wielu z nas - NIESTETY! - udaje, że deszcz pada i, że to ich przecież nie dotyczy, bo weber ich . . . . . - pozytywnie wyróżnił?

Ale gdzie to zrobił, bo jakoś nie znajduję . . . . . . .

Ale pozdrawiam

dP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, błachot napisał:

może piekarze

Może powinni, zakalców by przynajmniej nie puścili 

3 godziny temu, błachot napisał:

A kto pracuje na SKP? Duch Święty,

Jest to możliwe, choć na pewno nie pod postacią gołębicy, bo byłoby trudno. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, błachot napisał:

A kto pracuje na SKP? Duch Święty

No są takie stacje że można odnieść właśnie takie wrażenie, na tablicy wisi kilku a badania zawsze robi jeden, a jak przeczeszesz rejestr to okazuje się że jeden zrobił  x tysięcy badań a reszta kilka sztuk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, aboz napisał:

W transporcie drogowym płaczą tylko dziady. A tam odpowiedzialność przedsiębiorcy jest od kilkunastu lat.

W przypadku BTP powinno być tak samo. W ministerstwie muszą dobrze o tym wiedzieć a dlaczego nie idą w tym kierunku to daje do myślenia.

Zamiast podchodzić racjonalnie do tematu BTP minister klepie coś jak Reksio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.09.2022 o 16:08, aboz napisał:

stacje zachowują się jak Reksio...". I właśnie w tym miejscu powiedział całą prawdę. Bo to nie tylko diagności tworzą ten wizerunek. Biorą w tym czynny udział przedsiębiorcy, którzy rękami PISKP i ówczesnego dyrektora DTD Oleksiaka usunęli z projektu swoją odpowiedzialność za właściwe wykonywanie badań na podległych SKP

Było już tak blisko ukrócenia procederu  nacisków pracodawców na diagnostów.  
Tak okrojone przepisy które pozostawili w projekcie   może w  niewielkim stopniu utrudnią "reksiowanie"  ale go nie zwalczą.
I pomimo  szumnych zapowiedzi rewolucji w badaniach, to dalej pojazdy w złym stanie technicznym ale za to "sfotografowane od przodu"   wciąż będą mogły dostawać od niektórych niezasłużoną pieczątkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.09.2022 o 16:08, aboz napisał:

Ale minister Weber powiedział "... stacje zachowują się jak Reksio...".

No tak to nie Reksio stawiał pieczątki tylko buda w której siedział. "Urzekła mnie twoja historia..."

  • Polub 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Godzinę temu, markes30 napisał:

to nie Reksio stawiał pieczątki tylko buda w której siedział

Buda na niego szczekała "bij te pieczątki szybciej" - ta historia mnie w pełni urzekła :yeah:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Arton napisał:

w komentarzach do artykułu

Komentują a zupełnie nie maja pojęcia o tej branży, mało tego, posiadają prawko a nie mają pojęcia w jakiej sprawie przyjechali na SKP. Ja widzę to u siebie jak próbuję ustalić z klientem w jakiej sprawie mnie odwiedził, bo często dostaje DR z ważnym jeszcze np tydzień badaniem to chciałbym usłyszeć co będziemy robić. Z badaniem vat albo skierowany ze starostwa bo w umowie głupoty popisali jakie cyrki są, kierowca wie tylko że księgowa albo  pani w rejestracji mu kazała, i ja mam wiedzieć co on chce, okresowe, dodatkowe, czy tylko zapytać chciał.

Co do samego protestu, jak powiedziałem swojemu pracodawcy że 29 będzie miał okazję wyrazić swoje niezadowolenie z cennika ponieważ PISKP organizuje protest no i oczekuje wsparcia $ bo to jakieś koszty, to stwierdził że on nie będzie jechał, może kogoś z rodziny wyśle.  Ale narzekać co drugiemu klientowi że tyle lat nie było podwyżki a koszty rosną to pierwszy.

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, markes30 napisał:

No tak to nie Reksio stawiał pieczątki tylko buda w której siedział. "Urzekła mnie twoja historia..."

Bo SKP to tylko diagnosta klepacz. Nikt więcej. Bezpańskie jakieś te stacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, kiedy wy zrozumiecie, że diagnosta i właściciel SKP na jednym jadą wozie. Jak nam ten wóz przewrócą to oboje leżą. Nie podsycajcie animozji między właścicielami i diagnostami bo podział to ich świadoma strategia. Mniejsze grupy łatwiej się wykańcza. 

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, markes30 napisał:

 to ich świadoma strategia. Mniejsze grupy łatwiej się wykańcza. 

Tak się robi z narodem Polskim już od kilku lat. Efekty są lepsze niż rząd przewidywał

  • Piwo 1
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To stara rzymska zasada "Dziel i rządź".

Rzeczywiście w życiu bywa różnie, szefowie bywają różni, diagności bywają różni, ale to nie tak, że wszyscy są źli. Dyskusja o podnoszeniu standardów pracy SKP na forum, może być bardziej merytoryczna, bez wzajemnych ataków. Rozumiem bardzo dobrze wszystkich rozgoryczonych, sporo już w życiu przeżyłem ale na obecnego szefa nie mogę narzekać i wszystkim tego życzę.

  • Polub 1
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, thefilinek napisał:

Pensja minimalna rośnie w 2023 r.

Czyli nie skłamię twierdzeniem że duża część nas podwyżki dostanie 😆?

Nie jest tak źle, pracodawcy (troszkę z przymusu) ale jednak o nas się zatroszczą 😉, może i my  zróbmy coś dla nich  i np.strajk włoski w ich imieniu na SKP prowadzmy....😉😉

 

Edytowane przez yogi1984
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, yogi1984 napisał:

Nie jest tak źle,

A dobrze wcale :!:

Co mi po takiej śmiesznej podwyżce, skoro ceny paliwa, gazu, węgla, cukru, prądu, i wielu innych towarów (np. materiały budowlane, stal) "poleciały w kosmos"

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, yogi1984 napisał:

strajk włoski w ich imieniu na SKP prowadzmy.

Codziennie mam taki strajk...

Narzekają klienci, że za długo to trwa, bo u konkurencji góra 10 min. A ja się tak pierd....e

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie chodzi o to żeby temu najmniej zarabiającemu pomóc, wielu z nich nawet nie zauważy tej podwyżki. Chodzi o "sukces". Mimo kryzysu w PL średnia krajowa idzie w górę, ludziom żyje się coraz lepiej itd.

Jeżeli kontrolę przejmie TDT i będzie tak jak tu niektórzy z nas piszą, będą szukać pretekstu do ukarania byle tylko wypracować jakieś tam założenia budżetowe dyrektora, to zaczniemy sami uciekać z tego zawodu i pracodawcy będą zmuszeni do podwyżek. 

W dniu 12.09.2022 o 15:16, markes30 napisał:

diagnosta i właściciel SKP na jednym jadą wozie. Jak nam ten wóz przewrócą to oboje leżą

Ale tylko jeżeli chodzi o wywalczenie podwyżki, a jeżeli chodzi o odpowiedzialność za to co wyjechało ze stacji z wynikiem P to nie, to wtedy odpowiada tylko i wyłącznie diagnosta.

  • Polub 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.08.2022 o 17:25, Krzysztof plus napisał:
W dniu 31.08.2022 o 16:36, jarek1 napisał:

domyślam się w czym ,szczególnie tym co aut nie widzą.

Bzdurne argumenty.Nie wiem w jakim celu tu na forum ktoś o tym pisze zamiast powiadomić o tym służby. Nie chce mi się wierzyć żeby ktoś świadomy robił badania bez pojazdu na stacji. Chyba tylko jakiś samobójca.

Albo nie wiesz albo nie chcesz wiedzieć jak to wygląda na wielu stacjach i co potrafią robić diagności. 16-18 tys. badań rocznie robi w mojej okolicy stacja okręgowa. Miałem tam pracować i poszedłem najpierw na parę dni się zapoznać. Jak zobaczyłem co tam się dzieje to głowa mała. Po czasie się okazało że podbijali nawet autobusy które w tym czasie były za granicą. Siedzi na nich prokurator ale dalej robią to samo i ich koledzy którzy jeszcze nie namoczyli du*y również. Hajs ma sie zgadzać i tyle... 

  • Polub 1
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.09.2022 o 08:16, wojteczek napisał:

Ale tylko jeżeli chodzi o wywalczenie podwyżki, a jeżeli chodzi o odpowiedzialność za to co wyjechało ze stacji z wynikiem P to nie, to wtedy odpowiada tylko i wyłącznie diagnosta.

"Dyrektor Transportowego Dozoru Technicznego w danym roku kalendarzowym obejmuje kontrolą w ramach sprawowanego nadzoru nad prawidłowością przeprowadzania badań technicznych nie mniej niż 0,3% liczby badań technicznych przeprowadzonych na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej w roku poprzednim." 

Wszystkie stacje rocznie wykonują 20`000`000 badań. 0,3% to 60 tysięcy badań technicznych ma byś zweryfikowanych. Oznacza to, że w każdej stacji w Polsce będzie ponownie sprawdzone przynajmniej  ~10 badań / pojazdów. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



 
Wszystkie stacje rocznie wykonują 20`000`000 badań. 0,3% to 60 tysięcy badań technicznych ma byś zweryfikowanych. Oznacza to, że w każdej stacji w Polsce będzie ponownie sprawdzone przynajmniej  ~10 badań / pojazdów. 
 
 


I jakie konsekwencje w razie "w" poniesie pracodawca za dopuszczenie do patologii we własnej firmie?
Bo jakie konsekwencje czekają diagnostę to wszyscy wiedzą.

Wysłane z mojego moto g(60) przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, markes30 napisał:

Oznacza to, że w każdej stacji w Polsce będzie ponownie sprawdzone przynajmniej  ~10 badań / pojazdów. 

Ale nikt nie będzie ponownie sprawdzał pojazdów. Jeżeli nie zaistnieje wyjątkowa sytuacja (np. wypadek) to nikt nie zmusi właściciela pojazdu aby powtórzył BT jeżeli zakończył je z wynikiem pozytywnym.

Robisz sobie normalnie BT i Twojej pracy przygląda się kontroler. I tyle.

16 godzin temu, bisko_04519 napisał:

Siedzi na nich prokurator ale dalej robią to samo

No bo wiedzą, że za jakiś czas stracą uprawnienia więc ciągną ile jeszcze można. A wyrok i tak będzie w zawieszeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.