Skocz do zawartości

Śmieszne ceny za badania techniczne


pitermlody

Rekomendowane odpowiedzi

34 minuty temu, krzysieknowak napisał:

ja jestem tylko szarym pracownikiem

Nie chodzi o ciebie, ale relacje na linii twoje szefostwo a organizatorzy protestu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kto w końcu strajkuje , diagności czy właściciele stacji kontroli pojazdów.

Jeżeli strajkują diagności ,czyli pracownicy ,to logicznie myśląc powinni oni prowadzić protest przeciwko swoim pracodawcom

W radiu mówią  że diagności to wynika z tego że my jesteśmy właścicielami😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, janmarek napisał:

To kto w końcu strajkuje , diagności czy właściciele stacji kontroli pojazdów.

Jeżeli strajkują diagności ,czyli pracownicy ,to logicznie myśląc powinni oni prowadzić protest przeciwko swoim pracodawcom

W radiu mówią  że diagności to wynika z tego że my jesteśmy właścicielami😄

Tak na to wygląda ,oglądałem że podwyżek nie dadzą, bo i tak rynek aut większy jest i stację powstają czyli zyski są

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie  zastanawia jeden fakt,  bo już od co najmniej 2 lat słyszę odpowiedź MI, że stawka za BT jest uzależniona od wprowadzenia UC 48 i uszczelnienia sytemu BT. 
Dlaczego więc przedsiębiorcy nie domagają się wprowadzenia UC48 i zaraz po tym nowelizacji stawki, tylko "na odwrót"?
Wprowadźmy uszczelnienie systemu BT i do tego karę finansową dla  przedsiębiorcy za nieprawidłowo wykonywane badania, a w skrajnych przypadkach cofnięcie uprawnień diagnoście. 
W Holandii weryfikacji podlega rocznie 3% BT, wykonywane jest to przez inspektora RDW w czasie nie dłuższym niż 90min od wykonania BT, jak masz N poniżej średniej to Twoje BT są kontrolowane częściej niż tych co mają ilość N w okolicy średniej i powyżej.

Nie wiem, choć się domyślam :)

Zapomnijcie o podwyżkach za BT, bo gdyby komuś zależało nad uszczelnieniem systemu  BT zrobiłby to w przysłowiowe 5 min :) 


 

  • Polub 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, dominik_z napisał:

Dlaczego więc przedsiębiorcy nie domagają się wprowadzenia UC48 i zaraz po tym nowelizacji stawki, tylko "na odwrót"?

Dlatego, że tamten projekt był kontrowersyjny i trafił do kosza bo kończy się kadencja sejmu. Zamiast wdrażać zasadę dyrektywa plus zero, czyli nic ponadto co trzeba to została tam zawarta m.in kasa dla TDT z badań spóźnialskich, kwestionowanie wyniku badania przez klienta i kilka innych. Jeśli stacja wykonała prace z badania spóźnialskiego to czemu kasa należała się niby dla TDT ?  I to teraz kiedy tak ciężko finansowo na SKP powinien to być dodatkowy zysk stacji a nie TDT

Tylko dyrektywa plus zero miała sens 

Tak więc poszło to do kosza i pozostała obecnie tylko sprawa cennika

Edytowane przez Solaris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

U mnie w powiecie  kolejna OSKP się otworzyła i to w miejscowości którą zamieszkuje 500 mieszkańców gdzie tu sens gdzie logika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w powiecie  kolejna OSKP się otworzyła i to w miejscowości którą zamieszkuje 500 mieszkańców gdzie tu sens gdzie logika.
Nie ma. A potem właściciel będzie płakał jak to się bardzo nie opłaca.

Wysłane z mojego XQ-DC54 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 procent SKP nie ma też warsztatu czy wymiany opon. Samo SKP. Oni nie będą mieli z czego dosypać aby się utrzymać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba mieć odpowiednią reklamę , odpowiednich diagnostów ,i odpowiednie promocje albo prezenty, a ludzie przyjadą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, pitermlody napisał:

U mnie w powiecie  kolejna OSKP się otworzyła i to w miejscowości którą zamieszkuje 500 mieszkańców gdzie tu sens gdzie logika.

Wnioskuję o okazanie biznesplanu tej inwestycji :D 

1 godzinę temu, Solaris napisał:

Oni nie będą mieli z czego dosypać aby się utrzymać. 

Ja pitole. już oczy bolą od czytania tego o tym dosypywaniu. Otwieranie i prowadzenie biznesu to jest ryzyko, jak ktoś wychodzi z założenie, że zatrudni ślepych i głupich diagnostyków i inwestycja zwróci się w rok czasu to się może przejechać. Jak biznes jest nierentowny to się go zamyka.  Znam osobiście ludzi którzy zwinęli interes bo się nie opłacało, a sprzęty równowartości wyposażenia SKP  albo nawet i droższe. 
Jak otwiera się SKP w miejscowości która ma 500 mieszkańców to czego się spodziewać? że badania będą po 1000zł? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludzie po 30km jeżdżą na badania ,po drodze mijają inne skp. znam skp na wsiach które maja po 12tyś

wpisów i w mieście które maja 1200 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, rurek777 napisał:

ludzie po 30km jeżdżą na badania ,po drodze mijają inne skp. znam skp na wsiach które maja po 12tyś

wpisów i w mieście które maja 1200 .

No mają ostatnio widziałem nr zaświadczenia OSKP z końca grudnia 2022 i wykręcili prawie 14 tyś a miejscowość jak zerknąłem do google tak ze 20 tyś mieszkańców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.07.2023 o 20:39, pitermlody napisał:

U mnie w powiecie  kolejna OSKP się otworzyła i to w miejscowości którą zamieszkuje 500 mieszkańców gdzie tu sens gdzie logika.

Po prostu wyrosła konkurencja dla twojej stacji, więc z punktu widzenia właściciela,  na pewno nie będzie tu logiki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

29.09.2023 kolejny protest

Przedsiębiorcy prowadzący SKP jadą już na oparach. Każdego dnia walczą o przetrwanie. Są już tym coraz bardziej zmęczeni. Nie chcą, żeby ich firmy upadły.

We wrześniu, dwa tygodnie przed wyborami organizujemy protest centralny w Warszawie. Będzie to już 19 rocznica ogłoszenia rozporządzenia w sprawie wysokości opłat za badania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Arton napisał:

Oni nie narzekają na cennik. 

Czyli oni nie będą protestować bo obecna sytuacja na SKP im pasuje😀

Protest jest raczej dla normalnych a nie dla patalogii

Podobna sytuacja o jakiej piszesz jest tez na jednej stacji niedaleko gdzie kolejki są tylko w soboty. Na sobotę przychodzi jakiś emeryt diagnosta któremu wszystko jedno i ogarnia wszystkie przypadki. A jak coś będzie nie tak to wstaje i wychodzi, nie musi już dorabiać na stacji

 

Edytowane przez Solaris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Solaris napisał:

Protest jest raczej dla normalnych a nie dla patalogii

Więc trzeba ją zlikwidować, i to przed zmianą cennika. Bo po zmianie prawie nikomu, łącznie z piskp nie będzie na tym zależeć. 

 

I proszę bez pitolenia, że nie mam racji. 

  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po ostatnim strajku kazali nam kupić texe za 8 tyś do pojazdu, który nigdy mnie nie odwiedzi - to teraz każą kupić urządzenie rolkowe z analizatorem składu kauczuku syntetycznego - strach patrzeć w przyszłość

  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.