Skocz do zawartości

Śmieszne ceny za badania techniczne


pitermlody

Rekomendowane odpowiedzi

19 godzin temu, radekd2 napisał:

Znaczy się co? Jak mam SKP pod domem to muszę jechać na inną oddalona o 30 km bo tak wylosował totalizator? A jak jeszcze los da to w dniu kiedy mam urlop.

W Szwajcarii badanie wykonuje się po przywołaniu przez urząd. Trzeba się stawić w określonym dniu i godzinie na wskazaną SKP. Zwykle właściciele pozostawiają pojazd na cały dzień na SKP.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, adam1501 napisał:

nie trzeba zmian tylko rzetelnej pracy

Tylko rzetelna praca nie przynosi zysków. Diagnosta pracujący rzetelnie ma czas żeby pisać na forum a fajny chłopak ma zapierdziel że brakuje mu czasu na sprawdzanie tego co przyjechało na stację. I podobnie jest w tych służbach  na które tak narzekamy, jak się trafi taki co liczy że uda mu się zmienić system to koledzy/przełożeni sprowadzą go na ziemię.

Uważam że zmienić mentalność tego narodu można tylko batem znaczy się przepisami. Kierowca musi się bać wyjechać na ulicę pojazdem niezgodnym z przepisami , a tak jak jest to diagnoście z uśmiechem na pysku mówi -ja taki kupiłem. I wie doskonale że żadnych konsekwencji nie poniesie na drodze za usterki które widać bez sprawdzania wystarczy spojrzeć na jego pojazd, bo co mu zrobią, zatrzymają elektronicznie DR.  Właściciel stacji chodzi za diagnostą i narzeka że ten za bardzo się przy..la i klienci uciekają, a powinien chodzić i zachęcać do rzetelnego sprawdzania bo mu nadzór zamknie biznes jak będzie wtopa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, krzysieknowak napisał:

Gdzie my,a gdzie Szwajcaria?

A która Szwajcaria ? Kaszubska, Dolnośląska ?

Oba kraje są na tym samym kontynencie, raptem 15 godzin jazdy samochodem do stolicy, do stolicy.

Granice, to raptem 700 km, mniej niż z Zakopanego na Hel.

 

Tak podchodząc do tematu, to można wszystko tłumaczyć, np. gdzie Kraków, a gdzie Wrocław ? Bo np. różna interpretacja przepisów 

Edytowane przez Mecher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lwówecka też jest, co prawda, to tylko kilka skałek, ale nazwa się liczy.

Jest też trochę większa Połczyńska, o tej w Suwałkach nie wspominając

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za wieloma przepisami prawa musza iść pieniądze, a ich nie ma i długo nie będzie.
Wszyscy z nas wiemy w jakim stanie technicznym przyjeżdżają auta na OBT. Może my dajemy negatywy ale bez problemu znajdą ci kierowcy SKP, która da pozytyw. Tymi przepisami z systemem powtórkowym można te auta wyeliminować i zlikwidować patologię.
Ale co dalej?
Ludzie maja chodzić do pracy pieszo bo często rowery są droższe od ich aut? Nie wszyscy z nas mieszkają i pracują w dużych miastach z dogodną komunikacją. Niestety, ale to że jeżdżą po drogach trupy to często nie jest wybór kierowcy ale życiowa konieczność. On też pewnie chciałby jeździć nowym Mercedesem.
Pełna zgoda ale ludzie często na własne życzenie się w takiej sytuacji znajdują bo weźmie taki jeden z drugą kredyt na bańkę żeby dom poza miastem postawić zamiast 300 tysi na mieszkanie w bloku a potem jest płacz i zgrzytanie zębów że nie ma z czego spłacać, że wszędzie daleko, że rolnik obornikiem pole za oknem smaruje itp.
I parkują tacy pod nowym domem gruzem za 2 tysie i na badaniu lamentują że ich nie stać.
Trzeba było siły na zamiary zmierzyć zanim się kredytów nabrało.
Albo ci co kupują stare limuzyny a potem jęczą że się np airmatic zepsuł i koszty naprawy wartość samochodu doganiają.
Dlatego ja już nie słucham tego pierdzielenia o tym że ludzie pieniędzy nie mają.
Właśnie, że mają tylko wydają bez myślenia.

A ilu ludzi do pracy jeździ samochodem mimo że mają raptem parę kilometrów?
Przyznała mi się kiedyś jedna pani na badaniu że ona ma do pracy 1km i jeździ samochodem (trupem oczywiście) na lepszy ją nie stać ale nie wyobraża sobie na nogach chodzić.. i wielki lament był bo sagana zarobiła.

Panowie bez przesady, ludzie sobie poradzą, część się przesiądzie do autobusów, część przeprowadzi, inni na nogach zaczną chodzić lub na rowerze jeździć(jak ja), część zmieni miejsce pracy (jak ja).
I oczywiście przyjemne to nie jest jak trzeba z przyczyn ekonomicznych takie zmiany w swoim życiu wprowadzać (dla mnie też nie było bo pracę mam gorsza niż na stacji obecnie ale zarobię więcej i to legalnie w całości na konto) ale tendencja jest jednoznaczna - jazda samochodem będzie coraz droższa: cena zakupu (zobaczcie jak samochody podrożały strasznie), paliwo, części, naprawy..

Wysłane z mojego XQ-DC54 przy użyciu Tapatalka




  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DURP Święte słowa. Na Ajfona 18g+++ jest, na markowe ciuchy jest, na A8, Serię 7 czy inne SUVisko rocznik 2008 było. Po 10 kredytów na pierdoły, które zaraz po spłaceniu lądują w koszu etc. też jest. Brak edukacji finansowej, w ogóle brak jakiekolwiek sensownej edukacji w PL powoduje, że w tym kraju mamy g... jakie mamy.

Cytat

Postaw się i zastaw się! O konsekwencjach nie myśl! Nie jakość, tylko jakoś! 

Powyższe to chyba credo tego chorego kraju...

  • Polub 1
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.09.2023 o 10:29, adam1501 napisał:

służby drogowe

Też tak uważam bo o ile diagnosta widzi auto raz do roku to policjanci jeżdżą po drogach codziennie za dymiącymi i hałasującymi jednostkami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beknie kubuś, beknie, jak będzie miał słabe statystyki, o czym ostatnio bardzo dużo się pisze i mówi.

Choć za dobrych, też nie może mieć, bo mu "normę podniosą". 

 

Dziwne jednak, że o tym nie wiesz. Zawsze się chwaliłeś o info z wiarygodnych źródeł, czyżby "źródełko wyschło" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.09.2023 o 21:06, Andrzej3 napisał:

Za patologię na Stacjach odpowiadają wyłącznie właściciele.

To prawda i teraz ponoszą tego konsekwencje w postaci braku zmian cennika.

21 godzin temu, Czolgista napisał:

. Brak edukacji finansowej, w ogóle brak jakiekolwiek sensownej edukacji w PL powoduje, że w tym kraju mamy g... jakie mamy.

To jak najbardziej celowy zabieg, który pozwala tak zarządzać baranami  aby w wyborach zagłosowały tak jak rządzący sobie tego życzą.

PS

Polecam spoty Konfederacji z cyklu: Nie łykaj wszystkiego jak pelikan...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proponuje żeby na najbliższym proteście do petycji o podwyżkę za badanie dołączyć projekt o

ustalenie czasu na badanie okresowe, dodatkowe śniadanie i sranie B|

Edytowane przez rurek777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.09.2023 o 18:50, radekd2 napisał:

Niestety, ale to że jeżdżą po drogach trupy to często nie jest wybór kierowcy ale życiowa konieczność. On też pewnie chciałby jeździć nowym Mercedesem.

A cóż to za argument z d...y ?
Każdy ma jeździć nowym mercedesem? a takich pojazdów jak skoda fabia, fiat tipo czy  dacia duster to już nie ma ? 
Jak  wielu ludzi poszłoby po rozum do głowy i wybierali auta takie jak ww. (nowe lub kilkuletnie ) zamiast  15-20 letnich, zjeżdżonych aut klasy premium to nie musieliby jeździć "trupami"...  Auto klasy premium kilkunastoletnie pomimo iż jest tanie w zakupie to koszty eksploatacji są nadal wysokie.
Przykład: kpl hamulców przód + tył (tarcze i klocki)  do octavii 2FL kosztuje tyle samo co kpl hamulców na przednią oś do Audi a4- obydwa auta z tego samego rocznika.  
No ale najlepiej kupić prawie 20 letnie a6 c6 z 3.0 Tdi pod maską  niż kilkuletnią skodę fabię a później płakać diagnoście, że zrobienie rozrządu i wycieków to 20 tys kosztuje.


 

  • Polub 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.09.2023 o 20:22, pitermlody napisał:

Święte słowa nie każdego stać na Mercedesa

PO MERCEDESIE DLA KAŻDEGO OBYWATELA!!!

Nowe hasło wyborcze 🤣 Jeszcze trochę czasu w tej kampanii wyborczej zostało. Może ktoś podchwyci ...

Osobiście, zadowolę się czymś skromniejszym 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Mecher napisał:

PO MERCEDESIE DLA KAŻDEGO OBYWATELA!!!

Nowe hasło wyborcze

To w ramach reparacji wojennych?

Tym sposobem uchronimy niemiecka motoryzację od upadku, bo ponoć w straszliwej zapaści obecnie jest...

Edytowane przez danielg539
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie mój tekst, pytaj @pitermlody, dlaczego akurat mercedesa kuba sobie wymyślił ? Może dziadek miał krzyż żelazny, skąd mnie wiedzieć ?

Mnie tam wystarczy przyszła Dacia Grand Duster, niedługo będzie ciężko, by się pakować do niskich pojazdów, więc taki będzie w sam raz :icon_razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie zaglądajmy klientom do portfela, niech jeżdżą marką modelem jakim chcą byle był sprawny. Nie moja sprawa czy go stać na serwis, czy może chwilówkę weźmie na naprawę, mam ocenić. Fakt że są klienci co przecenili swoje możliwości  jednak w mojej ocenie to większość zwyczajnie nie dba o pojazdy, wiele usterek można naprawić za kilkadziesiąt czy kilkaset zł. Widzę przecież co przyjeżdża na badania, klient nawet nie sprawdzi oświetlenia przed wyjazdem na badanie, rozumiem w czasie podróży coś się przepali ale czasami to kilka żarówek nie świeci. ówię oświetlenie TR nie działa, a klient pyta- z przodu? Czasami to mówię byś  szmatą przetarł ten silnik żeby diagnostę w ch.. zrobić, leje się że bez parasola nie wejdziesz. Musi się mentalność zmienić,  a to samo szybko nie nastąpi,  i jak wyżej pisałem władza powinna kierowcom w tym pomóc, tylko czy władzy tak naprawdę zależy na bezpieczeństwie?

  • Polub 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wojteczek napisał:

czy władzy tak naprawdę zależy na bezpieczeństwie?

Na pewno na statystykach zależy.

 

W ostatnich trzech latach byłem kontrolowany 5 razy. Trzy razy mieli pecha, bo to że dość rzadko używam hamulca, nie oznacza, iż nie mam świateł stopu. A jechali za mną. I ani razu nie spisali stanu licznika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.