Skocz do zawartości

Śmieszne ceny za badania techniczne


pitermlody

Rekomendowane odpowiedzi

40 minut temu, markes30 napisał:

W ramach "samopodwyżki" proponuję każde badanie okresowe przed pierwszą rejestracją 60 zł za ustalenie danych.

 

14 minut temu, yogi1984 napisał:

Mi  nie musisz tego proponować😉. Sami do tego doszliśmy(znaczy szefostwo)😁

Tak chcecie walczyć o podwyżki? Bezprawnie rżnąć klientów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, aboz napisał:

Tak chcecie walczyć o podwyżki? Bezprawnie rżnąć klientów?

Sprowadzony z zagranicy zawsze powinien mieć ustalenie danych doliczane. To klienci rżnęli nas do tej pory. O ile dłużej robisz DIP i ustalenie danych dla pojazdu z Holandii w porównaniu ze zwykłym okresowym? Ile kosztują katalogi z danymi ? Ile dodatkowo poświęcamy czasu na ustalenie roku produkcji ? Szanujmy się chociaż we własnym środowisku !!! Jak ja mam robić 1,5 motorower z Holandii za 50 zł to mi ręce opadają !!!

 

Edytowane przez markes30
  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu bezprawnie? Zawsze można na przeliczenie Kg na kN wysłać do rzeczoznawcy by taniej wyszło 😁. A tak poważnie,klienci nie protestują i grzecznie w kolejce na SKP czekają. A jak komuś coś nie pasuje to zawsze może gdzieś indziej jechać. Zawsze znajdzie się ktoś kto auto bez żadnych danych w dr za 99 zrobi i jeszcze talon na 50 PLN podaruje 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, markes30 napisał:

To klienci rżnęli nas do tej pory

Czytam, czytam, czytam i nie wiem czy mam weekendowe zwidy po ćwiartce.

A te wieczne pytania o rok produkcji, to klienci wrzucają? Zamiast gonić po rok produkcji i brać za ustalenie danych.

Na kolana i Krzemienieckiego przepraszać.

Żebyś wiedział jakie cyrki odchodziły po zmianie przepisów, powiedzieć że faksy się grzały od zmiany interpretacji to nic nie powiedzieć, tu pasuje tylko jedno słowo "sraczka"

30 minut temu, aboz napisał:

Bezprawnie rżnąć klientów?

ITS może, a inni nie mogą. 

Jakbyście zapomnieli.

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę może trochę przewrotnie, ale chodzi mi o sedno problemu. W trakcie implementacji przepisów unijnych, nasze rządy (wszystkie bez wyjątku po 2004 roku) przepisywały ich teksty albo źle tłumacząc, albo traktując zbyt dosłownie. Tym samym zniknęły z tabeli opłat badania pojazdów sprowadzonych. Nigdzie, w żadnym przepisie UE nie było mowy o cenach, tabelach opłat itp. Wtedy też, zamiast domagać się zmiany treści tabeli opłat i pozostawienia opłat za te badania, środowisko nie reagowało. Od tamtego czasu wielu diagnostów i właścicieli SKP, zamiast dążyć do przywrócenia tych stawek, doliczało bezpodstawnie opłatę za ustalenie danych. Trwa to do dziś. I nie jest tak, że zgadzam się z ceną za badanie przed pierwszą rejestracją. Uważam, że powinna ona być na poziomie sprzed zmian w rozporządzeniu w 2009 roku. Ale uważam za nieuczciwe pobieranie dodatkowej opłaty w przypadku takiego badania. Mając do dyspozycji swoją wiedzę, doświadczenie i katalogi danych, za które nie płacę dodatkowo nic (choćby Homologacje ITS w ramach abonamentu na oprogramowanie SKP), jestem w stanie te dane ustalić w na tyle krótkim czasie, że badanie przed pierwszą rejestracją wykonuję niewiele dłużej niż zwykłe okresowe. I tak, w związku z tym, że pracy jest więcej, choćby DIP, gonienie z miarką itp., to opłata powinna być wyższa. Ale nie jest.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedsiębiorcy, uczestnicy Konferencji Szkoleniowej “Stacje Kontroli Pojazdów – 2023” w Zakopanem opowiedzieli się za kontynuowaniem protestu. 

Poza plakatami, ulotkami, etc., uznali, że należy zamknąć jak najwięcej skp w skali kraju.

Poza tym uczestnicy Walnego Zgromadzenia PISKP podjęli uchwałę – apel, skierowany do Premiera i Ministra Infrastruktury o podjęcie pilnych działań w celu urealnienia stawek opłat za badania techniczne.

Planowana data protestu to 23 czerwca, czyli koniec roku szkolnego i początek wakacji.

W tym dniu badania techniczne nie będą wykonywane. Przedsiębiorcy i diagności będą informować kierowców dlaczego branża protestuje i stacja kontroli pojazdów jest nieczynna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne struganie wariata...  wbrew pozorom to Kierowcy bardziej się "jednoczą" z protestem niż właściciele SKP, bo w dniu kiedy był poprzedni protest, był znikomy ruch na stacji, większość przyjechała dzień przed protestem, lub dzień po...  także dopóki wszystkie SKP w kraju nie zatrzymają swojej pracy do odwołania to marne szanse widzę na ugranie czegokolwiek...  Wystarczy wziąć przykład z innych grup zawodowych, jakie podejmują działania jeśli chodzi o strajki. 
 

  • Polub 1
  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, dominik_z napisał:

Wystarczy wziąć przykład z innych grup zawodowych, jakie podejmują działania jeśli chodzi o strajki. 

Było białe miasteczka, to sugerujesz aby teraz stworzyć samochodowe miasteczko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.06.2023 o 13:28, dominik_z napisał:

także dopóki wszystkie SKP w kraju nie zatrzymają swojej pracy do odwołania to marne szanse widzę na ugranie czegokolwiek.

Chyba, że w ramach protestu na dłuższy czas wstrzyma się 70 procent stacji tak jak ostatnio w Warszawie, to na pozostałych 30 procentach stacji w Polsce będą takie kolejki, że od razu w mediach zrobi się dym. Bo ludzie będą zmuszeni czekać na badanie techniczne po kilka godzin a to już nie byłoby normalne. Prędzej może taki dym oburzonych ludzi by cos wskórał niż działania środowiska SKP

Edytowane przez Solaris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Solaris napisał:

Prędzej może taki dym oburzonych ludzi

Tak, tak ... chcesz mi wmówić, ze ciemnota w narodzie jest tak wielka, że sami będą się domagać by więcej wydać ?

To tak jakbyś sam chciał i domagał się, by chleb kosztował 25 zeta . Jak czytam cos takiego, pokazuje to jasno, że nie tylko rządzący pokazują bezmiar głupoty i ignorancji

Jak to niedawno za ścianą wklejałem - "Nawet miliard much, nie jest w stanie mnie przekonać, że g...o to rarytas"

 

Polska to rzeczywiście jedne wielkie Tworki czy Kobierzyn 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




Tak, tak ... chcesz mi wmówić, ze ciemnota w narodzie jest tak wielka, że sami będą się domagać by więcej wydać ?
To tak jakbyś sam chciał i domagał się, by chleb kosztował 25 zeta . Jak czytam cos takiego, pokazuje to jasno, że nie tylko rządzący pokazują bezmiar głupoty i ignorancji 


A co byś wolał? Zapłacić za chleb 25 zł i dostać go od razu czy 12,50 zł i czekać na niego 4 godziny w kolejce?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To niech badanie kosztuje 1000

Nie będzie problemu z kolejkami, nieliczni będą tylko robić 

1 godzinę temu, szywalis napisał:

A co byś wolał?

Nie czytać takich bzdetów.

paliwo po 30 zeta nie będzie kolejek na stacjach 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co by nie pisać wyłączenie na dłużej 70 procent stacji czyli ponad 3500 spowodowałoby mega kolejki na pozostałych, czego nie dało by się nie zauważyć w mediach. A przed wyborami to niewygodne

  • Polub 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, cezary napisał:

Ubezpieczyciele

Jesteś tego pewny, że ubezpieczyciele sfinansują CEP? :)  Opłata zostanie przerzucona na obywatela, i nie 1zł, a 10zł  :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach





To niech badanie kosztuje 1000
 
Nie czytać takich bzdetów.
 


To nie czytaj, nikt cię nie zmusza do wchodzenia na forum.

A bzdety to sam wypisujesz bo nie rozumiesz tego co czytasz, nie chodzi o to żeby badanie było po 1000 tylko o to żeby te całe protesty przyniosły jakiś efekt. A efektu nie będzie do momentu aż wzorem np. rolników stacje nie zablokują pół kraju. Bo samo chodzenie z transparentami jakiejś śmiesznej liczby ludzi z jakiejś śmiesznie małej organizacji zrzeszajacej niewielki procent branży jest dla władzy bez znaczenia co z resztą widać bardzo dobrze po wypowiedziach ministra.

Wysłane z mojego moto g(60) przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, dominik_z napisał:

Jesteś tego pewny, że ubezpieczyciele sfinansują CEP? :)

Przecież napisał, że będą płacić więcej, nie że sfinansują.

 

43 minuty temu, cezary napisał:

Ubezpieczyciele będą płacić więcej,

A z tego można wyczytać,

 

44 minuty temu, cezary napisał:

czyli Ty, ja on. :wink:

z czego to więcej będzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, szywalis napisał:

To nie czytaj,

Nie muszę, nie jestem właścicielem

 

Godzinę temu, szywalis napisał:

A bzdety to sam wypisujesz bo nie rozumiesz tego co czytasz

To mi łaskawie wytłumacz jak ty rozumiesz, to co poniżej ? :yeah:

 

W dniu 14.06.2023 o 12:26, Solaris napisał:

Prędzej może taki dym oburzonych ludzi by cos wskórał niż działania środowiska SKP

Wtedy być może będę rozumował jak ty, choć i tak mam ...  :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.