Skocz do zawartości

Zmiany, zmiany, zmiany / PoRD - decyzja rządu ...


Norbert Jezierski

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Andrzej3 napisał:

To mógł napisać tylko ktoś, kto nigdy nie pracował u "rasowego prywaciarza"

Oni wszyscy z budżetówki to co o prywatnych firmach mogą wiedzieć.

1 godzinę temu, Andrzej3 napisał:

minimalne wynagrodzenie zatrudnionego diagnosty na cały etat wynosi 6000 tyś. brutto.

Ja bym wolał aby wartość tą wyrazić w krotności płacy minimalnej bo te 6000 brutto  to za 2 lata może być minimalnym wynagrodzeniem...

1 godzinę temu, Andrzej3 napisał:

6000 tyś

Czyli 6 000 000 = 6 mln - to jednak inflacja nie straszna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej był zapis o robieniu zdjęć po przekątnych, teraz w  projekcie jest zapis o zdjęciach boków pojazdu. Jak zrobić zdjęcie boku np. naczepy na stanowisku kontrolnym? Nie mogę odejść na taką odległosć na stanowisku kontrolnym żeby ująć cały bok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Arton napisał:

Nie mogę odejść na taką odległosć na stanowisku kontrolnym żeby ująć cały bok.

To kupisz aparat z obiektywem "rybie oko" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Rafi90 napisał:

a bez Cep nie można zrobić badania bo "rażące naruszenie"

tam dalej jest wyłączenie o którym mowa w art. 80 bc.

4 godziny temu, michal_k napisał:

To kupisz aparat z obiektywem "rybie oko" ;)

Byle smartfon ma opcję szerokiego kąta ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam na rozwinięcie przepisu oraz dokładne przedstawienie jak mają być zapisywane zdjęcia: 

"art. 81: 12f. Dokumentacji fotograficznej nadaje się numer tożsamy z numerem z rejestru badań technicznych pojazdów."

Numer 1 a zdjęć już wychodzi 5 a ciężko zapisać 5 zdjęć pod jedną nazwą. Jak zapisywać zdjęcia? 1_nr.jpg, 2_nr.jpg? A może nr_2.jpg?

 

 

 

4 godziny temu, aboz napisał:

Byle smartfon ma opcję szerokiego kąta ;-)

Ale nie na każdym smartofnie można ustawić aby na zdjęciu była widoczna data i godzina zgodnie z "12e. Dokumentacja fotograficzna zawiera informacje dotyczące daty i godziny wykonania zdjęć, o których mowa w ust. 12c i 12d."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jejku... jejku. O aparacik za pięć stówek robić aferę. Ponad dwadzieścia lat temu trza było się przesiąść z zeszytu na kompy i nikt tak nie stękał, jak teraz o cztery fotki.

  • Polub 1
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, thefilinek napisał:

Ale nie na każdym smartofnie można ustawić aby na zdjęciu była widoczna data i godzina zgodnie z "12e.

W exif (metadane) zdjęcia będziesz to miał zapisane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Paprock napisał:

O aparacik za pięć stówek robić aferę.

Jeśli taka inwestycja jest za duża, to trzeba sprzedać SKP jak biznes z powodu 5 stówek przestaje być nierentowny :)
mam wrażenie, że w całym tym biadoleniu o te kilka fotek, wcale nie chodzi o sprzęt do robienia fotek, a o to co na tych fotkach miałoby się znaleźć :)

  • Polub 1
  • Piwo 1
  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przy okazji robienia tych wymaganych przyszłą Ustawą zdjęć, rozważę czy dla poprawy bezpieczeństwa na drogach nie pstrykać ich jeszcze z zapalonymi światłami mijania, stopu i wstecznego.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, dominik_z napisał:

Jeśli taka inwestycja jest za duża, to trzeba sprzedać SKP jak biznes z powodu 5 stówek przestaje być nierentowny :)
mam wrażenie, że w całym tym biadoleniu o te kilka fotek, wcale nie chodzi o sprzęt do robienia fotek, a o to co na tych fotkach miałoby się znaleźć :)

Dal SKP każda inwestycja jest duża przy takim wzroście kosztów prowadzenia działalności i 18latach bez zmian w cenniku a inflacja galopuje i jeszcze chcą dołożyć roboty i kosztów dla SKP powinno się powstrzymać te beznadziejne zmiany jakie chcą wprowadzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, pitermlody napisał:

powstrzymać te beznadziejne zmiany jakie chcą wprowadzić.

A właśnie że nie, powinni to wprowadzić jak najszybciej. Nie ma 5 stów na inwestycje? Dlaczego? Bo biznesplan był zrobiony według wlasnego doświadczenia typu pojechał na skp i stówa za 2 minuty i potem zdziwko że u mnie tak nie ma, dwa że inne skp klepią i klient jedzie na podbicie, a nie kłótnie z diagnostą. Jakby skp były przez jednostki nadzorujące trzymane jak należy to diagnosta by nawet nie pomyślał o lewiźnie i by tego problemu nie bylo, a tak to większość się czuje bezkarna. Najwięcej przeciwników tych zdjęć/zmian są osoby które praktykują takie klepanie i nagle im się urwie. 

  • Polub 1
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powstrzymuj! Pewnie z takim samym skutkiem jak podnoszenie cennika!

A jak mi komunikacja miejska podniesie ceny biletów, to pewnie roboty musiałbym zaprzestać.

Wskaż konkretnie te "beznadziejne zmiany" i uzasadnij co stoi na przeszkodzie zrobić kilka fotek. Przecież te parę zdjęć krócej trwa niż wypalenie papierosa w kącie.

No rzeczywiście "inflacja tak galopuje", że pod galerią handlową nie idzie zaparkować. Nie wiem, pewnie ci wszyscy na protesty tam chodzą.

13 godzin temu, pitermlody napisał:

Dal SKP każda inwestycja jest duża przy takim wzroście kosztów prowadzenia działalności i 18latach bez zmian w cenniku a inflacja galopuje i jeszcze chcą dołożyć roboty i kosztów dla SKP powinno się powstrzymać te beznadziejne zmiany jakie chcą wprowadzić.

 

 Osz, coś mi nie poszło. Cytat powinien być na górze.

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie raz PISKP podnosił że na jedną linię diagnostyczną powinno przypadać 5 tys. pojazdów.

Życzenia czasami się spełniają nie w taki sposób jakbyśmy chcieli.

Po co ten lament że się stacje pozamykają, jak od lat wiadomo że skp jest za dużo.

  • Polub 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, pitermlody napisał:

powinno się powstrzymać te beznadziejne zmiany jakie chcą wprowadzić.

Ale to co powyżej, to ci się wydaje, czy gdzieś słyszałeś, oczywiście jak zawsze z "pewnego żródła" ?

Bo ostatnio tak często piszesz, czyżby znów żona kolegi coś tam przekazała?  :giggle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Krzysztof plus napisał:

Na filmiku prowadzący mówi o archiwizacji wyników badań hamulców od stycznia. Ja nigdzie o tym nie słyszałem.

Z tego co pamiętam, to był taki projekt i pomysł, ale czy to będzie obowiązek to może któryś z kolegów pomoże rozwiać wątpliwości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno ma chodzić w tych zmianach o poprawę bezpieczeństwa na drogach  i to jedyna zaleta tych zmian - ich cel teoretyczny. Cel praktyczny to skok na kasę w rozbudowanym TDT. Na stacjach  nic się nie poprawi, a tylko zapętli się system - w bezpieczeństwie nic się nie zmieni, bo jeszcze nikt zdjęciem pojazdu nie naprawił - niedawno pokazano jak słynny diagnosta w Rosji robił karierę na zdjęciach z przeglądów - tyle że klient dotrzeć będzie musiał jakoś tam - a to żaden, ani problem ani sukces. Już widzę miny klienta, który za zbyt dużą różnice na amortyzatorach dostaje N i panikę diagnosty, gdy sam nie wierzy, że w trzy letniej corolli tak jest jak wychodzi, widzę jak klient  po N na hamulcach u mnie, jedzie obok i tam jest 60% a u mnie 52 - ile linii, co jaki czas i które SKP kalibruje siły na rolkach / nie mylić z zerowaniem - a ile bierze serwis za to kalibrację - dowiemy się jak klient zacznie korzystać z odwoływania się od wyniku i cóż - właściciel niech nie śpi spokojnie bo to będzie i koszt i jego odpowiedzialność, jak przy pustych naczepach za 178 zł będzie panika bo wyniki z tych czujników ciśnienia jakoś dziwnie nie pasują do wzorów żeby wynik był na P - powypadek na 1szym i brak tablic na zdjęciu jak WK twierdzi ze inni tak robią a ja nie chce słuchać. Po co skupiać się na zdjęciach - to tylko wrzutka dla oszukania ludzików sejmowych żeby łapki były na tak - bo przecież to jest najważniejsze żeby auto dotarło na stacje kontroli… choćby na holu. A czytniki OBD / w większości  nie obsługujące diesla / to będzie zabawa - jak klient powie że coś Pan tu porobił i wspinał, że się błąd zapala, a wcześniej tak nie było - o ile wykrywacz gniazda OBD będzie dostępny bo chyba nikt nie liczy ze Pani z pieskiem wie gdzie to jest w jej karecie . Ktoś tu pisał, że po co te gadanie bo to nie problem zrobić zdjęcia-  o tak - tyle, że nie o zdjęcia tu chodzi tylko o uzasadnienie racji bytu pewnej inwestycji w stolicy. Reszta niech się tam dusi w tych przepisach 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się że te wszystkie zmiany są wprowadzane bo UE tak każe a nie dla poprawy bezpieczeństwa, klika tygodni wstecz myślałem sobie co by trzeba było zrobić żeby faktycznie poprawić sytuację na badaniach technicznych ale nie będę tutaj wstawiać moich przemyśleń bo tego nie sposób zrealizować, prawda jest taka że wszystko zaczyna się od klienta i jego ukochanego wozu :), zazwyczaj to wygląda tak że stać na przysłowiowe BMW lub audi ale na naprawy już nie koniecznie, do tego jeździ taki człowiek cały rok i w tej całej codzienności, bieganinie zapomina o terminie BT, przyjeżdża w ostatni dzień albo po terminie i wtedy rozpacz i niepotrzebne emocje na przeglądzie jak okazuje się że zawieszenie w rozsypce a terminy do mechanika zajęte na miesiąc do przodu no i co wtedy? Pierwsza opcja - znaleźć warsztat który wykona naprawę ekspresową, druga tańsza dać w łapę dla Reksia. Osobną grupę klientów stanowią cwaniaki z ciemnymi szybami, dymiącymi na niebiesko wydechami IT.p. najbardziej pyskaci, kłótliwi aaa i nie zapomnijmy o handlarzach którzy już mojej skp nie odwiedzają:D, na nich jestem najbardziej uczulony, oni zawsze sobie znajdą pieczątkę 

  • Polub 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to się jednak duża część patologi że tak powiem wykruszy i się zrobi w miarę normalnie ale najwiekszy bubel będzie taki jak pan na filmiku powiedział, mianowicie z zatrzymanymi dowodami rejestracyjnymi ponieważ będzie gonitwa po czerwone tablice żeby móc wykonać poprawkę a wystarczyło zrobić zatrzymanie elektroniczne i sprawa załatwiona. A wyniki pomiarów z urządzeń mają być od 2025 lub 2026 z tego co wiem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.