Skocz do zawartości

Przegląd wykonywany na skierowanie od policji.


Yeti

Rekomendowane odpowiedzi

Przyjechał klient z skierowaniem z policji , brak aktualnych badań (nie ma DR -zgubił) .Podczas badania stwierdzono UN, co kwalifikuje do fizycznego zatrzymania DR. Jak postępujecie w takim przypadku?

Edytowane przez Yeti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DR jest już zatrzymany więc nie ma już czego zatrzymywać. Pokwitowania zatrzymać nie można, bo przepisy traktują o zatrzymaniu DR a nie innego dokumentu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DR jest zatrzymany elektronicznie nie fizycznie. Po wyjechaniu ze stacji klient odnajduje DR . Po tygodniu jedzie na inną staje tam wykonują przegląd już po naprawie i podbijają DR. Jak podejdzie nadzór podczas kontroli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Yeti napisał:

DR jest zatrzymany elektronicznie nie fizycznie

Jak rozpocząłeś OBT bez DR - to masz problem. Na jakim dokujecie przeprowadziłeś identyfikacje. Brak DR a karta to wiadomo - pokwitowanie wystarczyło 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Identyfikację mógł przeprowadzić na podstawie pokwitowania/skierowania wraz z danymi w centralnej bazie.

 

9 minut temu, Yeti napisał:

DR jest zatrzymany elektronicznie nie fizycznie. Po wyjechaniu ze stacji klient odnajduje DR . Po tygodniu jedzie na inną staje tam wykonują przegląd już po naprawie i podbijają DR. Jak podejdzie nadzór podczas kontroli.

3. W przypadku gdy w pojeździe stwierdzono usterki niebezpieczne, uprawniony diagnosta zamieszcza wpis o nich w zaświadczeniu o przeprowadzonym badaniu technicznym pojazdu i określa wynik badania technicznego jako negatywny. Uprawniony diagnosta zatrzymuje dowód rejestracyjny i w zaświadczeniu o przeprowadzonym badaniu technicznym pojazdu dokonuje wpisu „zatrzymano dowód rejestracyjny nr ...”, z zastrzeżeniem ust. 5.”,

Opisać w zaświadczeniu, że przepisy nie przewidują zatrzymania dowodu już zatrzymanego, a pojazd z racji usterek niebezpiecznych zagroża bezpieczeństwu i nie ma mowy o warunkowym dopuszczeniu. Nie ma dowodu więc nie ma co odblokowywać. Niech petent sprawy załatwia z wydziałem komunikacji. A jak pojawi się na innej stacji z odnalezionym dowodem, no cóż... niech sią martwią tamci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Paprock napisał:

niech sią martwią tamci.

Tylko w rejestrze badań będzie UN, podczas kontroli łatwo to wyszukać. Wydział stwierdzi że nie przesłałem im DR. 

P,S

(Takiego przypadku nie miałem - teoryzuje)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiem, że sytuacja wyssana z palca, choć możliwa do zajścia. Dlatego podsunąłem, żeby wszystko w zaświadczeniu wyklikać. Będzie w rejestrze na wieki wieków.

No a do WK samo zaświadczenie wysłać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Braku zatrzymania 

 

2 minuty temu, Paprock napisał:

Ale lipa w cepie

 

Wypada samemu się ukarać i iść na komendę z pokwitowaniem w celu zablokowania DR w CEP 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ivvo, jak w cepie jest lipa (brak informacji o zatrzymaniu), to nie widzę sensu podejmowania jakichkolwiek czynności, nie mówiąc o odblokowywaniu. No bo niby co miałbym odblokować?

14 minut temu, IVVO napisał:

Wypada samemu się ukarać i iść na komendę z pokwitowaniem w celu zablokowania DR w CEP

Ta! Mój kumpel tak miał, że mu wystawili kwit za zatrzymany dowód, skierowali na badanie, bo trafił jakieś leśne zwierzę więc przyjechał na stację. Mówię "idź na policję zablokuj dowód, bo w cepie echo". I co, myślisz że poszedł. Olał temat, a pokwitowanie za daszek przeciwsłoneczny wetknął. 

Edytowane przez Paprock
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Paprock napisał:

to nie widzę sensu podejmowania jakichkolwiek czynności

Tak dotyczy to normalnych klientów - ale  - nie przerejestrował pojazdu a go kupił - nie ma przeglądu ani DR a tylko pokwitowanie - coraz więcej takich z za wschodniej granicy - więc aby wykonać OBT na podstawie pokwitowania i danych DR powinien być zatrzymany aby dalej śmigał po Polszy  - tak na bochato. To nie teoria ale praktyka z życia SKP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Yeti napisał:

(nie ma DR -zgubił) .Podczas badania stwierdzono UN, co kwalifikuje do fizycznego zatrzymania DR. Jak postępujecie w takim przypadku?

Załadowałbym UN i w uwagach opisał sytuację. BT wykonano na podstawie PP, klient nie posiada przy sobie DR w związku z tym nie zatrzymano fizycznie dokumentu. W systemie wisi UN - nasza robota wykonana. Kontroler niech się teraz zastanowi jak w świetle prawa trzeba było postąpić.

  • Haha 1
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę coraz bardziej jestem zdegustowany poszukiwaniami drugiego dna. Czy podstawą stwierdzenia w pojeździe UN jest posiadanie DR ? NIE !!!. Jest tylko i wyłącznie stan techniczny. Dostaję PP to w świetle prawa na nim badanie wykonuję, daję stosowny wynik i w**i mnie co wymyślą na ten temat nadzorcy. Amen. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Należy zauważyć, że w przypadku pojazdu sprowadzonego nawet jak dostanie N to DR zwraca się właścicielowi więc prawo przewiduje zwrot DR (w tym układzie zagranicznego) bez względu na kategorię stwierdzonych usterek. Myślę, że przez analogię z PP można postąpić podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba nawet żadnych analogii ani tworzenia problemów, które nie istnieją. Nie da się fizycznie zatrzymać czegoś czego nie ma, a być nie musi, bo jest pokwitowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Yeti napisał:

Przyjechał klient z skierowaniem z policji , brak aktualnych badań (nie ma DR -zgubił)

Coś mi tu nie pasi, może ze pokwitowaniem przyjechał, a rubryka skierowanie nie była wypełniona, bo skierować to by mógł ale na dodatkowe. Na okresowe klient powinien moim zdaniem przytachać dowód, po to otrzymuje przeważnie dość długi czas na poruszanie się pojazdem w pokwitowaniu przy BBT by zdążył skompletować niezbędną dokumentację - czyż nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, mirek_handlarz napisał:

Na okresowe klient powinien moim zdaniem przytachać dowód

Rozporządzenie jest innego zdania dopuszczając pokwitowanie.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, mirek_handlarz napisał:

Coś mi tu nie pasi, może ze pokwitowaniem przyjechał, a rubryka skierowanie nie była wypełniona, bo skierować to by mógł ale na dodatkowe

Nigdy nie miałeś skierowania z policji za brak okresowego badania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.