Skocz do zawartości

Wynagrodzenie diagnostwów !!!!!


monmar

Rekomendowane odpowiedzi

JACEK GUZ napisał/a:

Czyli fizycznie w granicach 3000 na rękę?

 

Wszystko zależy gdzie

 

I ile z tego jest na liście płac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 492
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Regan55

    31

  • skpauto

    28

  • blakop

    26

  • Psuj

    24

Top Posters In This Topic

Posted Images

u nas 25zł/ godzinę na rękę czy sie stoi czy sie leży

 

To nie burżuazja toż to" komuna" wraca w najczystszej postaci :P;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

jak ktos moze z okolic krosna niech napisze ile srednio mozna wziac na reke ,pracuje jako mechanik i diagnosta :shock: konczy mi sie umowa i bede negocjowal nowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

A jakieś inne opinie - kwoty - bo szukam drugie 1/2 etatu i nie wiem czego oczekiwać :-)

 

PS. aboz - chyba się zastanowisz jak Ci powiem "ile to jest pod Krakowem" - ile na paliwko trza wydać by dojejchać - to mi dopłacisz by tam nie iść :-)

 

To może się zamienimy ... ???? ...

 

MZ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Składki na emeryturę są wydawane na aktualne świadczenia, dla nas może zabraknąć zważywszy na malejącą demografię...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla nas może zabraknąć zważywszy na malejącą demografię...

 

Jak zabraknie po prostu nie dożyjesz podniesie się wiek emerytalny tak że umrzesz w kanale :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla nas może zabraknąć zważywszy na malejącą demografię...

 

Jak zabraknie po prostu nie dożyjesz podniesie się wiek emerytalny tak że umrzesz w kanale :razz:

:ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego lepiej mieć mniej do ręki, ale popłacone wszystkie składki.

Tak, dla rządu lepiej,

o zgrozo! tylko czemu rządowi najmniej zależy, by te proporcje odwrócić? Do tego stopnia, że minister finansów nie wierzy w ZUS,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego lepiej mieć mniej do ręki, ale popłacone wszystkie składki.

Tak, dla rządu lepiej,

o zgrozo! tylko czemu rządowi najmniej zależy, by te proporcje odwrócić? Do tego stopnia, że minister finansów nie wierzy w ZUS,,,

Oczywiście, wszystko przez krwiopijczy rząd. Przypominam tylko, że reforma emerytalna miała miejsce w 1999 roku. Od tamtego czasu nikt nic nie zrobił żeby zreformować ZUS. NIKT. Ale ja wierzę, że w dniu kiedy przejdę na emeryturę (i mam nadzieję, że dotrwam) dostanę to co mi się należy. My Polacy od zawsze narzekamy i staramy się kombinować. Tego nas nauczyła poprzednia władza. Dlaczego Szwedzi nie kombinują? Przecież ich socjal jest droższy niż nasz. Tak, tak mają więcej na codzień. Tylko nikomu nie przychodzi do głowy wyszarpać od państwa jeszcze trochę, bo można.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My Polacy od zawsze narzekamy i staramy się kombinować. Tego nas nauczyła poprzednia władza.

Znaczy PiS, niech to tylko "TomekD" przeczyta ,,,

A poważniej, wszystkie rządy nas tego uczą, gdyż z nas Polaków się wywodzą ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładając, że pracujemy ok 40lat, przy średniej krajowej dla 4% otrzymujemy:

 

"Odkładając co miesiąc 341 zł na rachunek z oprocentowaniem 4,0% i kapitalizacją miesięczną, po 40 latach uzbierasz 335 370 zł. "

 

Średnia życia mężczyzny to 72lata, więc 335370/60= ok 5600 na miesiąc na emeryturze.

 

Ile dostaniemy wg. wyliczeń ? 1000pln ?

 

Oczywiście to statystyka, ale jak widać sporo tego jest. Pomijam, że niektórzy spokojnie zarabiają więcej.

 

Pamiętamy, że to jest składka, czyli teoretycznie powinna być na naszym koncie. Wiadomo jednak, że te pieniądze są bezpośrednio przekazywane na obecne emerytury.

 

Więc podaruj sobie proszę uwagi na temat marudzenia, wszystkie rządy są za to odpowiedzialne, za niską demografię również !!! Jak mnie ktoś jawnie okrada, to mam prawo do oceny ich pracy. Ale jak się w Polsce ma ogromną ilość osób które tych składek nie odkładają to wychodzi, że ja pracuję na emeryturę dla 5 osób. Chociaż jak patrzę ile ma kapelan to jeszcze sporo brakuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My Polacy od zawsze narzekamy i staramy się kombinować. Tego nas nauczyła poprzednia władza.

Znaczy PiS, niech to tylko "TomekD" przeczyta ,,,

A poważniej, wszystkie rządy nas tego uczą, gdyż z nas Polaków się wywodzą ,,,

Mnie chodziło o PRL. Wtedy kto kombinował ten miał, jeśli nie wywodził się z kręgów wysoko postawionych dygnitarzy partyjnych, bo oni mieli wszystko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyny pomysł na ZUS i przyszłe emerytury miał obecny rząd. Podnoszenie wieku emerytalnego, to genialne posunięcie. Podejrzewam, że przesunięcie wieku emerytalnego tylko o rok, to oszczędności miliardowe. ZUS spokojnie może wybudować kilka nowych siedzib i zatrudnić kolejne kilka tysięcy pracowników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.