Skocz do zawartości

Ile etatów może mieć diagnosta?


prezes100

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 128
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • JANUSZ60

    14

  • danielg539

    14

  • zjc

    12

  • Nowicjusz

    8

No proszę - a w jednym z podobnych tematów ktoś rzucił temat, żeby diagnosta był urzędnikiem... Przypominam iż urzędnicy np. w WK nie mają możliwości podjęcia innej pracy o podobnym charakterze, lub prowadzenia działalności gospodarczej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobnym charakterze

A to nie jest podobny charakter tylko ten sam diagnosta ale na dwóch stacjach pracuje :D

Niech mi dają pensje odpowiednią to moge pracować na jednej stacji :razz: a nie szukać drugiego etatu a by starczyło od 1 do 1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jeśli pracuje się w dwóch lub więcej firmach jako diagnosta , czy nie trzeba mieć na to zezwolenia pracodawców , ze względu na charakter pracy w konkurencjyjnej firmie ? .Podobno coś jest w przepisach dotyczącej konkurencji .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie znam przepisów, które wymagają pozwolenia pracodawców na prace w innych firmach. Inaczej jest jeśli podpisuje się tzw. lojalkę pod rygorem dyscyplinarki. Wówczas diagnosta zobowiązuje się wobec pracodawcy, iż ten go zatrudnia pod warunkiem nie wykonywania przez pracownika dodatkowej pracy bądź w tym samym zawodzie. Należy również pamiętać o kodeksie pracy. W Polsce obowiązuje 40 godzinny czas pracy tygodniowo i nie można go naruszyć. Trzeba to uwzględnić przy zatrudnieniu czasu pracy i ilości etatu. W samym PoRD jest jedynie obowiązek zatrudniania diagnostów, który pozostawia dowolność pracodawcy i pracownikowi w zakresie ilości etatu np. 1 etat lub 1/2 etatu albo 1/32 itp. Chcąc pracować na trzech stacjach należy upewnić się czy nie przekraczam tygodniowego czasu pracy i dobowego czasu odpoczynku (35 godz. tygodniowo lub 11 godzin dobowo).

Szczegóły proponuję skonsultować z inspekcją pracy (udzielają bezpłatnych porad).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem - co najmniej połowa osób tu bywających przekracza wszelkie normy pracy i wypoczynku :D

 

Ale narodziło mi się w głowie pytanie:

Skoro jeden pracodawca może (teoretycznie) nie wiedzieć o drugim, to w jaki sposób jest w stanie kontrolować czas pracy pracownika ? Jak rozumiem - odpowiada tylko w zakresie swojego stosunku z pracownikiem - prawda ?

 

Kiedyś toto się zmieni - ale chyba nieprędko ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Witam wszystkich kolegów po fachu, ja pracuje na trzech etatach, pelen nie zwiazany z diagnostyka i dwa jako diagnosta na podstawowej i na OSKP. Z czegos trzeba zyc a ze w moim regionie sa braki kadrowe w tym zawodzie mozna "poszalec"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Koledzy, chciałbym się dowiedzieć czy dalej można pracować na kilka etatów? Mam mozliwość pracy na OSKP i na warsztacie przy tej OSKP, czy to jest możliwe i czy zgodne z prawem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam mozliwość pracy na OSKP i na warsztacie przy tej OSKP, czy to jest możliwe i czy zgodne z prawem?

Kolego co najmniej połowa tak pracuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można pracowac na wielu etatach,tylko bardzo żle jest,że diagnosta wykonujacy zawód zaufania publicznego,odpowiednio wykształcony,z praktyką,z egzaminem państwowym nie zarabia tyle w normalnym czasie aby godnie żyć.

Mamy urzędowy cennik na badania techniczne a diagnosta jest jak urzędnik państwowy to może by tak urzędowa pensja,może sie kiedyś doczekamy że minister infrastruktury doceni diagnostów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

urzędnik państwowy

 

Co najwyżej urzędnik publiczny. A to różnica. I nie wiem czy chciałbyś taką pensję :) Wszyscy myśląc o pensjach urzędniczych myślą oczywiście wyłącznie o ministrze i jego podsekretarzach... A zgodzimy się chyba, że trudno nawet w najśmielszych wizjach oczekiwać i zakładać, aby diagnosta na SKP miał ten pułap... Skąd więc Wam tak śpieszno do tych płac urzędowych? Może chcecie tyle ile pracownicy WK? Proszę bardzo :) Sam się pod tym podpiszę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaką płacę mają pracownicy WK,ja wiem ile przynoszę dochodu mojemu pracodawcy a jaką małą czastkę z tego przeznacza na moje wynagrodzenie.

Nieadekwatną do mojej odpowiedzialnej pracy. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może chcecie tyle ile pracownicy WK? Proszę bardzo Sam się pod tym podpiszę

Jako dodatkową premię....???? :D

ja wiem ile przynoszę dochodu mojemu pracodawcy a jaką małą czastkę z tego przeznacza na moje wynagrodzenie[/quote

Widocznie masz slabe argumenty wobec szefa ze tak Cię nie docenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem ile przynoszę dochodu mojemu pracodawcy a jaką małą czastkę z tego przeznacza na moje wynagrodzenie

 

Ale przecież w WK jest ta sama analogia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja pracuje na dwóch OSKP

zatrudnij się jeszcze na dwóch i w efekcie dostaniesz kilka złotych od sztuki, Ty zaczniesz zbierać dowody po wsi by mieć sztuki a inni pozostaną bez pracy,,,

o to chodzi pracodawcom ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na stałą pensję w wysokości średniej krajowej (jakieś 3200 brutto)?

Spóźniłeś się trochę (3800) ale może być ,,,płacisz ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.