Skocz do zawartości

Ile etatów może mieć diagnosta?


prezes100

Rekomendowane odpowiedzi

A skąd ma WK twoje pieczatki

 

a stąd, że WK na wniosek pracodawcy zleca ich wykonanie i po odbiór idziesz osobiście zostawiając wzór podpisu i tych pieczątek zarazem,,,nie wiem co w tym dziwnego, to że porządek większy???,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 128
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • JANUSZ60

    14

  • danielg539

    14

  • zjc

    12

  • Nowicjusz

    8

zawsze pracodawca, WK tylko próbuje się jakoś zabezpieczyć przed lewymi diagnostami ,,,

 

czyli przy odbiorze płacisz za te pieczątki. odnośnie "lewych" diagnostów, to mogą się zabezpieczyć w swoim starostwie, ale na badania nie ma rejonizacji i wszystkich "lewych" chyba nie wyłapią :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze pracodawca, WK tylko próbuje się jakoś zabezpieczyć przed lewymi diagnostami ,,,

Według mnie tylko papirologia i dodatkowe latanie. :)

Nie wiem w jaki sposób miało by to zabezpieczać przed lewymi pieczątkami :razz:

I tak są robione na lewo :)

Są inne sposoby na zaznaczenie swoich pieczątek. Bo jak ktoś weźmie wzór pieczątki diagnosty (jakiegoś tam) to zrobi druga taką samą i pozamiatane, oczywiście dochodzi podpis kolor tuszu, papier myślę że jak ktoś pracuje to zna swoje pieczątki i rozpozna je odrazu o podpisie już niewspomne. Chyba że ktoś dla zmyłki :D na każdym dowodzie ma inny podpis :D (żartowałem z tym podpisem - to to słońce ) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba że ktoś dla zmyłki na każdym dowodzie ma inny podpis

Albo zmeni na taki który każdy podrobi i nikt nie stwierdzi że to podróbka. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem że koledzy pójdą w kierunku - jakim trzeba być cymbałem żeby na takie coś pójść i dlaczego,a koledzy poszli w kierunku grafologa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zjc napisał/a:

grafolog stwierdzi podróba, czy nie.

 

tak po trzech latach, by policzyć ile stracił skarb państwa ,,,

 

A ile zarobił grafolog :)

 

Ja tam mój podpis i pieczątkę to poznam bez grafologa na 100% :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie.Jak sądzicie czy można wykonywać badania w dniu,w którym nie podpisujecie listy obecności i TEORETYCZNIE nie ma was w pracy.Czy takie badanie jest ważne?Myślę ,że doskonale wiecie o co mi chodzi.Kogo ewentuanie wezmą za d...ę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sądzicie czy można wykonywać badania w dniu,w którym nie podpisujecie listy obecności

 

Myślę, że tak i jest ono ważne. Fakten jest , że po dokonaniu takiego BT pozostaje ślad obecności pracownika w pracy a zatym może być to mocny argument dla PIP przemawiający za ukaraniem pracodawcy za nie przestrzeganie czasu pracy :D .

 

 

Jak myślicie, czy można dokonywać BT pojazdów na SKP poza godzinami pracy stacji lub w dniu kiedy stacja jest nie czynna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno można, tylko czy wolno ???

 

[ Dodano: 07-07-2010, 14:03 ]

to potwierdza że TY zrobiłeś badanie

 

albo nosisz przy sobie pieczątki, a zmiennik robi wpis do kompa, tak tez można ,,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno można, tylko czy wolno ???

no właśnie o to chodzi.Jest lista i wykreślony dzień tzn.w pracy cię nie ma i nie powinieneś wykonywać obowiązków służbowych .......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest lista i wykreślony dzień tzn.w pracy cię nie ma i nie powinieneś wykonywać obowiązków służbowych

 

Więc zostajesz w domu :) . Wczym problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...........................................

 

 

Jak myślicie, czy można dokonywać BT pojazdów na SKP poza godzinami pracy stacji lub w dniu kiedy stacja jest nie czynna.

 

Czemu nie, a czy możesz sprzedawać coś po zamknięciu sklepu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu nie, a czy możesz sprzedawać coś po zamknięciu sklepu.

 

Różnica między sklepem a SKP jest taka, że SKP podlega pod działalność regulowaną (jak to ładnie ujęto w projekcie zmian w PORD) a sklep nie. Nie jest dla mnie wcale takie jednoznaczne, że jednostki takie jak SKP moga pracować jak chcą i kiedy chcą. Sklep można otworzyć i zamknąc tak jak to pasuje właścicielowi a SKP nie. SKP powinna być bezwzględnie czynna w godzinach jej otwarcia, nie mozna przecięż jej zamknąc na tydzień lub dwa bo właściciel jedzie na urlop, dlatego że w każdym momencie może przyjść klient, któremu trzeba wpisać termin BT do DR w przypadku gdy BT było zrobione kilka dni wcześniej a DR pojazdu był zatrzymany przez policję, lub może zgłosić sie ktoś z decyzja na wykonanie numeru nadwozia. Te czynności moga być dokonane tylko przez tę jedną konkretną SKP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mozna przecięż jej zamknąc na tydzień lub dwa bo właściciel jedzie na urlop,

można zamknąć , tylko trzeba o tym poinformować starostwo

 

np jeden diagnosta na urlopie w Bieszczadach poza zasięgiem telefonu, a drugi się rozchorował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby masz rację, ale potwierdzenia tego w aktach prawnych nie ma.

Jeśli zrobisz BT po zamknięciu to co BT jest nie ważne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wolf napisał/a:

BT jest nie ważne?

 

 

Ważne to ono jest, tylko czy wolno robić BT poza godzinami otwarcia SKP?

 

Sam sobie zaprzeczasz. Skoro jest ważne to widocznie można robić poza godzinami.

A skoro nieważne to niemożna robić poza godzinami.

Uważam że jeśli robi to uprawniona osoba i na stacji kontroli pojazdów nie ma znaczania w jakiej porze jest wykonane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam sobie zaprzeczasz.

 

Uważam, że BT przeprowadzone poza godzinami pracy stacji jest ważne, ale twierdzę, że NIE POWINNO sie przeprowadzać takich BT.

Oto co jest zpisane w projekcie zmian w PORD:

Art. 91. 1. Działalność gospodarcza w zakresie prowadzenia stacji kontroli pojazdów jest działalnością regulowaną w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 2 lipca 2004 r. o swobodziez działalności gospodarczej (Dz. U. z 2007 r. Nr 155, poz. 1095, z późn. zm.8)) i wymaga uzyskania wpisu do rejestru przedsiębiorców prowadzących stację kontroli pojazdów.

Art 99

3. W ramach wykonywanej kontroli starosta ma prawo:

2) wstępu na teren stacji kontroli pojazdów i do pomieszczeń, gdzie są prowadzone

badania techniczne, w dniach i godzinach, w których jest lub powinna być

wykonywana przez stację działalność;

3) uczestnictwa w przeprowadzanych badaniach technicznych.

 

Pewnie sprawa się wyjasni po przejżeniu Dz U 155 z 2007 r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.