Skocz do zawartości

Montaż haka holowniczego


majkel

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 250
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Regan55

    23

  • blakop

    22

  • JANUSZ60

    18

  • danielg539

    13

Top Posters In This Topic

Posted Images

W moich nie i bezprawnie wołają o zaświadczenie z SKP

 

Postawić się i tyle. Tu akurat muszą dać odmowę w formie decyzji, więc pytanie jak by ją uzasadnili :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postawić się i tyle

 

Ja mam się stawiać :) po co, klient niech się stawia, a zazwyczaj brak TZ i tak wychodzi podczas okresowego więc zaświadczenie i tak klient dostanie ode mnie, ale gdyby ktoś chciał zrobić TZ na swój wniosek to tak, musiałby się postawić :razz: Ciekawe co by napisali w decyzji :evil: podejrzewam że nie byłoby decyzji odmownej tylko normalna na wykonanie TZ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, obawiam się, że może być jak w przypadku homo dla S-klasy. Klient skontaktował się z producentem i otrzymał oświadczenie, że ten nie przewidział możliwości ciągnięcia przyczepy owym pojazdem. I była buba, bo człowiek został z wielkim, starym autem, które nie pociągnie... przyczepy. Chłop był uczciwy i nie lubił kombinować, więc pożegnał się z ciągnięciem... przyczepy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moich nie i bezprawnie wołają o zaświadczenie z SKP

U mnie to samo... :razz:

a to w trybie jakiego DBT jest ustalenie braku TZ.. czy może robicie okresowe 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to jest tak ze w sylwestra i tak minął termin badania okresowego, tyle że jak mówiłem wcześniej mietek przechodzi kuracje odmładzającą i stoi od 2 miesięcy a chciałbym wbić hak " za jednym zamachem". Bedąc ostatnio z innym autem po prostu dopytalem sie co i jak i wyszła ta sprawa z tabliczką. W tym tyg mam nadzieje uda sie go poskładać to w poniedziałek pojade na SKP w celu zrobienia "przeglądu" :) ale kurde nie mam tabliczki bo musiała sie zgubić jak cały przód auta był w kartonach :sad::)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mietek

 

Jeśli piszesz o Matizie to o haku raczej zapomnij bo chyba nie było wersji która może ciągać przyczepę podobnie jak Tico.

 

a to w trybie jakiego DBT jest ustalenie braku TZ.. czy może robicie okresowe

 

W żadnym trybie, brak TZ wychodzi najczęściej podczas badania okresowego, a pomiędzy badaniem gdy już się trafi taki klient bardziej "uświadomiony" radzę aby jeździć do OBT i wtedy się zrobi, najwyżej Policja zabierze DR za brak TZ (ale jeszcze nie spotkałem się z takim przypadkiem) i wtedy też się zrobi :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mietek

 

 

Jeśli piszesz o Matizie to o haku raczej zapomnij bo chyba nie było wersji która może ciągać przyczepę podobnie jak Tico.

 

Bartkowi chodziło o Mercedesa :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to w trybie jakiego DBT jest ustalenie braku TZ.. czy może robicie okresowe

W żadnym trybie, brak TZ wychodzi najczęściej podczas badania okresowego,

 

No to robisz z pojazdem przysłanym z WK żeby potwierdzić w ni brak TZ ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to robisz z pojazdem przysłanym z WK żeby potwierdzić w ni brak TZ ?

Ja drukuje stronę z paragrafem i podkreślam :)

§ 29. 1. Organ rejestrujący, na wniosek właściciela pojazdu, wydaje, w drodze decyzji, zgodę na wykonanie i umieszczenie tabliczki znamionowej zastępczej, zwanej dalej "tabliczką zastępczą", w przypadku:

1) braku, utraty lub zniszczenia tabliczki znamionowej;

2) utraty aktualności treści tabliczki znamionowej w zakresie określenia cech identyfikacyjnych pojazdu.

2. W przypadkach określonych w ust. 1 stacja kontroli pojazdów wydaje zaświadczenie

potwierdzające wykonanie i umieszczenie tabliczki zastępczej.i daję klientowi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to robisz z pojazdem przysłanym z WK żeby potwierdzić w ni brak TZ ?

 

Nie miałem takiego przypadku żeby WK przysłał na stwierdzenie braku TZ, a jeśliby przysłał to zrobię podobnie jak adam1501.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

No i się pochwale :cool: - mercedes na wbity hak - tabliczka zastępcza wyrobiona, pojazd przystosowany do ciągnięcia przyczep :)

 

Dziekuje wszystkim za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
Na to bezpośredniego przepisu nie ma. To wynika wprost z artykułu 66 ustawy.

No chyba, żeby w jakiejś dyrektywie...

 

Chodzi o ten zapis?:

 

4. Zabrania się:

1) umieszczania wewnątrz i zewnątrz pojazdu wystających spiczastych albo ostrych części lub przedmiotów, które mogą spowodować uszkodzenie ciała osób jadących w pojeździe lub innych uczestników ruchu;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w Polsce trzeba już mieć tzw. zdejmowany hak?

To już bardziej byłby wskazany zdejmowany w przypadku, gdy zasłania tablicę rejestracyjną ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej o ten:

Art. 66.

1. Pojazd uczestniczący w ruchu ma być tak zbudowany, wyposażony i utrzymany, aby korzystanie z niego:

1) nie zagrażało bezpieczeństwu osób nim jadących lub innych uczestników ruchu, nie naruszało porządku ruchu na drodze i nie narażało kogokolwiek na szkodę;

 

Tablicy może i nie zasłania, a szkodę wyrządzić komuś może... w kolanie, w nodze.

Z tych samych powodów na przykład końcówka wydechu jest skryta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.