Skocz do zawartości

Czterokołowiec (QUAD)


Norbert Jezierski

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko auta "zasysane" z katalogu ITSmają wypełnioną tą rubrykę. Przy rejestracji używanych aut nie ma opcji, żeby to pole wypełnić :) Chyba, że dokładnie taka pozycja jak wpisana w zagranicznym DR będzie w katalogu ITS... No ale to jeszcze musi być bystry pracownik WK, żeby to wpisać, a takich jest mało, żeby się starali dla używanych pojazdów znajdować pozycję w katalogu (a wbrew pozorom często można to zrobić dla nie za starych aut).

 

No to nieźle będzie wypełniony ten DR.

Przy takich zawiłościach, to ciekawe jak policja rozpoznaje, jakie uprawnienia ma mieć kierowca...

Chociaż, jak przy okazji OBT quada, właściciel utrzymywał, że może jeździć bez kasku i że wykłócił się o to z policją a w DR wpisana kat. L6e....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
  • Odpowiedzi 406
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • blakop

    40

  • Psuj

    33

  • JANUSZ60

    31

  • Marek1

    29

Top Posters In This Topic

Posted Images

Własnym rozsądkiem i doświadczeniem choćby z lipnymi motorowerami do niedawna przyjeżdżajacymi.

Ten pojazd wyszedł z fabryki z moca 36kW wiec ja mam prawo dać wynik negatywny.

 

[ Dodano: 30-03-2012, 18:30 ]

Widziałem opinie rzeczoznawców potwierdzające taką moc - jak je podważycie na SKP?

 

To juz wiem skąd tak dużo BUSów w małopolsce ::hey P.S. taki żarcik ::D

 

[ Dodano: 30-03-2012, 18:34 ]

opinie rzeczoznawców potwierdzające taką moc

To jak WK widzi taka opinie, to dlaczego w miejsce na adnotacje nie ma takiej wzmianki? Ja mam sie głowic, czy to lipa, czy prawda? Albo jakis diagnosta tak ustalił i przeszło to WK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak WK widzi taka opinie, to dlaczego w miejsce na adnotacje nie ma takiej wzmianki? Ja mam sie głowic, czy to lipa, czy prawda? Albo jakis diagnosta tak ustalił i przeszło to WK.

 

Myślisz o adnotacjach w DR? Nie jest w ogóle przewidziana taka adnotacja. WK wpisuje moc na podstawie badania technicznego, a diagnosta określa ją na podstawie opinii rzeczoznawcy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie jest w ogóle przewidziana taka adnotacja.[/quet]

WK wpisuje moc na podstawie badania technicznego, a diagnosta określa ją na podstawie opinii rzeczoznawcy...

A szkoda, bo często są wątpliwości. Np przebite numery po kradziezy w Niemczech ( taki prosty przykład, a wiele zamieszania po roku moze zrobić na innej stacji).

To dlaczego w tym konkretnym przypadku nie wpisano w DR homologacji? Bo pan rzeczoznawca ma taką wielką moc i ją poprostu skreślił? :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a diagnosta określa ją na podstawie opinii rzeczoznawcy...

Może,ale nie musi,jest diagnostą bo ma wiedzę i coś co ma pojemność 686 ccm i moc 15 kW to jakaś lipa ,maluch miał chyba 21 kW lata 70-te.Poza tym wymagał bym zaświadczenia od producenta , co wydaje się niemożliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jak wykażecie, że moc w dokumentach jest zaniżona?

 

Jesteś taki dociekliwy, a diagności poprostu ostrożni. Bo w naszym kraju hierarchia jest taka: WK - rzeczoznawca - diagnosta. Sposób karania jest jak "antonim" : diagnosta - rzeczoznawca - WK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale diagnosta powinien umieć uzasadnić swoje decyzje, a nie działać poza prawem na zasadzie "mi wszystko wolno". W tej chwili niestety tak jest.

 

To dlaczego w tym konkretnym przypadku nie wpisano w DR homologacji?

 

Przepraszam - a to jedyny dowód w życiu jaki widziałeś, gdzie nie wpisano nr homologacji, żeby przedstawiać to za jakiś konkretny argument?? I dla każdego pojazdu z pustą tą rubryką kwestionujesz jego dane techniczne?

Rubrykę "nr homologacji" można wypełnić tylko dla nowych pojazdów rejestrowanych na podstawie homologacji. Dla każdego innego (starsze, używane, sprowadzone) zasadniczo nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

blakop, Ten DR jest z jego pierwszej rejestracji w zyciu, to co zabytek to był do jasnej? :?

 

[ Dodano: 30-03-2012, 19:19 ]

"mi wszystko wolno".

 

To ty powiedziałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak je podważycie na SKP?

wpisując w allegro czy otomoto "Yamaha Grizzly 700 " ...

 

w większości pojawia się

Pojemność skokowa: 686 cm³

Moc: 50 KM (37 kW) :!:

 

:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

diagnosta określa ją na podstawie opinii rzeczoznawcy...

 

opinia rzeczoznawcy jest pomocna w określeniu ..........prawidłowej :?: decyzji diagnoście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie diagności, dopuki w naszym kraju będzie liczył się tylko papier, doputy użytkownicy nietypowych pojazdów będą chcieli to wykorzystywać. :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy silnik można zdławić w ten czy inny sposób. Sygnalizuję tylko problem - jest opinia rzeczoznawcy (nawet z wykresem z hamowni), a w warunkach SKP ta moc nie jest do sprawdzenia. WK tym bardziej nie ma za wiele do powiedzenia, gdyż otrzymuje stosowne dokumenty, które nie tak łatwo podważyć (są w katalogu homologowane czterokołowce z pojemnością identyczną jak Grizzly 700, ale z mocą 13,2 kW).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta (są w katalogu homologowane czterokołowce z pojemnością identyczną jak Grizzly 700, ale z mocą 13,2 kW).

 

No ale sam widzisz, że 13,2 kW, a nie 15kW.

 

[ Dodano: 31-03-2012, 09:36 ]

WK ...otrzymuje stosowne dokumenty, które nie tak łatwo podważyć z

Tu się zgodzę. Ale tak jak napisałeś, SKP nie ma możliwości sprawdzic mocy, więc chyba nas rozumiesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu się zgodzę. Ale tak jak napisałeś, SKP nie ma możliwości sprawdzic mocy, więc chyba nas rozumiesz?

 

Rozumiem aż za dobrze ;) Nie masz możliwości sprawdzić mocy, więc sięgasz po opinię rzeczoznawcy, który podaje Ci tą moc, ale Ty ją kwestionujesz :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie masz możliwości sprawdzić mocy, więc sięgasz po opinię rzeczoznawcy, który podaje Ci tą moc, ale Ty ją kwestionujesz :cool:

 

Jeżeli bym ją otrzymał i do tego podpartą stosownym badanie np. z OBRu, to bym jej nie podważył. Ale jak przyjeżdża taki "potwór", który rzekomo ma 15kW, a ja nic nie wiem o jego histroii? To co ty bys zrobił? Nikt jeszcze nie przedstawił takich dokumentów.

Więc tak jak pisałem, jakby była mozliwość odnotowania numeru opini rzeczoznawcy oraz jej skrócona treść, itp w uwagach DR, to myslę, ze na rzadnej stacji nie było by wtedy problemów :sad:

 

[ Dodano: 31-03-2012, 10:03 ]

Własnie słyszałem w radiu, że złapano Michała K. z gangu Szkatuły. Czy to ty Michał? :x:evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale sam widzisz, że 13,2 kW, a nie 15kW.

Nie róbmy jaj, widziałem to samo Bydlę w mocą w DR 8,9 kW, zadzwoniłem tylko do WK czy to nie pomyłka, to dane z homo usłyszałem,,,

Po prostu Polak wszystko potrafi ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie róbmy jaj, widziałem to samo Bydlę w mocą w DR 8,9 kW, zadzwoniłem tylko do WK czy to nie pomyłka, to dane z homo usłyszałem,,,

Po prostu Polak wszystko potrafi ,,,

 

A jeśli to faktycznie dane z homo to jak chcesz je podważyć? Sądzisz, że producent poświadcza nieprawdę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli to faktycznie dane z homo to jak chcesz je podważyć?

Podważyć, nigdy ,,, uwierz mi są Homologacje i homologacje, jak Polacy i polacy ,,,

Sądzisz, że producent poświadcza nieprawdę?

Sądzę, że w tym przypadku po prostu polak potrafi, gdyż to Bydlę może w lesie drzewa z korzeniami wyrywać, WK tego nie widzi, więc śpi spokojnie ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.