Skocz do zawartości

Czterokołowiec (QUAD)


Norbert Jezierski

Rekomendowane odpowiedzi

czemu samochody nie mają ograniczników do 140km/h (autostrada
Wśród samochodów nie określa się rodzaju pojazdu w zależności od rozwijanaj przez ten pojazd prędkości a motorower mo ten parametr określony ściśle więc jeżeli w dokumentach pojazdu masz podaną jego prędkość maksymalną to nie możesz uznać, że tego nie zauważasz bo to kiedyś może się obrócić przeciwko Tobie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 406
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • blakop

    40

  • Psuj

    33

  • JANUSZ60

    31

  • Marek1

    29

Top Posters In This Topic

Posted Images

Wśród samochodów nie określa się rodzaju pojazdu w zależności od rozwijanaj przez ten pojazd prędkości a motorower mo ten parametr określony ściśle więc jeżeli w dokumentach pojazdu masz podaną jego prędkość maksymalną to nie możesz uznać, że tego nie zauważasz bo to kiedyś może się obrócić przeciwko Tobie.

 

Oczywiście, że też masz rację, ja też traktuje te motorowery jak motory ale moim zdaniem od sprawdzania prędkości jest policja i to ona powinna wyłapywać. A kierowca ma wiedzieć ile może jechać, tak jak w przypadku samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po to żeby sprawdzić, ewentualnie ustawić światła :) a co mnie obchodzi że w niemczech może jeżdzić 80 km/h w polsce niech jedzie 45 km/h :)

I tu się też z kolegą zgodzę, czemu samochody nie mają ograniczników do 140km/h (autostrada).

 

Niby racja ale w przypadku samochodów nie jest tak jak w przypadku motorowerów,że zależnie od osiąganej pr. max. są już innym pojazdem.

 

Oczywiście w przypadku BT na SKP nie mamy urządzeń do dokonywania takich pomiarów więc nawet przy domniemanym przekraczaniu przez pojazd tej dop. pr. jak skutecznie dać N.

 

Co do policji to już miałem młodych z zabranym DR za prędkość na motorowerze (70km/h) z wpisem do pokwitowania:

"Rzeczywisty rodzaj pojazdu-motocykl, niezgodny z rodzajem pojazdu wynikającym z DR"

 

Odzyskanie tak zatrzymanego DR to nie prosta sprawa pomimo że pozakładali z powrotem blokady.

BT dopiero po opinii od rzeczoznawcy.

 

A jeśli już ciągniemy temat pr motoroweru to ciekawy temat jest tutaj: http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/viewtopic.php?p=122812#122812

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też traktuje te motorowery jak motory
No i niesłusznie, bo jak wynika z definicji motocykla (zmienionej przez ustawę o kierującym), warunkiem koniecznym i wystarczającym aby pojazd uznać za motocykl jest pojemność silnika większa od 50 ccm. Pojazd o pojemności 50ccm i prędkości max (określonej przez producenta) ponad 45 km/h nie spełnia warunków ani motocykla ani motoroweru.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BT dopiero po opinii od rzeczoznawcy

 

A co ten rzeczoznawca napisze w swojej opinii????

Jak bedzie to opinia potwierdzona badaniami z hamowni to OK!.

Jak taka w stylu:założono blokadę ...ble ble .."-to dla mnie nic nie warty "papier"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BT dopiero po opinii od rzeczoznawcy

 

A co ten rzeczoznawca napisze w swojej opinii????

Jak bedzie to opinia potwierdzona badaniami z hamowni to OK!.

Jak taka w stylu:założono blokadę ...ble ble .."-to dla mnie nic nie warty "papier"

:ok

Szanowni koledzy jak na razie nade wszystko decydują przepisy.

http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU20051080908

Art. 20. 3. Prędkość dopuszczalna poza obszarem zabudowanym, z zastrzeżeniem ust. 4 i 5, wynosi w przypadku:

2) zespołu pojazdów lub pojazdu niewymienionego w pkt 1:

a) na autostradzie, drodze ekspresowej lub drodze dwujezdniowej co najmniej o dwóch pasach przeznaczonych dla każdego

kierunku ruchu – 80km/h,

b) na pozostałych drogach – 70 km/h.

Szanowni koledzy nie ma tutaj wymienionego motoroweru. Marek 1 konfabuluje sytuacje, która nigdy nie mogła zaistnieć.

 

Art. 20. 3. 1) samochodu osobowego, motocykla lub samochodu ciężarowego o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t:

a) na autostradzie – 140 km/h,

b) na drodze ekspresowej dwujezdniowej – 120 km/h,

c) na drodze ekspresowej jednojezdniowej oraz na drodze dwujezdniowej co najmniej o dwóch pasach przeznaczonych dla każdego kierunku ruchu – 100 km/h,

d) na pozostałych drogach – 90 km/h;

Przepisy które będą obowiązywały w przyszłości.

Nowe brzmienie pkt3 w ust. 6 w art. 20 wchodzi w życie z dn. 11.02.2012 r. (Dz. U. z 2011 r. Nr30, poz. 151).

6. Prędkość dopuszczalna niektórych pojazdów, z zastrzeżeniem ust. 2, wynosi:

1) ciągnika rolniczego (również z przyczepą) – 30 km/h;

2) pojazdu z urządzeniem wystającym do przodu więcej niż 1,5 m od siedzenia

dla kierującego – 30 km/h na obszarze zabudowanym i 60 km/h poza obszarem

zabudowanym;

[3) motocykla (również z przyczepą) i motoroweru, którymi przewozi się

dziecko w wieku do 7 lat – 40 km/h.]

<3) motocykla (również z przyczepą), czterokołowca i motoroweru, którymi

przewozi się dziecko w wieku do 7 lat – 40 km/h.>

Niby racja ale w przypadku samochodów nie jest tak jak w przypadku motorowerów,że zależnie od osiąganej pr. max. są już innym pojazdem.

Oczywiście w przypadku BT na SKP nie mamy urządzeń do dokonywania takich pomiarów więc nawet przy domniemanym przekraczaniu przez pojazd tej dop. pr. jak skutecznie dać N.

Co do policji to już miałem młodych z zabranym DR za prędkość na motorowerze (70km/h) z wpisem do pokwitowania:

"Rzeczywisty rodzaj pojazdu-motocykl, niezgodny z rodzajem pojazdu wynikającym z DR"

Odzyskanie tak zatrzymanego DR to nie prosta sprawa pomimo że pozakładali z powrotem blokady.

BT dopiero po opinii od rzeczoznawcy.

Wszystko co napisałeś łącznie z zatrzymanym DR to totalna bzdura. Czym Ty chcesz zaimponować doświadczonym diagnostom . Wkręcasz jeszcze do tych twoich farmazonów policję. Za przekroczenie prędkości to każdy może otrzymać jedynie mandat i punkty karne niezależnie jakim pojazdem jedzie. Policjant zgodnie z art.,132 nie ma możliwości z tego powodu zatrzymać DR. Poza tym na prędkość motoroweru ma wpływ niezależnie od jego mocy masa pojazdu i ładunku , kierunek i prędkość wiatru jak i pochylenie terenu. Bliżej tego tłumaczyć nie będę bo i tak tego nie zrozumiesz.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BT dopiero po opinii od rzeczoznawcy.

Wszystko co napisałeś.....

a dalej jest to znane wszystkim przeintelektualizowane ble, ble, ble....

 

Najpierw należałoby dokończyć dyskusję tutaj:

http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/viewtopic.php?t=9962&postdays=0&postorder=asc&start=0#top

 

i tutaj:

http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/viewtopic.php?p=122828&sid=02589a170e3ae2610d603be4cf8aa30a#122828

 

dokończyć dyskusje a nie lecieć do następnego tematu.

Zrozumiałe, bo trzeba by się było tam wycofać się rakiem z własnych infantylnych interpretacji.

Napisałem już w innym poście ale widzę że nie dotarło.

Więc wklejam to jeszcze raz:

 

I proszę darować sobie" rady" typu co to niby miałbym robić czego nie, niczego mi nie tłumaczyć a przede wszystkim przestać latać za każdym moim postem na tym forum :nook

 

I jeszcze najważniejsze, nie przeszliśmy na TY i nie przejdziemy.

Proszę się tego trzymać!

Chyba nie jest to jest poniżej pańskich możliwości.

Zapewniam że na pańskie inwektywy będę odpowiadał inwektywami, więc......proszę omijać szerokim łukiem moje posty bo nie mam żadnej ochoty na jałowe z Panem dyskusje !

Natomiast jak najbardziej na rzeczowe dyskusje z kolegami diagnostami, których pan wbrew powoływaniu się na nich nie ma tu zbyt wielu.

Żegnam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BT dopiero po opinii od rzeczoznawcy.

Wszystko co napisałeś.....

Ja tego niestety nie napisałem.

 

Co do reszty nie będę się ustosunkowywał . Niech to oceni ktoś kompetentny i forumowicze.

Nie interesuje mnie co Ty napiszesz na mój temat, istotne jest abyś napisał coś mądrego w danym temacie. Forum jest ogólno dostępne i przedstawiłem swój punkt widzenia poparty przepisami i możesz uczynić to samo bez zbędnego zmyślania i wypisywania bzdur.

Gdyby ktoś inny napisał w podobny sposób moja reakcja byłaby taka sama. W pozostałych tematam wyraziłem sie dosyć jasno i na resztę musisz poczekać.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BT dopiero po opinii od rzeczoznawcy.

Wszystko co napisałeś.....

Ja tego niestety nie napisałem.

 

Co do reszty nie będę się ustosunkowywał . Niech to oceni ktoś kompetentny i forumowicze.

Nie interesuje mnie co Ty napiszesz na mój temat, istotne jest abyś napisał coś mądrego w danym temacie. Forum jest ogólno dostępne i przedstawiłem swój punkt widzenia poparty przepisami i możesz uczynić to samo bez zbędnego zmyślania i wypisywania bzdur.

Gdyby ktoś inny napisał w podobny sposób moja reakcja byłaby taka sama. W pozostałych tematam wyraziłem sie dosyć jasno i na resztę musisz poczekać.

Pozdrawiam.

 

Z pańskiej strony oczekuje jedynie zachowania form grzecznościowych które są ogólnie przyjętymi zachowaniami wśród kuturalnych ludzi. chyba że pan to.............?

TYkanie proszę sobie zachować do ludzi swojego pokroju do których JA sie nie zaliczam.

Żegnam i bez pozdrowień!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za przekroczenie prędkości to każdy może otrzymać jedynie mandat i punkty karne niezależnie jakim pojazdem jedzie. Policjant zgodnie z art.,132 nie ma możliwości z tego powodu zatrzymać DR.

 

Moim zdaniem może. Jeśli policjant widzi motorower jadący 100 km/h to ma prawo mieć uzasadnione podejrzenie, że to już nie motorower, a więc że dane w DR nie odpowiadają stanowi faktycznemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Art. 21. 4. Organ rejestrujący pojazd może ustalić dla indywidualnego pojazdu dopuszczalną prędkość niższą niż określona w art. 20, jeżeli jest to uzasadnione konstrukcją lub stanem technicznym pojazdu. Ograniczenie prędkości należy uwidocznić na znaku umieszczonym z tyłu pojazdu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

policja takim motorowerom zatrzymuje dowody, właśnie za przekroczenie predkości ,

 

Uściślijmy - DR zabiera się wtedy nie tyle za przekroczenie prędkości, co za naruszenie warunków technicznych, a przekroczenie prędkości jest jedynie objawem tego...

Oczywiście mandacik za przekroczenie prędkości swoją drogą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie od wczoraj pracuje w tym fachu i przyznaję się. że z taka sytuacją jeszcze się nie spotkałem. Dlatego mam serdeczną prośbę do kolegi, aby zechciał mnie uświadomić jak w takiej sytuacji postąpiłeś .

policja takim motorowerom zatrzymuje dowody, właśnie za przekroczenie predkości ,

miałem takie przypadki i to sporo . :)

Czy też skreśliłeś poz. 1i 2 na zaświadczeniu a na drugiej stronie napisałeś

ustała przyczyna zatrzymania DR „ . Do rejestru na pewno wtedy wpisałeś X

tak jak kol. Psuj napisał . Czyli z tego badania nie wynika ani P ani N . Przecież mogło się tak zdarzyć, że zanim odebrał DR został ponownie zatrzymany za przekroczenie prędkości bo pędził 60 km/h mając w rękach zaświadczenie od diagnosty. „ ustała przyczyna zatrzymania DR „. Jakbyś wtedy wyjaśnił Staroście, co też było powodem ustania tej przyczyny aby cię nie oskarżył o poświadczenie nieprawdy i pozbawił uprawnień diagnosty.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze w takich przypadkach wysyłam klienta do serwisu w celu ponownego zablokowania

motorowerka i dostarczenia odpowiedniego dokumentu i więcej klienta nie widzę . :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze w takich przypadkach wysyłam klienta do serwisu w celu ponownego zablokowania

motorowerka i dostarczenia odpowiedniego dokumentu i więcej klienta nie widzę . :)[/quote

:ok

Bardzo ładnie wybrnąłeś z tego problemu. Mam jednak nadzieje, że ktoś zechce potwierdzić lub zaprzeczyć, że na podstawie skierowania z policji, przerabia dokumenty z motoroweru na motocykl, tak jak napisał forumowicz , który tutaj chce wprowadzać „świeżą krew ”. Podobno spotkało go identyczne zdarzenie jak tutaj opisane w Internecie nawet z tą samą prędkością.

http://www.v10.pl/prawo/Dopuszczalne,modyfikacje,powodujace,zwiekszenie,predkosci,w,motorowerach,258.html

Musimy być bardzo ostrożni bo to jest ten miesiąc grozy.

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/znany-jasnowidz-polska-upadnie-w-listopadzie,1,4852773,wiadomosc.html

 

Wcale się nie zdziwię jak ktoś zamieści informacje, że policjant skierował do niego na badania pojazd samochodowy który porusza się z prędkością 20 km /h, bo według ustawy jego cechy konstrukcyjne powinny uniemożliwiać jazdę z taką prędkością.

33) pojazd samochodowy – pojazd silnikowy, którego konstrukcja umożliwia jazdę z prędkością przekraczającą 25 km/h; określenie to nie obejmuje ciągnika rolniczego;

 

A teraz tak trochę poważniej jak przystało na forum diagnostów.

Policjant wydaje pokwitowanie za zatrzymany dokument. Mam taki dokument zatrzymany w dniu 26.06.2011.

Z drugiej strony jest tam zawarte „POUCZENIE” z którego wynika, że

1.Podstawa prawna zatrzymania dokumentu stwierdzającego uprawnienia do kierowania pojazdem lub jego używania : art. 129 ust.2 pkt. 6, art. 132 ust. 1i 2,……….

Jeżeli motorower poruszał się z dozwolona prędkością przypisaną w danym terenie to w jaki sposób miałoby to zagrażać bezpieczeństwu ruchu drogowego. Taki sam zarzut, można by analogicznie postawić wspomnianym pojazdom samochodowym, które poruszały się znacznie wolniej jak na to zezwalają przepisy.

 

3. Podstawa prawna skierowania pojazdu na dodatkowe badania techniczne: art. 81 ust.8 pkt. 1 ustawy.

art.81 ust.8 Przepisy ust. 6 i 7 dotyczą również pojazdów, o których mowa w ust. 6 i 7, zarejestrowanych po raz pierwszy za granicą. W tym przypadku za dzień pierwszej rejestracji, o której mowa w ust. 6 i 7, przyjmuje się dzień pierwszej rejestracji za granicą
.

Z pouczenia nic nie wynikło więc prawdopodobnie chodzi o ten zapis.

art. 81 11. Niezależnie od badań, o których mowa w ust. 3–5, dodatkowemu badaniu technicznemu podlega pojazd:

1) skierowany przez organ kontroli ruchu drogowego:

a) w razie uzasadnionego przypuszczenia, że zagraża bezpieczeństwu ruchu lub narusza wymagania ochrony środowiska,

 

Dopóki więc nie zostanie wprowadzony zapis w ustawie, że przekroczenie maksymalnej prędkości konstrukcyjnej pojazdu na drodze jest karalne lub pojazd podlega skierowaniu do specjalnej jednostki zajmującej się tymi badaniami, nikomu nic nie grozi a tym bardziej rozsądny diagnosta w te sprawy nie będzie się wikłał.

 

Dobry rzeczoznawca nie będzie w tej sprawie wypisywał idiotycznych opinii bo powinien przynajmniej wiedzieć, że jego prędkość konstrukcyjna jest dostosowana do DMC pojazdu. Jeżeli wiec tym motorowerem będzie się poruszał kierowca o wadze 40 kg to naturalną rzeczą jest, że moc tego pojazdu przełoży się na zwiększenie prędkość. Przy faktycznych pomiarach musi być też uwzględniony spadek terenu i kierunkowa prędkość wiatru. To wszystko należy brać pod uwagę przy faktycznej prędkości pojazdu a diagnosta powinien przynajmniej o tym wiedzieć .

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wszystko należy brać pod uwagę przy faktycznej prędkości pojazdu a diagnosta powinien przynajmniej o tym wiedzieć .

 

Zdecydowanie lepiej by było aby o tym wiedział policjant nim zatrzyma DR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli pojazd, którym może poruszać się dzieciak posiadający kartę motorowerzysty rozwija prędkość niemal dwukrotnie większą niż ta dla jakiej wystawiono uprawnienia to dla mnie jest to zagrożenie BRD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli pojazd, którym może poruszać się dzieciak posiadający kartę motorowerzysty rozwija prędkość niemal dwukrotnie większą niż ta dla jakiej wystawiono uprawnienia to dla mnie jest to zagrożenie BRD.

Nie wypada się z Tobą nie zgodzić. Ale ten pojazd jest także dla dorosłych, którzy mogą mieć uprawnienia nie tylko na motorower ale na inne pojazdy. Nasze przepisy są bardzo zawiłe i porąbane i tak dla przykładu, może mi ktoś odpowie z jaką prędkością konstrukcyjnie maksymalna może poruszać się rowerem silny i wysportowany młodzieniec.

47) rower – pojazd o szerokości nieprzekraczającej 0,9 m poruszany siłą mięśni osoby jadącej tym pojazdem; rower może być wyposażony w uruchamiany naciskiem na pedały pomocniczy napęd elektryczny zasilany prądem o napięciu nie wyższym niż 48 V o znamionowej mocy ciągłej nie większej niż 250W, którego moc wyjściowa zmniejsza się stopniowo i spada do zera po przekroczeniu prędkości 25 km/h.;

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W definicji roweru nie widzę żadnej wzmianki o ograniczeniu szybkości.

 

Natomiast gdyby policjant zaobserwował rower z silnikiem pomocniczym, w którym silnik ten pracuje przy prędkości znacząco przewyższającej 25 km/h to moim zdaniem ma prawo interweniować (co zrobić - nie wiem - niech bodatyzmazur się wypowie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W definicji roweru nie widzę żadnej wzmianki o ograniczeniu szybkości.

:ok

Trzeba by wprowadzić blokady prędkości dla kolażówek;

Nie raz moim "Huraganem" osiągałem 65 km/h i to nie "z górki":lol:

 

 

Natomiast gdyby policjant zaobserwował rower z silnikiem pomocniczym, w którym silnik ten pracuje przy prędkości znacząco przewyższającej 25 km/h to moim zdaniem ma prawo interweniować (co zrobić - nie wiem - niech bodatyzmazur się wypowie)

 

Tak samo jest z motorowerem.

Motorower to wg PoRD pojazd który:

motorower - pojazd jednośladowy lub dwuśladowy zaopatrzony w silnik spalinowy o

pojemności skokowej nieprzekraczającej 50 cm3, którego konstrukcja ogranicza

prędkość jazdy do 45 km/h;

 

Zatem jazda tym pojazdem w jakichkolwiek warunkach więcej niż 45km/h jest przekroczeniem dop. prędkości dla tego pojazdu.

Przypadek jazdy chudego kierowcy z górki nie jest odstępstwem dla tego przepisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.