Skocz do zawartości

Rejestracja auta sprowadzonego z Anglii


policjant__

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 509
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • rurek777

    42

  • blakop

    39

  • Psuj

    36

  • szczyl

    28

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 4 weeks later...
  • 2 months later...

ja też postanowiłem napisać petycje i będę zbierał podpisy w największym skrócie "Gorzów żąda dostępu do morza" oczywiście będzie uzasadnienie i paragrafy które tego nie zabraniają .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co te sądy, wystarczyło tylko przerobić samochód w serwisie danej marki i po kłopocie. A tak na marginesie "Mocą prawa można zmienić dużo, więcej jednak mocą rozumu.

Stefan Pacek" pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Blogowiczu, radzę sprawdzić znaczenie słowa rasizm, bo użyte w tym znaczeniu na blogu, nawet biorąc pod uwagę cudzysłów, powoduje .... dużego ROTFL-a :)

Co do lusterek to nawet Adam Słodowy i McGyver wymiękają, są takie estetyczne i profesjonalnie wykonane :lol:

Proponuję montaż podobnego 'cuda' pod nogami pasażera, wtedy zabierając jakieś młode koleżanki w mini, będzie co oglądać, szczególnie kiedy któraś z nich jako kobieta wyzwolona, nie będzie uznawać za słuszne noszenia bielizny :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję montaż podobnego 'cuda' pod nogami pasażera, wtedy zabierając jakieś młode koleżanki w mini, będzie co oglądać, szczególnie kiedy któraś z nich jako kobieta wyzwolona, nie będzie uznawać za słuszne noszenia bielizny :evil:

 

Ale wtedy się okaże że w nowym lusterku jest dziura i trzeba je wymienić. :D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno, odnośnie tej sprawy w WSA, chyba nie liczysz, że wygrasz skoro jest wykładnia organu nadrzędnego jakim jest NSA :roll:

 

Ładne uzasadnienie jest nawet, w Polsce zakazu rejestracji pojazdów z kierownicą po prawej stronie NIE MA.

Możesz zawsze uzyskać zwolnienie w MI .... lub próbować uzyskać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Niech się fachowcy wypowiedzą, ale zgodnie z prawem, elementy powinny być nowe - nie regenerowane jak w opisie. Z drugiej strony - w trakcie zwykłych napraw pojazdów krajowych już jakoś nikt o tą "nowość" nie walczy...

 

Inna sprawa to fakt, że choć Freelander jest uważany za jedno z "łatwiejszych" aut do przerobienia (nie wymaga ingerencji w ścianę grodziową i przy zastosowaniu oryginalnych części naprawdę trudno byłoby tu cokolwiek zarzucić), to Land Rover z uwagi na ochronę polskiego rynku zabrania takich przeróbek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to Land Rover z uwagi na ochronę polskiego rynku zabrania takich przeróbek
Czyli chronią siebie przed samym sobą ? :) ... żeby używane LR z Anglii "nie zalały" Polski ? A na podstawie czego zabraniają takich przeróbek ? 8)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na podstawie czego zabraniają takich przeróbek ?

 

Przecież oni w delikatny sposób dają Ci do zrozumienia i zapraszaja do salonu po zakup nowego. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po zakup nowego
To wiem 8) Chodzi mi o podstawy na co się powołują - 8) zakazując , homo ? No raczej nie ... Wiec ? :)

 

[ Dodano: 10-03-2010, 17:24 ]

Z drugiej strony - w trakcie zwykłych napraw pojazdów krajowych już jakoś nikt o tą "nowość" nie walczy...

 

Za ścianą mam blacharnię lakiernię przy ASO , raczej używanych poduch i napinaczy nie wkładają ... Masz coś konkretnego na myśli blakop ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inna sprawa to fakt, że choć Freelander jest uważany za jedno z "łatwiejszych" aut do przerobienia (nie wymaga ingerencji w ścianę grodziową i przy zastosowaniu oryginalnych części naprawdę trudno byłoby tu cokolwiek zarzucić), to Land Rover z uwagi na ochronę polskiego rynku zabrania takich przeróbek :)

Mam pytanie trochę z innej beczki, jak postąpi WK znając stanowisko producenta, do pojazdu, który stawi się u niego z kpl. dokumentów o przebudowie i BT z wynikiem P? Bo mnie jako SKP to nie obchodzi czy producent pozwala, wyraża chęć czy co tam jeszcze mu się chce czynić tylko mam przepadać pojazd pod kątem warunków technicznych i jeżeli je spełnia dostaje wynik P jeżeli nie N.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja z innej strony bodajże blakop pisał że któraś firma straszyła sądem w razie wykrycia przeróbki .Po czyjej stronie stanie sąd jeżeli producent stwierdzi na podstawie np. art.66 że do ruchu został dopuszczony pojazd który zagraża bezpieczeństwu ruchu,bo dokonano w nim zmian niezgodnie z technologią producenta,który nie przewiduje wymiany jakiegoś tam elementu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież oni w delikatny sposób dają Ci do zrozumienia i zapraszaja do salonu po zakup nowego.

 

Dokładnie :) Zalew używek z zagranicy odbija im się na sprzedaży. Nawet ITS wyraźnie to opisał w swojej opinii na temat przeróbek, że takie opinie producentów są niemiarodajne.

 

Mam pytanie trochę z innej beczki, jak postąpi WK znając stanowisko producenta, do pojazdu, który stawi się u niego z kpl. dokumentów o przebudowie i BT z wynikiem P?

 

A co to znaczy "znając"? W kpa pod pojęciem "znać" rozumie się dowód dostarczony przez stronę - czylio właściciel sam z siebie musi chcieć takie zaświadczenie przedstawić, lub WK oceniając wymagane dokumenty musi stronie taki obowiązek narzucić. Z tego co wiem, znakomita część WK nie wymaga tego dokumentu - podobnie jak SKP. Choć znam tez przypadki, że i SKP i WK nie ruszą się bez tego papieru (jest ktoś z Koła?) :) A co zrobi WK? Hmmm - nie wiem. To indywidualne kompetnecje WK abu ocenic taki zestaw dokumentów.

 

Po czyjej stronie stanie sąd jeżeli producent stwierdzi na podstawie np. art.66 że do ruchu został dopuszczony pojazd który zagraża bezpieczeństwu ruchu,bo dokonano w nim zmian niezgodnie z technologią producenta,który nie przewiduje wymiany jakiegoś tam elementu

 

No to tez pytanie do sądu. W postępowaniu administracyjnym istnieje tzw. ciężar dowodu. Można się powoływać na konkretne opinie rzeczoznawców, wskazania innych instytucji które nie wymagają takich opinii itd. Sąd musiałby ocenić na ile takie stanowisko dealera jest podyktowane rzeczywistymi uwarunkowaniami technicznymi, a na ile jest elementem swoistej regulacji ekonomicznej w obrocie używanymi pojazdami.

 

Przytaczany przez Ciebie przykład dotyczył ważkiej kwestii zmiany SMARTa na kategorię B1 poprzez poważne zmiany konstrukcyjne, które dla obniżenia masy spowodowały zmianę sztywności i konstrukcji nadwozia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Drogi Blogowiczu, radzę sprawdzić znaczenie słowa rasizm, bo użyte w tym znaczeniu na blogu, nawet biorąc pod uwagę cudzysłów, powoduje .... dużego ROTFL-a :)

Co do lusterek to nawet Adam Słodowy i McGyver wymiękają, są takie estetyczne i profesjonalnie wykonane :lol:

Proponuję montaż podobnego 'cuda' pod nogami pasażera, wtedy zabierając jakieś młode koleżanki w mini, będzie co oglądać, szczególnie kiedy któraś z nich jako kobieta wyzwolona, nie będzie uznawać za słuszne noszenia bielizny :evil:

 

 

 

 

Drogi Kolego Pojęcie "Rasizm" nie odnosi się tylko do koloru skóry !! :)

 

aha ktoś wspomniał że NSA jest nad WSA- racja, tylko pamiętajcie że każda sprawa jest inna, a dla waszej informacji NSA miało miesiąc czasu na napisanie wyjaśnienia w tej sprawie do G. Dorobka, minęło już prawie 2 miesiące a owego pisemka jeszcze nie ma ... co najlepsze to to że minister z MI powoływał sie na wyrok Dorobka- na wyrok którego jeszcze nie ma !!! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co najlepsze to to że minister z MI powoływał sie na wyrok Dorobka- na wyrok którego jeszcze nie ma !!! :)

Dlaczego mnie już takie rzeczy nie dziwią...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to już tylko zmiana zawodu ,,,

No widzisz go,niedawno zacząl a juz chce się przekwalifikować.... :D

Albo czas się zabierać

A Ty to co chcesz się wycofać na z góry upatrzone miejsce...???? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.