Skocz do zawartości

Rejestracja auta sprowadzonego z Anglii


policjant__

Rekomendowane odpowiedzi

Po wprowadzeniu nowych przepisow 22 rejestracja Anglika jest prosta jezeli ma przeglad to do nastepnego badania jest spokoj

 

Anglik podlega badaniu nawet jeśli ma ważny przegląd.

 

a jezeli obawiacie sie o stan tech przerobionego auta tzn,ze nie zdajecie sobie sprawy jek sie to robi

 

Właśnie często widzieliśmy jak to się robi i dlatego się obawiamy. Nie martw się jeśli przeróbka będzie ok to nie będziesz miał żadnych problemów z badaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 509
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • rurek777

    42

  • blakop

    39

  • Psuj

    36

  • szczyl

    28

Top Posters In This Topic

Posted Images

Dokładnie tak jak piszesz

 

Ustawa Art.81punkt 4 podpunkt 3 litera b) po myślniku

-z wyjątkiem...do ruchu lewostronnego.

 

Więc na badanie OKRESOWE PRZED PIERWSZĄ REJESTRACJĄ ZAPRASZAMY A TAM N DAMY

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym coś wyjaśnić.

Nie chodzi mi o samochody z Angli po przeróbce ,gdzie został przerobiony układ kierowniczy z prawego na lewy i wszystkie pozostałe przeróbki są zgodne z naszymi przepisami.

Cały czas bębnię i staram się wytłumaczyć ludziom którzy uparli się że jazda samochodem po Polskich drogach z kierą po prawej stronie nie jest ryzykowna i niczym się nie różni od jazdy z kierą po lewej.

Otóż dla mnie jest bardzo ryzykowna ,szczegulnie kiedy kierowca jedzie sam i nie widzi nic jak chce wyprzedzić pojazd jadący przed nim.

Jestem za przeróbkami Anglików :ok , ale nie jestem za jazdą nie przerobionymi Anglikami w naszym kraju :nook

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boze jakie tu głupoty ludzie pisza masakra.Po wprowadzeniu nowych przepisow 22 rejestracja Anglika jest prosta jezeli ma przeglad to do nastepnego badania jest spokoj,a jezeli obawiacie sie o stan tech przerobionego auta tzn,ze nie zdajecie sobie sprawy jek sie to robi bo sa auta w ktorych nic nie trzeba spawac itp.Jestem przekonany,ze 90%diagnostow nie pozna auta po przekladce.

Widać że jesteś młody i masz mleko pod nosem w tym temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wobec tego zmień fach , bo gdyby tak miało być jak piszesz, to nie było by pracy dla ciebie i bezrobocie... czy tego byś chciał???? :-x

 

Wiesz co to jest sarkazm?

Jeśli nie kojarzysz spojrzyj na posty blakopa on w tym jest mistrzem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do TIRów to nie macie całkowicie racji. Pojazdy przeważnie są w dobrym stanie technicznym (remont skierowany przez BAG o wiele więcej kosztuje niż u nas) i całkiem nowe (opłaty na autostradach zachodnich uzależnione są od normy EURO im nowszy samochód - wyższa norma, im wyższa norma - jedziesz taniej za km).

Kierowcy są doświadczeni (przemęczeni jeżeli szef goni, ale niedługo pogoni bo kierowca się skończy).

Jeśli chodzi o tory to ja się pytam: jakie?

Połączenia są kasowane jako nierentowne, tabor się starzeje, coraz więcej torów zardzewiałych (zwróćcie uwagę na mniej uczęszczanych przejazdach).

 

Niebezpieczny transport - lokalny na starych trupach i wycofanych pojazdach z międzynarodówki. Lokalnie można przywiązać sznurkiem co ci odpadnie i hajda do przodu.

Zasada jest prosta - jak się koła nie kręcą to samochód przynosi straty.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koleszki ja tylko pisze,ze po wprowadzeniu nowych przepisow mozna zarejestrowac anglika tak jak kazde inne auto z uni w wydziale komunikacji trzeba tylko napisac oswiadczenie,ze auto spelnia wszystkie warunki i tyle.Wiec widze,ze jestescie w tyle kolesie byl u nas pan z wydzialu i tlumaczyl jak to sie odbywa dla waszej informacji eksperci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ze jestescie w tyle kolesie byl u nas pan z wydzialu i tlumaczyl jak to sie odbywa dla waszej informacji eksperci

Uczony kolego czy ten pan z WK dał Ci to czarne na białym nie wyłączając oczywiście

jego podpisu!!!! :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koleszki ja tylko pisze,ze po wprowadzeniu nowych przepisow mozna zarejestrowac anglika tak jak kazde inne auto z uni w wydziale komunikacji trzeba tylko napisac oswiadczenie,ze auto spelnia wszystkie warunki i tyle.Wiec widze,ze jestescie w tyle kolesie byl u nas pan z wydzialu i tlumaczyl jak to sie odbywa dla waszej informacji eksperci

 

:lol:

 

Nie napisałeś z jakiego wydziału był ten pan i co tam robi, podejrzewam że to stażysta, który teczki układa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koleszki ja tylko pisze,ze po wprowadzeniu nowych przepisow mozna zarejestrowac anglika tak jak kazde inne auto z uni w wydziale komunikacji trzeba tylko napisac oswiadczenie,ze auto spelnia wszystkie warunki i tyle.Wiec widze,ze jestescie w tyle kolesie byl u nas pan z wydzialu i tlumaczyl jak to sie odbywa dla waszej informacji eksperci

 

:lol:

 

Nie napisałeś z jakiego wydziału był ten pan i co tam robi, podejrzewam że to stażysta, który teczki układa :D

Rejestuj i powodzenia.

Popaprańce na lewo znaczy N

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe - ale koleś ma racje, Jeśli dla pojazdu z GB klient w WK napisze oświadczenie, że jest już przerobiony, a do tego będzie miał ważne badania, to nie ma podstaw, aby WK wymagał od niego jakiegokolwiek badania (pomijam takie czy inne parametry techniczne - załóżmy teoretycznie, że wszystko jest i gra).... kolesie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dla pojazdu z GB klient w WK napisze oświadczenie, że jest już przerobiony, a do tego będzie miał ważne badania, to nie ma podstaw,

 

I tak go wyślesz na dodatkowe z braku danych, w skierowaniu zaznaczasz, jako jeden z elementów do ustalenia, czy pojazd jest przystosowany do ruchu prawostronnego.

 

kolesie

 

Mylisz pojęcia, powinno być ... koleszki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

blakop napisał/a:

Jeśli dla pojazdu z GB klient w WK napisze oświadczenie, że jest już przerobiony, a do tego będzie miał ważne badania, to nie ma podstaw,

Jak przerobiony to przecież podstawa ;-)

Jak tak dalej będzie to po co stacje właściciel niech napisze oświadczenie w wydziale komunikacji że pojazd jest sprawny to mu tam klepną.

Naprawde pąrobany jest ten nasz system z przeglądami i rejestracją.

Każdy sobie .......... po swojemu interpretuje przepisy :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe - ale koleś ma racje, Jeśli dla pojazdu z GB klient w WK napisze oświadczenie, że jest już przerobiony, a do tego będzie miał ważne badania, to nie ma podstaw, aby WK wymagał od niego jakiegokolwiek badania (pomijam takie czy inne parametry techniczne - załóżmy teoretycznie, że wszystko jest i gra).... kolesie :)

No pewnie kolesie. Jak mu się skończy badanie techniczne to pojedzie na przegląd. A tam taki koleś zobaczy, że kierownica jest po prawej stronie i da negatyw i może WK zawiadomić. Wtedy facetowi, który składał oświadczenie pod odpowiedzialnością karną, zrobi się całkiem gorąco bo dostanie wezwanie o złożenie wyjaśnień :)

Trzymajcie się kolesie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe - ale koleś ma racje, Jeśli dla pojazdu z GB klient w WK napisze oświadczenie, że jest już przerobiony, a do tego będzie miał ważne badania, to nie ma podstaw, aby WK wymagał od niego jakiegokolwiek badania (pomijam takie czy inne parametry techniczne - załóżmy teoretycznie, że wszystko jest i gra).... kolesie :)

To niech przyjedzie do mnie uzupelnić dane wtedy zobaczymy czy będzie mial chęć wracać jeszcze do WK!!!! :shoot:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten pan byl z wydzialu komunikacji odpowiedzialny za stacje diagnostyczne wiec chyba wie co mowi.

Za jakie stacje diagnostyczne?Chyba że za twoje w twoim mieście :evil:

Taki pan to u mnie se może , jak by wiedział co mówi to powinien dokonac na sobie samookaleczenia, czyli się pochlastac szarym mydłem :evil:

Beton zawsze będzie ciężki do rozkruszenia :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w skierowaniu zaznaczasz, jako jeden z elementów do ustalenia, czy pojazd jest przystosowany do ruchu prawostronnego

 

hehe - i co jeszcze? Dobrze wiesz, że nie ma ku temu podstaw prawnych.

A jak za rok na okresówce wyjdzie tak, czy inaczej to już będzie całkiem inna bajka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dla pojazdu z GB klient w WK napisze oświadczenie

 

Naprawdę? No patrz... dwa dni mnie nie było i już nam ustawę zmienili. Daj linka do nowej, bo w mojej pisze, że angol jedzie na okresowe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uprzedzę Twoje stwierdzenie, że badaniu podlega tylko pojazd przystosowany do ruchu lewostronnego, a nie każdy anglik, ale Ty nie widzisz auta, a polega na właścicielu jest mocno dyskusyjne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Art.75 kpa. Jeśli właściciel na moje pytanie odpowie - "ten pojazd ma kierownice po naszej stronie" i złoży mi na to oświadczenie, to pojazd nie podlega badaniu. Koniec kropka. Przeczytaj dokładnie.

A jeśli Twoim zdaniem miałbym go skierować na badanie, to na jakiej dokładnie podstawie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.