Skocz do zawartości

Zmiana przeznaczenia pojazdu a zakres badania.


Arizona

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie. Przyjechał klient od mecedesa samochód ciężarowy, podrodzaj furgon, przeznaczenie przewóz mebli. Ma miękki dowód rejestracyjny i chce zmienić przeznaczenie na uniwersalne. I teraz zastanawia mnie jaki zakres badania??? I czy jest jakiś konkretny akt prawny dotyczący tego tematu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 57
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • ketiw38

    8

  • blakop

    7

  • bogusław

    5

  • domin_g

    4

Top Posters In This Topic

Posted Images

no dobrze, co się dowiadywałem to interpretacje są różne. Z ITS mówili że wystarczy dodatkowe i w wydziale komunikacji też. Ponieważ żadna zmiana konstrukcyjna nie miała miejsca i pozostaje samochód ciężarowy, furgon, zabudowa taka jaka była.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobrze, co się dowiadywałem to interpretacje są różne. Z ITS mówili że wystarczy dodatkowe i w wydziale komunikacji też. Ponieważ żadna zmiana konstrukcyjna nie miała miejsca i pozostaje samochód ciężarowy, furgon, zabudowa taka jaka była.

A jakie dodatkow?? Bo to co ja zaproponowałem to jest dodatkowe tylko zakres jego wymaga okresowego proszę przeczytać cytonowane punkty. Jeżeli właściciel pojazdu nic nie robił przy pojeździe to dlaczego chce zmieniać przeznaczenie. Chyba, że chcesz potwierdzić nieprawdę czyli dla meblowozu wpisać uniwersalne. Bo jeżeli coś było robione i to nie jest już meblowóz to znaczy, że zaszły zmiany w pojeździe. Chyba, że żle interpretuje :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli nie zachodzi zmiana rodzaju pojazdu, a w tym przypadku rodzaj zostaje bez zmian - ciężarowy, to wystarczy badanie 6.7

okresowe można oczywiście przy tym zrobić, ale na wniosek klienta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli nie zachodzi zmiana rodzaju pojazdu, a w tym przypadku rodzaj zostaje bez zmian - ciężarowy, to wystarczy badanie 6.7

okresowe można oczywiście przy tym zrobić, ale na wniosek klienta.

A jaki jest zakres badania 6.7 bo ja nic nie doczytałem się o wnioskowaniu klienta pkty dziennika podane w pierwszej wypowiedzi!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz rację, pospieszyłem się i stąd mój błąd ::(

powinno być 1.2 /1.3, 1.4/ + 6.7

pisząc o wniosku na okresowe miałem na myśli tylko wyznaczenie tnb

pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja tez nie bardzo rozumiem... Nic nie było zmieniane, ale jednak coś się zmienia... To w końcu jak?

:evil::evil::shock::shock::evil::evil:

A jakie dodatkow?? Bo to co ja zaproponowałem to jest dodatkowe tylko zakres jego wymaga okresowego proszę przeczytać cytonowane punkty. Jeżeli właściciel pojazdu nic nie robił przy pojeździe to dlaczego chce zmieniać przeznaczenie. Chyba, że chcesz potwierdzić nieprawdę czyli dla meblowozu wpisać uniwersalne. Bo jeżeli coś było robione i to nie jest już meblowóz to znaczy, że zaszły zmiany w pojeździe. Chyba, że żle interpretuje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma już samochodów uniwersalnych.

 

Chyba coś nie tak kombinujesz kolego. W temacie jest mowa o przeznaczeniu pojazdu o podrodzaju furgon z "meblowozu" na "uniwersalny" i w tym zakresie przepisy się nie zmieniły jeśli chodzi o katalog - nadal mamy samochód ciężarowy-furgon-do przewozu mebli (pozycja 06 02 005), jak i samochód ciężarowy-furgon-uniwersalny (pozycja 06 02 001) (załącznik nr 4 do rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 27 września 2003 r. w sprawie szczegółowych czynności organów w sprawach związanych z dopuszczeniem pojazdu do ruchu oraz wzorów dokumentów w tych sprawach - tekst jednolity Dz.U.Nr 137, poz.968 z 2007 r.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja myślałem że teraz obowiązuje Dz.U. nr.192 poz.1878.KLASYFIKACJA POJAZDÓW

załącznik nr.4 i jakoś nie widzę tam żeby było coś uniwersalne. :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja myślałem że teraz obowiązuje Dz.U. nr.192 poz.1878.KLASYFIKACJA POJAZDÓW

załącznik nr.4 i jakoś nie widzę tam żeby było coś uniwersalne. :razz:

Niestety nie są trzy akty zmieniające :

Dz.U. 2004 nr 211 poz. 2147

Dz.U. 2005 nr 139 poz. 1168

Dz.U. 2006 nr 189 poz. 1398

I dlatego powstał tekst jednolity:

Dz.U. 2007 nr 137 poz. 968

Powodzenia w robieniu studiów prawniczych (czyt. diagnostów) :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Witam !!!

Mam podobny problem ponieważ kupiłem Stara 200 który był zarejestrowany jako "przewóz wody" i założyłem do niego skrzynię z wywrotem i chciałem go zarejestrować, ale nie doszła do skutku ponieważ trzeba zmienić przeznaczenie pojazdu. OK, kiedy już pojechałem na stację diagnostyczną i diagnosta wypisał mi zmianę parametrów, naciski na osie, i pod spodem napisał " Zmiana właściciela poj. i jego przeznaczenia na skrzyniowy samowyładowczy. Co jeszcze muszę zrobić aby mi go zarejestrowali ??? bo z takimi papierami mi tego nie przyjęli oraz powiedzieli że trzeba rzeczoznawcę ale jak diagnosta dopuścił go do ruchu bo sprawdzał mocowania,wziął go na trzepaki, itp i na podstawie tego przypisał mu odpowiednie parametry, to nie wiem co już mam robić, ręce opadają. Proszę o pilną odpowiedz !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie o taki opis zmian chodzi , badanie ma być jeszcze dodatkowe po zmianach konstrukcyjnych i przy tym badaniu jest opis zmian jakiego oczekują w WK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po takim badaniu możemy sobie wyobrazić jakich kolegów mamy po fachu.

Dobrze (a może bardzo źle), że zamieszczając ten skan zostały zasłonięte miejsca które świadczą o miejscu oraz kto wykonywał to badanie (a może trzeba było napiętnować) :x

Po pierwsze zły zakres badania i za mało druków.

Po drugie co diagnostę obchodzi zmiana właściciela.

Po trzecie Wykonano zmiany konstrukcyjne, więc powinno wykonać się BD (gdzie druk od niego?)

Po czwarte nie chce mi się więcej pisać widząc tak wykonane badanie i wyobrażając sobie co wie diagnosta o swojej robocie :shock::nook

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.