Skocz do zawartości

zaświadczenie o przystosowaniu pojazdu do ciągnięcia przycze


Muchozol

Rekomendowane odpowiedzi

Ja dziś miałem pomoc drogową w której moje WK masę własną wpisało 8000 kg a masę całkowitą 7480 kg ..... Gratuluję wyobrażni.... :razz:

 

Tak wyobraźnia w tym przypadku działa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 174
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • hiubowawa

    34

  • cubitus

    24

  • Psuj

    15

  • DARIO64

    14

Ale są telefony, można porozmawiać, wytłumaczyć, podzielić się wiedzą itd.

Wiem że czasami idzie ostro, ale później jest już sama przyjemność.

Wiem z autopsji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz wolf naprawde ma dwa haki własciwie nawet 3... Ma sprzęg pod przyczepę na pnematyce poniżej ma klasyczną kule a z boku po prawej patrząc z tylu do holu sztywnego jak busy sciaga

 

[ Dodano: 25-07-2010, 17:16 ]

Spotkaliście sie z jakimiś ciekawymi sytuacjami co do haków ??

 

[ Dodano: 02-08-2010, 13:33 ]

Panowie przy wypełnianiu tego zaświadczenia oprócz wpisania dopuszczalnych mas przyczep bez i z hamulcem oraz skreśleniu obu pól co jeszcze wpisujecie ?? . Ja zawsze dodatkowo wpisuję producenta haka i jego klasę.

 

[ Dodano: 16-08-2010, 11:07 ]

Panowie proszę o te przykłady ....

 

[ Dodano: 30-11-2010, 09:38 ]

Macie panowie jakiś może wzór zaświadczenia które wystawiacie dla auta w którym zamontowano hak w celu pokazania w WK??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
gdzie znajde ze hak robi sie tylko raz??

W cenniku 7.1 czytaj objaśnienie nr 1 ,,,

 

Robisz (sprawdzasz) przy każdym okresowym, kasujesz tylko raz po zamontowaniu, bądź sprowadzeniu ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) w przypadku pojazdu przedstawionego do OBT z adnotacja w DR o treści "przystosowany do ciagnięcia przyczep" lub "HAK" nie pobiera sie opłaty określonej w lp. 7.1 tabeli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozdział 2

 

Warunki dopuszczenia pojazdów do ruchu

 

Art. 71.

1.

2.

3.

4. Zespół pojazdów składający się z pojazdu samochodowego o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t i przyczepy albo autobusu i przyczepy może być dopuszczony do ruchu po uzyskaniu odpowiedniej adnotacji w dowodzie rejestracyjnym pojazdu silnikowego, dokonanej na podstawie przeprowadzonego badania technicznego. Przepis ten nie dotyczy motocykla.

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec. zrobiłem obt. w samochodzie gdzie była adnotacja hak.

nie było miejsca na wpisy kolejnych badan wiec wydałe zaswiadczenie.

teraz wydział chce zebym wpisał w zaswiadczenie ze ma hak mimo ze sam go wpisał 4 lata temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz wydział chce zebym wpisał w zaswiadczenie ze ma hak mimo ze sam go wpisał 4 lata temu.

 

I bardzo dobrze, że chce. Bo przy badaniu okresowym zawsze zaznaczasz jakie dodatkowe warunki spełnia. Jak wystawiasz zaświadczenie dla pojazdu zagazowanego tez zaznaczasz w pkt 2 "GAZ" i tak samo przy haku. Robisz okresowe a w pkt 2 zaznaczasz, że spełnia "HAK". Jeśli tego nie zrobisz WK odbierze to, jako fakt, że na badaniu haka nie było na aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm porostu tym biurokratą jak zwykle nie chce się przepisać. Dlatego ja dla świętego spokoju jeśli pojazd jest wyposażony w jakiekolwiek urządzenie dodatkowe np. instalacja LPG lub własnie Hak dopisuje to do zaświadczenia dla świętego spokoju. Robię to również dla aut sprowadzonych z zagranicy nawet jesli w orginalnym dowodziem np. niemieckim jest ten wpis.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak sie tłumaczy przy kontroli ze wpisałem ze spełnia hak i nie pobrałem opłaty???????????

 

A zrobiłeś badanie okresowe czy okresowe i dodatkowe????? Chyba tylko okresowe to jaką chcesz opłatę pobierać - poza tym poczytaj poprzednie posty i objaśnienia do cennika...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

objasnienia sa jasne!!!!

tylko po kiego ........ mam wpisywac ze spełnia hak jak tego nie sprawdzam!!

przecierz jest juz adnotacja hak w dr.

sprawdziłem czy zapis w dr jest zgodny ze stanem faktycznym.i jest wiec ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbierając to do kupy - jak robimy badanie okresowe to zawsze w pkt 2 (niezależnie czy drukujemy kwit czy nie) zapisujemy dodatkowe atrybuty jakie spełnia pojazd typu GAZ, TAXI, HAK, L, itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko po kiego ........ mam wpisywac ze spełnia hak jak tego nie sprawdzam!!

 

Jak to nie sprawdzasz??????????????????????????? Przecież to twój obowiązek !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak sie tłumaczy przy kontroli ze wpisałem ze spełnia hak i nie pobrałem opłaty???????????

na podstawie rodzaju i zakresu badania

zrobiłeś OBT 1.02 i pobrałeś 98

a gdyby było zrobione OBT i dodatkowe (1.02 + 7.01) a pobrane tylko 98 to wtedy miałbyś ciepło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.