Skocz do zawartości

zaświadczenie o przystosowaniu pojazdu do ciągnięcia przycze


Muchozol

Rekomendowane odpowiedzi

A jak WK jest w drugim końcu Polski, albo po drodze było już kilka WK? Czy WK przy rejestracji zechce przeprowadzać postępowanie wyjaśniające? A w sytuacji kiedy masz zapisane na SKP, że pojazd w dniu badania był przystosowany do ciągnięcia przyczepy to zaświadczenie załatwia cały problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 174
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • hiubowawa

    34

  • cubitus

    24

  • Psuj

    15

  • DARIO64

    14

Próbowałem kiedyś rozstrzygnąć ten temat i niestety mi nie wyszło - nawet moderatorzy tego forum nie byli zgodni. jak powinno być - przyznam nie wiem... z jednej strony - identyfikacji już też kiedyś dokonano - marka, nr VIN, to wszystko już jest wpisane w DR - może warto pominąć te rubryki na zaświadczeniu w takim razie? Wpisać tylko nr rej. i do kiedy następne badanie - reszta rubryk pusta (czyli bez zmian). Z drugiej strony coś w tym jest co pisze hiubowawa - dlaczego? Bo 90% diagnostów tak robi i ja już z tym nie walczę. Nic nie wpisał, znaczy, że nadal tak jest... choć osobiście uważam, że powinno się wpisywać.

 

BLAKOP CHWAŁA CI ZA TO ZE CHOCIARZ TY MNIE ROZUMIESZ.

MOŻNA BYŁO TAK ODRAZU. ALE NIE.

BÓG MODERATOR PSUJ MUSIAŁ POKAZAĆ WYŻSZOŚĆ I NAPISAC TAKIE RZECZY JAK NAPISAŁ.

 

BÓG Z TOBA PSUJU CHOCIARZ CISNIE MI SIE NA KLAWIATURE INNE SŁOWO.

 

CYTUJE PSUJA - BIORE TO NA KLATE

 

POZDRAWIAM I WESOŁYCH ŚWIAT BLAKOP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wyjezdzanie mi tu na temat mojej wiedzy jest nie na miejscu

żeby daleko nie szukać ...

 

hiubowawa napisał/a:

gdzie znajde ze hak robi sie tylko raz??
jakie objasnienia

podaj dokładnie bo nie bardzo mam czas szukac

a jak sie tłumaczy przy kontroli ze wpisałem ze spełnia hak i nie pobrałem opłaty??
gdzie jest tak napisane ze tak trza robic??
gdzie jest tak napisane???

::hey::claus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to teraz poczytaj odpowiedzi tych wszystki co pisali po moich pytaniach.

kto z nich podał podstawe prawna oprocz tego ze tak sie robi

nastepny mondrala.

 

napisałem chyba dos wyraznie ze prosze o pomoc gdzie to jest zapisane bo nie bardzo mam czas zeby szukaj po diennikach vzyli byłem zajety i liczyłem na szybka rade w postaci podstawy prawnej i gdzie jet dany zapis i panowie z psujom n aczele ze tak sie robi i juz

 

ps. nie wyrywaj postów z kontekstu i nie włas modom psujom w ..........

 

 

dyskusji jak widze niema konca

podstawy ze tak powinno sie robic tez niema oprocz oczywiscie zagadnienia ze tak sie poprostu robi i juz.

PSUJ NAPISAŁ ZE TAK SIE ROBI I WSZYSCY PRÓCZ BLAKOPA JAK JEDEN MĄŻ ZA PSUJEM.

A CO?!!? POJEDZIEMY MAŁOPOSTOWCOWI.

NO NAPISZCIE MI PROSZE ZA TAK POWINNO SIE ROBIC BO TAKI JEST ZAPIS A NIE ZE TAK SIE ROBI I JUZ!!!!!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kto z nich podał podstawe prawna
ps. nie wyrywaj postów z kontekstu i nie włas modom spujom w ..........

przypuszczam że to o mnie ::hey:cool:

 

to teraz będzie wyrwane ... albo i nie :D

jakie objasnienia

podaj dokładnie bo nie bardzo mam czas szukac

ale za to był czas pisać

Dzisiaj 13:16 13:20 13:29 13:39 13:45 13:50 13:53 13:59 14:04 14:09 14:16 14:27 14:35 14:44 15:04

 

a jako podsumowanie

IMHO wiedza zdobyta samodzielnie zostaje dłużej w pamięci niż pokazane palcem :idea:

 

::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,nie żebym był złośliwy

 

jestes złośliwy.postaraj sie zrozumiec o co mi chodziło. blakop mógł zrozumiec.

ok robi tak jak borzyszcze PSUJ ale to nadal nie oznacza ze ja myslac inaczej nie mam wiedzy w dane kwesti.

 

a tak poza tym wk przyjoł to zaświadczenie i jest juz po sprawie.

zadzwoniła pani naczelnik wyjaśnilismy sobie co nieco i niema tamatu.

ja nadal bede tak robił bo tak uwazam.a wy róbcie jak uwazacie.

nigdzie nie jest napisane niestety ze tak czy inaczej jest źle lub dobrze.

wiec niema sie nad czym upierac panowie.

 

[ Dodano: 13-12-2010, 20:01 ]

Dzisiaj 13:16 13:20 13:29 13:39 13:45 13:50 13:53 13:59 14:04 14:09 14:16 14:27 14:35 14:44 15:04

 

wyrywaj ile chcesz

rypie mnie to

napisac 2 słowa i kliknac wyslij to chwila a szukac i wertowac dzienniki to drugie

 

kamu jak komu ale tobie sie tłumaczył nie bede

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kamu jak komu ale tobie sie tłumaczył nie bede

 

I nikomu się nie musisz. Ty i tylko Ty odpowiadasz za swoje czyny, więc pora się wziąć do nauki bo w razie W to na kogo zwalisz winę? "bo koledzy tak powiedzieli" ? Masz swoje zdanie i chwała Ci za to, oby Ci to na lepsze wyszło...

 

Aaa... dziękuję za przyjazne i motywujące PW. Bardzo mnie podbudowało :D i utwierdziło, że jednak nie jestem pierwszym lepszym półgłówkiem :) Chyba sobie wydrukuję i w ramko oprawię :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo widzisz psuj. jak chce komus cos wygarnac to pisze na pw a nie na publicznym.

znowu mi pojechałes z nauka.

nie znasz mnie ani mojej wiedzy wiec mnie nie oceniaj

wydrukuj sobie i wsadz sobie w buty bedziesz wyzszy i bardziej dumny ze swojej wiedzy

ktora niewatpliwie posiadasz od a do z

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie znasz mnie ani mojej wiedzy wiec mnie nie oceniaj

 

Tobie nieznajomość innych nie przeszkadza w "ocenianiu" więc o co kaman?

 

Ciężko mi, i innym jak widzę, zachować spokój i "poprawność polityczną" jeśli x ludzi podaje Ci odpowiedzi i cytaty z Dz.U a Ty jak zacięta katarynka swoje - "gdzie to pisze... gdzie to pisze..."

 

Naprawdę się zastanawiałem czy piszemy w tym samym języku.

 

Jeszcze raz.

Podstawa prawna, że masz obowiązek sprawdzić hak na okresowym jak jest wpisany w DR:

Dz.U.155

§ 2. 1. Zakres okresowego badania technicznego obejmuje:

4) sprawdzenie warunków dodatkowych dla pojazdów, określonych w rozporządzeniu o warunkach

technicznych.

 

Podstawa prawna, że nie pobierasz za to ponownej opłaty:

CENNIK OBJAŚNIENIA Dz U 223 z 2004r poz. 2261.

1) w przypadku pojazdu przedstawionego do OBT z adnotacja w DR o treści "przystosowany do ciagnięcia przyczep" lub "HAK" nie pobiera sie opłaty określonej w lp. 7.1 tabeli.

 

Podstawa prawna, że wpisujesz adnotację HAK lub Przystosowany do ciągnięcia przyczepy w Pkt 2 zaświadczenia Dz.U. 155 wzór zaświadczenia :

******Niepotrzebne skreślić oraz wpisać... ...lub spełnienie dodatkowych warunków technicznych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz.

Podstawa prawna, że masz obowiązek sprawdzić hak na okresowym jak jest wpisany w DR:

Dz.U.155

Cytat:

§ 2. 1. Zakres okresowego badania technicznego obejmuje:

4) sprawdzenie warunków dodatkowych dla pojazdów, określonych w rozporządzeniu o warunkach

technicznych.

 

 

sprawdziłem

Podstawa prawna, że nie pobierasz za to ponownej opłaty:

CENNIK OBJAŚNIENIA Dz U 223 z 2004r poz. 2261.

Cytat:

1) w przypadku pojazdu przedstawionego do OBT z adnotacja w DR o treści "przystosowany do ciagnięcia przyczep" lub "HAK" nie pobiera sie opłaty określonej w lp. 7.1 tabeli.

nie pobrałem

Podstawa prawna, że wpisujesz adnotację HAK lub Przystosowany do ciągnięcia przyczepy w Pkt 2 zaświadczenia Dz.U. 155 wzór zaświadczenia :

Cytat:

******Niepotrzebne skreślić oraz wpisać... ...lub spełnienie dodatkowych warunków technicznych.

 

jest adnotacja w dr wiec po co wpisywac??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest adnotacja w dr wiec po co wpisywac??

 

Nie nam się zastanawiać nad konstrukcją przepisów tylko je egzekwować - to tyle o gdybaniu na temat "po co"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przeczytałem tą dyskusję o haku i normalnie o mało co krew mnie nie zalała :razz:

Po postach hiubowawa mogę wywnioskować że jest to człowiek konfliktowy i mało zrównoważony psychicznie.

Jego rozumowanie można porównać z filmu CK Dezerterzy (jak ktoś jest inteligientniejszy niż hiubowawa to zrozumie.

Był rozkaz żeby pisać?

Nie było.

A był rozkaz żeby nie pisać?

NIe było.

No to jak nie było rozkazu że pisać , to nie pisać :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wyjezdzaj mi tu z inteligencja bo takowa chyba nie grzeszysz.

miałem cos do powiedzenia psujowi to napisałem na pw a nie na ogolnym.

tobie jej chyba brakuje skoro wypowiadasz sie tak na forum ogólnym.

jeszcze raz powtarzam.nie znamy sie i nie oceniajmy sie po pojedynczych sytuacjach.

 

[ Dodano: 15-12-2010, 14:50 ]

a co robicie w sytuacji gdy robiac dodatkowe badanie haka i ustalicie masy ciagnietej przyczepy z tabliczki i roznia sie danymi zawartymi w swiadectwie homologacji a i mimo tego co wyliczyliscie z tabliczki wk chce zeby zmienic to na takie masy jakie sa w swiadectwie homologacji???

nie sa to duze roznice

w dmc z hamulcem jest roznica 40 kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam wgladu do homo.

a wk sie wypioł do klienta mimo ze ma napisane w zaswiadczeniu ze masy przyczepy ustalono na podstawie danych zawartych na tabliczce znamionowej.i poinformowali klienta za w homo jest inaczej niz na badaniu.i czesc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co robicie w sytuacji gdy robiac dodatkowe badanie haka

Nie chcę się czepiać ale właśnie użyłeś skrótu myślowego o który było tyle dymu :)

WK chce danych ze ŚH bo w DR wpisuje MMC a ta jest tylko w homo lub katalogu ITS

 

Jakie to auto może coś pomogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiedziałem swiadectwa homologacji.

samochód ma 1 rok.wiec jak nie widze swiadectwa homologacji to ustalam na podstawie danych z tabliczki.

dane its i dane z tabliczki sa takie same.a w homo inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masy przyczepy ustalono na podstawie danych zawartych na tabliczce znamionowej

 

A jak niby chcesz ustalić masę przyczepy na podst. tabliczki jak ich tam nie ma?

O1 i O2 są danymi określanymi przez producenta. Danych tych nie ma na tabliczce. Parametry te to nie różnica masy zespołu i pojazdu.... Więc WK ma jak najbardziej rację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.