Skocz do zawartości

Najnowsze zmiany - ROZPORZĄDZENIA WYKONAWCZE


Norbert Jezierski

Rekomendowane odpowiedzi

Kolego - a ile taki osobisty kontakt kosztuje - zdradzisz nam? :)

"Ustna" informacja z serwisu najczęściej jest "bezcenna" jeśli coś na papier to od 100zł do 500zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 253
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • blakop

    29

  • mirek.g

    25

  • Psuj

    16

  • Regan55

    14

Top Posters In This Topic

Posted Images

A mnie interesuje cena za Twój finalny produkt - czyli Twoją opinię :)

 

A jeszcze tak zapytam. Mówicie, że nie zrobicie okresowego bez tablic i PC. No ale tak w sumie na dzień dzisiejszy badanie pierwsze też zawiera czynności przewidziane dla okresowego, to dlaczego przy pierwszym brak tablic nie jest przeszkodą, a przy okresowym tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie interesuje cena za Twój finalny produkt - czyli Twoją opinię :)

Jak widać cena pozyskania informacji jest zmienna więc i cena finalnego produktu również jest ustalana indywidualnie, ale dla kolegi przewiduję specjalne rabaty z "bezcenna informacja ustną" włącznie. :D

 

Gratulacje :piwo Przybył nam rzeczoznawca.
Dzięki choć szczerze mówiąc nie było łatwo. Dwa lata noszenia teczki za rzeczoznawcą i odrabianie za niego prac domowych + 20 lat zbierania wiedzy motoryzacyjnej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nawiążę jeszcze do badania okresowego z gazem po 22.09 bo mnie bardzo nurtuje za jaką kwotę skoro z cennika znika pkt. 1.15? Chyba że do badania okresowego podciągniemy pkt 6 pozostałe dodatkowe badania techniczne i dalej 6.1 w którym dokonano montażu instalacji do zasilania gazem w pojeździe zarejestrowanym (za badanie specjalistyczne) kwota 114 zł w sumie za 212 zł. No i można iść po podyżkę.

 

Niestety, ale nie. Ustawodawca zrobił dobrze samochodom z LPG i..... włączył badanie instalacji do badania okresowego: "ZAŁĄCZNIK Nr 1

WYKAZ CZYNNOŚCI KONTROLNYCH ORAZ METODY l KRYTERIA OCENY STANU TECHNICZNEGO POJAZDU,

PRZEDMIOTÓW JEGO WYPOSAŻENIA I CZĘŚCI, DO PRZEPROWADZANIA OKRESOWEGO BADANIA

TECHNICZNEGO POJAZDU

11.6. Pojazd przystosowany do zasilania gazem"

 

Tak, więc samochody z LPG po 22.09 badamy za 98+1 PLN, o ile "nowy 227" wejdzie w życie, w przeciwnym wypadku cena za badanie instalacji LPG pozostanie nieustalona.

 

W takim razie jakie będą ceny za okresowe Taxi, L, uprzywilejowany itd. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jejku - ale Ty musisz być stary...

 

A nie wygląda, no nie?

 

z jakiej pozycji mam traktowac 1 bt przyczepa lekka konstrukcji sam po 22 09 2009

 

Nie ma jeszcze cennika. A w starym nie było sam-ów to i w nowym pewnie nie będzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie interesuje cena za Twój finalny produkt - czyli Twoją opinię :)

 

A jeszcze tak zapytam. Mówicie, że nie zrobicie okresowego bez tablic i PC. No ale tak w sumie na dzień dzisiejszy badanie pierwsze też zawiera czynności przewidziane dla okresowego, to dlaczego przy pierwszym brak tablic nie jest przeszkodą, a przy okresowym tak?

W tym temacie i bliżniaczym o tym pisalem i pisano ile jeszcze razy to samo przerabiać będziemy.Ja twierdzę,że nie trzeba PC a dlaczego proszę doczytać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawiązując do badania z gazem (oraz urządzeń podlegających dozorowi technicznemu które podlegały wpisowi ) a przy gazie urządzeniem takim jest butla to od 22 urządzenia te podlegają tylko przedstawienia dokumentów i sprawdzenia sprawności bez wpisu.

Natomias patrząć na wzór wydruków z rejestru badań pisze że w uwagach należy wpisać (urządzenie podlegające pod dozur) w tym naszym kraju to naprawde nigdy nic niewadomo do konca jak co robić :)

Słów na to wszystko brakuje :)

A przecież w projekcie jest napisane w paragrafie 8.1 pkt 6 że

 

W przypadku, gdy badanie techniczne dotyczy pojazdu z zamontowanym urzadzeniem

technicznym podlegajacym dozorowi technicznemu, uprawniony diagnosta dokonujacy badania technicznego pojazdu zamieszcza w rejestrze w rubryce „Uwagi” (i w zaswiadczeniu o przeprowadzonym badaniu technicznym pojazdu – jeżeli jest wystawiane), wpis potwierdzajacy, że pojazd odpowiada warunkom technicznym dozoru technicznego, z podaniem numeru i daty wydania protokołu przez własciwy organ dozoru technicznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację wiesiol :piwo

Po wnikliwym przeczytaniu projektu okazuje się iż pkt 4. w §7. w projekcie pozwala na wykonanie badania okresowego pojazdu niezarejestrowanego (bez tablic).

Jakoś mi to umknęło :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze "zagrożenie",którę widzę w nadchodzących zmianach to dalej spaprany cennik, "angkliki(ma przyjechać na przegląd po to aby dostać negat :shock: a potem zmiany konstrukcyjne w serwisie i jedyny plus dla nas,że sie to nie będzie się opłacalo i tu mamy spokój :( ))ustlanie terminu następnego badania(w końcu wyjaśnione ale mamy na życzenie klienta dwie ewentualności podajcie proszę w jakim kraju tak to się odbywa)no i nieszczęsny rok produkcji.Pamiętajmy,że jeszcze oprócz ustawy nic nie zostało jeszcze podpisane i wszystko w rękach naszego szanownego ministra infrastruktury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

§5.

5. Podczas wykonywania zakresu dodatkowego badania technicznego diagnosta wydajac zaswiadczenie o przeprowadzonym badaniu technicznym pojazdu - z wynikiem pozytywnym - ustala nastepny termin okresowego badania technicznego.

 

6. Wykonanie dodatkowego badania technicznego nie wpływa na termin nastepnego badania technicznego, okreslony w dowodzie rejestracyjnym pojazdu, o ile nie jest on sprzeczny z terminem okreslonym w ustawie. W przypadku wykonania dodatkowego badania technicznego, w wyniku którego zmieni sie charakter uytkowania pojazdu i w zwiazku z tym zmienia sie termin kolejnego okresowego badania, stacja kontroli pojazdów w zaswiadczeniu wpisuje uwage o koniecznosci korekty terminu nastepnego okresowego badania technicznego.

 

:shock: ręce o(d)padają

 

 

§ 8. 1. W przypadku, gdy wynik badania technicznego jest pozytywny, uprawniony diagnosta zgodnie z art. 82 ustawy zamieszcza odpowiedni wpis w dowodzie rejestracyjnym pojazdu, a w przypadku pojazdu niezarejestrowanego lub braku miejsca przeznaczonego na ten wpis, wystawia zaswiadczenie o przeprowadzeniu badania technicznego pojazdu.

 

§ 10. 1. Wpisy w dokumentach, o których mowa w rozporzadzeniu, powinny byc potwierdzone odpowiednio pieczatka stacji, data, podpisem uprawnionego diagnosty dokonujacego badania technicznego, pieczatka identyfikacyjna i imienna diagnosty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wnikliwym przeczytaniu projektu okazuje się iż pkt 4. w §7. w projekcie pozwala na wykonanie badania okresowego pojazdu niezarejestrowanego (bez tablic).

Pamiętaj że jak na razie to jest tylko projekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wnikliwym przeczytaniu projektu okazuje się iż pkt 4. w §7. w projekcie pozwala na wykonanie badania okresowego pojazdu niezarejestrowanego (bez tablic).

 

4. W przypadku pojazdu niezarejestrowanego, dane identyfikacyjne pojazdu zamieszcza

sie w rejestrze na podstawie stwierdzonego stanu faktycznego pojazdu.

 

Ja widzę tylko ustalenie danych z natury, a gdzie pisze, że można zrobić badanie bez tablic?

 

 

Żartuję oczywiście. Niestety jak zawsze, wszystko wyjdzie dopiero w praniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I już niecały tydzień nam został do tego prania tylko ciekawe kiedy to pranie będzie mogło wyschnąć i nabrać wyglądu ostatecznego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do " urządzeń pod dozór" powiedzcie mi proszę chodzi o UDT , TDT czy wszystkie urządzenia do kupy.

Jak to jest teraz , czy wpisujecie do rejestru jedne i drugie czy tylko protokoły TDT ??? Dzięki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ Dodano: 16-09-2009, 15:51 ]

Zgadzam się, wpisuję też nr Świadectwa legalizacji Taksometru z datą ważności.

 

Tego to chyba nie ma obowiązku,tak jak nie ma obowiązku wpisu Tacho,oczywiście wg. mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś wiedzę jak będzie z badaniami dodatkowymi typu ADR,nauka jazdy,uprzywilejowany itp czy będziemy robić to w ramach OBT czy OBT plus dodatkowe?

Czytam projekt i mam dużo wątpliwości,czyżby wynikało ,że wszystkie warunki dodatkowe będą bezpłatnie,chyba ,że klient np.przystosuje np. do Taxi wtedy pobieramy dodatkową opłatę?Może ktoś już był na szkoleniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę że skoro badania dodatkowe są wycenione (częśc 6 cennika) a występują zawsze z okresowym za wyjątkiem haka,vatu i pzu to należy kasować okresowe z dodatkowym. Tak było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.