Skocz do zawartości

Najnowsze zmiany - ROZPORZĄDZENIA WYKONAWCZE


Norbert Jezierski

Rekomendowane odpowiedzi

projekty nowego cennika

Dla mnie wygląda to bardzej na kosmetykę niz nowy cennik :razz:

 

[ Dodano: 08-09-2009, 16:34 ]

Ale dzięki i za to.!!! ::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 253
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • blakop

    29

  • mirek.g

    25

  • Psuj

    16

  • Regan55

    14

Top Posters In This Topic

Posted Images

punkt 6.12 jest określony w "Projekcie rozporządzenia w sprawie zakresu i sposobu przeprowadzania badan technicznych pojazdów oraz wzorów dokumentów stosowanych przy tych badaniach". jest to pkt1 załacznika 1 oraz pkt. 9 załacznika 8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie na wniosek (umowa ustna jest ważna) ustny czy lepiej pisemny.

Ma ważne badanie :proszę o ustalenie roku produkcji. Ustalam 60 zl

za 30 min Panie nie napisałeś mocy silnika itp.

 

Może ustalić nieformalny wniosek o ustalenie danych.

 

[ Dodano: 08-09-2009, 19:15 ]

w nowym załączniku są tez pozycje maksymalna masa przyczep.......itp.

toż to można ustalić (przepisać) tylko z homologacji. Jak diagnosta jest w stanie ustalić maksymalną masę całkowita przyczepy z h lub bez h.

Skoro diagnosta nie jest w stanie tego ustalić to jak to się ma do wypełniania nowego DIP-u

a skoro ma to przepisać z homologacji to po co to wpisywać w DIP WK też chyba "umnie" czytać.

Ja bez homologacji nie wyobrażam sobie wpisania do DIP-u tych danych(albo pismo z fabryki hehe)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla zainteresowanych - projekty nowego cennika :-)

Szkoda że nie można bluźnić na forum. :cool: Delikatnie mówiąc władza nas olała od 5lat nie zmienił się cennik ( na wszystkie media ceny wzrastały kilkakrotnie ) od 3lat obiecuje się że będą podwyżki wreszcie jest idealny moment na gruntowną zmianę cennika a tu dupa.

 

[ Dodano: 09-09-2009, 08:07 ]

Dalej nieokreślono samów i zabytków. A tak na marginesie ile bierzecie za te badania?
Jak za pierwsze ale pierwsze zaraz zostaną wykreślone i znów nas władza zostawiła z ręką w nocniku. :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo poz. cennika 6.10 musimy sami znaleść uszkodzenia pokolizyjne mające wpływ na bezpieczeństwo ciekawe tylko jak,jak sa pojazdy od góry do dołu zakryte plastikami i bez demontażu nie widać podłużnic nie mówiąc o elementach zawieszenia,które zostały wymienione bo poprostu się zużyły a jeśli zostaly uszkodzone w kolizji?Kiedyś robiliśmy te badanie na podstwie wpisu w umowie lub w dokumentach z kraju pochodznia przy pierwszym badaniu a teraz jest argument,żeby nam dowalić jeśli coś przeoczymy :shock: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyliście koledzy,że skreśla się w cenniku lp. 1.12do1.16,czyli co ,teraz będziemy pobierać za GAZ 114 zł +98

 

dla mnie to wyglada tak że już nie będzie pobierana opłata dodatkowa za te badania , tylko wówczas gdy wykonuje sie pierwsze badanie pojazdu wyposazonego lub przystosowanego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie mam co marzyć o podwyżce a raczej mogę się szykować na obniżenie pensji do minimalnej. Niech wogóle zrobią jedną cenę za badania 50 zł i będzie bez problemu, tylko jako obowiązkowe wyposażenie stacji będzie młotek do sprawdzania czy auto się nie rozleci po przyłożeniu siły 2 kN a my będziemy robili badania pod chmurką. To się napracowali i nagłówkowali tworząc zmiany w tym cenniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłby ktoś napisać o ile od 2004 r. wzrosły ogólne koszty utrzymania i prowadzenia SKP? Tak w przybliżeniu... prąd, woda, ścieki, legalizacja itp... i oczywiście pensje diagnostów :evil:

W/g mojej subiektywnej opinii czas już najwyższy, aby uwzględnić to w cenniku +30%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kurna... Faktycznie co?

Odpadło pobieranie oplat za gaz,taxi, Naukę jazdy i Uprzywilejowane ? ? ?

To chyba jakies niep[orozumienie !

Co tam sie dzieje ? ? ? :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kurna... Faktycznie co?

Odpadło pobieranie oplat za gaz,taxi, Naukę jazdy i Uprzywilejowane ? ? ?

To chyba jakies niep[orozumienie !

Co tam sie dzieje ? ? ? :cry:

 

nie tylko to, a co np. z ADR przy okresowym?

 

 

czy TAM ktoś myśli? czy tylko na tzw. polecenie napisał tego bubla na kolanie?

 

 

 

Rząd fachowców... kurde bele :x

 

 

 

 

 

 

ps. a jakie BT dla pojazdu zarejestrowanego np. w USA? i za jaką cenę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie badań dodatkowych to analizując pkt. 5 i 6 par.5.1 rozporządzenia wydaje mi się że badania okresowe będą zawsze występować z dodatkowym bo np. gdy przyjedzie auto na pierwsze badanie na Taxi to robimy to z okresowym (tak przecież było), ustalamy datę następnego badania za rok no i po roku znów okresowe i dodatkowe.

 

[ Dodano: 09-09-2009, 20:59 ]

Co do gazu to chyba 'Kasciuszko' ma rację. Kasciuszko ma rację a ja mam prowizję :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opłata za badanie dodatkowe pozostanie i będzie jasno oraz wyraźnie na ta chwilę okreslona. Do tej pory generalnie badanie te w cenniku się dublowały, a z tego co wiem wielu diagnostów miało problem z prawidłowym określeniem pozycji jaką ma uwzględnic naliczając opłatę za BTP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Gazem jest problem,bo pozostało tylko poz 6.1 = 114 ,nie ma badania z gazem po raz kolejny, czyli 63 zł.

 

podobnie jest z ADR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.