Skocz do zawartości

Najnowsze zmiany - ROZPORZĄDZENIA WYKONAWCZE


Norbert Jezierski

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 253
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • blakop

    29

  • mirek.g

    25

  • Psuj

    16

  • Regan55

    14

Top Posters In This Topic

Posted Images

Teraz mamy średnio na jeża

Albo na dwa palce czy na jeden? :-D .

A może średnia z pensji wszystkich posłów :lol:

Kiedy oni (posłowie) zdążą to wszystko uchwalić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłowie nic już do tego nie mają - cennik wychodzi w randze rozporządzenia, co leży w gestii odpowiedniego ministerstwa. :D

Kwestia jednego podpisu. Byle pod czymś sensownym ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wogóle cennik jest niedoskonały.Dlaczego np.przy badaniu okresowym pojazdu z hakiem nie pobiera się 35 zł.a za badanie np.uprzywilejowanego jest dodatkowa opłata.Może dlatego ta zmiana.Straż pożarna obniży swoje koszty budżet państwa zaoszczędzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wogóle cennik jest niedoskonały.Dlaczego np.przy badaniu okresowym pojazdu z hakiem nie pobiera się 35 zł.a za badanie np.uprzywilejowanego jest dodatkowa opłata.Może dlatego ta zmiana.Straż pożarna obniży swoje koszty budżet państwa zaoszczędzi.

 

 

A czy widziałeś w naszej Polsce coś doskonałego?

chyba tylko to jak zrobić zwykłego człowieka w balona :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś mi napisać krok po kroku jak bedzie wyglądało badanie okresowe auta np. z niemiec? i czy juz po 22 września nie posiadając urządzenia do geometrii kół i do amortyzatorów bede mógł robić badanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy juz po 22 września nie posiadając urządzenia do geometrii kół i do amortyzatorów bede mógł robić badanie?
Jeżeli na dzień dzisiejszy nie możesz wykonywać jakiś badań technicznych to po tej dacie też ich nie będziesz wykonywać do momentu ponownego odbioru SKP przez TDT :sad:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) wiec skoro skreślono Lp. 1.12 do 1.16 to moim zdaniem okresowe z gazem- 99zł :mad:

i analogicznie pozostałe (masakra)

 

Czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć dlaczego wskutek tzw. uśrednienia cen ::? przeciętny Kowalski miałby za OBT swojego prywatnego samochodu płacić tyle samo co ten, dla którego auto jest żródłem zarobkowania? /taxi, ADR, nauka jazdy itd/

 

Koledzy, gaz to nie wszystko...

 

ps. Powtórzę się, ale trudno: my - diagności - będziemy robić to samo co teraz, ale za mniejsze pieniądze :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W artykule PISKP jest napisane: "stacje do 2015 roku bedą musiały uzupełnić urządzenia", czyli od kiedy stacja podstawowa bedzie mogłe robić badania aut sprowwadzonego np. z niemiec? od 22 września czy dopiero jak uzupełni urządzenia?? Napewno, więc Jacdiag mylisz sie pisząc, mozliwie żadnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stacje do 2015 roku bedą musiały uzupełnić urządzenia

Przeczytaj to od początku do końca a będziesz wiedział wtedy o co chodzi.!!!! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie wiem jak mam rozumieć to że stacje do 2015 roku bedą musiały uzupełnić urządzenia. Niech ktoś to wytłumaczy jak wie, czy bede mógł robić te badania auta np. z niemiec po 22 września czy dopiero po uzupełnieniu urządzeń?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie wiem jak mam rozumieć to że stacje do 2015 roku

To Ci przeciez pisałem.Zacznij od tego czy Twoja stacja będzie odpowiadała nowym

warunkom jakie będzie musiała spełniać/zaczynając od wymiarów ławy pom.itp,itp./ :(:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ja nie pytam o wymiary ławy pomiarowej itp,itd bo wiem, że to spełniam. Jeśli ktoś wie to niech mi odpowie na jedno pytanie: czy bede mógł robić te badania auta np. z niemiec po 22 września czy dopiero po uzupełnieniu urządzeń?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bede mógł robić badanie?

Nie napewno nie będziesz mógł robić zadnego badania,bo Twoja stacja nie spełnia warunków wg.nowych przepisów.!!!! :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jak nie bede mógł robić żanego badania? skoro na PISKP jest napisane, że Na dostosowanie się do nowych wymogów ustawa daje czas do końca 2015 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zrobię, ale to nie znaczy, że nie bede mógł wykonywać żadnych badań skoro jest napisane, że Na dostosowanie się do nowych wymogów ustawa daje czas do końca 2015 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że nie bede mógł wykonywać żadnych badań

Jezeli tak twierdzisz to tylko zyczę Ci owocnej pracy i niedaj Boze kontroli smutnych

panów z TDT.!!! :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ja tak wcale nie twierdze tylko czytam:

 

Ustawa wchodzi w życie po 90 dniach od dnia ogłoszenia tj. 22 września 2009 roku, za wyjątkiem uregulowań dotyczących kolejek turystycznych, które wchodzą w życie po 14 dniach od momentu ogłoszenia, czyli 8 lipca 2009 roku.

 

Ustawa wprowadza między innymi zmiany w zakresie rodzajów badań technicznych pojazdów, oraz nowego podziału stacji kontroli pojazdów, z określeniem zakresu ich kompetencji. Likwiduje problem zmian właścicielskich stacji oraz umożliwia działalność stacji prowadzonych przez podmioty inne niż przedsiębiorcy. Na dostosowanie się do nowych wymogów ustawa daje czas do końca 2015 roku.

 

i kolejne:

 

14. Wprowadzenie okresów przejściowych na dostosowanie się stacji podstawowych do nowych wymagań do 31 grudnia 2015 roku. Do 2015 roku można prowadzić stacje na starych warunkach i uzyskiwać dla nich poświadczenie na dotychczasowych zasadach.

 

Czyli skoro tak piszesz to wszystkie stacje podstawowe które jeszcze nie uzupełniły urządzen ZAMYKAMY ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ja tak wcale nie twierdze tylko czytam

czytaj, czytaj,ale ze zrozumiemieniem

jeżeli robiłeś do tej pory badania w/g zakresu potwierdzonego certyfikatem, to po 22 września też będziesz to mógł robić.

Jeżeli miałeś zakres stacji minimalny,to masz obowiązek do końca 2015 roku zainwestować i przejść certyfikację na maxymale uprawnienia stacji podstawowej.

 

Poczytaj załączniki do rozporządzenia, jak i jakimi urzadzeniami należy wykonać dany rodzaj badania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na badanie okresowe (po wejściu w życie w/w poprawki) przyjeżdża klient samochodem osobowym (sprowadzonym) bez ważnego badania technicznego. Samochód ten nie posiada tablic rejestracyjnych.

W zakresie wymagań dla sam osob. przy badaniu okresowym jest zapis o sprawdzaniu tablicy rejestracyjnej itd.

Wynik badania N.

WK nie wyda tablic bez P z badania technicznego

I co wtedy z takimi klientami ?

Piszą że okresowe przed pierwszą rejestracją, więc jasne że nierejestrowany i nie ma tablic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, tylko że wykaz czynności do przeprowadzenia w trakcie OBT i kryteria uznania niesprawności nie stwarzają możliwości uznania wyniku badania okresowego (nawet przed pierwszą rejestracją) za pozytywny przy braku tablic rejestracyjnych i naklejki identyfikacyjnej na szybie. Co ma wobec tego począć biedny diagnosta? Zaprzeczyć samemu sobie, tzn. dać "P" w przypadku braku tych ważnych cech identyfikacyjnych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, tylko że wykaz czynności do przeprowadzenia w trakcie OBT i kryteria uznania niesprawności nie stwarzają możliwości uznania wyniku badania okresowego (nawet przed pierwszą rejestracją) za pozytywny przy braku tablic rejestracyjnych i naklejki identyfikacyjnej na szybie. Co ma wobec tego począć biedny diagnosta? Zaprzeczyć samemu sobie, tzn. dać "P" w przypadku braku tych ważnych cech identyfikacyjnych?
No przecież w bliżniaczym temacie to już wyjaśnialismy obowiązywał będzie par.4 i pozostaje mozliwość badania bez tablic.W przypisach nowej ustawy szukałem czy czasem ten paragraf nie jest zmieniony(wykreślony) i nic nie znalazłem pozatym wspomniałem,że na szkoleniu PISKP zadalem to pytanie i dostałem odpowiedż potwierdzającą to co napisłem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.